Kolik embryí na IVF?

kapunka
13. říj 2008

ahoj řešily jste nebo řešíte tuhle otázku?? díky za zkušennosti.... 😉

vm72
13. říj 2008

Já mám kamarádku,která má 9 letého syna,stejně jako já dceru a když otěhotněla (přirozeně) zjistilo se že čeká dvojčátka.Byla z toho úplně šílená a s manželem společně probrečeli několik večerů.
Narodila se jí holčička a klučík,už jim jsou 3 roky a 4 měs. a nedala by je za nic na světě.Fakticky se to dá zvlůádnout.A to podotýkám,že absolutně nemá hlídací babičky a nikoho podobného.Na všechny 3 děti jsou s manželem jen a jen sami a ona je od přírody strašnej nerv. 😅 A zvládla to na 1* ! 😎 😉

kapunka
autor
13. říj 2008

wm72 jsi skvělá - dodáváš nám sílu a energii - díky!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 on si člověk představuje cokoli a stejně pak je jasná priorita at je jedna nebo dvě.. 😲 😲

marinka
13. říj 2008

vm, teda, vy už jste si prošli tolika pokusy 😖 Máš pravdu, že pak už člověk vůbec neřeší to, jestli budou dvě nebo jedno, hlavně aby to vyšlo! Nám bylo celkem jedno, jestli bude jedno nebo dvě, ale za nějaký rok budeme chtít druhé a tam už by byly dvojčátka horší, ale asi i tak si nechám zavést dvě embryjka a nechám to na osudu.. 😉

kapunka
autor
14. říj 2008

marinka a kdy jdeš? 😵

kapunka
autor
14. říj 2008

holky tak o tom furt přemýšlím...když bude jedno embryjko hodně dobré - jdu do jednoho..když ne tak dvě..nechám to na embryologovi...oni se prý snaží pokud je jedno hodně dobré dát jen jedno..a když budme mít tu prodlouženou kultivaci a asistovaný hatching...ježiš to je hrozný rozhodování... ☹

katy2
14. říj 2008

kapunka, je tu jedna babenka, a tiez jej vlozili len jedno, mala PK a A.H. a chytilo sa..... bolo to jej 2.IVF.... takze to asi fakt treba nechat na embryologoch.....
a kedy ta to caka? Uz stimulujes? drzim palce, aby to dopadlo podla tvojich predstav....
u nas to podla hcg vyzera aj na 2, ale my sme s tym aj do toho sli....

kapunka
autor
14. říj 2008

ahoj katy2 - ted píchám puregon 22 by měl být odběr a tak za 5 dní transfer - tak snad se urodí dobře..hlavně aby ta reakce bylo dobrá... 😉 já jsem po mimoděložním, tehdy jsme otehotneli hned, tak snad nemám jiné problémy..měla bych mít v poho sliznici a tak... 😎

kapunka
autor
14. říj 2008

a katy2 - držím moc palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

katy2
14. říj 2008

tak to uz sa ti blizi..... strasne drzim palce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kapunka
autor
14. říj 2008

díky moc - tak nejak se zkouším vnitřně naladit na pohodu. 😀 .tak snad budu úspěšná..katy a jak jsi se měla podle doktorů chovat po transferu??? ležet odpočívat? nebo fungovat normálně????? 😲

katy2
14. říj 2008

na to su rozne nazory... ja som zostala doma, a stale som na PN a budem az do konca.... Ja som po ET lezala v den transferu a potom som polihovala dalsi tyzden... potom som uz lezala len tak obcas.... a vyplatilo sa.....

len
14. říj 2008

My jsme tohle s manželem taky moc řešili.
Statistika (hodně zaokrouhlená) je, že při zavedení jednoho je cca 30% šance, že se to podaří, 70%, že ne.
Při zavedení dvou bude na 40 % jedno dítě, na 10 % dvojčata a na 50 % nic.

Já si pořád říkám, že můžu téměř zdvojnásobit šanci, že budeme mít vůbec nějaký děti a že mi to za těch 10 % rizika stojí. Ale dvojčátka bych snad zvládla 🙂 Takže jsem snad manžela přemluvila (on chtěl 1) a nahlásila zavedení dvou. Zítra jdu na transfer a doufám, že dvě pěkná tam budou (popřípadě ještě 2 na zamrazení 😵 ) 🙂 A nejvíc se asi bojím situace, kdy bych měla tři. Tři totiž zavádět nechci ani náhodou a zároveň mrazit jedno jediné mi přijde zbytečné. Prodlouženou kultivaci nechci, protože by ji taky nemuselo přežít žádné 😒

fanfulinekkudisek
14. říj 2008

Tak ja si urcite necham 3

len
14. říj 2008

Jinak co se týče chování po transferu, asi mají v našem CARu poněkud revoluční názor, ale výsledky potvrzují, že není nijak zcestný (při transferu dvou embryí mají úspěšnost kolem 50 %). Včera mi bylo řečeno, že úspěšnost IVF závisí na stavu děložní sliznice a kvalitě embrya. A ani jedno prostě ležením nemůžu ovlivnit. Samozřejmě mám zakázaný alkohol, cigarety, všemožné léky, nadměrné přetěžování... Ale pokud mám běžnou, nijak nestresující kancelářskou práci, mám do ní úplně normálně chodit, i v den transferu 🙂 Tak doufám, že s tímto režimem se brzy přidám mezi řady úspěšných pacientek, kterým u nás v CARu pomohli 🙂

len
14. říj 2008

U nás by mi tři nedali snad ani na vlastní žádost... Vzhledem k mému věku a diagnóze teda, jasně, že kdybych byla po pěti neúspěších a táhlo mi na 40, byla by situace jiná 😉

fanfulinekkudisek
14. říj 2008

no me je chteli dat ale bohuzel to jedno nedalo ten rozmrazovaci stres.ted to ale urcite budu zadat znovu

kapunka
autor
14. říj 2008

len díky za info - já taky vlastne sedím u compu, tak to snad pujde...

tech 10 procent za to asi fakt stojí....

to jsme neslyšela, že by pr. kultivace mohla znamenat že nepřežijou??? 😖

katy2
14. říj 2008

mne vlozili tri prave kvoli veku..... uz sa blizim k 40... podla hcg budu mozno 2

tetes1
14. říj 2008

Já taky pořád nevím, jenže začínám mít čím dál tím větší strach,že to nevyjde a tak ve mě začíná převládat pocit, že zkusíme zavést dvě. Na druhou stranu si říkám, že nám doposud nenašli vůbec žádný problém, mám všechna dostupná vyšetření včetně imunologie a tak si říkám, že není důvod,aby se mimčo neuchytilo, jenže ten důvod nebyl vlastně doposud, takže z toho už mám hlavu jak pátrací balon.Už jsem jednou těhotná byla,ale mimoděložně i když mimo vejcovod, takže po laparce zjistili,že tam nejsou ani žádné srůsty prostě nic, tak čert ví proč to teď už dva roky vůbec nejde....

poletucha
14. říj 2008

tak my se chystame na IVF v lednu a pokud vsechno pujde dobre, necham si dat 2 embryjka...s manzelem chceme tri deti a kdyz vidim,jak je slozity vubec otehotnet,tak za dvojcatka bych libala prd.. kosum 😀

len
14. říj 2008

Kapunko, PK je dobrá k tomu, aby když je embryí hodně, tak se k transferu vyberou jenom ta nejlepší. Standardně jich při PK část odumře. A určitě neznamená, že když nechají embrya déle kultivovat, tak je to jakkoli zkvalitní. Prostě buď kvalitní jsou, tak to přežijou, nebo nejsou a nepřežijou. Ale nikdo nedokáže říct, že embrya, která zemřou při PK, by se v děloze neuchytila 😒 Takže mít vajíček dost, tak o PK taky uvažuju, aby mi zavedli vážně ta NEJ. Ale bylo jich 6, oplodnila se všecka, ale po 24 hodinách už jsou jen 4, takže je nechci "trápit" déle, než by bylo nutno - stejně by nebylo z čeho vybírat. Embryoložka mi doporučila ET dva dny po OPU, takže jdu do toho 🙂

martek
14. říj 2008

len, z povzdali vse pozoruji.....a drzim palce 😉 😵

len
14. říj 2008

Děkuju 🙂

Jinak bych to asi shrnula - taky jsme to doma rozebírali pěkně dlouho, jediné co víme, je, že tři fakt ne. Ale nakonec to stejně všecko vyplyne ze situace, která se předem naplánovat nedá 😉 Počet a stav vajíček je individuální...

tetes1
14. říj 2008

Len: tak držím zítra palce, aby to vyšlo. Já vůbec netušila, že už je možný ET dva dny po OPU 😕

kapunka
autor
14. říj 2008

len - dej pak hned vedet, jak jsi dopadla, jo??????????????????? myslím na tebe!!!!!

já se modlim, aby jich bylo hodně..ale 5. injekce a nejaký velký změny na sobě fakt nepozoruju.... ☹

len
14. říj 2008

Tetes, 2 dny je standard, 3-5 je pak PK.

Kapunka, myslím, že reakce těla na injekce je individuální, já reagovala hrozně, přes břicho jsem se nafoukla o 10 cm a nakonec to bylo 6 vajíček. A naopak - holka s plochým břichem jich může mít 15 😉

marinka
14. říj 2008

Len, tak zítra ET? Držím moc palečky!!! 😵 😵

kapunka
autor
14. říj 2008

len - ale me ani moc nebolí - jen občas tak dvakrát denne takový malinký jakoby tlak..ale nevim jeslti si to jen nepředstavuju... 😉

len
14. říj 2008

Marinko, díky 🙂
Kapunko, kdybys věděla, co já si v těch posledních dnech vsugerovávala 🙄 Prostě člověk by se rád napasoval do nějakého ideálního modelu, ale prostě každý reagujeme jinak, no 😉