• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik IVF/KET, kolik zavedených embryí, kolik dětí?

17. května 2017 
@eimmy ja fakt nevim...dr. v iscare mi rikala ze se dava 12 tis zaloha....9 tis stoji ICSI a co jineho se plati?snad mozna jen zamrazeni ne?Tak jak se to muze vysplhat az na 27 tis?Jsem s toho jelen :sweat_smile: zadne zkusenosti s ivf nemam tak se proto ptam:slight_smile:
15. bře 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petoule ahojky,
no k té kvalitě.... mě odebrali 16 folikul z toho bylo 15 vajíček ( podle vysledků jsme oba 100% ok ) 9 nechali oplodnit IVF a 6 ISCI z těch 9 neoplodnili NIC a z těch 6 nám oplodnili 5 a nechali PK z té nám nakonec zbylo 1 velmi kvalitní a 1 málo ( nebylo k mražení ) navrhli nám zavést jen to jedno že to určo dopadne že je fakt parádní a nic... takže ted necháme všechny oplodnit ISCI
15. bře 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala ano dává se 12 tis. záloha ale z té se neplatí léky ty si platíš sama zvlášt.... ty vyjdou okolo 5 000,-- Kč z těch 12 tis. platí se :
prodloužená kultivace 3500,-- Kč
ISCI 8000,-- Kč
echokatetr 900,-- Kč
anestezie 2500,-- Kč
15. bře 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za odpověď, chtěla jsem se ještě optat po zavedení embryjí musí se 14 dní ležet?
15. bře 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petoule ne nemusí stačí ležet v den ET a pak si jen dávat pozor aby jsi nezvedla nic těžkého apod. Ono se ani nedoporučuje pořád ležet....
15. bře 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
eimmy ty teď to máš jak máš kdy další IVF? já mám od něděle odebrané vajíčka zítra zas budem volat a chci si dát 3 embryja, ale doktorka říkala, že je nesmysl dát tolik, že se pak můžou rozdělit a místo trojčat může být i více. tak uvidíme, ale to čekání těch 14 dní je dlouhý na výsledek
15. bře 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy me dr,rikala i o lecich ktere proplaci pojistovna...co je to ta prodlouzena kultivace?je potreba? :slight_smile:
15. bře 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@petoule já jdu 18.3. na 1 injekci dlouhého protokolu. je to nějaká injekce na utlumení a rovnou mi píchnou i agolutin na vyvolání MS.
já chápu tvoje pochyby zda 2 či 3 embrya ale pokud bych byla na tom jako ty a měla poslední pokus a předešlé 2 IVFs 2 embryjkama tak bych nechala zavést 3... asi to nebude znít možná ok ale vždy se dá udělat redukce plodu pokud by nastal případ že by se chytla všechny 3 nebo se i rozdělila...
15. bře 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje znama byla uz dvakrat na ivf a neuspesne vzdy dala 2 ,ptala jsem se ji zda se davaji i vice rikala ze ze zakona se mohou davat jen 2 embrya,,,,ale jak vas tady ctu tak se davaji i 3 ?
15. bře 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala ano jsou léky které platí pojištovna v celém rozsahu to jsou léky jako je např. Menopur či Fostimon - tyto léky jsou tzv. "nečisté hormony" jsou získávány z moči žen v přechodu ( jsou v klasické injekci - prášk ředíš s rostokem a aplikuješ normální stříkačkou do svalu stehno apod). A pak jsou léky jako je Gonal, Perugon to jsou tzv. "čisté hormony" které jsou vytvořeny uměle - na tyto homony pojištovna připlácí z části a jsou v peru ( lehčí aplikace - méně bolestná - aplikace do břicha do špeku :grinning: )
PK- prodloužená kultivace je vhodná jelikož se ukáže které embryo je nejsilnější ... PK je že ti embryo zavedou 4-6 den po oplodnění
15. bře 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala ano některé CAR dávají i tři pokud na tom pacientka trvá a měla několikrát za sebou neúspěšné IVF s dvěma embryjkama
15. bře 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy moc dekuji za info:slight_smile:))
15. bře 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala memí zač ... já taky byla vyplašená před 1 IVF :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy no...to mi povidej,kež bychom ivf ani potrebovat nemuseli:frowning2:
15. bře 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala jj přesně tak..... nejhorší není ta stimulace to se dá ale až po OPU... čekání kolik ti odebrali vajíček ( chvílema jsem si připadala jak kvoočna ) pak kolik se oplodní.. každý den si volat kolik jich přežilo.. k tomu nafouklé břicho jak v 7 měsíci a když dojde k ET tak tě čeká nekonečných 14 dní... a u mě s neštěstným koncem :frowning2: jen doufám že to ted vyjde.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. bře 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy jak to nafoukle bricho?ja musim chodit do prace....jen ted 14 dni po ET budu doma:slight_smile:
15. bře 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
taky přidám do mlýnku.
1.IVF - prodloužená kultivace,ICSI.(ZE 14 FOLIKULŮ,JEN 6 VAJEC,pouze 4 se oplodnily,nic k zamražení).Zavedeny 2 embryjka -blastocysta,morulka.NEÚSPĚŠNÉ. :unamused: :unamused: (cena 20 tis,gennet liberec)
1.IUI s dárcem -neúspěšné.(cena:2000 kč,G Liberec).

Další postup ve hvězdách..
15. bře 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala začneš mít nafouklé břicho už během stimulace tak 8 den stimulace hormony ( chodila jsem jen v telákách a v sukni na gumu do ničeho jsem se nevešla ) po OPU jsem měla opravdu bolesti když jsem jela po OPU domu nemohla jsem se ani ohnout a zavázat boty a kalhoty jsem nezapla ani na zip o knoflíku ani nemluvim. Musíš pak vypít min 4-5 litru tekutiny aby jsi nedostala hyp. stim. syndrom. a nezvrdla ti děloha to by nebyl možný ET. takže jsem jen pila a seděla na wc a byla v teplákách... :unamused: Po OPU mi břicho ještě víc narostlo. Během stimulky jsem nabrala 5 kg - průměrně se přibere 4-8 kg co jsem se bavila s holkama
15. bře 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kkamca ahoj a máš nějaký termín do CAR nebo jak ted dál???
15. bře 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy tyjo...kdyz to tak ctu ani se mi na ivf nechce:frowning2:
15. bře 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala není to lehké... hlavně na psychiku... ale zvládneš to neboj :wink: :wink:
15. bře 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy kdyby aspon byla 100% uspesnost co?
15. bře 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy ahojenky.
No ted sem ve fázi čekání,IVF další zatim nejdu..jednak z finančních důvodů a za druhé ani nějak nechci.Bojím se neúspěchu.Fakt..říkám si ještě 2 pokusy částečně hrazené jsou,ale stejně..Tak se chci připravit a ještě nechat dodělat imunologii a možná mezitím ještě jedno IUI.
IVF asi na jaře příští rok-uvidím. :unamused:
15. bře 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby já IVFku strašně moc věřila..brala sem to jako že 99.9 % ,že to vyjde.. :frowning2: :unamused:
15. bře 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrala PŘESNĚ !!!!!!! Pro mě bylo nejhorší že jsem byla na 99% přesvědčená že to vyjde.... a pak ten šok když NIC... prostě bílo... nevěděla jsem co dělat... nechctěla jsem o tom vůbec mluvit... prostě hukot jako blázen... :cry:
15. bře 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kkamca jj to chápu je to finančně náročné i když je to z části hrazené pojištovnou... Imuno je dobré udělat já už jej mám taky hotové a vše ok... tak snad to ted vyjde...
15. bře 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy U nás nebýt hlavní problém spermio..tak kdoví jak by to bylo. :unamused:
15. bře 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy jasně dám vědět také chodím k Apoli jsem moc spokojená
15. bře 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. IVF - ET 2 embrya - nic
KET 2 embrya - nic
KET 1 embryo - syn 6 let

2. IVF - ET 1embryo - nic

3. IVF - ET 1 embryo - zamlkle tehotenstvi v 9.tt
KET 1 embryo - syn 3 roky
15. bře 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí