Kolik vajíček vám bylo nejvíce odebráno při IVF?

marion14
19. říj 2016

Ahoj holky, taková malá statistika - kolik vajíček vám bylo odebráno při IVF? 🙂 Zajímají mě ty vyšší počty, protože mám dojem, že o tolika vajíčkách, co teď odebrali mně, jsem ještě neslyšela. 🙄 Děkuji za vaše odpovědi. 😉

sirka1
19. říj 2016

@marion14 Ahoj, mě při prvním odběru odebrali 22 oocytů (jestli je to tak správně), z toho bylo 20 vajíček. Ale u mě se pak báli, jestli nebudu mít hyperstimulační syndrom. Každopádně si myslím, že nebyly kvalitní, protože při pětidenní kultivaci nám nepřežilo žádné. Při druhém odběru jich bylo 12, z toho 10 vajíček. Taky jsem při druhé stimulaci měla mnohem nižší dávky hormonů, právě proto, aby jich nebylo tolik.

martik29
19. říj 2016

Já mám 20 oocytů z toho 19 vajíček a jen 3 se oplodnilo čemuž moc nerozumím proč tak málo ☹

mimco
19. říj 2016

1x 28
1x 32 - těžký hyperstimul. syndrom. Pobyt na JIP

sirka1
19. říj 2016

@martik29 Mě při druhém odběru odebrali 12, z toho bylo 10 zralých vajíček, oplodněny všechny, začalo se jich vyvíjet 8. Pětidenní kultivaci dokončily pouze 3 vajíčka. Z toho mi jedno transferovali, dvě máme zamražené. Takže taky výsledky nic moc, ale děkuju aspoň za to. Mimochodem u tebe nemusela být vajíčka zralá. Takže sice jsi jich měla hodně, ale nebyly dozrálé.

frami
19. říj 2016

Mě odebrali 20 vajíček, 15 se oplodnilo a z toho 12 bylo výborné kvality. 1. IVF syn, 1. KET syn. Bez hyperst. syndr. Ale každou kontrolu mi snižovali hormony, aby těch vajíček nebylo tolik a předešlo se právě tomu syndromu.

martik29
19. říj 2016

@sirka1 tak to jsou dobré výsledky gratuluji. Jsem z mých výsledků špatná kéž bych to aspon mohla pochopit čím to bylo skoro se bojím, že jsem neplodná a že se to nepovede ani příště. Jedno vím jistě dali mi příliš vysoký hormon a potom snižovali a to o dost ta hladina hormonu byla příliš vysoká a vytvrořilo se tam moc folikulů různých velikosti poměrně nerovnoměrně.

marion14
autor
19. říj 2016

Četla jsem o paní, co měla k olem čtyřiceti, tak jsem tu čekala nějaká vyšší čísla. Ja mela při prvním IVF 30, při dalším 36, posledně 59 a dneska 77. Hyperstimulacni syndrom jsem měla, ale jen náběh, kdy mi bylo ouvej, posledně mi dali kapačky, ale neodsávali vodu z břicha. Tak se ted děsím, co bude...

frami
19. říj 2016

Se docela divím, že to doktor povolil. Může to být dost nebezpečné. Proto se to právě reguluje těmi hormony, aby se předcházelo hyperst. syndr.

marion14
autor
19. říj 2016

Bylo to pod kontrolou, dostávala jsem nejnižší možné dávky, při nižších by mi zas nerostly folikuly.

tehulka1167
19. říj 2016

@marion14 to jsem ještě neslyšela takový číslo a divim se,ze jsi neměla hyperstimulak. Hlavně, nejde o to získat jich mraky;ale především o kvalitu. Reálný je kolem deseti .

marion14
autor
19. říj 2016

To je mi jasné, že nejde o množství.🙂 Ale co mám dělat?🙂

frami
20. říj 2016

A kolik se jich nakonec oplodnilo?

marion14
autor
20. říj 2016

@frami 64.

frami
20. říj 2016

Tak to je krásné 🙂 , teď přeji co nejrychlejší otěhotnění 🙂 , ať už odběry nemusíte absolvovat. Já jsem ráda, že to u nás vyšlo všechno hned v rámci jedné IVF.

kamino
20. říj 2016

@marion14 To si děláš legraci?? Závidím.. já měla max 6 ☹ držím palce..

lenkawedding
20. říj 2016

Odebráno 11 oocytů, z toho 9 vajec, oplodněno 7, prodlouženou kultivaci došli 4.

soleilll
20. říj 2016

@marion14 Nejvíc 21 kusů z jednoho vaječníku. Množství ale nic neznamená, důležitá je kvalita.

marion14
autor
20. říj 2016

@frami Moc děkuju!

georgina_
24. říj 2016

@marion14 šmarjá 77? 😲 To jsi alfasamice 😀 😀 Nevím, proč ti to neregulovali... Já měla 17 folikulů, 15 vajíček, oplodněno 11...celou dobu stimulace jsem byla nafouklá, nevím, co by se mnou bylo, kdybych jich měla tolik co ty 😀 Ale každopádně držím pěsti, ať se to povedeeee! 🙂

marion14
autor
24. říj 2016

@georgina_ Děkuju.🙂 Jak už jsem psala, menší dávky mi dát nemohli, to by mi zas nerostly folikuly do potřebný velikosti. Dneska jsem pět dní po zákroku a je mi už dobře. Jen mám pořád nafouklý břicho, ale jinak jsem úplně v pohodě. Takhle hladký průběh jsem teda nečekala.🙂 Tak snad se brzo zadaří...

mankara
25. říj 2016

Jedné mamince tady na MK odebrali 87, do pátého dne vydrželo 43, je to hodně vyjímečné, ale evidentně se to stává 😉

marion14
autor
25. říj 2016

@mankara Děkuju za informaci!😃 Nějaký takový čísla jsem potřebovala slyšet.😉 Tak nejsem sama, uf...🙂

rosalline
9. říj 2017

@marion14 Ahoj Marion, přečetla jsem si tvůj příběh Jak to vlastně dopadlo s těmi 64mi oplodněnými vajíčky? Děkuji moc, když mi odpovíš

marion14
autor
9. říj 2017

@rosalline Ahoj! No nakonec se nám po jednom neúspěšném transferu podařilo počít přirozeně.😀 Zrovna tady kojím miminko.🙂 Takže tam ta embrya máme stále zamražená. I takové zázraky se stávají...🙂

rosalline
9. říj 2017

@marion14 téééda, tak to je opravdu zázrak!!! Moc gratuluji!!!!! To snad není ani možné o))) Ale já čekala nějaký happy end Kolik Vám nakonec zůstalo potencionálních dětí?

marion14
autor
10. říj 2017

@rosalline Něco rozmrazili na ten embryotransfer, bohužel už si nepamatuji přesně kolik, ale přes padesát embryí tam určitě zůstalo.

rosalline
10. říj 2017

@marion14 Neuvěřitelné!!!!!! Museli z toho být paf i na té klinice, ne? A pak se ti povede přirozeně O tom bys měla napsat příběh 🙂

kamino
10. říj 2017

Neskutecny.!!! To je do ucebnic,.ne ? Gratuluji.🙂

petromila82
21. říj 2017

já měla 20 vajíček odebraných, ale oplodnit prodlouženou kultivací se podařilo pouze 5. Nyní jsou zmražené a čekáme na výsledky PGS

evawest
21. říj 2017

Pri prvnim ICSI odebrali 12 vajicek, oplodnila se 4, transfer 2 zpozdenych blastocyst. Druhe ICSI odebrali 6 vajicek, oplodnilo se 1. Treti IMSI odebrali 9, oplodnilo se 9, transfer 2 zpozdenych blastocyst a zase nic. Ted jsem 5.den stimulace, uvidime cca za tyden, pri prvnim scanu mi napocitali 9 a 15 folikul. 🙏