Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

sanuska
4. únor 2008

Sluni hezky jsi to napsala 😉

slunickooo
4. únor 2008

😀 😀

mufy
5. únor 2008

Elvie, tak to jsme se musely opravdu minout.
Já si taky myslím,že ty léky už bereme zbytečně.Když jsem tam šla takhle minule tak jsem měla sliznici ještě nižší než poprvé.jinak ty léky snáším dobře.nic mi po nich není.

Stejně se divím,že já ji měla nižší než ty a mám přijít v pátek a ty až tak pozdě.Já už budu 20.DC a ty 24.DC, než se to rozmrazí tak dostaneme MS. To fakt nechápu..... Tak snad vědí co dělají....

carodejnice
5. únor 2008

Imčo, moc mě to mrzí!!! Vítej zase do zatracenýho klubu snažilek 😒 Držela jsem Ti pěsti. Ale nesmíme věšet hlavu, oklepat se, vzpamatovat a zkoušet to dál!
Jak už Ti některá psala, udělej si něčím radost. Já jsem si naplánovala dovolenou - odjíždím příští víkend, na měsíc, vyčistit si hlavu a dát se dohromady. Až se vrátím, vlítnu na další pokus a zase budu mezi váme KETkami 🙂
A ještě si pořád říkám takovou mantru - že jsou na světě horší věci než že jsem neotěhotněla, hlavně že jsou všichni kolem mě zdravý. Je to slabá útěcha (vím o čem mluvím), ale alespoň něco.
Drž se!

imca
5. únor 2008

Carodejnice, děkuju moc za útěchu - vím, že sis prožila stejné zkamání jako já, tak víš, o čem mluvíš .. ale už jsem se z toho jakštakš oklepala a vím, že se zase po nějaké době pustím do boje 😉
Manža mi včera říkal, ať najdu nějaké hory - že bysme vyrazili na lyže ... tak uvidím. Zatím na to moc pomyšlení nemám, ale ono se to zlomí. Máš pravdu, že nejlepší asi je, dát si oraz a pak se do toho zase vrhnout 🙂. Tak se tu třeba za měsíc, či dva sejdeme. A opět si budeme držet palečky...
Jinak se sem budu chodit koukat na nové snažilky, ale hlavně nové těhulinky, které se to o sobě za pár dní dozví, viď Mikulko, oskarko atd.. .-)

tereza26
5. únor 2008

Imco, vylet ti urcite prospeje 🙂 Popisovala jsi, jak to bylo s tou hodnotou hcg, taky jsem si to myslela, ze se miminka zakousla, ale pak se neco stalo a nedopadlo to. Tak to dopadne dobre priste, mas jeste mrazacky, to je dobre. Me kdyz to nevyjde, budu muset podstoupit celou stimulaci znova, protoze nam rozmrazili uplne vsechny embrya a vybrali ty 3 nejlepsi. Delam si kazdy den test a carka sili, dneska uz byly barevne stejne silne. Jdu v patek na ultrazvuk a na krev, bojim se, ze se neco zkazi, ze si delam zbytecne nadeje.
Jinak se citim unavene, kolikrat navecer me zacnou palit oci a musim si zdrimnout, prsa me boli porad. Jeste jsem nezvracela, ale nekdy me tak natahne, ze mam pocit, ze poletim na zachod...Taky se mi stava, ze kdyz prudce vstanu tak me chytne krec do podbrisku, tak uz radsi vstavam pomalu, vzdycky me to vydesi 😒
No nevim, jak to dopadne, necham se prekvapit.
Preji vsem KETkam hodne stesticka 🙂

mikulka
5. únor 2008

imco, udělej si radost a časem bude líp. Jsi statečná holka (a moc príma) a vyjde ti to příště, uvidíš. 🙂 😉
carodejnice, to je dobrý s tím zdravým, je to pravda.

murasek
5. únor 2008

ahoj bojovice, jdu vas pozdravit a poprat hodne pevnych nervu a sil pri cekani na vysledky. drzte se.

oskarka
5. únor 2008

Krásný slunečný den všem!
Mikulko, jak se cítíš? Já jsem dneska utahaná stejně jako v ty první dny po transferu (tj. středa a čtvrtek), pořád bych spala a spala, dokonce ani řemeslníci za okny mi byli ukradení a nevnímala jsem je... Pak jsem se tedy zmátožila a šla na malou procházku, když je tam tak pěkně. Nakoupila jsem pár věcí na večeři - asi udělám zeleninovou polévku s drožďovými knedlíčky a rizoto. Teda pokud neusnu u plotny.🙂

imca
5. únor 2008

Terezko, věřím, že Ti to dopadne, a pokud máš takové pěkné tlustice-kolejnice tak to bude vysoiké hCG 🙂. Doktor mi to dneska vysvětloval tak, že pokud je hodnota hCG po 14 dnech od KETu v rozmezí 0-50, tak se to bere jako neúspěch, pokud je vyšší, tak je to první krůček k úspěchu 🙂. Taky mi říkal, že takové malé množství hCG v krvi může být způsobeno zbytky Pregnylu (ale to samozřejmě jen v případě, pokud se Pregnyl píchal). U mě to bylo tak, že se embryjka chytla a vyvíjela, ale prostě něco bylo špatně, takže se vývoj zastavil a ta hodnota 13 jednotek, co jsem měla, už byl takový "zbytkáč" po embroušcích..
Já se chci potom svého doktora pořádně vyptat na ta moje embryjka, jaká byla a tak vůbec.. a zda by třeba nebylo možné příště zavést raději tři (pokud by přežila)... mám jich ještě deset...
Mikulka, moc Ti držím palečky a myslím na Tebe - uvidíš, dopadne to dobře 🙂.
Oskarka, u Tebe je to taky nadějné 🙂. Ta únava mluví za vše 🙂 - embryjka ti dávají zabrat! Tak si užívej lenošení a jsi-li ospinkaná a unavená, tak šup do postýlky 🙂

mikulka
5. únor 2008

Ahoj oskarko, mně právě už nic není ☹ Říkám si, že na tom mohu být podobně jako imča, měly jsme příznaky a pak najednou nic.

To je zajímavé, imčo, takže se embryjka pak asi pustila. Tomu se snad říká biochemické těhotenství. To jsem měla u prvního transferu. Doufám, že se to nebude opakovat. Také by mě zajímalo, proč se embryjka pak pustí.

Holky, já mám v březnu nastoupit do nové práce, ale to by znamenalo, že kdyby se nepovedlo, další pokus by byl možný až třeba za půl roku, nejdříve. A za měsíc mi bude 34 (!) 😕 , tak vůbec nevím, zda se na práci nevykašlat a radši se dál nepokoušet. Ale zase sedět doma a jen myslet, aby se povedlo 😒 ? No, uvidím podle toho, jak dopadne testík.

imco, a ty už jsi MS dostala? Nevíš, proč zrovna u KETu je téměž vždy zpoždění?

terezko, ty se ničeho neboj, čárky sílí a to je hlavní!!!!!!!!!!!!!! 😉

murasek
5. únor 2008

mikulko, pockej do testiku, verim, ze to dobre dopadne. Snaz se ted neresit X veci najednou, co ma byt se stane. bud optimisticka, pak uz to pujde samo. asi bych ted neresila novou praci a vek. Je to strasne tezky, ale az uvidis vysledek ted toho nejvetsiho snazeni, tak se ti ulevi a vsechno uvidis zase v o mnoho v lepsim svetle. myslim na tebe, kez by to bylo vsechno dobry.

imca
5. únor 2008

Mikulko, já tomu těhotenství opravdu věřila, cítila jsem to a to bylo asi v době, kdy se ve mně ještě něco odehrávalo, ale v neděli odpoledne už jsem byla vystrašená, v noci jsem skoro nespala... prostě ta víra, že to klapne, už tam moc nebyla... Ale ty to NESMÍŠ vnitřně vzdávat - zkus věřit! Jo, o tom biochemickém těhotenství mi doktor dneska říkal... Proč to tak ale je, to asi neví nikdo, bohužel...
A mikulko, ty už nemáš žádné další mražáčky? Nebo to myslíš tak, že když půjdeš do nové práce, tak musíš přinejmenším ty 3 měsíce (zkušebku) přečkat bez snažilkování, ju? Bohužel nevím, jaká to je práce, jak hodně o ni stojíš atd., tak Ti bohužel neporadím... ALe ještě neznáš výsledek, tak se tím zatím netrap.
Měsíčky jsem ještě nedostala - ptala jsem se dneska doktora, kdy přijdou a on mi říkal, že po vysazení těch hormonů, brzo.. ale co si mám pod tím představit, to fakt nevím... Zatím nic necítím, jako že by měly přijít ... A to zpoždění mi nevysvětlil - prý to tak prostě je. Moc to nechápu.

mufy
5. únor 2008

Imco já když vysadila Utrogestan, tak jsem MS dostala do 5-7 dnů. U každého je to jinak.

Mikulko a kolikátý jsi ty den cyklu? Kdy ti ta embryjka dávali do bříška? Myslíme na tebe a pak nám přijď říct výsledek. Určitě bude dobrý. 🙂 Mrazáčků máš ještě dost,tak se raději snažte o miminko při práci.To jde taky.

mikulka
5. únor 2008

imco, myslím to tak, že v nové práci bych se nemohla snažit. Mohu otěhotnět pouze uměle, manžel nemůže mít děti, máme dárce, proto mohu jen uměle. Zhruba do konce školního roku bych nemohla jít na další pokus. Ta práce je v jeslíchz a školce (je to spojené). Tam bych si nemohla dovolit být 14 dní doma. A do práce bych s embryjkama v bříšku také nemohla, to by bylo moc rizikové, zvedám tam děti a je to fyzicky hodně náročné. Takže by se to odsunulo. ☹
Ještě mám naději, a také tomu i trochu věřím, ale ne moc, právě proto, že mi nijak nic není.
Tak to jsi asi měla to biochemické těho. To je, že se embryjka začnou zahnizďovat, začne se tvořit hcg, a pak se pustí a hcg se sníží. Výhoda biochemického je, že tělo se samo vyčistí, takže to není zátěž. "Jen" psychická zátěž.

mufy, jsem 31 DC, většinou mám teď MS 30 DC. Ale když u KETu se to nedá prý moc počítat, protože tam je ms téměř vždy zpožděná. I když v našem CAR o zpoždění nic neříkali, tak ještě pořád doufám, že se na mě třeba usměje štěstí a že mi přece jen třeba roste v bříšku život. 😅 😕

mufy
5. únor 2008

Mikulko určitě se ti to podaří. Testovat budeš kdy?

oskarka
5. únor 2008

ahoj holky, tak jsem uvařila a odpočívám. Doufám, že přijde jídlo manželovi k chuti.
je to pech, že se nedá při KET spolehnout na to, že MS několik dní nedorazila a mit z toho radost, že? o tom tedy u nás v Pronatalu opravdu nemluvili.

sany79
5. únor 2008

Ahoj holky, je mi moc líto,že to Imce nevyšlo, co jiného k tomu napsat než "ach jooooo......" ☹
Mikulko ty budeš testovat zítra? ty jsi to ještě nezkusila?teď už by všechno mělo být vidět....Ale já taky nebudu netrpěivá,spíš se mi ten test nebude chtít dělat vůbec. No,jeden si kopím,ale dřív než mám předepsaný ho zkoušet rozhodně nebudu.
Stejně tomu začínám čím dál míň věřit a to ještě nemám embryjka v bříšku.Četla jsem,že když zmrazí embrya po prodloužené kultivace ve fázi blastocysty,tak je s nima velký problém při rozmražení,většinou popraskají,nepřežijí. Tak nechápu na co v Caru čekali a nedali je zmrazit dřív. Nevíte o tom některá něco? Prý jsou úspěchy pouze s měněbuněčnými embryi.
V neděli jsme píchala Pregnyl 5000, nic mi po něm není,nic necítím,tak snad jsme ho píchla dobře. Píchá se do břicha?
Dneska si budu poprvé píchat Agolutin.Avalová injekce do zadku, tak jsem zvědavá jak to zvládnu.Budu se mi hodně klepat ruce.Když mi to nepůjde,tak budu muset za zdrav.sestřičkou.

imca
5. únor 2008

holky, mně to o té opožděné menstruaci taky nikdo neřekl, poprvé jsem to zaslechla tady na koníkovi a pak mi to říkala sestřička, když mi brala krev.
mikulka, tak teď už to s tou Tvou prací chápu. No, u nás je taky nulová šance na otěhotnění bez IVF (manža má pomalé spermijky a asi i menší množství, ale hlavně u mě je problém - mám polycystické vaječníky a vůbec nemám ovulaci). Takže pro nás je taky umělko jedinou možností, o to je to na psychiku těší... Ti lidičkové, co mohou otěhotnět přirozeně (a taky tak otěhotní), vůbec netuší, jaký je to zázrak!
S tím věkem si hlavu nálemej, mukulko - a uvidíš, ono to vyjde, nakonec budeš mile překvapená, až budeš testovat 🙂

imca
5. únor 2008

Sany, já bych, tedy čistě dle selského rozumu řekla, že čím v ranější fázi se embryjka zamrazí, tím lépe - protože po rozmražení se stejně ještě "kultivují" v roztoku a nechávají se vyvíjet, než jdou do bříška... takže je lepší asi zamražovat méněbuněčná... Ale jestli to tak ve skutečnosti, tedy jestli to tak opravdu funguje, to nevím... Já jen vím, že mě zamražovali hodně brzo tři zygotky a z nich určitě jedna nepřežila.... takže fakt nevím! Musím si dát rande s embryologem a před příštím KETem to s ním pořádně probrat - teď jsem se nic nedozvěděla a docela mi to vadí...

oskarka
5. únor 2008

ahoj holky, říkali mi, že se embryjka mají zamrazovat nejdéle ve stáří 96 hodin (tj. morula), protože zpět do těla mohou dát embryjka nejdéle pátý den, tj. embryja stará 120 hodin (tj. expandující blastocysta). Když už je jim 130 hodin dochází k hatchingu, tj. zarodek je pripraven k uhnízdění ve sliznici.

mikulka
5. únor 2008

No, mně zamrazili emnryjka po 96 hodinách, tedy moruly. Z 3 rozmražených přežily dvě, tak nevím, snad je to ok. Je dovné, že nám nikomu o té opožděné MS neřekli, co? Nám dokonce v AR řekli, že když MS nedorazí do toho 7., 8. 2., je naděje.

sany, píchla jsi to jsitě dobře, a buď ráda, že ti po tom nic není! 😉 A kdy tě čeká KET?

Holky, já netestovala dřív jednak proto, že jsem se domnívala, že mi hodně prozradí ms, to, jestli přijde nebo ne. Kdybych se to dozvěděla dřív, testovala bych klidně 10.-12. den. Teď mám spíš strach, tak s tím nespěchám. A nevím, stejně si pořád myslím, že je naděje, když ms nedorazila, pořád beru hlavně to, co nám řekli v CAR...

oskarko, a jak ti je? Odpočíváš, kočino?

mikulka
5. únor 2008

Ještě mě napadlo, že to třeba v CARech něříkají radši, aby nás neznervózňovaly, že se to nedá určit podle ms. 😕

mikulka
5. únor 2008

imco, ještě tě bolí břicho na pravé straně, nebo ti to přestalo po vysazení léků?

oskarka
5. únor 2008

ahoj mikulko, je mi fajn, jen jsem dnes víc unavená než jindy. Uvařila jsem a teď odpočívám u TV. Možná si ale půjdu lehnout do postele a číst si. Držím Ti palce a věřím, že zítra uvidíš ty nejhezčí II.

sany79
5. únor 2008

Mikulko,taky zítra držím moc palce!!!
Já ještě musím píchat Pregnyl 1500 3x po KETu,to tady myslím nikdo neměl.
Ve čtvrtek mi zavolají jak na tom emryjka jsou a kdy v pátek přijít na transfér. Myslímsi,že pokud jsou emryjka kvalitní,tak snad ta prodloužená kultivace ji neuškodila. Měla jsem hodně vajíček,takže mohli vybírat a prý vybírali jen ty hodně kvalitní.Proto mi jciha nakonec zbylo jen 8. Mám je zmrazené po 4 ,takže bych teoreticky mohla 2x na KET.Pokud z prvních čtyřech nebude žádné dobré,tak budou muset použít další 4. Ale doufám,že tak to nedopadne.

mikulka
5. únor 2008

Holky, ale já zítra ještě testovat nebudu, až ve čt, snad, pokud nedorazí ms. 😉
sany, a jo, ty vlastně ještě pícháš Pregnyl po KETu. No, věřím, žet o bude dobré. 🙂
oskarko, pěkně odpočívej. Kdo ti vlastně dělal KET?

oskarka
5. únor 2008

tak jsem usnula🙂, fajn odpočinek. Mikulko, KET dělal sympaťák Vobořil. Byla byych šťastná kdyby to vyšlo, no, uvidíme za pár dní. pokud ne, musela bych znovu do stimulace, už nemáme žádného sněhuláčka.

oskarka
5. únor 2008

mikulko, jeste mi rekni, citis neco jinak nez pri prvnim transferu? Kdyz odmyslime, ze jsme stimulovaly a mely telo nadopovane hormony.

imca
5. únor 2008

Mikulka, ještě k té mršce - mně naopak sestřička po KETu, když jsem šla domů, říkala, že na ten krevní test mám přijít i pokud by v mezidobí dorazila mrška.. tak mi není jasné, že mi pak říká něco jiného, že se většinou u KETu opožďuje - každopádně Ti držím palečky, aby to opoždění mršky u Tebe znamenalo, že se embrouškové chytli - tak ještě dvakrát se vyspinkáš, a pak si najdeš na testu // 🙂.
Mně se to břicho po vysazení léků docela uvolnilo, ale i tak mě v podbříšku ještě pořád občas píchne... taky mě začala bolet prsa, tak čekám, že asi brzo dorazí mršule (ale zatím tu není).
Sany, myslím, že tím Pregnylem se naděje na udržení miminek ještě více zvětšuje, tak pilně píchej .-). Myslím, že moc obvyklá tahle metoda není ... kam Ty to chodíš do CARu? .-)
Oskarko, držím palečky 🙂
Dobrou noc, holčičky a držte se! 😵