Máte někdo zkušenost s "pomalejším rozjezdem embrya"?

sandol
4. únor 2011

Ahoj holky,
měla jste, prosím vás, některá z vás po IVF podle ultrazvuku menší embryjko a dopadlo to dobře????
Já měla být podle MS vypočtené v CAR 7+4tt a embryjko odpovídalo 5+2tt,mělo počáteční srdeční akci a přesně tak prý vypadá embryo v šestém týdnu,jenže já měla být v osmém.Tak se to dr.moc nezdálo,docela mě vyplašil a hned za 7 dní znovu na ultrazvuk,což bude v pondělí.
Uuuf,jsem z toho fakt nervózní a bojím se.
Měla jste třeba některá podobnou zkušenost?Že mělo embryjko pomalejší rozjezd a přesto to dobře dopadlo?Moc děkuji za všechny odpovědi.

len
4. únor 2011

Mně se nezdá, že by embryo v 5+2 mělo srdeční akci. Já měla v 5+3 (taktéž po IVF, takže přesně známé datum početí) na utz pouze gestační váček s počínajícím žloutkovým a doktoři se radovali, že to přesně odpovídá tomu, co by tam v daném týdnu mělo být vidět. Na srdíčko si mě pozvali za 14 dní (bylo by asi vidět už po týdnu, ale pro jistotu). Sice pak nebylo, ale to už je jiná story, prostě embryo se srdeční akcí bude starší než začínající šestý týden.
Pozitivní je, že tu akci má, to je známka toho, že opravdu žije a vyvíjí se, takže bych to brala optimisticky. Doktor udělal správnou věc, že si tě pozval po týdnu, aby viděl, jaký za ten týden nastal vývoj, ale neměl tě stresovat, tím ničemu nepomůže.
Čím může být způsobený ten rozdíl, netuším, ale možná to prostě každý počítá jinak. Datum tzv. fiktivní MS se stanovuje jako datum OPU mínus 14 dní, skutečné stáří embrya je pak o těch 14 dní míň (vzniklo v den OPU), třeba někde pomotali ty výpočty.
Takže to nevzdávej a držím palce, ať je v pondělí o týden starší a srdíčko pořád bije, pak už by mělo být vše OK 🙂