Minimální stimulace s darovanými vajíčky?

misutka30
22. čer 2017

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli některá nemáte zkušenosti nebo nějaké info o umělém oplodnění s darovaným vajíčkem, které je získáno od dárkyně v rámci minimální stimulace? Tuto možnost nabízí CAR Arleta v Kostelci, ale kromě informace o ceně jsem na jejich webu, ani jinde na netu informace nenašla... nevíte více nebo nemáte zkušenosti?? Díky za reakce.

tofife
23. čer 2017

Přiznám se, že to slyším prvně... Zajimalo by mě, jake jsou u toho garance. U klasicky darovaných vajíček je garance určitého poctu kvalitních embryí, ale takhle si to neumím představit...

misutka30
autor
24. čer 2017

@tofife Já právě také moc ne, píší, že v 10% nedojde k transferu a úspěšnost 35% na cyklus... cena se mi zdá ale nízká oproti stimulaci s vlastními vajíčky... asi v tom bude nějaké ale... to potřebuji zjistit... diskuze k tématu evidentně neproběhne, tak se musím zeptat přímo v CAR🙂

tofife
25. čer 2017

@misutka30 tak pokud budou minimálně stimulovat úplně zdravou ženu, tak by vajíček mohlo být relativně dost, minimálně dost na to, aby vůbec proběhl ET. Mně by asi vadilo, že to celé proběhne s malou šancí na získání mražáčků.. takže bych neměla k dispozici další kousky na KET. Jaka je u toho cena?

misutka30
autor
11. črc 2017

@tofife ahoj, cena byla právě velmi příznivá, ale zjistila jsem, že mají staré webovky a info na nich již neplatí - darování vajíček z minimální stimulace už nedělají...

tofife
11. črc 2017

@misutka30 asi se to fakt nevyplatilo... , Tak půjdeš do klasického IVF s darovanými vajíčky?

misutka30
autor
12. črc 2017

@tofife lékař to tak podal, že se to nevyplatilo, protože na jednu dárkyni se skládaly tři pacientky... proto cena pro zúčastněné byla výhodná. Ale zkombinovat to asi bylo složité... jinak zatím vůbec nevím, co dál... uvidíme na podzim... ty máš zkušenost s nějakým CAR a darovanými vajíčky či embryi?

tofife
12. črc 2017

@misutka30 Já jsem měla domluvené IVF s darovanými vajíčky v CAR Reprofit v Olomouci. Řešit jsme to začali na konci června a ET měl být v září/říjnu, takže docela rychlovka. Dostala jsem formulář, kde jsem měla uvést požadavky ohledně dárkyně. Barvu očí, vlasů, vzdělání, atd. Dárkyně musí mít stejnou krevní skupinu jako příjemkyně, tak jsem si ještě zjišťovala jako samoplátce svou KS. To bylo na konci června a druhý týden v červenci jsem zjistila, že jsem otěhotněla spontánně, takže dál už zkušenost nemám. Každopádně v Reprofitu mi připadali féroví co do financí i lidského přístupu, podstupovali jsme tam 4 klasické IVF. Ty chodíš kam do CAR?

misutka30
autor
18. črc 2017

@tofife Teda, tak to moc gratuluju!! To muselo být úžasné překvapení🙂 ať máš vše v pořádku! A jestli tomu dobře rozumím, tak ty máš z IVF už dítě/děti? My máme za sebou 4 cykly IVF, ale nikdy se nezadařilo☹ mám zkušenosti s CAR v Hradci Králové, Pardubicích, s Gennetem, Pronatalem... no, už nám to asi stačí☹

tofife
18. črc 2017

@misutka30 taky už toho máte dost za sebou ☹ Vystřídali jste i dost CAR, my jsme chodili jen do Reprofitu.. Obě děti máme nakonec počaté přirozeně. V CAR mi bylo řečeno, že mám málo vajíček a navíc jsou špatné kvality. Embrya se nam zastavovala ve vývoji.. To, co jsem psala výše, se stalo v červenci 2015, v březnu 2016 se nám narodil syn. S manželem jsme se po porodu rozhodli, že se nebudeme chránit a druhé dítě necháme na přírodě. Podařilo se napoprvé a v březnu 2017 se nám narodila dcera, rozdíl necelý rok 🙂 Myslím, že mi pomohla laparoskopie (leden 2015 - odstranili mi ložiska endometriózy) a psychika (brala jsem jako hotovou věc, že se podaří cyklus s darovanými vajíčky a už nic neřešila).
Ten pozitivní test byl po té době obrovský šok.. ještě teď si pamatuju, jak jsem se celá klepala. Vlastně i podruhé 🙂
Půjdete teď do těch darovaných, nebo ještě zkusíte další IVF? Já jsem se po 4 neúspěšných rozhodla pro darovaná, protože už jsem si nevěřila.... ☹ Ale je spousta případů, kdy se podařilo až po více ET a KET. 🙂

misutka30
autor
20. črc 2017

@tofife Teda, měli jste velké štěstí. Já už tak nějak ani nedoufám, že se někdy podaří přirozeně, protože u manžela je problém ve spermiích (málo a pomalé). No, doktoři to nevylučují, ale už tomu nedáváme, mám za sebou tak zhruba 10x ET, už ani nevím přesný počet (na zamražení většinou nic nebylo, měla jsem i minimální stimulace). A mám dojem, že tělo se mi už vyčerpalo, vajíček málo a asi taky nekvalitní, byť to nikdy nikdo neřekne, protože kvalitu vajíček nemohou zjistit. Nejsem zastánce přecházení z jednoho CAR do dalšího, ale po mých zkušenostech, co lékař, to jiný názor, ale podstata je stejná, dokud budeš chtít a mít finance, budou tě dopovat hormona do nekonečna... dárcovství vnímám jako další možnost, ale protože už bych byla samoplátce, tak nevím, na kolik je to v našem případě realizovatelné☹( Ale tvůj příběh je hezký a všem bych to přála zažít.