Moje první IVF. Poradíte?

laiila
29. lis 2023

Holky prosím, zítra máme první konzultaci ohledně IVF ... rok se s pomocí centra snažíme, povedlo se 2x otěhotnět, ale jednou biochemické a po druhé v 9 týdnu zamlklé a revize, testy v pořádku já i partner, doktor říká, že problém je pouze ve věku (37 let a 8 měsíců a doma mám už skoro 16letého puberťáčka), že vajíčka už nejsou kvalitní a proto navrhuje IVF a mě by zajímalo co vy by jsme na mém místě volily za nadstandartní služby? Vím, že každá to máme jiné, ale třeba se tu najde někdo kdo to má podobně 🙂 Popřípadě kolik jste platily 🙂 Dnes asi nikdo nevyužívá pouze to co proplácí pojišťovna... nebo? Za případné odezvy děkuji 🙂

katule1990
29. lis 2023

@laiila Rozhodne prodlouzenou kultivaci a metodu ISCI. Pri druhem pokusu jsme nechavali delat i asistovany hatchig - vyslo to. Hodne stesti 😊.

laiila
autor
29. lis 2023

@katule1990 Kačí moc děkuji 🙂 Něco jsem si přečetla, takže to ISCI a prodlouženou kultivaci mám napsané, ještě přemýšlím o tom zamražení, to je v mém věku asi také dobré si připlatit, teda pokud bude co mrazit 🙏

katule1990
29. lis 2023

@laiila Ano, mrazit 100% v jakemkoli veku, pokud je co.

natalko
29. lis 2023

@laiila za mna urcite genetika embryii, niekto na to ma narok niekto nie, ale da sa priplatit, je to dost drahe no

reeeza
29. lis 2023

Ahoj my chceme jít v březnu. Také mě zajímá co a jak 🙂
Máme to ale jako samoplátci protože žijeme v zahraničí. Takže pálka, ale v zahraničí se pod 5000eur nedostaneme.

clairexr
29. lis 2023

@laiila K tomu zminenemu vyse jeste pridam: Vysetreni endometria a vypocet implantacniho okna, toto nas stalo celkem plus 35000,-, ale ocividne se to vyplatilo. (Celkem jsme za 4 IVF cykly, z toho 6 KET platili cca 300000,-)

linusha
29. lis 2023

@laiila za mě pokud možno krátký protokol a hodně zkušeného lékaře. Z metod ISCI příp. MACS a genetiku embryí. Držím pěsti ať se miminka dočkáte. 🙂

merope
29. lis 2023

Já bych ještě kvůli věku doporučila maximálně spěchat a kdyby to nešlo kvůli špatné kvalitě vajíček, jít do darovaných oocytů včas.

fyii
29. lis 2023

po tom cim jsrm si ptosla ja, pokuf jsi dvakrat otehotnela nechala bych to na ptirode, ocividne to jde. Na IVF jsrm.byla 2 a asi 6 KET a nebyo z yoho nic. meli jsme i genetiku apod. a nakonec mam holcicku prirozene a ma genetickou vafu, kterou by crntrum strjne nezjistilo, pac se testuje jen par zakladnich. Stalo nas to balik a hlavne nervy bez vysledku

linusha
30. lis 2023

@fyii já mám z center úplně stejnou zkušenost.

kopretina85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
clairexr
30. lis 2023

@fyii No vidite, my mame ze 6 KETu dve deti. V 37 letech bych to urcite nenechavala na prirode, jsou to posledni tri roky, na ktere prispiva pojistovna. A snazit normalne se muzou i tak behem toho.

laiila
autor
30. lis 2023

@clairexr souhlasím, jen jak to udělat co nejlépe a přitom se u toho finančně nevyždímat :( Přemýšlím co bude na první cyklus nejrozumnější 🙏 ... včera dokument na ivysiílání ČT Reprodukce ... jako zajímavé, tzv. lepidlo a metoda ISCI je jen "nesmyl" klinik. Možná bych zkusila nejprve jen prodlouženou kultivaci a zamražení. No dnes máme konzultaci odpoledne, tak jsem zvědavá a nervózní :(

clairexr
30. lis 2023

@laiila ICSI i MACS jsme meli taky, lepidlo taky, jak moc to ma vliv a jak moc to bylo zbytecne, to clovek bohuzel nezjisti. Tim mrazenim nevim co myslite, urcite je potreba oplodnit vsechny vajicka a zamrazit vsechny embrya. A vysetreni embryi na genetice se taky hodi, vyradite tim ty embrya, ktery by se sice uchytily, ale casem by se potratily. Napriklad. A to implantacni okno je taky fajn, mate jistotu ze tam to embryo daji v ten nejvhodnejsi cas. Jako je to drahy, to zas jo.

peta19888
30. lis 2023

@reeeza to by se snad vyplatilo priletet do CR kvůli tomu.Pokud nejste nekde z Australie ci US😊.Ale z Evropy k nam lita i spousta cizincu,protoze se jim to porad vyplati.

peta19888
30. lis 2023

@laiila No pokud se Vam podarilo otehotnet 2x s pomoci CAR,tak bych sla hlavne do genetiky embryii,pripadne fragmentace DNA spermii.

lenie82
1. pro 2023

Ahoj, ja bych urcite na nic necekala a sla do IVF s genetikou embryi. Mne je cerstve 41 a sli jsme rovnou do IVF po tom, co mne nevysel moc dobre test na AMH. Ta kvalita vajicek je uz bohuzel horsi a podle me s genetikou embrya zvysis sanci na uspesne otehotneni a porod zraveho miminka. 😊❤️
Moc drzim palce 😂

teate
3. pro 2023

@laiila My měli prodlouženou kultivaci, ICSI - to považuji za základ. Pak jsme měli embryoglue (to ale za mě není úplně nutné).