Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

len089
1. lis 2011

@kive76 Ahoj, jak se máš. Už se to imuno trochu krátí vit.
Dneska jsem jela do Motola- vlakem. Jsem ze Šumavy tak to byla hrozná cesta - jako vždy 😖

len089
1. lis 2011

@ismet tet jsem se koukla že už je to 3 nebo 4 pokus.Tak to držim palce. Jak dlouho se už snažíte?

ismet
1. lis 2011

@len089 Ano, je to čtvrtý pokus, z prvního mám syna a pak dva nevyšly. Protože ve třetím se neoplodnilo ani jedno vajíčko ze třinácti, což byl pro mě šok, tak nám pojišťovna platí ještě další pokus. I tak nás to ale bude stát celkem asi 20.000 Kč. Celkově se snažíme asi tři roky a máme tzv. nevysvětlitelnou sterilitu. Manžel má občas hraniční spermiogram, tak musíme mít ICSI.

Na jaké nádraží jsi jela ze Šumavy? Na Smíchov a pak autobusem? Já jezdím z malé vesničky za Prahou, mám to tam hodinu.

Jak dlouho se snažíte vy? Díky za podporu.

luca77
3. lis 2011

@ismet Ahoj,tak doufám,že vše dobře dopadlo? Já čekám čekám a snad se dočkám MS..dnes je to 4 den po dobrání antikoncepce a zatím nic ☹ ,tak nevím,kde se to zase fláká...jsem si myslela,jak to dostanu ve středu a v pátek,že pojedu do Motola na Decapeptyl a zřejmě nikam nejedu.Fakt mě to s... 😉

kive76
4. lis 2011

@len089 ahojky jojo 8.12..akorát uvidím jak to bude s přítelem ..je na neschopence, a vypadá to ,že i v prosinci bude...no a protože nemá vycházky, tak mu holt dr. bude muset na ten den napsat vycházku..anebo to prostě doloží papírem - propustkou..ale zrušit ten termín nechci...protože předtím mě objednali asi za 2-3 měsíce, a to by zas bylo až někdy kolem února, března a to se pak všechno prodlužuje..už bych ráda věděla, jak jsem na tom...

ismet
4. lis 2011

@luca77 Ahoj Lucko, ale musíš to přeci dostat, jaká je jiná možnost?

len089
4. lis 2011

@ismet Ahoj, jezdim na hlavní nádraží pak jedu metrem a na andělu přestoupim na bus.
Snažíme se 4 roky . 3 roky jsme v centru asistované reprodukce. Manžel má špatny spermie a ja mam endometrozu. Nikdy se nam zatim ani nachvili mimiska nechitili i když vždycky na pohled jsou dobrý 😖

len089
4. lis 2011

@kive76 ahoj, to tam muže jet klidně i když má neschopenku.Jede přeci k lékaři a ne na dovolenou 😀 Když jsem měla neschopenku tak jsem jezdila do Motola a v pohodě - cesta k dr. je dovolená.

kive76
5. lis 2011

@len089 aha, to jsem nevěděla, já myslela, že by jedině musel mít vycházky, tak to je v pohodě..

luca77
5. lis 2011

@ismet Ahoj,tak jsem to zaplať pánbu dostala ve čtvrtek večer...uff 😉 .V pátek jsem volala dr.Uhrové,kdy mám přijet na Decapeptyl...říkala mi nejdřív,jestli to stihnu ten den do 14h..říkám,to nestíhám 🙂 ,tak říkala,že mě ještě spojí na sestry a že jsou v sobotu nějaké odběry,tak ať se domluvím.No a dnes jsem tam měla být v 7:30h na UTZ,ten byl v pořádku,tak mi sestra píchla injekci,tak sláááva 😉 Ted se 14dní nic dít nebude a 18.11. mám přijet na UTZ a dostala bych už injekce domů.Tak mám z toho radost,že se to konečně někam pohnulo. A co ty?

len089
6. lis 2011

@luca77 Ahoj, přeju hodně štěstí at ti hezky rostou foliky 🙂 a at je poče tak akorat.

ismet
6. lis 2011

@luca77 Ahoj Lůco, jsem ráda, že se konečně začnou dít věci 🙂 . Po roce od našeho seznámení 🙂 . Já mám před tebou měsíc náskok, Decapeptyl mi píchli 2.10. Je to opravdu velmi silný lék, který mi uspal vaječníky na 3 týdny, takže mi po týdenní stimulaci ještě nerostly folikuly a musela jsem si dokupovat léky. Celkem jsem stimulovala 17 dní a přesně na měsíc od injekce Decapeptylu bylo OPU. Dr. mi říkala, že z dlouhého protokolu jsou nejkvalitnější vajíčka, tak doufám, že do nich napíchali i nejkvalitnější spermie a budou z nich životaschopná embryjka. Z 11 vajíček máme 10 embryí, tak doufám, že zbudou i na zamrazení. Zítra jdu na ET, pak se ozvu.

luca77
6. lis 2011

@ismet Ahoj,tak to ti píchali Decapeptyl zrovna na moje narozeniny 😉 Měla jsi nějaké příznaky,nafouklé břicho nebo tak? Jen se ptám,abych věděla 😉 Čím jsi stimulovala? Já budu mít Fostimon.Až tam pojedu toho 18.11. na UTZ na co budou koukat?Pak tam mám napsáno 4-4-3-3 to mám injekce napsané zatím jen na 4dny..to pak ještě dostanu nějaké nebo ne?Když to tam mám jen zatím takhle napsané..nebo mi to pak dál dopíšou? To je otázek,co? 🙂 Ale ty už víš,jak to chodí,tak se ptám. Tak ti držím palce.

luca77
6. lis 2011

@len089 Ahoj,děkuju,ale to je ještě čas 😉

saralinda
7. lis 2011

Ahojky, chtěla bych se Vás zeptat, zda nevíte, jaké jsou čekací lhůty na darovaná vajíčka. Předem moc děkuji za odpověď

ismet
8. lis 2011

@luca77 Ahoj Lůco, odpovím na všechno, už se v tom (bohužel) moc dobře vyznám a skoro všechno mám vyzkoušené na vlastní kůži ☹. Přeji Ti dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, hlavně miminko 🙂.

Těch prvních 14 dní po Decapeptylu jsem neměla žádné příznaky, jen jsem slabě krvácela červenou krví, jak se průběžně odlučovala děložní sliznice. Ale potom po Pregnylu a Fostimonu (je tam stejná účinná látka, jen Pregnyl je dražší a mně ho dali kvůli tomu, že už jsem po něm jednou otěhotněla) jsem byla nafouklá dost a myslím, že jsem i 2-3 kila přibrala.

Až tam pojedeš 18.11., tak se podívají, jestli Decap. zabral a jsi zcela utlumená. Zřejmě ti neporoste žádný folikul a sliznici budeš mít zcela minimální.

Co se týče předepsaných injekcí, tak by ti teoreticky mohly stačit, ale spíš myslím, že ti pak ještě něco přidají zdarma a dost možná budeš muset ještě něco dokupovat. Dopředu se to ale nedá říct.

Dneska mi volal dr. Diblík, že se nakonec ke zmrazení hodila jen 2 embrya, těch 5 dalších zaniklo. To nevadí, hlavně aby byla silná ta, co už mám v sobě.

luca77
9. lis 2011

@ismet Ahooj,ty už mluvíš jak dr. 🙂 Děkuji za přání k narozeninám 😉 Joo,to už jsem taky četla,že se holky cítí nafouklejší..no,pokud to budou 2-3kg,tak to jde...já jsem ted asi 9kg zhubla 😉 ...ale čert vem kila,hlavně,aby se to povedlo 😒 . Za jak dlouho se máš testovat? Držím ti palečky a vše co se dá 😉 ...kruci,už se to přece musí povést...

ismet
14. lis 2011

@luca77 Ahoj, tak jsem se dneska zvážila a ty kila, co jsem nabrala při stimulaci, jsou už dole, i mám zase užší obličej, aniž bych se nějak omezovala v jídle. Takže to nejspíš byla jen voda, kterou moje hormony nadopované tělo zadržovalo. 9 kilo jsi zhubla? Tak to jsi dobrá 😲 . Já za poslední půlrok shodila asi 5 kilo, připadám si teď hezčí a to také může ovlivnit početí (pozitivní ženská energie). Dneska mám 7 dní po transferu, možná bych pomalu mohla testovat, ale já z toho mám strach. Tolikrát jsem viděla jen /, že se mi dělá skoro špatně z představy, že se to stane znovu. Asi to vydržím až do 22., kdy jdu na krev. Jenže v sobotu k nám přijede bratranec, který se se ženou dočkal dítěte až 9 let po svatbě, pro postýlku a různé mimi věci, tak mám takové nutkání si uděla test a říct jim sladkou novinku. Jenže kdyby byl negativní, tak mě bude pohled na jeho ženu v 8. měsíci dráždit 😒 , i když jim to moc přeju.

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luca77
15. lis 2011

@ismet Ahoj,já bych vydržela do toho 22. 😉 ..tehdá po IUI jsem taky vydržela a nic...my budeme mít 18.11. 3 roky co se pokoušíme o mimčo 😖 ,ale že to utíká 😉 ..ale 9 let to je doba,ti povím ☹ A zrovna v pátek 18. jedu do Motola. Držím ti palce i u nohou 😉

ismet
15. lis 2011

@luca77 Ahoj, tak začínám pomalu špinit, což je na 99% známka toho, že to nevyšlo. Mám sice ještě 2 zmrazená embryjka, ale na KET já nevěřím, neznám nikoho, komu by vyšel. Jsem smutná, protože se mi rozplývá sen o druhém dítěti. Já vím, že spousta žen tady touží aspoň po jednom, nechci být neskromná, ale já vždycky chtěla velkou rodinu a teď se musím té představy vzdát. Navíc nevím proč, co je s námi špatně. Kdybych věděla, že to příště vyjde, zaplatili bychom si další pokus sami, ale všechno je tak nejisté...

kive76
16. lis 2011

tak já ten termín na imunologii zrušila, a přeobjednala jsem nás na 6.3...přítel se ted necítí dobře,

luca77
17. lis 2011

@ismet Ahooj... ☹ co na to říct..ještě to nevzdávej...třeba se zrovna povede KET.A když ani to,tak třeba pak se vám zadaří přirozeně..nečekaně...co ty víš...příroda je mocná.Já jedu zítra do Motola,mám tam být do 8h.Tak snad v sobotu začnu s pícháním injekcí...ještě se zeptám to se píchá jedna denně nebo víc (nevím co to je to 4 -4-3-3,jak mám psáno v protokolu).Pokud začnu v sobotu,tak mám zrovna víkend pracovní,tak snad je jedno,že by mi to mamka píchla až večer nebo se musí ráno? 😒

luca77
17. lis 2011

@kive76 Ahoj,tak to je škoda,..se nedá nic dělat...ty ale mají dlouhééé čekací doby,co? 😒

ismet
17. lis 2011

@luca77 Ahoj, píchá se to každý den ve stejný čas s tolerancí jedné hodiny. Lepší je podle mého píchat ráno nebo dopoledne, protože se mi už dvakrát stalo, že na konci stimulace ještě bylo třeba píchnout ihned v ordinaci další injekci, aby vajíčka vyrostla, než si večer píchnu injekci na zastavení ovulace. Zkoušela sis píchat injekce sama do břicha? Nic to není, věř mi. Jehlička je tak uzoučká, že to skoro necítíš, nejnáročnější je protnout kůži, tukovou vrstvou už to jde samo 🙂.

luca77
17. lis 2011

@ismet No,tak to jsem zvědavá,kdo mi to píchne...mamka říkala,tak přijedeš ráno,než pojedeš do práce..to by znamenalo před 6h a nebo by mi to píchnul někdo tady v práci(zdrav.zařízení),ale to zase nechci nikoho otravovat a nemusí to každý vědět.Nebo si to pak píchnout sama,ale ta představa do sebe něco píchnout 😒 to asi neklapne.Tak nevím,jak to vymyslím 😉 Píchá se do břicha,co? No právě, propíchnout tu tukovou vrstvu 🙂

kive76
17. lis 2011

@luca77 já chtěla až ten březen, ona říkala, že nás můžou objednat i na začátek února...

ismet
17. lis 2011

@luca77 Fakt se toho neboj, nic to není, ty jehličky jsou opravdu úzké. Když jsem si to píchala poprvé, tak jsem si pustila nalas hudbu, aby mi stoupla hladina adrenalinu a nebolelo to, ale ani jsem to necítila. Jde jen o ten pocit píchnout se. Děláš přeci všechno pro to, abys otěhotněla a pak PORODILA. A vedle toho je píchnutí včeličky do bříška jen pošimrání 🙂 .

len089
18. lis 2011

@luca77 Ahoj, připojuju se k ismet. Fakt to nic není.Píchala jsem si je sama jen napoprví manžel.Stačí jen překonat strach a jde to samo 😉 tak neboj

luca77
19. lis 2011

@ismet Ahoj,tak včera bylo první píchání injekce Fostimonu. Sestra říkala,že je jedno v kolik začnu píchat,že můžu třeba v půlnoci 😉 a je jedno jestli to bude ráno nebo večer ,ale že je potřeba dodržet ten správný odstup..takže mi to píchla mamka v 18:30h ,takže budeme píchat v tento čas a ještě 3x a v úterý zase do Motola na UTZ,oba dva na krev a já ještě na EKG a budeme to mít vše připravené k odběru. Včera tam byla plná čekárna...jsem ještě nezažila.Teď už podruhé mi dělala UTZ ta mladá dr.,delší vlasy,já ani nevím,jak se jmenuje 😉 ,ale ty to určitě víš 😉 . Říkala endometrium(sliznice) 3mm ,já nikdy nemívám vysoké a trochu mě to děsí ☹ ,jinak v pořádku. Jsem říkala sestře,že tam mají blázinec...ona říkala,že dneska tedy joo..že paní dr.(mladá) zaskakuje a dozvěděla se to ráno,takže měla nějakou práci..přišla v 8:30h,já jsem šla na řadu v 9:30h.Hned první šla na řadu Evička...mě to překvapilo 😨 tu bych tam nečekala 🙂 ,tak jsme prohodily pár slov a pospíchala do práce. Jinak jehlička je opravdu tenká,ale já to nechám na jiných 😉 ,píchám do břicha...dostala jsem na vybranou(břicho/zadek) 😉