Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

kinguse
8. pro 2010

@luucia ...tak si užívej válendo a budu držet všechny palce,aby to vyšlo!!!
Já už si zase přijdu naprosto v pohodě, že všechno zvládnu, plánuju,co bude dál,když to nevyjde...lepší myslet dopředu a být mile překvapená. I když ze zkušenosti po minulým ET je mi jasný,že teď budu hrdinka a pak to zas parádně obrečím 😀 ...nu což, život je holt boj,tak bojovat musíme!!!!

@vered ..jak ses vůbec dostala do Izraele? Kde ji se s mužem seznámila?...jestli to není tajný? Já v Izraeli nikdy nebyla,ale slyšela jsem jak je krásná (jo,je ta Izreael nebo ten? 😀 ), Jak se tam žije? Mně tohle vždycky zajímá, nejradši bych procestovala celej svět,kdybych na to měla 😀 ...tak se aspoň ptám a cestuju prstem po mapě!

stazina
8. pro 2010

@luucia tak super, že už je bojovníček u tebe....držím palce, za 14 dní hlášš //, ju? Těšíme se🙂

vered
8. pro 2010

Ahoooj holciny, dekuju mockrat za vzkazy a doufam ze si Mikulase uzijeme, pak dam vedet jaky to bylo a jestli se Joshik bal certa!! Pochybuju... 😀 C se tyce cukrovi, tak uz zbyva jen to linecky a mam to ..hura slava!

Holky na co berete ten prednison?? Ctu tady ze se po tom pribira, ja myslela ze se pribira po utrogestanu....ikdyz ja jsem nepribrala pri stimulaci...nastesti!!

@luucia Ptas se na zvyky, tak my dodrzujeme, tedy ja dodrzuju cesky zvyky vsechny! Minule Vanoce jsem byla doma v Cr, ale letos to kvuli IVF nevyslo.
V Izraeli ziji Zide, muslimove a krestani a tak tech zvyku a svatku je tu pozehnane. Manzel je Zid a drzime i zidovske svatky, mame tak tech svatku ponekud vic, ale aspon je to pestrejsi. 🙂
A Ty uz mas u sebe bojovnicka??SUPER, at se tam boban hezky zavrtosi!!!!!!!!!!! Stejne zvlastni ,jak jsi to resila jestli jedno ci dve a nakonec se priroda rozhodla sama. My jsme meli pri tom poslednim ketu 3 zmrazene najednou a take sme furt resili co bude, jestli 3 nebo jen 2...a nakonec jsme se dozvedeli( az na sale pri transferu) ze mame uz jen 2! Muze byt v Cr u transferu manzel??????

vered
8. pro 2010

@sandol ahojda, jojo, Joshik jeste porad radi jako cerna ruka a vsichni me ujistuji ze to je normalni, protoze mu byly 2 roky a to pry je nejhorsi, rika se tomu terrible two!!!! TT 😀
A Ty uz v patek zacinas pichat gonal??Teda to je rychlost, ja uz te asi nedozenu vid????Ty rychliku jeden!!! A co Ty nepeces???
@stazina Tak co Staziku, co pernicky, uz jsou hotove????

stazina
8. pro 2010

@vered ahoj Veredko naše🙂 tak to musí být zajímavý, když slavíte svátky jak křesanské , tak židovské..a seš teda dobrá, když už máš naečeno..já včera na ty perníky zadělala, alel péct udu až bude klid...ona ted tchýně pořád něco po večerech v kuchyni uklízí, tak bych se tady nevešla...
A to se mám teda na co těšit, až lukům budou dva, co? No , já už jsem vyřízená ted..a jestli ěm ještě čeka j d vě čený ruce 😀 tak to teda budeale to už snda budeme v našem..
@kinguse já taky byla ted při posledním Ketu hrdinka, však to tady holky ví, ale taky to na ěm potom dost dolehlo... ☹ je to vopruz, když to nevyhcází.... ☹

vered
8. pro 2010

@kinguse Ahoj, pred lety kdy tady jeste fungovaly Kibutzy, jsem sem jela s kamaradkou pracovat jako dobrovolnice na pul roku...bydleli jsme v nadhernem kibbutzu(nejkrasnejsim)EIN GEDI ,oaza v Judske pousti u Mrtveho more.....byly jsme tam pul roku a s nami jeste dalsich 80 mladych dobrovolniku z celyho sveta, bylo to super, jak o nejakejletni tabor, jen bez vedoucich!!! 😉 Kolem krasne rude hory a poust, jen to vedro bylo docela narocny, na jare to jeste slo tak ech 35st. ale v lete to bylo 45st +...to uz bylo horsi.
A tadyna tom krasnym miste jsem se seznamila s mym muzem, zrovna v Ei Gedi nastoupil do prace....rok na to procestovali Jizni Ameriku s baglem na zadech a po dalsich 4 letech jsme se v CR vzali a zacala jsem zit tady s nim, do te doby jsme si jen psali a stridave navstevovali! 😉
Izrael v CR je ten....alespon tak mi to tvrdi mamka, ale tady je to ta Izrael, ale tady jsou vsechny zeme sveta zenskeho rodu. No a jak se tady zije.....neco je tu dobry a neco zase ne...asi jako vsude. Uz jsem si docela zvykla, ale prece jen Cechy krasne....Cechy meeeee... styska se mi.....

vered
8. pro 2010

@stazina To je blby no....kdyz se musis o kuchyn jeste delit s dalsi zenskou....a pece spon cukrovicko ta tvoje tchyne??? 🙂
Doufam ze tvoji dva certici, budou jen jako jeden Joshik, to totiz bohate staci 😀 Bali se certu na
Mikulase????? To by me zajimalo!! 😉

stazina
8. pro 2010

@vered no, asi něco péct bude, ale až těsně před vánoci, takže pokud chi péct já , musím asi co nejdřív, pk už se nevejdu...a já nejsem zrovna ten ty , jako skorošvagrovka, co by si udělala hezký večer s tchýní a pekla bych s ní společně cukroví...... 😖 na to fakt nemám...
a my jsme s klukama nikde na čertech nebyli, já za prvé nemohla az druhé jsem si říkala, že je vezmem kdyžtak až příští rok....ale vobchodě měli v životní velikosti čerta s Mikulášem a moc se jim to nelíbilo a natahovali....a od tý doby, když vidí někde čerta na obrázku , tak dělají,,bububu" 😉

aja8
8. pro 2010

@luucia držím pěsti, ať se mimísek dobře zavrtá..a vydrží u Tebe dalších 9 měsíců..
😉

kinguse
8. pro 2010

@vered ..tak to je super,to jsi toho zažila dost a hlavně je skvělý,že ti/vám to takhle krásně vyšlo! Ale jak píšeš, Čechy krásnéééé.... Já strašně ráda cestuju,ale strašně ráda se domů vracím 😉 Jo a jak ses ptala,jestli u nás může chlap na sál při transferu...tak NE!

aja8
8. pro 2010

@vered to jsi moc šikovná když už máš napečeno..
Holky, já nepeču vůbec..peče mi mamča.. 🙂

ira13
8. pro 2010

@luucia pěkně lež ať se dobře zavrtá. Embrijko je upravdu rychlík, moje měli 8buněk za 72hodin a to řikala embrioložka že jsou krásný.

ira13
8. pro 2010

@vered Prednison je kortikoid užívá se na potlačení zvýšené imunitní reakce.Aby moje tělo netvořilo protilátky proti embrijku. Myslím že při umělém to berem snad všechny.

luucia
9. pro 2010

Ahoj holky,
tak tohle se může stát jenom mě...musím ležet a celej den nejde koník 😠 😠 😠 no takže jsem skoukla 3 filmy, nastavila si novej telefon a ted už čekám příjezd Anetky s manželem 🙂 přivezou mi něco k jídlu 😀
@vered já nevím jak v jiných CAR, ale u nás při transféru manžel na sál nechodí...teda já se neptala, ale přijde mi to o ničem..tam mám 10 minut roztažený nohy, dr mezi nima...co by tam manžel dělal 😅 😅 😅 pak na pokoji, když tam 2 hodiny po ležím, tak tam je 😉

Holky, já taky nepeču 🙂 dřív jsme pekly s mamkou, měly jsme to v plánu i letos, ale bohužel do toho vlezl KET 😒 já to mám ráda, vždycky u toho pokecáme..pohodička 😵 😵 😵

Já taky beru prednison 😝

sandol
autor
9. pro 2010

Ahoj holčičáci 🙂,
tak zítra razíme do CAR 🙂 a začne se to pořádně hejbat.14 dní docela uteklo,přechod jsem si řádně užila,furt jsem měla migrény 🙄 ,výkyvy nálad ale naštěstí žádné 🙂

@ira13 díky za odpověď o diphereline,tak jsi v očekávání...na MS 😀,tak ať se přiřítí rychle,to máš tedy krátké cykly.Prednison jsem neměla,ani při 1.IVF ani při KETu,ale koukám,že ho bere každej,tak se na to asi zítra taky pozeptám.
@kinguse to je prima,že do toho jdete,žádný přestávky nemají cenu 😉,tak jim tam v CAR taky budeš zpříjemňovat svátky 😅

sandol
autor
9. pro 2010

@luucia tak držím pěsti,ať máte ty nejkrásnější Vánoce 😵

sandol
autor
9. pro 2010

@vered ahoj ahoj,to víš,že taky peču,ale jen svých 4-6 druhů,jen tak aby to krásně provonělo byt.
To je pěkný terrible two,tak hlavně aby to nebylo taky terrible three 😀
Jojo,jedu si snad už pro Gonal,ráno na krev,v poledne na UZV a dle výsledků se to snad rozjede 🙂 ,těším se a zároveń nějak bojím,jak jsem šla naprosto suveréně do KET,tak po tom neúspěchu jsem trošku nervozní,nějak my pořád nedochází,že do toho jdeme,nevím,jak to popsat...A ty s tím krátkým protokolem budeš jen kousek ode mě 😉

@stazina čauves,tak už jsi začala s tím pečením,když musíš začít co nejdřív?Já mám zatím.........0 druhů 😀

sandol
autor
9. pro 2010

Jo a mini dotaz k tomu prednisonu,to jste ho brala opravdu každá???

luucia
9. pro 2010

@sandol tak to na zítra přeju dobré pořízení a držím pěsti 🙂

Já brala prednison při obouch KETech 😉

falca1
9. pro 2010

@luucia Ahoj, tak se hlásím - dneska jsem byla na kontrole - semínka opravdu asi pomáhaj, sliznice v pondělí 7mm a dneska 13mm (koukla jsem se konečně do papírů). Takže předběžně - v sobotu volám na rozmražování a v pondělí snad KET. 😀

Jo pečení - včera jsem narychlo udělala medvědí tlapky - řekla jsem si že udělám všechno rychle o víkendu a co bude bude po pondělí budu mít už jen nohy nahoře 😀 😀

luucia
9. pro 2010

@falca1 jj semínko je přímo zázračný 🙂 🙂 tak hurá v pondělí do KET 😵 😵 at se embroušci hezky rozmrazí 😵

ira13
9. pro 2010

Ahoj,nějak mi to nefungovalo tak jsem tu až teď
@sandol to uteklo tak to stihneš ještě letos. Určitě ti pochválí nízkou sliznici,scvrklé vaječníky a začneš stimulovat. Na prednison se zeptej to mě zajímá, proč to dělá každý car jinak.

ira13
9. pro 2010

To jsou opravdu zázračná semínka.
@falca1 jedla jsi jen semínka,nebo jsi pila i maliník a červené víno?
Jak vysoká sliznice stačí a kolik může narůst nejvíc? Je to tak že čím vyšší tím lepší ,nebo když je moc tak to není dobře?

luucia
9. pro 2010

@ira13 co mi říkala dr, tak sliznice musí být minimálně 8mm, aby se nasadil Utrouš 😉 a ten se nasazuje tak 2-3 dny před KET 😉

falca1
9. pro 2010

@ira13 jak má být velká to nevím, - já jsem jedla semínka opravdu jen ty 2dny před UZ, ale doktor mi píchl ještě neofolin (v tom bylo taky něco olejovitýho). A dnes teda ten Agolutin. 🙂

leneclenec
9. pro 2010

@luucia
Držím palečky, ať se embryjko pěkně zavrtá a zakousnuté se drží celých 9 měsíců 😵

holky, mně dr. řekl také to samé, že sliznice před KET musí být minimálně 8 mm a utroš mi nasadil dle toho, jak staré embryjko bylo, tj. měla jsem 5 denní(kdy do toho započítal již jeden den kultivace po rozmrazení) , tak jsem jej začala brát 5 dní před plánovaným transferem.
Jinak já jsem plánovala jít po neúspěšném KETu hned do posledního hrazeného IVF, ale v CARu mi navrhli udělat imuno, kde jsme s manžou byli v úterý a výsledky budou už 30.12. a po novém roce (27.1) jdu do nemocnice na laparoskopii, kde mi budou dělat drilling ovárií, hysteroskopii a ještě jednou zkouknout vejcovody, když mi posledně diagnostikovali, že je nemám průchodné a mimi se stejně narodilo 🙂
Už se těším 😒 Mám strach z té celkové anestézie, mám za sebou anafylaktický šok při magnetické rezonanci s kontrastní látkou, tak aby se něco podobného neopakovalo. Pak bysme s manžou měli mít asi 6 měsíců na zkoušení otěhotnění přirozenou cestou, tedy jestli ty vejcovody budou alespoň trochu průchodné, protože po této době se zase uzavřou otvůrky vytvořené drillingem a bude malá šance, že mi vajíčka projdou na povrch ovárií, protože mám PCO a to se vajíčka moc nedělají, nebo se jim nechce procházet skrz vrchní tvrdou slupku, která se právě u PCO dělá 😠

aja8
10. pro 2010

Ahojky holky, mně taky řekli, že sliznice musí být minimálně 8 mm..minulý měsíc jsem ji měla jen 7 mm a stopli mi KET..utrouš začínám brát 5 dnů před plánovaným KET..pokud teď nevyjde KET, tak taky půjdu na laparoskopii..

luucia
10. pro 2010

Ahoj holky,
tak já vůůůbec nic nedělám...celý den se válím a koukám na filmy nebo jsem na netu 😀 teď teda balím dárky 😀
@leneclenec to s tím utrogestanem už jsem taky slyšela, že se dává podle stáří embryí 🙂 u mě to taky sedí, protože jsem měla dvoudenního embrouše 🙂

Jinak mě překvapuje, že oproti minulýmu KET, kdy jsem byla nafouklá jak pátrací balon a břicho mě bolelo 5 dní po KET, tak ted mi není absolutně nic 😕 nevím, jestli je to dobře nebo ne 😒

leneclenec
10. pro 2010

@luucia určitě to je dobře 🙂 Věřím, že ti to vyjde a budete mít krásného Ježíška 😵

sandol
autor
10. pro 2010

Ahoj 🙂 ,
tak vše OK,mám nafasováno,vyplázla jsem rovnou 5200,-Kč za Gonal😝 a to na pouhopouhých 5 dní 😕 stimulace,pak budu dokupovat další,zbyde mi 25 jednotek.Tenkrát jsem píchala 9 dnů,tak jestli to bude také tak,tak si připravíme dalších cca 4-4.500,-tis 😲,tak jsem z toho teda fakt paffffffff
Teda nevím kolik jsme přesně platili před těma pár lety,ale taková darda to jistojistě nebyla.Nějak jsem měla zafixováno,že to bylo něco přes 5 tis.na tu celou dobu stimulace.Mám teda asi dávky jak pro koně,první dva dny 300 jednotek a další 3 dny do kontroly 225 j.Se štochandama začínám zítra.

@ira13 prednison jsem tenkrát neměla a vyšlo to,tak nevidí,proč bychom ho měli dávat teď,ale kdybych ho chtěla,tak jsem ho dostala,tak jsem řekla,že to necháme jako to bylo při 1.IVF,nebyl žádnej,vyšlo to 🙂

@luucia jen se válej,převaluj,a říkej si,že jak je to všechno jiné,tak to i jinak dopadne 🙂