Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jedna11
24. únor 2010

Ilco, jj tak nejak to citim, ze IVf je vetsi jistota. to si trefila uplne presne. Vis, o maleho jsme se snazili 2roky nakonec se povedl prirozene. ted se nam nedari vic jak 2roky znovu a co je nejvic takove pesimisticke je muj vek. je mi 33let a tak nejak nechci cekat dalsi rok a zkouset. ja problem nemam s tim, ze bych mela dite z umeleho. malymu jsou 3roky a tak nejak bych rada to stihla aby nebyl velky rozdil mezi nima.

ilca1
24. únor 2010

Jendo to chápu, mě je 32 a taky jsem měla obavy zvlášť když všude čteš jak po 30 už je těžší těhotnět 😖 Nu je to jen ta tobě , myslim že doktoři budou akceptovat co budeš chtít ty 🙂

lucinda3
24. únor 2010

Dobré ráno spisovatelky!
Jdu vás dočíst 🙂
Luci držím palečky, vše bude dnes na srdíčku ok! 😵
Ilčo mám z Tebe obrovskou radost!! Jojo prsa mě vůbec nebolela, zato teď začínají, jakoby se snad nalévat nebo co 😅 A bradavky jak mám citlivé! A co nejvíc, od včera mě střídavě bolí šestka pravo nahoře, ale jak ☹ Nemám na ní nic viditelného, jde to jako zevnitř, no vždycky najednou šílená bolest, i slzy mi vyhrkly, a pak zase nic...Tak nevím jestli si ze mě mimís touhle cestou vytahává živiny či co, zatím to nechám, doufám, že je to jen dočasné...
Evženie, Janinam holky moc vám držím palce ať tohle těžké období zvládnete a můžete se pak všichni společně radovat z miminek!! Janinam ať Tě ten poslední zoubek moc netrápí!! 😉
Jedna, Pantomima, držím palečky a věřím, že se k nám těhulím přidáte 😀
Terko to sis teda loni taky "užila".. ☹Jsem měla až husinu jak jsem četla o tom vrtulníku... 😢Já taky vždycky když ho vidím letět, anebo sanitku, tak se modlím ať to není nikdo z milovaných...Taky sis to určo vybrala a jsi na dobré cestě, moc Ti fandím!! 😉

ilca1
24. únor 2010

Holky tak jsem teď četla diskuzi co píšou holky co trpí trombofilií(větší srážení krve) a píšou tam děsivé příběhy jak chudinky třeby dvakrát za sebou porodili ve 36 týdnu mrtvá miminka atd je tam toho dost ☹ mam z toho teď hrůzu protože mě jí po potratu zjistili taky ☹ proto si pícham teď ten fragmin na ředění krve.Doktor říkal že je to s tim vždycky riziko ale myslela jsem že jen třeby na začátku ale holky píšou že měli problémy spíš na konci a o to je to horší, nedovedu si ani představit,že by mě miminko umřelo ve 36 nebo 39 týdnu a ještě jsem h musela porodit ☹ to je hrůza.....teď mam opravdu strach Máte s tim někdo zkušenosti?Na druhou stranu si říkam že když jsem čekala Fildu tak jsem o tom ani nevěděla

avant
24. únor 2010

Ilčo, zakaž si tyhle katastrofické scénáře. Podle mě se tohle ovlivnit nedá, jen se budeš strachovat co kdyby.
Já si fragmin píchám taky, asi to při IVF dávají vždycky. Já tedy nevím o tom, že bych nějakou trombofilií trpěla a mám ty injekce taky. Máš doma zdravého chlapáka, tak neboj 🙂

lucinda3
24. únor 2010

Přesně Ilčo souhlasím s Avant! Teď se máš radovat a né se takhle děsit, samozřejmě, bohužel tyhle věci se dějou, ale to bysme se vůbec nemohli do miminka pustit...Takže hlavu vzhůru a myslet pozitivně! 😉

ilca1
24. únor 2010

asi jo,teď musim myslet aby bylo všechno v pořádku teď, co bude pak tim se budu zabývat potom 🙂 na druhé straně , já aspoň už vim ,že to mam a můžu pro to neco dělat že jo 🙂
Tak střevní chřipka se nerozjela 😀 tak že by mě začínali tak brzy nevolnosti? 🙂 klidně můžou , mam po hormonech 4 kg nahoře a nějak mě pnou kalhoty na stehnech 😀
za chvilku jdu pro Fildu ,jezdí teď týden ze školou na plavání tak snad nenastydne jede příští týden na prázdniny k babičce na slovensko.A cestou se zastavim v lékárně pro vitamínky .
Koukali jste na hokej? 🙂 Já ne ale manžel jo a páč jsme vyhráli tak dneska v noci ,tedy ve 4 ráno až budeme hrát s Finama tady bude rachot, sousedi přinesou velký promítací plátno a budou u nás v hospodě koukat celá ulice 😎 mame totiž na zahradě takovou naší soukromou hospůdku na léto a akce 🙂

avant
24. únor 2010

Ilčo, úplně se z tvého příspěvku těším na léto, vysedávání na zahradě, grilování ...... jééé, už aby to bylo. Tak jak to pozoruju, tak u vás je veselo nejen v létě 🙂

ilca1
24. únor 2010

avant u nás je tak veselo ,až mě to někdy štve 😀 protože všechny svátky a narozky sousedů se slaví u nás a nekdy toho už je moc, každý si na to zvykl a nám je pak kolikrát hloupí říct ne i když se nám to třeba zrovna vůbec nehodí 😎 ale pak to stojí za to 😎 Zrovna příští víkend se tady slaví Mírové a týden na to má tchán "50" a to budu muset nějak improvizovat, protože ještě nechceme nikomu říct že jsem těhotná a nebudu moc nic pít tak si musim něco vymyslet 😎
Lucindo ty jsi dneska opravdu moc zaměstnaná viď 🙂 dneska píšeš jen tak letmo 🙂

lucinda3
24. únor 2010

Takhle Tě čtu ráda Ilčo, veselou 🙂 Já se taky těším, nemusím sice vedra, ale na ty dýchánky 😀 Místo oběda jsem si odskočila do Takka, mají tu samolepkovou akci minus 10 až 50% no nevyužijte to! 😀 Koupila jsem malýmu kapsáče a tričko s dinosaurem 😵 Ilčo mě ty nevolnosti taky překvapili, s Tomíkem jsem je měla až tak po 10tt 🙂 Neboj, ty kila se ztratí, buď teď při nevolnostech anebo splynou s těma těhu kilama 😀 A po porodu bude všechno pryč až budeme lítat okolo těch sluníček 😉 😵
Jinak mě pořád v intervalech šíleně bolí ten zub, je to fakt peklo, vydržím dost, ale tohle 😢 Je jedno jestli jím nebo ne, a co jím, prostě najednou příšerná boles uvnitř zubu, a do cca 5ti min to odezní... Tak nevím..Zažila jste to některá?

ilca1
24. únor 2010

Lucindo možná se ti dělá v zubu váček ☹ ale to ti neodezní ☹ spíš to bude horší ☹ radši s tim zajdi k zubaři hned než se tě dá bolest až do kořenu zubu, tak jsem čekala já 😀 k zubaři nejdu pokud fakt nemusim ,čekala jsem a brala valetol tak dlouho až jsem dostala zánět do dásně zub musel ven a pak jsem chodila každé ráno na čištění. Pak jsem si říkala a od teď budu chodit pravidelně 🙂 .....nechodi 😀 taky mě chytá moudrák ale jej při čištění tak ještě vydržim 😀 ...ale radi dobře viď 😀 😀 😀

ilca1
24. únor 2010

Jééé Lucindo psala jsem rychle a chybí mě tam písmenka 😅

lucinda3
24. únor 2010

Nevadí Ilčo já si to domyslím 😀 Tý jo to jsem ještě nikdy neslyšela váček v zubu, co to jako je, a z čeho?! No tak to mam brouka v hlavě...Je fakt že teď bych to teda nechtěla nechat rozjet, bylo - a stále je - mi tak báječně tak bych nerada došla až k trhání zubu brrrrrr 😒 Budu muset zase oprášit zubní nit, jsem mezizubní prostory poslední dobou zanedbávala ostuda 🙄

lucinda3
24. únor 2010

Holky padla, jedu domů a hned vyčistit zuby 😉 Zítra jdu ráno do Natu tak pak písnu, krásný zbytek dne!!

ilca1
24. únor 2010

lucindo to se udělá pod zubem zánět a z toho se tam dělá takovej váček z hnisem,to bolí jako čert,může ti z toho bolet i ucho ☹ tak uvidíš třeba to zaženeš 🙂 Pa a užij si počasí je tam nádherně 🙂

l.u.c.i.e
24. únor 2010

Ahojky holky,

dnešní vyčetření srdíčka miminka dopadla dobře. Jen náš malej byl moc čiperný, tak doktorka nemohla pořádně změřit srdíčko. Řekla, že takhle čiléítě snad ještě ani nezažila. A jak začal kopak to břicha, když tam přiložila ultrazvuk... 😵

Ilčo, jak říkám, měla jsem 13 den od ET 221, 3 hcg a bylo to v normě. Tady máš tabulku hodnot:

7 dní (1. týden) 3 týdny 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 - 7,340
28 dní 42 dní (6t) 1080 - 56,500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7-8t) 7,650 - 229,000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8-11t) 25,700 - 288,000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11-15t) 13,300 - 253,000
17 - 24 týdny Druhý trimester 4060 - 65,400
Od 25 týdne Třetí trimester 3640 - 117,000

U dvojčat by to mělo být dvojnásobné....
Jinak si zakaž číst diskuze o úmrtí miminek. U tebe bude všechno v pořádku. Musíš myslet pozitivně. 😉

Jedna, já jsem na IUI byla jen jednou a pak rovnou jsme šli na IVF. Takže se moc dlouho nečeká. Ale pokud má manžel dobré spermie, tak bych zkusila pár IUI. Přece jenom si ušetříte nějaké ty penízky...

Avant, jak ti je? Vše v pořádku?

avant
24. únor 2010

Ahoj Luci, spíš se snažím pořád odpočívat. Pořád mě pobolívá v podbřišku a já nevím, jestli je to tak normální nebo ne. Břicho mě celkově nebolí, jen ty vaječníky jsou pořád citlivé (sezení, vstávání). Tebe břícho po OPU také bolelo, nebo třetí den už jsi o ničem nevěděla. Já vím, že mi odebrali spoustu vajíček, ale trošku mě to začíná znepokojovat. Zítra ráno budu volat do Nat. jestli si mám pro miminka přiject, nebo je ještě chvilku necháme vyhřát, tak se asi rovnou zeptám, co s tím.

l.u.c.i.e
24. únor 2010

Avant, jak píšeš sama, břicho mě moc nebylo, ale spíše ty vaječníky. Já jsem je cítila asi skoro měsíc. Pak už se mi vaječníky vrátily do normální velikosti a bylo po bolení... Zítra hned písni, jak se embrýskům vede. Určitě dobře.

avant
24. únor 2010

Ilčo, tak oslavy si pěkně užijte, v nejhorším můžeš třeba říct, že se o tebe pokouší nějaká střední viroza, tak že nechceš pít alkohol.

Lucindo, s tím zubem ti to teda nezávidím, já mám husí kůži jen když se řekne slovo zubař. Ale jak píše Ilča, asi by jsi si k němu měla zajít, pokud už tě to takhle bolí.

avant
24. únor 2010

hezkej překlep, prej střední chřipka ............ se střední chřipkou by jsi byla asi hodně nápadná 😀 😀 😀

avant
24. únor 2010

Tak to jsi mě Lucko trošku uklidnila 🙂
Já tady píšu Ilče, ať si nepředstavuje žádné katastrofické scénáře a sama tady přemýšlím o blbostech!

l.u.c.i.e
24. únor 2010

To je normální. Myslíš, že jsem byla jiná? Kdepak. Taky jsem přemýšlela o blbostech a pak jsem se tu ptala holek co a jak...

terka82
24. únor 2010

Ahoj holky.

Pantomima manžel taky koukal, ale já u toho spala. 😀 Vím, že jsem se ho v jednu chvíli ptala, jak hrajou a bylo to 2.0 a pak jsem se probrala, když končila základní část a začínalo prodloužení. 😀
To fakt nechápu, že nevedou testy se //, ty by šly na odbyt mnohem víc, než ty hnusné jednčárkové. Ty výrobci jsou úplně tupý. 😀

Pantomima a Jenda11 Už abychom měli to čekání za sebou a na testu //. 🙂

Evženie zítra asi ne, až v pátek. 😀 Teda snad. 😅
Zatim použiju ty svoje testy, jsou citlivější. 🙂 Mooooc dík.

Ilčo Gravitest mam doma, to jsou ty od manžela. Ale na mamatesty jsem vždycky slyšela jen samou chválu.
Pokud chceš, tak tu fotku ti zmenšim. Kdyžtak bych ti do IP poslala telefon nebo mail, přes ten by to bylo asi jednodušší. 😉
Fuj střevní chřipka, rychle od ní pryč. Ale aby to nebylo těhu... 😀 Před tim neutíkej. 😀
Neboj, tohle čekání je krásný. 😵
Ježiš holka co to čteš... Koukej si číst krásné příběhy se šťastným koncem a tohle vynech. 😠
Soukromá hospůdka jo? 😀 Tak to bude rachot. 😀

Jedna11 pokud budeš chtít IVF, tak ti nikdo bránit nebude(musíš počkat jen než to schválí pojišťovna), ale šla bych cestou nejmenšího odporu. Navíc pojišťovna hradí jen 3 cykly IVF, takže pokud je jiná možnost, tak bych si tohle nechávala v záloze. A pro tělo je IUI taky mnohem snazší.
Na jednu stranu tvojí obavu chápu, má to svoje pro a proti a je třeba vše zvážit. Na IUI můžeš jít 6x do roka - to ti uhradí pojišťovna.

Lucinda ty prsa jsem měla taky strašně citlivé a "nalité". Jsem řikala, že jsem měla konečně pořádný prsa a manžel si jich ani neužil, protože byl zákaz... 😠 😀
Doufam, že události tohoto typu se nám na hooodně dlouho vyhnou, nejlíp úplně. Díky. 🙂
Na zuby naštěstí netrpim a pro jistotu jsem to zaťukala. Ať tě ten zub moc nebolí, jo? ☹ 🙂

Avant tobě ty injekce možná dali kvůli tomu možnému OHSS. Měla jsem je taky, ale pak jsem se dozvěděla, že jsem je stejně potřebovala kvůli té mutaci krve.
To břicho bude asi v pořádku, přeci jen se to dává do původního stavu trochu dýl a když hned otěhotníš, tak se to vrací ještě pomaleji. Takže se těš. 😉

Lucko to je dobře, že je všechno v pořádku a máte čilé miminko. 🙂

ilca1
24. únor 2010

terko teď se zeptam jako idiot- co je do IP ?Kam mě to pošleš

terka82
24. únor 2010

Ilčo, tak jsem ti to poslala.
IP je interní pošta. Když budeš přihlášená a vyjedeš si úplně nahoru na této stránce, tak tam máš své uživatelské jméno, vedle nastavení a vedle ti červeně bude svítit že máš jednu interní poštu. 😉

jana8
24. únor 2010

Hezký večer holky 🙂
Ilčo, jsem s tebou šťastná,že si na testíku našla // 🙂 ....když člověk vidí,jak se to někomu povede tak hned mi poskočí srdíčko a věřím,že se to povede nám všem....na pátek budu na tebe myslet,aby si měla vysoké hcg a pod srdcem nosila dvojčátka 😉
Terko,na pátek ti držím mooooc palečky a věřím tomu,že tento-krát to vyšlo i tobě 😉 ,pak už budou holky následovat tebe 😵
Avant,zítra dej vědět jak si dopadla..... 🙂
Janinam,děkuji Ti......doufám,že máš pravdu a už se nám to podaří.....dnes jsem si zas nakoupila Kontryhel a první už jsem vypila , tak snad zas pomůže 🙂
Lucindo,vím,že je rozhodnutí na mě....vlastně na nás 😅 ,ale chtěla jsem od Vás slyšet Váš názor...přece jen vy o tom víte víc než přítel 😀 ....a zatím jsem se rozhodla,tak snad si to nerozmyslím 🙂 ....ať Ti brzo přejde bolest zoubku a pokud budeš muset k zubaři tak ať je bolest nejmenší ☹
Lucko,tak čiperné dítě,to je super.....jen tak dále ať Vám stále přináší radost 🙂

terka82
24. únor 2010

Jani8 mooooooooooooooc ti děkuju. 🙂 Kéž bys měla pravdu. 🙂
Tak už taky bylinkuješ, to je fajn, určitě ti to pomůže. 😉

Jakpak asi dopadla Aduš?? Nás teda napíná, holka naše. 😀
A zbytek holek Terka, Kyzi, Vendulka a nevim, určitě jsem někoho ještě zapomněla, předem se omlouvam... 😅 Holky, kde jste a co je u vás nového?? 🙂

jana8
24. únor 2010

Avant,děkuji k gratulaci 🙂 a taky jsem v Nat. velice spokojená,bezva personál 🙂 .....s dokt. jsme si to taky nějak vysvětlili,jen dokt. mi to nenapsal všechno do karty,tak proto se sestrou byl menší problém,ale tá si jen dělala svou práci,takže to chápu 🙂
Janinam,taťkovi přeji hodně zdravíčka a ať je brzo v pořádku.....a ty se neboj na laparku nebudeš muset 😉 a do konce roku už budeš mít dávno bříško....přeji Ti hodně optimizmu a dobrý nálady a hlavně kolem sebe lidi který Tě podrží 😉
Avant, máš pravdu otevíráš novou kapitolu ....zítra už možná budeš mít mimi v bříšku a pak začne už jen to hezké....přeji Ti,ať si si už vybrala vše zlé a teď ti nastalo,to krásné období 😉
Terko,jo,jo máme domeček.....tak už se teším na sazení zeleniny,kytiček, a tak a pak i na ty krásné chvilky u grilu, když je teplo,tak často jíme venku,oběd,večeře a to je pak super,oslavy..... 😅 .....už to pomalu mizí ta bílá přikrývka tak supeeer 😀 ....Terko,to je hrozný,vidím,že skoro každá z nás má za sebou těžké období...... 😢 a máš pravdu,dokud je člověk tady a je zdravý tak je to hlavní 🙂 , i když nás život někdy hodně zkouší.....znám to..... 😢 ...nemám rada,když starší člověk řekne,že ty si mladý,tak si toho ještě moc nezažil,ale to by se divili,že někdy ten 30-letý člověk má za sebou více zkušeností než ten 70-letý 😢
Jedna,dokt. ti poradí,ale rozhodnutí je na tobě,ale pokud máte šanci uspět při IUI,tak bych to rozhodně zkusila, a pokud vím,tak není až tak dlouhá čekací doba u IVF.....a tú průchodnost nemusíš podstupovat,pokud budeš chtít na IVF.....držím palce ať se správně rozhodneš....kdy jedeš do Natu?

jana8
24. únor 2010

Terko,já budu mít pravdu,uvidíš v pátek 😉 ....jo,jo už jsem dneska byla v lekárně...protože mě napadlo,že když už mám čekat tak budu zkoušet doma,i když tomu moc neveřím...ale za zkoušku a potešení 😅 nic nedám 😀
Máš pravdu, Aduš nás napíná....doufám,že už má výsledky ....

terka82
24. únor 2010

Jani8 jo u grilu je to paráda. Tam bych vydržela sedět celý hodiny. 😀
My nemáme domeček, ale tchánovci mají chalupu, takže máme kam vypadnout z města. Je tam krásný klídek, pes se vyběhá, my si něco ugrilujeme. Hmmm, už aby bylo teplo.. 🙂 😀
Sníh mizí fakt rychle, ale té vody a bahna všude. 😠 Navíc bydlíme na sídlišti a tim, jak odtává sníh, tak je zase vidět všude ten bordel. 😠 Někteří lidi jsou fakt dobytek. Na svém pozemku by tohle nedělali. 😒
S tou (ne)zkušeností máš bohužel pravdu... 😠 ☹
Jo vidíš, teď jsem si vzpomněla, že tady Renap nadhodila sázku a ještě pořád nevim, o co hrajeme... 😀
Jestli sis koupila ty správné testy, tak už máš vyhráno. Věřim, že jo. 🙂