Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
29. bře 2009

Bubu určitě vydrží. Mačkam palce. 🙂

Gab to je dobře, že se teplota drží. Už se jenom 2x vyspíš a uvidíš mimíse na UTZ. 😵

bubulienka
autor
30. bře 2009

Ahoj holky tak vajka nevydrželi ☹ dneska mi 2 transferovali a ty dve se pomalu vyvíjeli tak sme PK nechali byt a uidime co z toho bude 😖 moc bych si přala aby aspon jedno se chytlo,ale držím se radši při zemi ne v oblacích tak uvidime.Gab tobe držím na zítra palce 😉

win
30. bře 2009

Bubelinka to je mi líto. Ale musíš věřit, ža se aspoň jedno chytne. Musí! Naděje umírá poslední... Moc ti držím palečky a tobě Gab taky. Určitě tam zítra uvidíš mimíska. Holky držte se... všechny se určitě dočkáme.
U mě zatím dobrý. Prášky snáším naštěstí dobře. Zezačátku mě ale pobolíval žaludek. Dneska akorát dobírám antibiotika. Snad mě ten Duphaston trošku zkrátí cyklus.

terka82
30. bře 2009

Bubu moc mě to mrzí. ☹ Ale nepřestávam držet palce a moc ti přeju, aby aspoň jeden bobís vydržel a krásně se zahnízdil. 😉

Gab už jen jeden den a uvídíš špuntíka. 😵

Win to je dobře, že to snášíš bez velkých problémů. Hlavně aby se výsledek dostavil. 😉

renap
30. bře 2009

Bubulienka,kdyby byly tak špatný,tak by Ti je nedali,ne?.My jsme taky PK neměli a chytli se obě,u Tebe jim je líp než ve zkumavce 😉
Gab,zy máš zítra UTZ? Tak ti držim palce,myslíš že už bude srdíčko?Jak dlouho je to už,nějak nemam přehled.
A kde je Raula,neměla taky OPU?

gab123
30. bře 2009

ahoj holky jojo já už jdu zítra na utz jsem v 5TT +1den tak srdíčko ještě nebude.Doufám,že už něco bude vidět 😉

bubu tak aspon něco 2 když budou je to skvělá zpráva!Hlavně at se drží moc ti přeju štěstí!!!!!!!!!!!!!

teri vy už jdete taky pomalu na tu genetiku?ted 1.4?

terka82
30. bře 2009

Ahoj Renap. Jak se daří?
Raula měla mít OPU taky v pátek, zatim se neukázala, tak snad je v pořádku. 😕

Gab jj jdem už tuhle středu. No snad si znás nebudou dělat apríla. 😀

marketa137
30. bře 2009

Ahoj, už jsem tady dlouho nebyla ☹ . Gab moc gratuluji. Ve čtvrtek jdu k doktoru pro další dávky Clostilbegytu a Utrogestanu. Už jsem začla 5tý cyklus, doktor by mně chtěl poslat do natalartu v červnu a já furt nevím. jestli jít hned v červnu- to bude 7 cyklů, nebo jít až v září. Syn se poved až 8mý cyklus a tak furt věřim že by se mohlo taky zadařit. na jiný diskuzi mně bylo naznačeno že se nesnažim když hned nejdu do IVF ☹ ☹ ☹ . Já si myslím že se snažíme dost, začali jsme se snažit v září a od prosince jsem na hormonech. Tak poraďtě co dělat. Jít hned jak mně dá doktor doporučení nebo počkat těch 9 cyklů a v září jít do centra. Furt si nejsem jistá, aby jsme něco zbytečně neuspěchali a na druhou stranu aby jsme neztratili 3 měsíce 😒 . Jo a ještě přemýšlím jestli si zkusit koupit ovu testy, nebo to radši nemam řešit abych nezjistila že ani Clostík nepomoh k ovulaci ☹ . fakt nevim co říct doktorovi v ten čvrtek. A co když clostík u mně třeba zabírá déle ☹ . 1 těhu bylo i s injekcema a těhu bylo 6 cyklus a nakonec potrat. Pak jsem změnila doktora a 8 cyklus byl syn a stejnou léčbu mám i teď. Budu ráda za rady. S pozdravem Markéta 🙂

terka82
30. bře 2009

Ahoj Markét, nekoukej na to, co říkají ostatní. Řiď se podle sebe a nenech se do ničeho tlačit, ať jsi v pohodě. Já to u sebe beru tak, že bez injekcí nemam šanci a tak se samo hrnu do IVF a každý měsíc oddálení, je pro mě jako věčnost. Ale vám se to přirozeně, i když s clostíkem, povedlo a pokud tomu věříš, tak to ještě zkus. Doktor tě určitě pochopí, když mu to normálně vysvětlíš.
Na druhou stranu ani v Natalu není nutné se hned vrhnout do IVF. Inseminace nemá takovou úspěšnost jako IVF, ale zase to neni nijak velký zápřah pro tělo a ani pro peněženku 😀 a pojišťovna hradí 6 pokusů ročně.
Je to prostě jen na tvém rozhodnutí. Hlavně se tim moc nestresuj. Jestli se objednáš v červnu nebo v září není zas tak velký rozdíl.
Ovu testy jsem nikdy nezkoušela, my by jsme asi zkrachovali, než bych na nich našla //. 😠 😀
Tobě nedělá Dr. UTZ, aby zjistil, jestli k ovulaci dochází?

A do června jsou ještě 2 měsíce a co není, může být. 😉

marketa137
30. bře 2009

No právě že jstli se začne inseminací, tak to je skoro setjná léčba jako teď 🙂, asi to necham na doktorovi co řekne. No já většinou jdu k doktoru pár dní před ovu a minule říkal že to vypadá ok a tak na testy kašlu. Pokud nedochází k ovu tak stejně skončíme v centru 🙂. Doktor říkal v únoru že mně tam pošle květen-červen, že do mně nechce cpát dlouho hormony, navíc je mně po lécích i docela špatně ☹.

bubulienka
autor
31. bře 2009

Ahoj gab tak co už víc neco? 😉

gab123
31. bře 2009

Ahoj holky jéééé je to vše zatím v pořádku,uf měla jsem strach!Ne utz je vidět gestační váček i žloutkový jsem5tt+-1,2 dny.HCG mě nebrali prý je to zbytečné vypadá to dobře.Jsme moc rádi 😀 😀 😀 😀 😀
mám se šetřit a nesexovat! 😀 to mi máme do zásoby za 2 roky až až... 😀 😀 😀 😀

markét ještě vydrž glostík a utrouš jsou dobrý pak tě můžou přidat ještě pregnil a půjde to přirozeně.Mě taky bylo dostblbě,ale po 7 kůře jsem otěh.To má teri pravdu to už je jedno zda půjdeš v červnu či září.Ber to jak je to.Nezneklidnůj se! 🙂

terko vy už jdete zítra jsem zvědavá jaký stoho budeš mít pocit!

marketa137
31. bře 2009

tak to moc gratuluji, to je hned člověk v klidu vi´d, když to vypadá dobře 🙂 . Uvidim ve čtvrtek co doktor. Pokud mně už nenapíše další léky tak se budu stejně muset objednat a pokud mně přistoupí na můj požadavek 🙂, tak bych se objednala v srpnu na září. To už by bylo 9 pokusů a vim že tenkrát v natalartu mně doktor řek že víc jak 6 měsíců se to nemá brát, že už to nepomůže 🙂 a já už byla těhu. Tak si říkám že by to mohlo jít i teď, snad se manželovo spermiogram nezhoršil ☹, to by byla asi zrada 🙂

bubulienka
autor
31. bře 2009

Tak to je supr gab gratuluju a setri se i s mimcem moc moc drzim palecky at je vsechno dal v poradku zaslouzime si to vsechny tady😉

win
31. bře 2009

Gab gratuluju, mám z tebe radost. Pfuj, pfuj, pfuj do zdárného porodu 🙂

terka82
31. bře 2009

Čauky. 🙂

Markét tak uvidíš, jak to dopadne s doktorem. Ale určitě se rozhodneš správně. 😉

Gab super. Tak už to máte i potvrzený z UTZ. A kdy jdeš na další kontrolu? A co srdíčko? Na to je asi ještě brzo, co?
Jo jo, konečně jsem se taky dočkala a zítra už půjdem na gen. Teď už budu zase odpočítávat týdny do výsledků. 😀 Snad to bude OK. 😕

Micha zítra držim palce, ať ti to v Natalu na první návštěvě dopadne dobře. 😉

gab123
31. bře 2009

teri na kontrolu jdu 15.4 to už bude 7tt+3 dny tak už by mohlo být srdíčko musí...věřím ...
Teri at te to dobře dopadne!
micha je tam jedna nepříjemná sestra tý si nevšímej když tak ji odpálkuj jinak jsou moc milé...
jsem zvědavá koho dostaneš at se ti líbí 😉

jinak děkuju za gratulace!

michamicha
1. dub 2009

ahoj holky, tak jsem zpátky z Natalu
Je to tam moc pěkný, pan doktor i sestřička na recepci strašně milí, všechno vysvětlili a ukázali
no ale mám špatnou a dobrou zprávu...začnu tou špatnou....během té konzultace s dr. jsme se bavili o tom jakým způsobem nám můžou zařídit miminko...tak jsem mu ukázala ty prášky co mi napsal můj gyndař a pan doktor se zděsil, že prý se tím dá srovnat cyklus, ale při braní těch prášků je VYLOUČENO abych měla ovulaci tak jsem mu řekla, že jsem si měřila BT a podle BT ovu byla a on mi řekl, že to byla na 99% náhoda
no a dobrá zpráva je, že to budem řešit správnými léky a uvidíme dneska mi udělali rovnou stěry, tak jsem zvědavá jestli nezjistí nějaký problém už z těch stěrů.... no a v sobotu bych měla dostat MS, takže bych hned v pondělí naklusala na krev na pořádný hormonální profil a manža na spermio
jsem to hned volala manžovi, tak mě příjemně překvapilo, jak reagoval na informaci o spermiu, hlavně co mi zdůraznil, že po tom co jsem se dnes dozvěděla mám okamžitě změnit gynekologa... no je to moje zlatíčko

no a taky hned na první návštěvě trapas, jsem u sebe neměla žádný peníze a chtěli po mně 30 kč, tak že prý v pohodě a dám jim to příště 😀

gab123
1. dub 2009

win tak to je skvělý,že se ti moc líbilo.Koho máš za doktora v natalartu? 🙂 jestli chceš chodit do plzně k doktoru mám dobrého je na slovanech jmenuje se mareš a je dost pečlivý.Jsem sním moc spokojená.
to je na světě hned líp když se něco děje,vid! s těmi penězi si hlavu nedělej!
je skvělí,že ms dostaneš a celý měsíc budeš chodit po vyšetření a uteče ti to ani nevíš jak!

terka82
1. dub 2009

Ahojky. 🙂
tak máme za sebou náběry. Paní doktorka byla moc fajn. Myslim, že si o mě musela myslet, že jsem fakt pako. Jak jsem ze sebe páčila a občas ani nevypáčila věk mých příbuzných. 😅 😀 Dokonce paní doktorka sama řikala, že si vyžádá výsledky testů na tu mutaci, které jsem já do ruky zatim nedostala. Jsem čekala, že mi řekne, ať si to oběhnu sama. Ale ne. 🙂
Jinak výsledky plodu byly opravdu OK. Tím že se těhu ukončilo tak brzo, se ale nedá zjistit o jakou výv. vadu šlo.
A výsledky těchto testů by měly přijít do měsíce. Huráááááááááááááá 🙂 Tak se snad ani moc neposuneme s dalším pokusem. Holky já už se tak těšim. 🙂
Se asi už objednam na zač. května do Natalu. Jen si ještě musim dopočíst, jak mi to asi vyjde na MS. I když to je v mém případě stejně jen takový pokus o výpočet. Tělo si to stejně udělá po svém. 😠 😀

gab to už srdíčko určitě bude. 🙂
Dík

Micha teda to čumim. Proboha co to máš za doktora?? Doufam, že poslechneš manžu a vyměníš ho. Jsem ráda, že jsi byla spokojená. Konečně se to začne hýbat tím správným směrem. 🙂
S těma penězma 😀

Micha

michamicha
1. dub 2009

teri, jj jsem ráda, že se to pohne, ale když jsem odcházela z natalu, tak jsem byla tak strašně moc zklamaná a naštvaná na toho mýho doktora, kvůli němu jsme ztratili skoro půl roku, jen proto, že nevěděl jak mi pomoct a napsal mi prostě něco aby měl klid a už jsem ho neotravovala ☹ kdyby mi udělal ten hormonální profil už v září, tak všechno mohlo být jinak...

byla jsem u Rokyty, chodil si tam pro pacienty do čekárny a pokaždý se usmíval a vítal se s nima, prostě pohodář, byl mi od prvního okamžiku sympatickej 🙂 a bylo tam několik párů co mluvili německy, to mě překvapilo, v ČR je to asi stojí míň peněz 😅 bylo tam docela narváno, byla jsem objednaná na devátou a na řadu jsem se dostala až někdy kolem půl desátý, ale když to srovnám s tří a více hodinovým čekáním na kontrole se štítnou žlázou, tak to byla pohodička 🙂

gab123
2. dub 2009

dobré ráno no spíš už dopoledne!
terko tak to je skvělé,že máš dobrý pocit,že se něco děje a jsi v poho.
s tím věkem babiček,dědečku apod. si nic nedělej mi byli taky mimo myslím,že jsou zvyklý 😀 😀 😀
výsledky budou na zač.května a pak už poletíš do natalartu to je skvělý jsem ráda,že máš radost 😅 🙂 😉

micha já když tam jdu tak jsou tam taky dost němcí je to tu hodně laciné oproti jinde v zahraničí.
já taky moc douho nečekám je to tam dobrý!

marketa137
2. dub 2009

Tak jsem doma z kontroly a domluvili jsme se s doktorem že když syn se poved až 8 cyklus že tomu dáme čas do toho srpna, to bude 9 cyklus a pak že by jsme šli do Natalartu 🙂. Říkal že je dobře že alepoň MS mam pravidelně a že se snad zadaří. Koupila jsem si 3 ovu testy a tak o víkendu začnu testovat 🙂. jen doufam že k ovu dochází a nemám jí třeba dýl, to bych musela začít brát utrogestan taky dýl. No snad k ovu dochází jinak bych musela asi jít do centra už dřív 😒. Jen chtěl vidět menstruační kalendář a já ho s sebou neměla 🙂, takže ten až příště 🙂

rybacina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terka82
3. dub 2009

Micha se ti vůbec nedivim, žes byla naštvaná na svýho Dr. Někteří doktoři by měli vrátit titul a jít někam k pásu. Tam by snad nenadělali tolik škody. 😠
JJ Rokyta je fajn. Ale to oni jsou vlastně všichni.
My tam na ty cizince narazíme skoro vždycky.
Takhle dlouho jsem tam čekala snad jen 2x. Jinak to vždycky vyjde. Příště to bude určitě lepší. 🙂

Gab no potěšilo mě, že to nebude na 2 měsíce jako u vás. A teď při mém pracovním vytížení mi to uteče jako voda.
To jsem ráda, že nejsem jediná, co si nepamatuje ten věk. 😀
A jak se cítíš tehule? 🙂

Markét to je dobře, že ti Dr. vyšel vstříct. Do srpna času dost. To jistě zvládnete sami. 🙂
Tak snad o víkendu najdeš na ovu testu // a hurá na to. 😀

gab123
5. dub 2009

Ahoj holky byl tak krásný víkend,že jsem ani nesedla k pc.
Cítím se celkem dobře zatím žádné ranní nevolnosti jen dnes odpoledne jsem usnula na 2h ráno jsme vstávali v6h a byli ve srakonicích na výstavě.To mě nějak zmohlo a je mi nějak nevolno jak po opici.Jinakse cítím dobře.
teplota se drží pořád nahoře tak snad to bude o.k.

markét začni si měřit bazálku to poznáš během měsíce zda kní dochází či ne!Ty ovu tsty se daj koupit přes net větší balení za pár korun.

teri uvidíš už aby byli a mohli jste začít!

už tady dlouho nebyla renap!

renap
5. dub 2009

Ahoj ,jsem tu a pořád vás sleduju 😉 Gab to je dobře že ti není špatně,já když si vzpomenu na ten začátek 😝 😝 ,ale zase jsem nezačalal tloustnout hned ,ale až ted'.Už mi začíná tlačit břicho,moc se nemůžu ohnout a brzy budu vypadat jako velryba.A už cítim pohyby,jak se tam převrací tak se mi napíná celý břicho,někdy je to vidět i zvenku 😀 .Tenhle týden jedu na štítnou žlázu a na hematologii,tak jsem zvědavá co zase kde najdou.
Terko a kdy vy vlítnete do Natalartu pro eskymáky,nějak to neutíká,co?

terka82
5. dub 2009

Ahoj holky.
Gab já jsem u PC taky víceméně nebyla a užívala si to krásný počasí. Hlavně teda včera, dneska už to takový nebylo.
To je dobře, že na nevolnosti zatim netrpíš. Si můžeš užívat krásně těhu. 😉

Renap taky už jsem si řikala, kde se nám touláš. 🙂 A co takhle nějaká fotka pupíku? Určitě to totiž přeháníš s tou velrybou. 😀 To je krásný, že už prcka cítíš. 🙂
Neboj, výsledky budou určitě dobrý a nic nenajdou. Už máte vybráno na dlouho do předu. 😉

Nam by měli do konce měsíce přijít výsledky z gen. a tak už mam cukání teď zavolat do Natalu a objednat se třeba na začátek května. Aby jsme pak zase neztratili zbytečně čas tím, než mě objednají. 😅 Já vim, jsem asi prdlá, jenže mě už se nechce čekat. Prckům je tam určitě zima a potřebujou do teplíčka. 😀
Myslíš, že mě tam budou chtít ještě nějak vyšetřovat nebo budem moct jít hned do dalšího pokusu? Samozřejmě, že bude záležet na tom, jak mi vyjde cyklus a jak rychle to projde přes pojišťovnu.

terka82
5. dub 2009

Jinak mam teď tolik práce, že mi to utíká strašně rychle. každý týden se přehoupne ani nevim jak. 🙂

terka82
5. dub 2009

Bubu jak se cítíš? Kdy budeš testovat? nebo počkáš až na krev?
A co Raula? Ta se vůbec neukázala, snad je v pořádku. Nepotkaly jste se tam?