Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
23. lis 2010

Ahoj holky. Tak dneska máme 7DPKET a ještě jsem netestla, jsem dobrá. 😀 Trochu se toho bojim. Vždycky jsem testovala týden po transferu, tzn. dneska a šmouha už tam byla vidět. Tak uvidíme, jak dlouho ještě odolam. Jinak se necítim nijak "jinak". Břicho mam nafouklé to jo, občas cítim trošku prsa, ale to může být klidně z prášků, takže nic extra. 😕

Lucko co malej, už je mu líp? Chudák malej... Musí to být pro tebe hrozný.

Gambrinuska, jak jsi pochodila?

Ilčo snad se Eli nenakazí.

Vendul sledovala jsem tvé album a moc gratuluju k srdíčku. Je to moc krásný pohled na ten blikající flíček. 😉
Kdy bude svatba?
Děkuju za palce. 🙂

Avant musíš si ty bacily líp vybírat... Snad už ti bude brzo líp.
Jinak pokud to dopadne dobře, tak máš u nás samozřejmě dveře otevřený. Pokud ne, tak se v lednu nastehujem spolu k nějaké jiné těhulce. 😀

l.u.c.i.e
23. lis 2010

Ahojky,

@vendulak, jojo, koukala jsem ti vždy do alba a moc držela palečky, aby vše dobře dopadlo... Naštěstí dopadlo a já tě oficiálně gratuluju 🙂 Opatruj se, těhulko a vítej mezi budoucí maminky 🙂 To víš, že k námnadále patříš. To já bych se už musela vyškrnout dávno 🙂

@avant, koukám, že jsi taky marod. Brzké uzdravení přejeme a i ten těhu bacil 🙂

@terka82, jsem zvědavá, jak ti dlouho to netestování vydrží 🙂 Ale je to dobře, aspoň se nestresuješ.
Jinak máš pravdu, je to děsné, když vidím, jak se malému těžko dýchá... Ještě, že je to jen ta rýma s kašlem... Teploty se nedostavily a doufám, že se ani nedostaví... Nejhorší jsou noce. No, ale jsem vyzbrojena kapičkama a eukaliptovým olejem do lampy, aby se mu lépe dýchalo. navíc všude rozvěšené nádoby s vodou a na postýlce mokrá plína 🙂
Jo a musíme se pochlubit, už jsme se začali přetáčet, lezeme po zpátku (náš ráček 😀 ), ale i dnes se vydal z lehátka do světa... Normálně se po zadku dostal na koberec, na bříško a plazil se k hrací dece... respektivě se od ní vzdaloval 😀 😀 😀 A to měl tak blízko 🙂

douda
23. lis 2010

Ahoj 🙂
Jsme od soboty doma 🙂 , jen Sárinka mě zlobí s pitím nechce se přisát a normálně pít z prsu , tak jsme museli koupit elektrickou odsávačku a mlíčko jí odsávám a pak ho baští z lahviček , je to naše potvůrka 🙂 .Přidám nějaký nový fotky naší princezny a velkýho brášky 😀 .

l.u.c.i.e
23. lis 2010

@douda, hlavně, že máš mlíčko a pije ho z lahvičky. Jen to odsávání ti nezávidím. Co zkusit klobouček? Nepomohl by? Na fotečky se už těšíme 🙂

douda
23. lis 2010

Ani klobouček nezabral , uvidíme jestli časem se nechytí 🙂 .

l.u.c.i.e
23. lis 2010

@douda, zkoušet a zkoušet! Snad se chytí... Moc pěkné fotečky 🙂 Je úžasná.

gambrinuska
23. lis 2010

Ahojky holky, jsem na tomm stejně jako Avant, taky chytnu kdejakej neřádckej bacil 🙄 a těhu ne 😝
Jinak Terko moc na tebe myslim a říkala jsem si jestli ještě držíš 😉 taky bych brala ty bacily od tebe 😀 😀
Vendul, neustále tě sleduju, takže obří gratulka k dnešní kontrole 😀 😀 😀 😵 😵
V Natu jsem byla jen chvilku, začla jsem dneska 🙄 MS-nezvykle po 28 dnech a asi byla i tento měsíc ovulka(měřila jsem 😵 ) tak mi nabrali HP a mam přijít 6.12 na kontrolu kdyby náhodou byla zas ovulka, že zkusíme 1-2krát IUI -Vendul je pro mě inspirací 😉

vendulak
23. lis 2010

Holky děkuju vám všem 😉 😵.
Tery si dobrá já už bych asi test pokoušela 😔. Ale opravdu aspoň jsi snad v klidu (jsi?) a tady se ti drží moc moc palců, tak to by bylo aby to nebylo! 😉
A svatba...no my to zatím nebereme moc vážně. Ale tak předběžně už jsme věděli že by jsme jí chtěli v létě, aby to mohlo být na chatě, je tam hezký kostel, super hospoda a máme velkou zahradu tak by se tam pak popíjelo a grilovalo a tak něco 🙂. A tedy nechce se nám spáchávat teď narychlo něco v zimě. Proč prostě když se nám do toho takhle nechce. A v létě tedy bude miminko 🙂. Tak jsme se tak hooodně předběžně dohodli že kdyžtak to další léto až by maličkému byl rok 🙂. Ale to jsou jen takový hodně nejasný plány 🙂.

Luci malej je šikula 😀. Moc se těším až jednou tohle lezení a ráčky budeme zažívat my 😀. Já ti taky nakukuju do alba na malého 😔 je prostě nádhernej 😵. Věřím, že to jak je nemocný musí být hrozné pro něj i pro tebe, snad bude brzy lépe 😉.

Douda jééé těším se až dopíšu a kouknu na fotky princezny 😵.

Gam gratulace k pěknýmu cyklu a snad i ovulace!!! 😉 To je super! tohle já si vždycky během doby snažení přála 😀. Ty bereš ten Gynex? Myslím že si to někdy psala, ale nevím jestli nemám sklerózu 😀. Jako pokud bude ovulka tak určitě do IUIčka jděte! 😉 Já vím, že nějaká moc procentní šance tam není, ale nějaká je určitě! Nám pomohlo v podstatě dvakrát! A moooooooc bych ti přála kdyby vám taky!!! 😉 😵

vendulak
23. lis 2010

Jo a Tery já si taky říkala že to zase neklapne, že mi nic není, žádné příznaky, jen trochu prsa a že ty můžou být z Utroše. A byli tam dvě // 🙂. Pak jsem se zase stresovala že mi vůbec není špatně proč nezvracím a tak, a bublinka byla dnes v pořádku, nejhezčí 😵. Takže hlavně se snaž být klidná, opatrná na sebe a mooooc přeji aby tam byly až testneš ty // a dál všechno jen a jen dobré 😉 😵.

michamicha
23. lis 2010

@douda ta je krásná 😵 😵 😵 moc moc moc gratuluju 😉
@vendulak Vendulko, moc gratuluju a přeju hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka 😉
@gambrinuska IUI určitě zkuste, nám taky vyšel 2.pokus 😉
@l.u.c.i.e Vojtík taky rýmuje a kašlíkuje ☹ jakou máš odsávačku? nevim jestli jsi to tu už nepsala... my máme tu na vysavač a Vojta se brání zuby nehty, kroutí se při odsávání jak žížalka ☹ a na kašel dávám kapičky sinecod, mudra radila dávat hedelix, ale ten je sladkej a hustej a nechutnal mu, tak mi ségra poradila tyhle kapičky a začal krásně odkašlávat a lepší se to 😉

l.u.c.i.e
23. lis 2010

@michamicha, odsávačku máme Nosátko na vysavač. Je výborný. Malej se taky brání zuby nehty, ale odsát se to musí. Kapičky do nosu máme Nasivin a na odkašlávání Mucosolval junior. Jen se nesmí dávat na noc. Brzké uzdravení přejem.

@vendulak, máš se na co těšit. Jsout o úžasné pokroky. Děkujeme. Každé miminko je úžasné 🙂 Už se těšíme na rostoucí bříško...

jedna11
23. lis 2010

Terko, diky za info. Skoda, ze jsem to nevedela nez jsem tam volala, to bych zkusila taky tak. Nejdriv nejakou konzultaci. No, uvidime. Mam pred Vanoci planovane volno, tak jsem myslela, ze by to bylo idealni, ze bych byla doma v klidu a taky by bylo krasne kdyby se to povedlo zrovna na Vanoce. No, ale jit do toho a nemit hotovou kultivaci v mem pripade je asi dost sileny.
Gambrinusko, ja k Mejcharovi chodim uz 4roky a celou dobu jsem s nim byla moc spokojena. Ale ted co chodim do Nata, tak mi prijde, ze uz proste nechce nic resit, ze mi proste posila tam. A to jsem chtela jen kultivaci, protoze mam opakovane problemy s chlamydie, ureoplasmou. No, nechci te strasit , to vubec ne. Asi proste jen nemel asi naladu je to jenom clovek, ale uz jsem ho zazila neprijemneho parkrat. Ale na tom, ze je to dobrej dobktor se asi nic nemeni.

Vendulak, moc gratuluju ke //.

Doudo, gratuluju k Sarince, je moc krasna a s braskou jim to moc slusi. Opravdu krasny.

Lucko, gratulu k lezeni. To je hrozny jak to leti. Nedavno se narodil a uz leze. Preju brzke uzdraveni.

pantomima
23. lis 2010

😉 @vendulak obrovská gratulace, už jsme tady potřebovaly čerstvý těhulky....chce to spustit zase nějakou epidemii 😉

včera bylo malýmu 14 dní, zítra razíme do poradny, rýma je už na ústupu, ale pořád chrochtá- občas a hnisá mu očičko, kapu o-SEPTONEX, JEŠTĚ ŽE JSEM HO MĚLA DOMA, v lékárně mi řekli, že už se dva měsíce nevyrábí, že mají nějakej výpadek....

douda
23. lis 2010

avant................snaž. 4/2007, 3xIUI, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství, 2.IVF leden 2011
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 1.IVF neuspesne, 4snehulacky snad v zari KET
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, 1. IVFbiochem.těhu
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................4xIUI, 1xIVF-ICSI -vše bez úspěchu
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 2x IVF - ICSI, 1x KET, 3 IVF podzim 2010
terka82 ..............snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-10tt VV plodu, 1.KET 02/2010-8 tt MA, 2. KET - 30.11. krev hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
haaninaa........... snaž.: od 7/2007, 1xIVF - neúspěšné, 4x IUI - vše bez úspěchu

TĚHULKY

petra177............1.IUI (23.4) negativní, 1.IVF + ICSI - 25.6. OPU, 28.6. ET /2 embrya/, od 6.7. - OHSS, 12.7. těhotenství potvrzeno z krve, na cestě jsou dvojčátka
sabcav................4 IUI,2 KET,3 IVF, ze 3. IVF Andrejka (7.4.2009,3030g/48cm), nyní přirozeně, nt a tripply negativní, velký genetický utz v pořádku , hema ok,cukrovka zatím stále na dietě, 25.11. gyndr, 9.12.dia+riziková poradna Lochotín, 20.12. hematologie Martínková, čekáme holčičku Terezku
m.evzenie..........pozitivní test 18.10, potvrzeno z krve,utz gestační váček se žloutkem,
vendulak ...........3/10 MA po 2.IUI, 14.10. 3.IUI, 28.10.//, 23.11.bublinka má 10,6mm a tluče nám srdíčko, 8tt

MAMINKY
L.u.c.i.e..............Matýsek, * 04. 07. 2010 v 1.40hod (51cm a 3590g), v 18 týdnu (66cm, 6873g)
michamicha.......Vojtíšek, * 13. 08. 2010 v 17:42hod (50cm a 4320g) , v 8 týdnech (57cm, 5360g)
Lucinda3.............Lukášek, *08. 10. 2010 ve 23:25 (54cm a 4020g)
Ilca1.....Eliška 15.10 2010 v 16.12 (50 cm 3330 g)
Roby..........Štěpánek, *29.10.2010 v 5:32 hod (50cm a 3440g)
Pantomima.......Oskárek, *8.11.2010 v 23:21 hod (50cm a 3200g)
Douda................Sárinka,*17.11.2010 v 5:58 hod (48 cm a 3090g)

marketa137
23. lis 2010

Ahoj koukam že je tady převaha chlapečků 😀 😀 , tak by to chtělo zase nějakou holčičku 😀 . jinak já budu mít zítra na hlídíní kamarádky malou tak tady bude veselo 😀

l.u.c.i.e
24. lis 2010

Dobré ránko,

@jedna11, Matýsek neleze, jen se plazí 🙂 Na lezení má ještě času dost. A to plazení je krátké a ještě většinou dozadu. Takže se vždy dostane z hrací deky či pěnových puzlích a tím to končí 🙂

m.evzenie
24. lis 2010

Ahojky holky,
Vendulák, to je skvělé, moc gratuluji k těhu.
Terko, pochytala jsi nějaké ty těhu bacily? Jen odpočívej, moc držím pěsti, aby jsi se zařadila mezi nás.
Lucko, to mě mrzí, že malý má rýmičku, snad už je mu líp. Jé to je pěkné, takže se plazí jako rak dozadu.
Douda, krásné fotečky. Hodně zdravíčka a štěstíčka přeji.
Pant, to je dobře, že už rýma ustupuje.Chudina malej a ještě očičko.
Jinak u mě stále panuje únava. V neděli mě chytla nějaká migréna, prášek jsem vzít nechtěla a tak jsem zloušela
mentolovou mast, teplé zábaly a nakonec pomohly studené obklady, celé odpoledne mě bolest držela bylo to strašné.
V pondělí jdu na kontrolu, už se těším, mohla by být další fotečka z utz.Měla bych dostat těhu průkazku.

pantomima
24. lis 2010

no malej má tu rýmu sice lepší, ale pořád má jakoby ucpanej nos, děsně chrochtá, jsou to hrozný zvuky, jako by se dusila pokaždý když ho odsaju, tak je to na chvilku...hlavně už to trvá cca 10 dní a mě to už nebaví, 5 dní jsem kapala Nasivin, teď už jen Libenar, žádnej efekt, prostě nemůže pořádně dejchat, budí ho to ze spaní a mě taky

l.u.c.i.e
24. lis 2010

@m.evzenie, v pondělí bude pravděpodobně první poradna 🙂 Těšíme se na další fotečku...

@pantomima, my jsme to měli do 1 měsíce... Je to tím, že miminko ještě nemá vyvinutou záklopku... Má se to jen prokapávat... Nám to samo odeznělo, když jsem na doporučení doktorky přestala odsávat a tím pádem se nedělal hlen... Pokud máte stále tekoucí, tak odsávat...

pantomima
24. lis 2010

@l.u.c.i.e když ho neodsaju, nemůže dejchat ☹

l.u.c.i.e
24. lis 2010

@pantomima, pokud stále máš co odsávat, tak je to v pořádku a odsávej dále... My jsme právě pak už nic neodsáli a stejně chrčel...

gambrinuska
24. lis 2010

Ahoj holky 😉
@m.evzenie tak držim palce do poradny, to je krásný, už ti tam svítí 12tt 😕
Holky tu rozjeli novou bacilovou vlnu tak doufam že taky něco chytnu 😅 vypadá to tun zas nadějně
Co Tery netestovala jsi už? 😉 já jsem vždycky taky děsnej spekulátor
Holky chtěla bych poprosit o radu kdy by jste šli do IVF, vůbec nevim kterej měsíc naplánovat, včera jsme to řešili s manžou a poradil mi -nechá to na mě 🙄 tim mi pomohl 🤐 a dovolenou asi odložíme, obojí by byla moc velká finanční zátěž

avant
24. lis 2010

Ahoj Gambrinusko,
když se na to podívám se svého pohledu, tak bych šla někdy okolo května. Když by to vyšlo, tak by to bylo super a vlastně v tom případě je úplně jedno, protože radost budete mít v každém měsíci a každém ročním období. Ale kdyby to nevyšlo, tak přeci jen ten květen je takovej měsíc, kdy začíná všechno růst, většinou i nálada je taková lepší. Budeš vědět, že máš celé léto s manželem před sebou a přeci jen se bude na co těšit. To je jen a jen můj názor, jak bych uvažovala já! 😉
Jak jsi vlastně dopadla v Natu?

Teda Pant, mít takové bříško 14 dní po porodu, to je teda parádní 🙂

avant
24. lis 2010

Gam, promiň, teď jsem si všimla, že už jsi psala, jak bylo v natu ....

sabcav
24. lis 2010

Ahoj 🙂 , taky se hlásím, že žijeme 🙂 , rýma pryč 😵 , ovšem včera mi A zase předvedla kvalitní hysterák, kdy přestala dejchat, navíc venku, nikde nikdo, takže žůžo ☹ , naštěstí se teda nadechla, řeknu vám, to jsou vždycky nervy 😔 ...pěkně mě po tom stresu bolelo břicho, ale malá se hejbe, nicméně mi přijde, jako bych jí měla nějak nízko 😕 , snad ne 😔 🙂 , zítra mám kontrolu, tak snad to bude ok 😎 . Manžel jede zítra na služebku na 2 dny, bohužel propásne páteční slavnostní rozsvícení místnoho váhočního stromku a rozdávání mikulášských balíčků pro děti, nedá se nic dělat, půjdeme samy 😉.

sabcav
24. lis 2010

@l.u.c.i.e
@ilca1

držím palce, ať jsou dětičky co nejdřív zdravé 🙂

sabcav
24. lis 2010

@vendulak krásné zprávy 😵, jen tak dál 🙂

sabcav
24. lis 2010

@avant co oscillo 😉 ? mě tuhle zabralo 🙂

sabcav
24. lis 2010

@terka82 tak co, dneska už testík byl, nebo ne? 😉

sabcav
24. lis 2010

@gambrinuska super, že ovulka byla a ms přišla pravidelně 🙂 , tak vzhůru do iui 🙂