Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
10. pro 2012

@mufmartik, holka, jak se máš? Moc na tebe myslím. Pozítří bys měla jít na krev, viď? Doufám, že se ti menzes nerozjela a testík máš pozitivní. Se mnou u prvního IVF ležela paní, co normálně krvácela a měla krev pozitivní. teď má 2, 5 letou holčičku.

@jittak, IUI je inseminace. 🙂 A co ty? Ty jdeš na krev v pátek? Už jsi testila? Nebo vydržíš? Držím moc palečky, aby to tentokrát bylo pozitivní. Už jsi prožila své.

No a dnes jsem se dozvěděla od kamarádky, že zase čeká miminko. Se to tu kolem mě zase nějak těhotní. Abych měla radost, tak mám zase splín ☹ Přijde mi to líto, že jim to jde hned napoprvé a my co se snažíme, tak pořád na něco musíme čekat a pak se z toho dostávat!

jittak
10. pro 2012

@l.u.c.i.e jojo, jdu v pátek. Netestim a ani nebudu. Minule jsem to dělala a potom jsem nemyslela na nic jiného. Teď se ukáže až v pátek 🙂 Už jsem ale chvilkama naměkko, protože se blíží pomalu a jistě den DÉ . Uvidíme. Škoda, že to těhotenství není infekční, to bych měla taky dětí jako smetí 🙂 Nu jo.

l.u.c.i.e
10. pro 2012

@jittak, obdivuji tvojí výdrž. I když třeba u posledního budu stejná. Teď jsem se akorát nervila 🙂

jittak
10. pro 2012

@l.u.c.i.e stejně to dopadne tak, jak to dopadnout má 🙂 Musím si dávat sílu.

mufmartik
10. pro 2012

Ahoj holky, moc díky za podporu, hodně mně to dává, opravdu 🙂 . Já strávila docela pěknej víkend, nakupovala jsem dárky, s kámoškou jsme pekly cukroví, popíjely svařáček... Docela se mi povedlo odreagovat, až se divím, že jsem celkem v pohodě.
Jinak o víkendu jsem slabě krvácela, ale teď už zase skoro nic. Je to takový divný, možná to bude tím utrogestanem, pořád ho beru. Jsem hrozná, nepřinutila jsem se koupit si testík a udělat si ho, nechávám to být do středeční krve s tím, že stejně vím, že to nedopadlo... Já vždycky hrozně nerada testovala, tak v tom holt pokračuju 🙂 .
@jittak držím pořád palce, kéž by to tobě vyšlo! To by byl vánoční dáreček, viď 😉 .
@l.u.c.i.e no jo, kolem mě se taky vesele rodí a těhotní, ale musím říct, že postupem času to beru trochu líp, asi už jsem otupěla, i když mě to zamrzí vždycky, to je jasný... Ale počkej, příští rok bude mít malej sourozence, to vyjde, do žádný práce ještě nepůjdeš 😎 .

jittak
10. pro 2012

@mufmartik, @l.u.c.i.e. ahojky, tak to je dobře, že ses odreagovala - ono člověku stejně nic nezbývá, musí se najít síly na další boj. U prvního pokusu jsem to měla stejně, špinění, krvácení, potom nic - zmatek, ale bylo mi vysvětleno, že léky udržují takové to "umělé" těhotenství. Musíme holky bojovat, nikdo jiný to za nás neudělá - slzy, vztek, trápení - ALE NAKONEC BUDEME VÍTĚZKY 🙂 Děvčata, mě nejvíce mrzí to, když tady u sousedům koukám, jak "venčí" miminko - dají ho do korbičky a tu korbičku položí na zahrádku na zem (podotýkám, že venku jsou 2 stupně), když napadl první sníh, korbička stála na zemi ve sněhu na parkovišti a oni naháněli do auta psa, aby mu nebyla zima - takový nemusí za mimčo bojovat, ale ani si toho neváží, co si člověk musí protrpět, aby si mimčo vymodlil. Hyeny moderní doby - podotýkám, že sousedé jsou HONORACE. To mě potom nejvíc bolí a takovým to mimčo závidim 😖 , jinak každé mamině ho přeju 🙂

l.u.c.i.e
10. pro 2012

@mufmartik, obdivuji tvé nervíky. Já bych to nevydržela. Pozítří už budeš vědět na čem jsi. Moc na tebe myslím.

@jittak, zrovna před 4 hodina jsem si chovala měsíční miminko a říkala jsem si, že to není pravda, když byl malej tak malikej. Už bych chtěla další. Snad se ještě zadaří.
Takové případy znám moc dobře. Je mi to strašně moc líto. My tady bojujeme, abysme mohli být rodiči a ostatní si toho neváží!

jittak
11. pro 2012

@l.u.c.i.e tak jsem si dneska už pobrečela, začala jsem š..... asi trochu, málo. Nevim jak to popsat, ale testovat nebudu, prdim na to. Uvidíme v pátek.

mufmartik
11. pro 2012

@jittak a doprčic.... to snad ne, že by nám to nevyšlo ani jedný, to se mi nechce věřit! No uvidíš v pátek, už je to za chvíli. Taky jsem vůbec netestila, zítra jdu na tu krev, tak bude jasno, i když já už mám jasno pár dní i bez testu.
Ale držím palce, aby to u tebe nic nebylo!

jittak
11. pro 2012

@mufmartik je to strašný, hodně holek ani neví, že jsou těhotné - ještě tak 1 i 2 měsíce menstruujou a člověk už počítá s tím nejhorším. Byla bych moc ráda, kdyby to nic nebylo a bylo to normální. Uvidíme, jak to dopadne.

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@mufmartik, tak co? Moc na tebe myslím!

@jittak, přesně tak. Moje známá zjistla, že otěhotněla přes antikoncepci (v té době brala antibiotika) až když byla v 11 tt. Při vyzvednutí receptu na další antikoncepci, tak doktor zjistil, že je právě v 11 týdnu. Takže prodělala spoustu testů, jelikož brala antibiotika a jiné léky, když jí bylo pořád špatně od žaludku. Dítě naštěstí v pořádku. Teď už mu jsou 3 roky. Je na vše sama. Otec se na ní vykašlal.
Uvidíš, jak vše dopadne. Snad bude vše v pořádku a krev pozitivní.
Jinak já jsem to dnes taky dostala.

mufmartik
12. pro 2012

@jittak Ahojky, tak jak dnes, doufám, že dobrý? Já byla na krvi, jak jsem předpokládala, negativní. Asi je problém ve spermiích, partner má hodně kolísavej spermiogram, jednou je špatně pohyb, pak morfologie, někdy bylo všechno v normě...
Jsme domluvený na konec ledna, začátek února, že přijdu na horm. profil, a pak zkusíme další stimulaci, stejnou, jako teď, reagovala jsem dobře, i bylo dost vajíček. A objednám nás na tu genetiku. Máme to zkoušet i doma, prý není vyloučeno, že by se nemohlo povést i normálně 🙂 .
A teď věřím, že ty budeš mít v pátek lepší zprávy 😉 .

mufmartik
12. pro 2012

@l.u.c.i.e Luci, jak už jsem psala, je to tak, jak jsem předpokládala. Ani nejsem moc smutná, už jsem si to odbyla předtím. Příště to vyjde, byl to první pokus, vem ho čert, máme další tři 🙂 .
Teď nevím, jestli mi teda ms ještě přijde nebo jestli mám počítat i tu slabou o víkendu. No uvidím, Rokyta říkal, že když vysadím utroš, měla bych to dostat tak do 2 dnů normálně.

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@mufmartik, po vysazení jsem menzes dostala vždy do 2 dnů. Jinak mě to moc mrzí. byla jsem si 100% jistá, že to vyjde, když jsi měla prodlouženou kultivaci.

mufmartik
12. pro 2012

@l.u.c.i.e tak snad tu ms taky dostanu normálně, abych měla jasno, od kdy mi začíná novej cyklus. No jo, nenaděláme nic... Příští rok nám to vyjde oběma, fakt tomu věřím! Další vánoce už snad budeme tři a vy budete čtyři 🙂 .

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@mufmartik, kéž bys měla pravdu. Na druhou stranu, musíme věřit, takže to rok 2013 pro nás bude šťastný! Neboj ms dostaneš normální.

gambrinuska
12. pro 2012

@mufmartikmrzí mě to 😔 pokud máte problémy se spermooušema,nepřemýšlela jsi o jiných nadstardantních metodách která nabízí Smtenaka IMSI a PICSI? nám tam pomohli k Marečkovi 😅 doporučovala jsem to i Lucce 😅

mufmartik
12. pro 2012

@gambrinuska díky, jste všechny moc hodný 🙂 . O PICSI jsme dnes taky mluvili s doktorem, uvažujeme o tom, uvidíme taky podle toho, jakej bude pak spermiogram, někdy ho máme docela v pohodě. Ale určitě se nebráním žádným novým metodám, naopak...
Malej je úžasnej, ten jeho kukuč, krásnej chlapeček 🙂 !

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@mufmartik, PICSI dělají v Natalartu?

mufmartik
12. pro 2012

@l.u.c.i.e stopro jo, dneska jsem o tom mluvila s Rokytou, takže určitě. A při odběru se mnou byla paní, ti si PICSI nechávali dělat. Stojí to 7 tisíc navíc, takže ICSI+PICSI je za 14 tis., docela pálka teda....

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@mufmartik, aha, nikdy nám to nenabídli. Nevěděla jsem, že to dělají. Ani na stránkách to nemají. Mě naposled Švábek říkal, abych trochu zhubla, že budu brát mega hormony, protože 2 vajíčka je fakt málo a že hlavní problém vidí ve špatné morfologii spermií. Další možnost nenabízel. Možná se bojí toho, že by žádnou zdravou spermii nenašli, protože mažel má všechny špatné i skladbou.

jittak
12. pro 2012

@mufmartik, @l.u.c.i.e chtěla bych i přes všechno, že dneska se už objevila krev. Je to strašný psycho, vybrečela jsem se, ale stále bych brečela. Je mi jasné, že tím si ubližuji a přítelovi taky, ale nelze to zastavit. Emoce jsou silnější. Stále to nechávám na pátek, ale .......

jittak
12. pro 2012

@mufmartik na výsledky krve jsi čekala - poslali tě do Privamedu?

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@jittak, tvé pocity znám moc dobře. Plakej! Já jsem takhle plakala skoro týden, pak už to bylo lepší. Nejhorší je, když mi vždycky někdo oznámí, že čeká. To je mi potom zase všechno moc líto.
Vysaď už léky, pokud se objevila krev. Nemá cenu to brzdit. Je mi to moooc líto ☹

Mě poslali naposled 2x do Privamedu, kde výsledky byly do hodiny, pak jsem se vrátila zpět do centra.

gambrinuska
12. pro 2012

holky ty neúspěchy jsou opravdu pdycho, u nás už to kolikrát vypadalo sakra bledě,jako manželství a tak 😔 můj manžel má velký obdiv že to se mnou vydržel 😅 😔 opravdu jsem při 3IVF byla zralá na psychiatra
@l.u.c.i.e s tim PICSI to musí být novinka 😅 když jsem to chtěla já tak to ještě nedělali částečně proto jsme šli do smetanky,ale tam mi bylo doporučeno spíš IMSI, PICSI je lepší když se úplně neví proč,pak se spermouši váží na kys hyal. a u IMSI je oprvadu posouzení a vybrání té správné a hlavně morfologicky dokonalé spermie, ve smetance maj i větší úspěšnost 😔

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@gambrinuska, díky za vysvětlení. Jak už jsem ti psala. Musím to ještě pořádně probrat s mužem a pak uvidíme. Máme na to celé Vánoce a pak se do toho pustíme.

gambrinuska
12. pro 2012

@l.u.c.i.e určitě 😉 můžem jít zas na kafčo a probrat to osobně vzala bych ti klidně i papíry pro srovnání,jen mi to tak napdlo,člověk pro to udělá všechno, opravdu nevim co nejvíc pomohlo ale hlavně že to vyšlo,myslim že svojí zásluhu na tom mělo i to rovnání kmostrče,ale ty jsi v pořádku u nás to bylo velká neznámá 😅

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@gambrinuska, určitě se zase někdy sejdeme a popovídáme si o tom. Pořád zvažuji možnosti co a jak. Kdybych měla jistotu, že to vyjde. Doktor Švábek říkal, že kdybych vypotila více vajíček, že by polovinu mohli oplodnit s novými spermii a druhou s těmi zmraženými. Ze zmražených máme Matýska.

gambrinuska
12. pro 2012

@l.u.c.i.e ☹ právě to je to co člověk nikdy neví a co zkusit jen konzultaci a spermio tam aby vám řekli možnosti,nám ve NAtalu říkal i že Mary má spermio dobrý a tam nám řekli jak ho má blbý 😖 a věřim tomu že to na tu kvalitu embroušů má velký vliv 😔

mufmartik
12. pro 2012

@jittak ách jo, to je mi tak líto... fakt jsem věřila, že když ne já, tak tobě to vyjde 😖 . To je pech, fakt. Mám teď chuť jen nadávat, jak je to všechno nespravedlivý....
Já byla na krvi ráno a pak výsledky byly po poledni, musela jsem mezitím do práce, takže jsem si jí do Privamedu sama nevezla, i když mi to sestra nabízela.
Vím, že teď ti to vůbec nepomůže, ale ten příští rok určitě bude pro nás všechny úspěšný, né že ne!!!