Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

kyzi
10. říj 2009

Jo tak to by bylo vyřešený jestli je to takhle.Protože jsem nevěděla jestli PK dát nebo ne,mam strach že po ní nezbydou žádný embrijka. Uvidíme co nám pak řeknou.Mě bude 30 let a celkem už na ty mimča čekáme 6 let.Na malou jsme čekali 3 roky a o sourozence se pokoušíme už taky 3 roky.Ale chce to opravdu věřit a doufat,určitě se všechny dočkáme.I když je kolikrát člověk na dně a myslí si že to nezvládne tak nás to zase nakopne a najdem sílu bojovat.Musíme-vždyt ty mimča za to stojí!

spark
10. říj 2009

Ženy co je PK?

spark
10. říj 2009

Už vim..jsem ostuda s těma zkratkama.. Takhle daleko jsem ještě nedošla,tak někdy nevím o čem je řeč.

terka82
10. říj 2009

Ahoj holky.

Vy to tady ale rozjíždíte... 😀

Spark vítej. 😉 Snad bude tahle stimulka ta poslední. 😉
Nesmutni....
Mě bude za pár dní 27.

Kyzi nenech si zkazit náladu. Folíci dorostou, jen prostě potřebujou trošku dýl.
Mluvíš mi z duše, když už si fakt myslim, že nemůžu, tak přejde pár dní a už zase můžu... nebo musim??? no jak se to vezme. 😀

Lucko vítej i s bobískama. Držim palce, ať se jim u tebe líbí. 😵

Micha jak bylo v cukrárně? Doufam, že sis dala i za nás.

Včera jsem se objednala znova do NAT na další konzultaci a jdem 6.11. i s výsledkama z FN(doufam, že do té doby dorazí, slibovali max 3 týdny).
Už aby to bylo....... 😅

jana8
10. říj 2009

Ahojte holky,
děkuji Vám všem za informaci. My jedeme do Natalartu dopoledne,ale to víte abych věděla jestli si může dát má drahá polovička snídani.... 😅 ...i když my toho ráno moc extra nejíme....ale i tak....ať tam nejedeme s prázdným žaludkem a pak by mi tam hráli muzikanti 😀 ....
Ahoj Spark....chápu jak ti je...mně bude v prosinci 29....a už mi tikají biologické hodiny tak, že někdy mám pocit,že to ve mně všechno bouchne.... 🙂 ......někdy mně nad vodou drží fakt,že mi lidi tipují méně 😎 ....a to jsem si kdysi dávno myslela,že v tomto čase mi už bude dítě běhat do školy 😢 .......ale říká se,kdo si počká ten se dočká 🙂 .....tak já nepřestávám čekat a doufat 😵 ....a to by neměla ani jedna z nás 🙂
Lucko,držím pěstičky. Buď v klidu a ono to vyjde 😉
Terko,konečně se to trochu posunulo,teď jen aby v Natu měli pro Vás dobré zprávy....myslím na Vás....drž se 😉
Holky,a mohli by jste mne vysvětlit tú zkratku ...PK?.....tak já tak daleko nejsem a fakt mám někdy co dělat abych se v tom všem vyznala....a to mně čeká ještě jen 1.schůzka... 🙂

l.u.c.i.e
11. říj 2009

Dobré ráno všem 😉
Jani, PK je prodloužená kultivace. Neboj se, oni ti tam všechno v pravou chvíli vysvětlí. Navíc dostanete takovou brožurku, kde všechno máte popsané krok za krokem.
Terko, ty 3 týdny utečou jak voda a už se posunete o kus dále. Výsledky vám snad přijdou včas. Z náš doktory jak si dávají načas...

kyzi
11. říj 2009

Ahojky holky 🙂 .Terko včera mi to opravdu náladu skazilo.Leželo mi to v hlavě celý den,ještě že jsme šli večer na návštěvu ke kamarádům,takže jsem se od toho odreagovala.Dnes už je to lepší,jsem od vás povzbuzená,tak je mi hned líp a budu věřit že dorostou.I když zítra budu zase celá nervozní jak to dopadne.Čeká mě ted náročný týden 😉 .Takže je na čase pozitivně myslet at ten týden zvládnu.

Jani nic si z toho nedělej,já do nedávna ty zkratky taky vůbec neznala,až ted si je začínám trošku pamatovat.

Terko to uteče jako voda,neboj.

michamicha
11. říj 2009

jani, mě bude taky v prosinci 29, jsem si kdysi plánovala jak v 25 budu vdaná a mimčo v kočárku, ale holt to je jinak 😅

včera se cukrárna nekonala, ale večer jsme šli se známýma na véču a ve 12 nás museli z hospůdky slušně vyprovodit, že už zavírají 😀

bubulienka
autor
11. říj 2009

Ahoj holky koukam se to tady pěkne rozjelo 😉 No vidíš Terko byli sme tady jenom 2 a najednou máme společnost to je co?Tak holky držím Vam palečky aby ste měli mimiska co nejrychleji v náruči i se mnou pravdaže 😅 Terko tak doufam,že nám ty vysledky dopadnou dobře, ja jsem objednana do NT na 27.10 a jdu tam s vysledkama z imuna teprve ☹ prazdniny to nějak zbrzdili a uvidime co a jak dál 😒 Lucie doufam ,že se brzo připojíš ke gab a renap a doufam,že se nám to tady rozroste pořadne a všechny se dočkáme po tom po čem toužíme moc moc dlouho 🙂 🙂 🙂

terka82
11. říj 2009

Ahoj. 🙂

Luci no právě, že znam doktory, tak se modlim, aby se ty výsledky někde nezasekly. Mezi nejzašším termínem kdy mají dorazit a návštěvou NAT mam rezervu 14 dní, tak snad to klapne.
Kdy máš v plánu testovat? Nebo budeš čekat až na krev?

Kyzi to je fajn, že ses večer odreagovala, jak řikáš, následující 2-3 týdny budou náročné, ale moc ti přeju, abys na jejich konci objevila //. 🙂

Micha véča je taky dobrá. Už se těšim, až taky někam vyrazíme. Dostali jsme doporučení na 2 restaurace tady v okolí, tak je asi v nejbližší době prubnem. 😀

Bubu tebe ráda vidim, kdepak ses tak dlouho toulala? A co to imuno? Jak jste dopadli? Moc ti přeju, aby ses už konečně toho vytouženého pokladu dočkala. 😉

Holky co už jste v NAT nějakou dobu, nevíte jak to tam funguje přes Vánoce? Jako třeba kdy mají dovolené a tak?

bubulienka
autor
11. říj 2009

Ahojky Terko ted jsem mnela pauzičku kvuli tomu imuno a vysledky by měli byt 19.10 tak zatím nic nevím a doufam,že to bude OK protože to čekání je nekonečné vždyt to znáš 😉 a o těch Vanocích nevím jak mají,ale mám taky zato,že mezi svatky jsou tam vždyt Renap minuly rok přece tam byla jestli se nemylim,ale abych nekecala 😒

kyzi
11. říj 2009

Ahoj bubu.Taky doufám že se dočkáme všechny a budem mít ty prcky v náručí.Jojo člověku je hnedka líp když se na chvilku odreaguje a zapomene na ty starosti,které mu pořád leží v hlavě.Zítra písnu jak jsem dopadla.Ted jdu píchat injekce,ten den vždy uteče a mam pocit že jen píchám 🙂 .Odpoledne se mi nafouklo břicho připadam si jako balon.

terka82
11. říj 2009

Tak ještě týden a výsledky se dozvíš. Držim palce, ať je to všechno v pořádku. 😉 Určitě pak napiš, jak jsi dopadla.
JJ o tom čekání taky něco vim... 😖
Renap byla před Vánoci, jsme tam byly spolu. Jsem si to spočetla a ono je to vlastně jedno. Protože mi vychází tak blbě cykly, že i kdyby bylo všechno OK, tak letos už nic nestihnem. No co, celý letošní rok stál v tomhle směru za h****, tak snad ten příští bude pro nás příznivější. 😕

spark
11. říj 2009

Děkuji všem za přivítání a podporu a zároven držím nám všem palečky. 😨

l.u.c.i.e
11. říj 2009

Terko, mám strach testovat, ale jak se znám, tak to budu zkoušet tak za týden. I když kdo ví, třeba to vydržím... Mám strach, aby to nebylo negativní. Uvidíš, že příští rok už bude mnohem lepší, jelikož se už staneš mámou. Musíš věřit... Teď všechno skončí, uvidíš. Musí!
Kyzi, tak zítra písni, jak dopadl ultrazvuk. Určitě už budeš mít velké folikuly a ve středu bude OPU. Budu na tebe myslet a držet palečky.

kyzi
11. říj 2009

Holky jste fakt zlatíčka.Jsem ráda,že jsem našla tyhle stránky a poznala vás 😉 .Děkuju za podporu. Lucie s tím testováním tě chápu budu na tom podobně.Ale neboj určitě tam budou //.Musí být!Dobrou noc a zítra 🙂

jana8
11. říj 2009

Ahoj holky,
díky za vysvětlení... 🙂
Kyzi,hlavu vzhůru a uvidíš že když na to budeš co nejméně myslet,tak to dopadne na výbornou 😉 a folikuly dorostou....držím palce 🙂
Michami,to chápu,taky jsem si to tak nějak představila ale jak se říká.....člověk míní,život mění..... 😅 .....ale trpělivost růže přináší....a nám jí časem přinese čáp nebo vrána 😀 .....musíme jen tomu věřit.... 😉 a ta véča se nějak protáhla,to je supr...takhle vypnout a odreagovat se 😝
Tak zatím holky mějte se hezky a ať ten nový týden začnete pozitívne a plné optimizmu.... 😵

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Ahojky holky, jak se máte?
Kyzi, tak co vajuchy, dorostly? Myslím na tebe... Snad jo ve středu by mohlo být OPU, ne? 🙂

kyzi
12. říj 2009

Ahojky.Tak už jsem doma z Natu.Folikuly dorostly ale jen 6kousků ☹ .Maj 18mm a 17mm.Zbylí jsou drobní.Na jednom vaječníku mam drobnou cystu,tu prý teda odsajou rovnou taky.Ve středu v 8.00h tam mam být a půjdu na OPU.Ptala jsem se jestli jich není málo,tak prý je někdy lepší když jich je mín kvalitních než hodně nekvalitních.Tak snad to dobře dopadne.Akorád když jsem tam čekala tak vezli nějakou paní po odběru,a říkala tam že má hrozný bolesti,svíral se mi žaludek když jsem si představila že mi to čeká ve středu.Ale zvládli to ostatní zvládnu to i já.Snad 🙂

kyzi
12. říj 2009

Jé Lucie ahoj.To jsme napsali skoro na stejno co 😉

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Ahojky Kyzi, neboj se, mě to sice taky bolelo, ale dalo se to vydržet. Pak ta bolest ustupovala... Navíc si doma můžeš vzít prášky( brugen, algifen...) Možná pomohlo i to, že jsem na pokoji ležela s jednou dívčinou a tu pusu jsme nezavřely. Strašně rychle nám to uteklo. To vše ti ale doktor řekne po odběru i po propuštění domů. Chodí se na tebe pravidelně dívat a starají se o tebe. Byli na nás moc hodní. Doma jsem ale skoro celý den prospala... To zvládneš. Zvládly jsme to všechny.
Je lepší, že je méně vajíček. Já jsem měla 11 folikulů a z toho 3 vajíčka dobrých a 3 vajíčka špatných... Oplodnili se jen ty dobrý.
Ve středu ti budu držet pěstě. V kolik na to jdeš? A kdo tě bude dělat OPU? Máš to napsaný ve zprávě.

kyzi
12. říj 2009

Budou mi to dělat v 9h je tam psanej Rokyta,tak jsem i ráda ted jsem pokaždý měla jeho a mam ho nejradči.To víš ted se mi zas honí hlavou myšlenky aby bylo teda dost vajíček a aby se oplodnili alespon náký když jich je tak málo....Člověk má pořád hlavu plnou myšlenek 😒

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Navíc do středy můžou ještě nějaký vajíčka o trochu dorůst... Hlavně, aby byla zralá...

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Tak to na tebe budu myslet. Jdeš jako první. Super. Rokytu jsem měla taky. Je moc hodný a milý. Navíc to vždycky všechno vysvětlí a chodí se na tebe taky pořád dívat. U nás byl 2x a ptal se jak je nám.
Já vím, jaké máš pocity. Prožívala jsem to úplně stejně... Měla jsem radost, že jsem vyprodukovala 6 vajíček, které mi oplodnili, druhý den jsem byla moooc smutná, když mi řekli, že se uchytili jen 3. Měla jsem strach, aby mi v sobotu měli co zavést... Největší strach byl, když jsem tam v sobotu přišla a sestřička mi posadila do čekárny. Šla se zeptat, zda je vůbec něco na ET. Když mi řekla, že si můžu jít převléci, spadl ze mě velký kámen. Pak jsem měla další strach, když přišla embrioložka a řekla paní, co ležela se mnou, že její 2 embrijka navypadají dobře, ale že jí je zavedou. Má jen 20%, že se uchytí. Pak šla ke mně a řekla mi, že 2 mám moc hezké a že jsou takové jaké mají být. Jen to poslední je špatné a že ho nedoporučuje ani k zamražení. Je to děs, když to tam takhle člověk slyší. Té paní mě bylo líto, ale povést se to může. Neboj se. Musíš věřit. 😵

michamicha
12. říj 2009

ahoj holky, držim palce 😉

já mam zase nějakej divnej den, pořád (už od pátku) mě bolí záda a dneska se k tomu přidala i bolest hlavy (chvílema se mi motá a je mi divně od žaludku), prášky na bolest nezabírají a navíc jsem začala znovu krvácet ☹ za hodinu si zavolam do natalu a jsem zvědavá co mi na to řeknou 😖 všechno se to zase nějak komplikuje ☹

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Micha, tak tam raději zavolej hned. Třeba tě budou chtít vidět. Raději to neodkládej... Snad to nebude nic vážného. Pak dej vědět, co je s tebou...

kyzi
12. říj 2009

No já právě mam strach když jich je tak málo aby všechno klaplo.Přece jenom kdybych jich bylo víc tak nemam takovej strach.Ale nebudu sejčkovat,budu doufam že alespon 2 se oplodní,budou dobrý a uchytí se 😉 .

A co ty Lucie jak ti je?šetříš se hodně nebo děláš vše normál?

Micha,to opravdu radči nenechávej a zavolej tam.Hned budeš i klidnější

kyzi
12. říj 2009

No jsem z toho už tak zblblá že to odesílam a nemam to dopsaný,jsem zase nák mimo 😨 .
Micha,chtěla jsem ještě napsat,že budeš i klidnější když to nic nebude,než se doma nervit co to zas je.Držim palečky at je vše o.k.

l.u.c.i.e
12. říj 2009

Micha, volalas tam? Copak říkali?
Kyzi, já tě chápu, ale vidíš, že to vyjde. Musí! Ty pocity má každá z nás. No, tak zatím se šetřím. Chodím na procházky, čtu si... Ale už se zase začnu zapojovat do denního života. Doktor říkal, že tak 2-3 dny trvá od ET zahnízďování. Snad už se zavrtali. 🙂 Pořád jim domlouvám, že musí být silný a zůstat s náma... 😉 Snad mě poslechnou a nevzdají to.

kyzi
12. říj 2009

Jojo,věřim že ty pocity má každý je to náročný ☹ .Tak jim pořádně domluv,určitě se jim u tebe bude líbit a už u vás zůstanou 🙂