Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
12. říj 2009

jsem se pokoušela tam dovolat, ale pokaždý když jsem volala, tak to vyzvánělo a nikdo ten telefon nezvedal ☹ zejtra to zkusim znovu...
ale co je taky divný, že mě píchá na pravej straně jako při ovulce... tak nevim... jako mohla by bejt, touhle dobou jí mívám, ale bez léků nejni, tak že by si to rozmylela...ale zase jsem nikdy při ovulaci nešpinila ani nekrvácela... no radši nad tím nebudu moc přemýšlet, uvidíme zítra...

roby
13. říj 2009

Ahojky holky,

Lucie tak jak je? Pořádně mimískům domluv, oni se určitě krásně zavrtají a za 14 dní nám budeš hlásit // 🙂Moc ti držím pěstičky, určitě to vyjde.

Micha, tak co? Co ti na to řekli, a jak se cítíš?

Kyzi, ve středu na tebe budu myslet, aby vše dobře dopadlo.

Ostatní holky zdravím.

Holky jste tady některá, která má (měla) endometriozu a navštěvuje (navštěvovala) Natal?

l.u.c.i.e
13. říj 2009

Ahoj děvčata.
Roby, cítím se dobře. Už mě nebolí ani břicho. No, snad mimísci už zavrtali. Pořád jim domlouvám, že musí... Dneska je to teprve 4 den... Před náma ještě dlouhým 10 dní.
Micha, už je ti lépe? Stále krvácíš?
Kyzi, jak jsi zvládla poslední injekci? Tak zítra držím palečky, abys tam měla zralé vajíčka...
Holky, jak se máte vy? 😉

roby
13. říj 2009

Lucie, to je dobře, že je ti fajn, koukala jsem, že si píšeme i v tématu čekání na IVF... 🙂 Já jsem na tom tak, že dneska je to třetí týden od mé laparoskopie, hysteroskopie a chromopertubace, MS stále nedorazila, jsem 31.DC, jsem pořád na neschopence doma, protože moje gyndr. mi ještě nechtěla pustit do práce, že je to brzy po zákroku, jsem učitelka, takže na kontrolu jdu v pondělí a v úterý už doufám, že do práce, už bych šla 🙂 Asi mi taky v pondělí píchne vyvolávačku, abych to dostala, protože jsem s tím vždycky měla problémy a jinak bych to nedostala,tak abychom zbytečně nečekaly. Jinak žádné problémy nemám, jizvičky se krásně zahojily. Už se moc těším na konzultaci do Natalu.

l.u.c.i.e
13. říj 2009

Jojo, taky jsem si všimla, že si tam píšeme... Snad ms brzo dorazí. Když ne, tak budeš muset jít opravdu na vyvolávačku. No, to nevím, zda tě 3. týden od zákroku pustí do práce. Mě po operaci cysty pustili do práce až po šestinedělí... I když je pravda, že to záleží na doktorovi. Jojo, to se ti nedivím, že se těšíš do Natalu, už se to aspoň hne. Taky jsme se těšili... Už to bude rok, co tam jsme... Uvidíš, že ti tam pomůžou a brzo budeš mamčou. Akorát nevím, zda je tu někdo s endometriozou... 😵

michamicha
13. říj 2009

ahoj, večer jsem si vzala ascorutin protože jsem jen slabě špinila, přes noc to bylo OK, ale teď se to rozjelo jako klasická mrcha ☹ tak jsem volala do natalu...sestřička se šla zeptat Boušeho a prý nemám začínat brát od čtvrtka utrogestan, mám to nechat být a v pondělí mám zavolat jestli už ta "druhá" mrcha skončila a kdyžtak bych došla v úterý na ten UTZ... ale vidim to, že se ta stimulka zase o týden až dva díky tomu posune ☹
no snad to brzy skončí, mít mrchu téměř 3 týdny je docela vopruz 😝 jen mam strach, aby mě nakonec místo puregonu neposlali na laparku ☹

l.u.c.i.e
13. říj 2009

Micha, toje mi moc líto, že máš zase menzes... To je divné, že takhle pořád krvácíš. Měla jsem to taky tak kdysi, když jsem měla velkou cystu, ale tu by museli vidět na ultrazvuku a tu jsi tam přece neměla... Třeba to jsou jen nervy. Uvidíš, že ti ms do pondělka skončí a v úterý budete chytřejší. Držím palečky, aby bylo vše ok. Holka, drž se!

roby
13. říj 2009

Michamicha, to mě mrzí, že máš takové problémy, mít MS 3 týdny to je fakt vopruz 😒 Blbý je, jestli se stimulka bude muset posunout, no ale co se dá dělat. Musíš být silná a vydržet a bojovat!

Luci, ona mi právě doktorka minule taky říkala, že bych měla nárok až na šest neděl, ale že uvidíme, jak se budu cítit. Tak uvidíme.

kyzi
13. říj 2009

Ahojky všem 🙂 .Až ted jsem se dostala k pc,malá šla běhat s babčou na chvilku na zahradu.Celý den jsem něco trochu dělala,zítra na nic nešáhnu a ve čtvrtek má malá svátek,tak abych měla tak nějak hotovo.Ale vždycky jen po chvilkach,dnes se mi ozývá břicho,píchá mě tam a jsem nafouklá jako balon.Ještě musím vyžehlit pár věcí a připravit si věci na zítra.Lucie vzala jsi si jen ty věci co ti řekli nebo i něco jiného?Asi nic nebudu potřebovat co,kromě maličkostí jako hřeben tad. 🙂 Na zítřek se vůbec netěším,pořád si říkam at už je neděle a je to alespon trochu za mnou.Ted už nemam strach z toho co mě čeká,bolesti a tak,ale z toho aby tam byli nějaký vajíčka.I když se dnes moje gyndařka ptala jak to dopadlo a když jsem řekla že je tam 6 foliklů tak řekla že to je dobrý a že jsou i hezky velký.Tak mě to trochu uklidnilo.Ale včera jsem z toho měla ůplně depku.Já se musím přiznat,že jsem si injekce nepíchala sama,jsem posera.Píchal mi je manžel a pak ta naše známá co dělá zdravotní sestru.Bydlí kousek od nás tak to nebyl problém.Akorád jednou jsem si musela sama píchnout gonal,a zkoro jsem omdlela.Nejsem tak statečná jako vy 😉 .Ale i tak jsem ráda že je to píchání za mnou-alespon jednu část ivf mam za sebou.Já byla před 8 lety na laparoskopii a zjistili mi lehkou endometriozu.Roby ale nikdo mi neřek že bych se měla léčit nebo tak.Máš sní nějaké problémy nebo bolesti?

l.u.c.i.e
13. říj 2009

Kyzi, vzala jsem si jen to, co jsem měla napsáno v papírech. Víc toho potřebovat nebudeš. Hřeben jsem si samozřejmě vzala 🙂 Pocity jsem měla úplně stejné... Zítra to zvládneš, neboj se. Bolest taky vydržíš, není to tak hrozné... Myslím si, že když je méně vajíček, tak bolí i méně břicho... Neumím si představit, kdybych v sobě měla mít okolo 20 vajíček... to musí bolet daleko více... Takže hlavu vzhůru a zítra to už budeš mít za sebou... Držím palečky, aby všechno dobře dopadlo.

kyzi
13. říj 2009

Jo,taky si ted říkám ,že to zvládnu halvně at tam nějaký jsou a ty bolesti a vše už bude proti tomu sranda 😉 Taky si myslím že když je málo folikulů tak to nebolí tak jako když jich je 20 bebo 30.Hned jak budu schopná tak napíšu.Díky moc za držení palečků.Jsem ráda že jdu hned jako první a nebudu tam muset čekat,než se rozkoukam tak půjdu na to,ale jak se znam tak už stejně nebudu moct dospat 😕

gab123
13. říj 2009

Ahoj holky koukám,že je tu pořád o čem psát!

luci ty bud v klidu at se u tebe mimískům daří a udrží moc ti to přeju vidět //
kyzi neboj já nevím do čeho pořádně jdeš,ale neboj jak píšou holky to zvládneš bolesti se neboj takovej porod musí být horší tak to je začátek třeba něčeho pěkného!!!!
micha co ti budu povídat zas máš pakárnu já na ms zas pořád jen čekala!Zkusila jsi nějaké bylinky ty mě pomohli....
roby do práce nepospíchej užívej si volna...

kdepak je renap a terky...

já byla dnes v natalartu na kontrole jsem jen u boušeho moc nepovídá,ale já ho vždy rozkecám....hihi
vše je v pořádku dělal nám malý utz a skoukl ozvy a za 14 dní už jdu na natáčení srdíčka to už budu 36tt nějak to letí.
doma už máme skoro vše nachystané jen nějaké maličkosti postýlku a košík do obýváku dodělám ještě si dávám na čas...
dnes jdem na partnerskou hodinu cvičení úlevové polohy při porodu jsem zvědavá na manžu,hihi
no i na porod jak to bude chudák snášet,myslím že bude vyplašenej.

michamicha
13. říj 2009

ahojky gab, ty chodíš do natalu celý těhotenství? já myslela, že jakmile se zadaří, tak těhuli předají do péče jejímu gynekologovi 😅
jdu spát, zítra mám dovču a jedu na výlet (hlavně na nákupy) do Prahy 😉

terka82
13. říj 2009

Ahoj holky. Jdu vás jen rychle pozdravit. Měli jsme návštěvu a tak nebyl čas si sem sednout dříve.

Micha to naštve, zase další odklad a mrcha 3 týdny.... 😖 Ale týden až dva odklad nejsou až tak hrozný, to uteče jako voda. 😉

Kyzi zítra se drž, doufam, že úrodička bude co nejlepší. 🙂 S těma bolestma je to podle mě dost individuální. Jsem ležela po OPU na pokoji s paní jí odebrali tak do 10 vajíček a když ji přivezli, tak brečela, že ji to moc bolí, já měla vajíček mnohem víc, bolelo to, ale přišlo mi to jako normální menstruační bolesti. To pro mě bylo horší období před OPU a pak večer po OPU. Prostě každá snášíme bolest jinak. Ale neboj, nakonec to zvládne každá. Co bychom pro toho mrňouska nepodstoupily, že? 🙂

Zítra vás pořádně dočtu, dnes jsem vás jen v rychlosti prolítla a mažu do postele nebo ráno nevstanu. 😀

jana8
13. říj 2009

Ahojky holky,
tak dnes mám už konečně za sebou 1.návštěvu Natalartu......jsem ráda,že už se něco bude dít...polovičce zatím odebrali krev....spermiogram jsme měli sebou...ten je ok 😉 .....mně udělali vyšetření a mám si zavolat 2.-6.DC na odběr krve a zároveň se tam pak objednat na 13.DC na inseminaci...jasné,když to bude vše ok.....tak uvidíme....vysvětlil nám to a už se na to docela těším.....jen aby to nedopadlo jak dnes...celý čas jsem se těšila,že tam jedeme a nakonec když jsme tam jeli tak jsem měla takové divné pocity......úplně by bylo nějako blbě.....ani nevím z čeho....vždyť jsme šli na 1.konzultaci....ale to jsem celá já....stres a nervy ☹ ......ale jsou tam fakt milí lidi a prostředí taky hezké.....tak jsem z toho nakonec měla radost.....tak už aby dorazila menstruace a hurá na krev 😨 .....nesnáším injekce a odběry....ale budu myslet na hezké věci...takže už aby to bylo.... 😅 .....
Kyzi,držím pěstičky ať všechno dobře dopadne 😉
Lucie,neboj jen jim domlouvej a oni Tě poslechnou 😉 a hlavně buď v pohodě a nestresuj se......mysli jen na samé hezké věci a oni se pak pustí až za 9mes. 😀
Gab,manžel bude u porodu? .....tak to je statečný 😵

jana8
13. říj 2009

Jo a Gab, taky jsme byli u Bohouše a právě se mi zdálo,že mluví docela v pohodě....říkal tam o těch pracantech co tam dělají ten rámus.....byl tam za nimi .....myslím,že chtěl aby ukončili ten rámus....smůla bez úspěchu... ☹ ....ale zdál se mi celkem fajn....vše vysvětlil a byl milý.... 😉

roby
14. říj 2009

Ahoj holky,
kyzi moc na tebe myslím a držím palečky, neboj, vše zvládneš a bude to O.K.

Jani, to jsem ráda, žes to tady tak pěkně popsala, my jedeme na první konzultaci 3.11. a už se taky moc těším, konečně se bude něco dít Jani a jaké máš problémy? Nejdřív ti budou dělat jen inseminaci?

Gab, už se to krátí, letí to jako voda 🙂

l.u.c.i.e
14. říj 2009

Ahojky holky,
Gab, to ja fajn, že bude manžel u porodu. Taky bych chtěla, aby ten můj byl se mnou 🙂 Jaký byla hodina? Užili jste si to?
Jani, neboj, stále jim domlouvám 🙂 Jsem ráda, že se ti v Natalartu líbilo. Vidíš, už se to hnulo. Ještě ms a hurá na IUI. Uteče to a dočkáš se. Když je výborný spermigram, tak by IUI mohlo stačit. Copak předělávají v Natalartu? Když jsem tam byla minulý týden tak nic...
Kyzi, touto dobou, už máš po odběru a ležíš na pokoji... Snad jsi tu bolest zvládla. Každá má jinak práh bolesti. Myslím na tebe.

kyzi
14. říj 2009

Ahoj holky.Tak už jsem doma-zvládla jsem to 🙂 .Folikulů bylo no konec 8ks a z toho 6 vajíček.Jedno je špatné,4 jsou prý dobrá a maj něco žlutého tělísko či co nevím,prostě jsou zralá a to poslední je bez toho žlutého ale taky ho oplodní.Takže zítra ráno mam volat jestli se těch 5 oplodnilo.Jinak to opravdu nic nebylo,měla jsem z toho i takový dobrý pocit,byla jsem v pohodě,břicho mě bolelo trošku.Ale pak jak jsem se zvedla tak to zažalo bolet víc.Ted jsem doma ležela a šla na záchod a to teda ted bolí jako blázen.Jdu ohnutá ani se nemůžu narovnat.A už tam mě hořeli tváře mam je celý rudý,nemůžu si je schladit tak nevim jestli je to tou narkozou-doufam že nemám teplotu.Zítra budu zase nervozní až tam budu volat,doufám že se oplodní a vydrží.Jinak tu bolest a vše okolo pak už zvládnu s radostí když budou embrijka a budou o.k.Vemu si brufen a jdu se zase natáhnout.Zatím papa

vendulak
14. říj 2009

Ahojte holky 😉 , prosím vás potřebovala bych poradit. Byli jsme jak víte před týdnem na 1. návštěvě v Natalartu, bylo nám řečeno že příště si mám zavolat 1.DC a objednat se na náběr krve. Jenže já mám takové cykly necykly, po vysazení HA jsem nedostávala ms půl roku, pak jednou agolutin a pak nasadil dr Proveru, po kterej pak ms naskočila a nějakej čas chodila sama, i když cykly byli zvláštní a nepravidelný. Až pak se jednou ms zase ztratila ☹ , dr mi dal znovu Proveru. A po ní ms přišla umělá. Příště už zase normálně nejspíš ještě vlivem hormonů z Provery a Clostilu. Jenže teď zase nic. Jsem 25.DC a teploty mám stále v rovné lajně na 36,2 a po roce zkoumání a měření vím, že teď už teplota nestoupne a ms sama nedojde. A nevím co mám tedy teď dělat ☹ . Mám nějak do Natalartu zavolat a zeptat se?

l.u.c.i.e
14. říj 2009

Kyzi, to je skvlělá zpráva. Gratuluju k 5 vajíčkům. Držím palečky, ať se co nejvíc oplodní. V sobotu bude ET. Týden po mě. 😉 Tak se pěkně prospi.
Vendulák, já bych ještě počkala. Když máš tak dlouhé cykly, nepomohlo by ti pití bylinných čajů? Oni asi potřebují přirozený cyklus, aby zjistili profil hormonů... Když bys to nedostala do 40 dne, tak bych tam zavolala. Za zeptání nic nedáš, ne?

vendulak
14. říj 2009

luci díky za odpověď 😉 . Jinak bylinkové čaje jsem už dávno zkoušela i jiné věci, jako bylinkový Mastodynon nebo Jeřáb ptačí atd atd, ale nikdy nic jinak. Já tu právě mám ještě i tu Proveru, ale nechci jí vzít právě proto že dr. říkal, že mám cyklus nechat doběhnout bez hormonů ☹ . No jo já mám v plánu ještě počkat, nevolala bych tam hned, ale prostě už nějak vím, že se nic nestane, znám se. Že se teploty zvedli dýl než 22.DC se stalo jen jednou a to vlivem prášků. Jinak nikdy. Když se nezvedla tak prostě nedorazila ani ms a tělo nefungovalo vůbec ☹ .

michamicha
14. říj 2009

vendul, já jsem taky čekala až do 42DC a mrcha nakonec dorazila 😉

terka82
14. říj 2009

Ahoj holky.

Jani tak první krok k mimču máte zdárně za sebou. Teď se to teprve rozjede. 🙂

Kyzi držim palce ať se oplodní všechny. 😉 Jsem zvědavá na zítřejší info. 😅

Roby my jdem na konzultaci 6.11., už aby to bylo, co? 😀

Luci to je trápení s tou mrchou... 😖 , asi bych ještě pár dní počkala a pak případně zavolala. Já měla cykly taky podle plotu, MS třeba ob dva měsíce a mě teda pomáhá ženský čaj od dr. Poppova. Teď jsem to po pravidelném pití bylinek dostala po 30 dnech.

l.u.c.i.e
15. říj 2009

Dobré ránko, holky.

Tak co, Kyzi, kolik? Doufám, že všechny... Jak ti je? Už se cítíš lépe?

kyzi
15. říj 2009

Ahojky.Tak už jsem tam volala ,celá nervozní klepala jsem se jako ratlíl a.......?!oplodnilo se všech 5 🙂 .Klepu na zuby mam ůplně strach to vyslovovat at to nezakřiknu.ET bude v sobotu v 8.30h.Jinak včera jsem ležela celý den,dnes už to břicho je lepší,cítim ho při chůzi,ale alespon můžu chodit narozdíl od včera 😉 .Akorád mi zase hoří tváře,ale mam to nespíš od stresu,protože ráno nic a jak jsem měla volat tak jsem se rozklepala a ůplně jsem cítila jak se mi valí horko do tváří.Až ted už se trochu sklidnuju.Tak snad budou silní a budou bojovat.Je to zvláštní pocit když člověk ví že je tam má,už bych je nejradči měla u sebe.Ptala jsem se včera na prodlouženou kultivaci,tak tu prý dělají jen když je víc jak 6 kvalitních embrijek.Tak jsem i ráda protože jsem předtim pořád přemýšlela jestli jí dát nebo ne a tak se to vyřešilo samo 😉

l.u.c.i.e
15. říj 2009

No tak to je skvělá zpráva, Kyzi... Gratuluju. Uvidíš, že všechny do soboty vydrží a budou se dělit dál.V sobotu už budeš mít miminko(a) u sebe. Kolik si jich budeš chtít zavést? Jsem ráda, že už je ti lépe, ale přesto raději ještě odpočívej. 😉

kyzi
15. říj 2009

Nechám si zavéct dvě. Jo ještě polehávam a nic nedělám.A co ty dobrý?Utíká to co už budeš týden od ET.To už se u tebe určitě pořádně zavrtali a líbí se jim tam 🙂

gab123
15. říj 2009

ahoj holky tady u nás tak krásně sněží miluju sníh 😀
manža půjde k porodu nenutila jsem chce jít sám,ale myslím že s toho bude divokej.Po partnerský hodině mi řekl,že ho ta paní akorát straší tak mě rozesmál a řekla jsem mu že je to krutá realita,ale chtěli jsme to tak to máme!Hodina byla skvělá bylo nás tam 9 párů a i jsme se dost zasmáli.Jsem ráda,že tam šel že trochu o tom porodu bude přemýšlet jen projeho dobro....
micha taky jsem myslela,že mě pak daj zpět ke svému dokroru,ale myslím,že bouše si mě tam nechal protože dělá i poradnu tam a někde ve štěnovicích a trochu zná tchána.Jsem ráda,že jsem tam zůstala protože u toho mého doktora se pořád něco platí jako 500kč poplatek na ordinaci a vybavení a to když nejsem těhu tak tam jde člověk 2-3 do roka to mi přijde dost.Nebo že mě vyšetří šetrněji umělýmy háky.V natal. jsou železný a taky žijem 😀
kyzi to že maj žluté tělísko je skvělý to je dobře připravený na vyživování mimíska to je to nejlepší co může být.Držím palečky....
luci za jak dlouho budeš testovat to už bude týden? cítila jsi v podbřišku jemné šimrání nebo trochu bolest já když jsem otěh.tak mě bolel týden po skoku podbřišek,ale není to pravidlo...
teri to jdete už za 14 dní zhruba to už uteče jsem zvědavá jak to dopadne!
vendulák taky bych čekala tak do 40 dc pak bych volala co dál ....
jani to je dobře že se ti u boušeho líbilo je fakt normální chlap,ale není ukecanej
roby aspon víš co tě trochu čeká..

vendulak
15. říj 2009

Holky prosím vás mohla bych se ještě zeptat, při první návštěvě jsme byli oba s přítelem dost vyklepaní a zapoměli jméno doktora, když se nám na začátku představoval ☹ .
Ale tady na fotce kolektivu Natalartu http://www.natalart.cz/index2.htm je to ten první z leva. Moc děkuju! 😀