Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
23. říj 2009

Nechci se vnucovat 😉 , vim jak jsem tomu nevěřila já, ale kamarádka z práce mi to doporučila, že po tom otěhotněla její ségra a v půlce užívání jsem se dozvěděla, že taky ještě 1 kámoška, tak jsem to prubla a ono to asi vyšlo, jen to nezakřiknout ☹ (500 FAKT NENI ZAS TAK ŠÍLENÝ ZA ZKOUŠKU)
Tery dělam v pivovaru v laborce, ta laborka je to v uvozovkách, to pivo je občas opruz a taky dost těžký (bedna se docela pronese). Dělam 2R 12ctky, 2Noč 12ky a 4 dny volna. To volno je fajn, vše si zařídim a oběham bez problémů. Jakmile to prásknu, tak musim přejít na 8ranní a denně vstávat, ke každýmu doktoru se uvolňovat, no nevim a v noci je hlavně klídek (ještě jsem dneska od6 nemákla)

gambrinuska
23. říj 2009

Dík za radu, kvalita nic moc, ale mam to tam

gab123
23. říj 2009

luci moc gratuluju,je skvělé že poletíš za manžou!
gambrinuska tak netahej nic těžkého šetř se,když se to má udržet tak se držet bude,ale víš jak!

holky dneska porodila kámoška co jsme spolu stejně těhotné měla termín o týden dřív jak já a už má andrease 2,80kg a 49cm byla jsem v šoku když mi volala!

tereza7974
23. říj 2009

Ahoj Luci, moc gratuluju!!!! ¨Vůbec nestíham dočíst historii vašich příspěvků, takže možná blbá otázka. Otěhotněla jsi přirozeně či ne?
Terouši, hlavně že je to v pořádku a můžeš se do toho vrhnout. Čert vem půl roku, hlavně že je to dobrý 🙂

terka82
23. říj 2009

Gambrinuska nevnucuješ se, ale já tohle beru s rezervou. Kdyby to tak zázračně působilo, tak centra asistované reprodukce můžou zavřít a takhle diskuze by nikdy nevznikla. Četla jsem třeba u toho femigardu názory pár holek a většinou to bylo jako u tebe - chvilku se snažily(tohle neber nějak špatně prosím 😉 ), pak začaly něco takového užívat a najednou byly v tom. Přitom tam píšou, že to musíš užívat třeba 2 měsíce, aby to mělo nějaké účinky. My už jsme přirozené početí naprosto vypustili z hlavy(má to i své výhody, začala jsem si užívat sex jako nikdy předtím 😀 ), prostě vim, že bez doktorů jsme bez šance. Musel by to být opravdu zázrak, abych najednou ovulovala, navíc z té strany kde mam vejcovod a když by se stal tenhle zázrak, tak potřebuju nejlíp okamžitě začít píchat injekce na ředění krve - jinak hrozí potrat, no a pak ty chromozomy... 😖 No, na pohádky po téměř 3,5 letech nevěřim. Jsem ráda, že mam pravidelnou MS a zbytek už je na doktorech. A já jim věřim, že oni to dokážou.
500 kč opravdu neni šílený za miminko, nás už to za tu dobu stálo mnohem víc a ještě stát bude. Ale dam cokoliv, za možnost mít zdravé miminko.
Ale tim nechci nijak snižovat účinky těchto přípravků - jestli to tobě nebo komukoliv jínému pomůže k otěhotnění, tak jedině dobře a moc ti to přeju. Težko říct, jestli je to těhotenství zásluhou gynexu nebo shoda náhod, ale to je ve finále jedno. Hlavně, že jsi těhu. 😉
Doufám, že jsem se tě tímto příspěvkem nedotkla, jen na to asi koukam už trochu jinak. 🙂
Jinak testy vypadají pěkně... 😵
S tou prací to nehroť a hlavně nic netahej. Ale závidim ti, že jsi v práci takhle vegetíš. 😀

Gab jsem zvědavá, jak dlouho vydržíš 2v1. To věřim, že to byl šok. 😀

Terko Lucka otěhotněla po IVF.
Vim, že nejdůležitější je, že je to všechno OK a jsem za to ráda. Konečně se zase začne něco dít. Už se taaaaak těšim. 😅
Jak ti je? Co ta teplota?

gambrinuska
23. říj 2009

Tery, já vím, že to neni zázračné, to určitě. Já to jen myslela kvuli tomu cyklu, asi jsem to špatně napsala 😉

tereza7974
23. říj 2009

Terko, přesně tak, hlavně že je všechno v pořádku a hurá do toho!!!! 🙂 Teploty neměřim, ale určitě je nemam, poznala bych to na sobě. Víš mě se opravdu hrozně ulevilo, že jsem teď bez vejcovodů mě moc netrápí, protože vim, že moje tělo je teď připraveno bez jakýkoli překážky na IVF, teď vim, že už to vyjde 🙂 Mam z toho všeho dobrý pocit. Věřim teď uplně všemu, jsem nějak pozitivně naladěná. Jsem přesvědčená, že každá, která je tady otěhotní 🙂 Jen to některým bude trvat déle.

l.u.c.i.e
24. říj 2009

Ahojky holky,

Terko, máš pravdu. Za manželem se už moooc těším. Za 3 dny ho uvidím 🙂
Ach jo, ještě, žes tam opravdu zavolala a víš na čem jsi. Tak to budu moc držet palečky toho 6. 11., abyste mohli začít asi s novou stimulkou ještě letos a pod stromečkem abys našla //. I cyklus se upraví, když zase budeš pít bylinkové čaje. Budu držet palečky, abyste se už dočkali... Zasloužíš si to po tom nekonečném čekání...

Gambrinusko, po fyzické stránce to jde. Občas mě bolí prsa a v bříše mám jen takový pocit plnosti. Akorát bych jen spala, ale to je potom untrogestanu. Máš krásně viditelné čárky. Moc ti to přeju. Kdypak půjdeš k doktorovi? Hlavně netahej nic těžkého!

Spark, díky. Jojo, zákon schválnosti... Snad brzo ms přijde. Jaký máš protokol?

Gab, tak hlavně, že jsou v pořádku... Holt se chtělo Andreáskovi už na svět 🙂 Byl nedočkavý...

Terezko, díky. Jak ti je? Jinak jsem otěhotněla díky IVF. Přirozeně to u nás nejde. Ale to už ti napsala Terka. Tak to je dobře, že půjdeš do IVF s tím, že se zadaří. Srávný přístup. Teď si hlavně odpočiň a pak uvidíš sama, kdy se dáte do stimulky 🙂

Určitě se to tu všem podaří a pak si založíme nové téma - těhotenství, porod a výchova 😵

spark
24. říj 2009

Luci....po dlouhém protokolu se stimulka nepovadla,tak ted krátký..jenom ta MS se pořád nehrne ☹

l.u.c.i.e
24. říj 2009

Spark ahoj, však ona se objeví... Zkus si třeba vypít sklenku červeného vína...

terka82
25. říj 2009

Ahoj holky. 🙂

Gambrinuska tak jsem to asi blbě pochopila. No ale od včerejška už nejsem blondýna, tak třeba to s chápáním bude lepší... 😀
Co test? Kde máme další fotky?

Terko fakt koukam, jak to suprově bereš. To je moc dobře. Teď už jen dát do kupy tělo a prcek bude. 🙂

Lucko už máš zabaleno? 🙂
Fakt si myslim, že letos nic nestihnem, protože až tam teď půjdem, tak budu 30DC a nejsem si jistá, jestli mě nechají začít stimulovat třeba od 6.12., když jsou pak Vánoce. Teoriticky by se to asi stihnout dalo, ale prakticky??? Nechám to koňovi, ono to nějak dopadne. 😅
Čaje piju pořád, akorát jsem přestala před dovčou, aby mi jí mrcha moc nezkazila a přišla po 37 dnech. Další cyklus už jsem zase poctivě pila a přišla po 30 dnech. Bych fakt nevěřila, že jeden čaj denně (a to většinou jen v pracovní dny) může takhle fungovat. 🙂
Za palečky děkuju, ty my potřebujeme. 😉

terka82
25. říj 2009

Tady jse dneska ale mrtvo.

Psala jsem Adušce - má rozbitý PC, zítra jde na KET, tak držte palečky. 🙂

tereza7974
25. říj 2009

Ahojky, já jsem do teď žehlila. Tak Aduš napiš, že jí držim palce a ať ti dá vědět, jestli do té doby PC nebude OK.

terka82
25. říj 2009

Terko, ty se máš šetřit a ne žehlit. 🙂
Aduš psala, že už jí ho přijdou opravit možná dneska, tak se snad co nejdříve ukáže. 😉

gambrinuska
25. říj 2009

Ahoj Lucie, tak to máme hodně podobné příznaky, manžel mi už říká, že jsem Šípková Růženka a to untrogestan neberu, prsa jsou občas drsný a mam večerní nevolnosti, aspon nežeru. K doktorovi jdu v pátek, mam před sebou 3 12náctky ranní, tak doufam, že přežiju.
Byli jsme s našima o víkendu na chalupě a už jsem si připadala jak nemohoucí, nenechaj ěi vůbec nic dělat. 😨
Tak hlavně štastnou cestu a at se mimi drží zuby nechty

l.u.c.i.e
25. říj 2009

Ahojky holky, jak se máte?

Terko, napiš Aduš, že zítra na ní budeme myslet a bržíme palečky, aby se KET povedlo.

Gambrinusko, díky. Zítra budu balit. Už se moc těším... Věřím, že mimi chce taky vidět tatínka, tak se jistě držet zuby nechty bude i pocelých 8 a půl měsíce 🙂
Já jsem dneska spala i přes den skoro 4 hodiny... Je to děsný. Vůbec nic nestíhám... Ale mě to nevadí, když si to tělo žáda, tak já se ráda prospím. 🙂 Mimi to potřebuje.

kyzi
26. říj 2009

Ahoj holky.Zdravím všechny po víkendu.Gambrinusko,tak at ti ty 12 utečou a hlavně nic v práci netahej.
Lucie tak už zítra uvidíš manžela co,umím si představit jak se těšíš.Můj manžel má rýmu a kašel a už to asi od něj chytám,spouští se mi rýma,tak snad to nebude nějak vadit.Taky začínam občas cítit slabě zabolení břicha jako na ms tak trnu aby nepřišla.Jinak u mě nic nového není,do pátku je ještě daleko než se dozvím výsledek.Dnes si chci koupit test, a asi se zítra nebo ve středu testnu.Možná že to nevydržím a testnu dřív,ale říkám si jestli není ještě brzo i když jsem dnes 9 den od ET.To už jsi lucie minulý týden taky testovala co.Ale já si to jen představim a už se klepu ted z toho co tam bude za výsledek.

l.u.c.i.e
26. říj 2009

Ahojky holky, tak jsem vás přišla pozdravit před odletem... Zítra toutou dobou již budu pomalu nad Rigou...
Kyzi, měla jsem tam stíneček, ale byla tam. Vždyť víš, jak jsem se pak sledovala... Byla jsem asi na ránu 🙂
Uvidíš, ža tam budeš mít //. Budu ti mio držet palce a až přiletím, tak ať tu vidím kolik máš hcg 🙂 Hlavně se vylež, ať se ti nerozjede chřipajzna...

kyzi
26. říj 2009

Lucie na ránu jsi nebyla neboj, to spíš já ted pořád plašim,hlavně vždycky když zacítim břicho tak se hned bojim jestli jsem nedostala ms.Zatím mám trochu rýmu,ležím tak snad z toho ta chřipajzna nebude.Tak si na mě vzpomen až půjdu v pátek v 7.30h na krev.Test udělám radči až ve středu tak jsem zvědavá.
Ty si to tam pořádně s manželem užij a štastný let.Kolik hodin trvá let?Měj se hezky 🙂

l.u.c.i.e
26. říj 2009

Děkuju. Už se těším a taky si to hodlám užít. 🙂 Let trvá naštěstí jen něco přes hodinu...
Neboj, vzpomenu si na tebe a budu ti držet palečky, aby byla krev pozitivní.

kyzi
26. říj 2009

Tak to jsi tam za chvilku,hodina uteče jako nic.Měj se a až se vrátíš tak tu budeme na tebe čekat.Díky moc za držení palců 😉

gambrinuska
26. říj 2009

TAk štastnou cestu Lucie, pořádně si to tam s manžílkem užij 🙂
Kyzi, obdivuji tvoji trpělivost, já mam v zásobě stále aspoň 2 testy, asi bych to nevydržela. Mam pocit, že jsem za ty testy utratila už majlant. Ted si od nich dávám oddych a čekam na pátek, co mi řekne doktorka, jsem celá napnutá, furt mam strach aby se něco nepo.. 😅
Tak držim palce at ten zázrak // taky brzo vidíš 😉

gambrinuska
27. říj 2009

☹ Ahoj holčiny, měla jsem dneska ráno zas krásné // na testu,silnější než minule a dneska v práci kolem 10 jsem měla na kalhotkách krvavě(čerstvě) červené skvrny, ted už jen malilinko špinim, nemáte s tim nějaká zkušenost?? Jsem zoufalá že potrácim, měla bch být podle mých výpočtu asi kolem 5tt.
Bolí mi břicho a jsem zoufalá ☹

michamicha
27. říj 2009

gambrinusko, já bych hned letěla k doktoru!!! nebo mu aspoň zavolala...

michamicha
27. říj 2009

Moje dnešní návštěva v Natalu dopadla dobře, byť jsem v čekárně musela čekat o půl hodiny dýl 😒 ale pan doktor mě potěšil 🙂 ten asymetrický folikul je skutečně cysta, který od minulého týdne narostla do 20mm, ale prý se začala vstřebávat...
takže jsem dostala KONEČNĚ ten puregon, ve čtvrtek si ho jdu vyzvednout do lékárny, protože ho neměli a v Natalu si nechám od sestry ukázat jak se s tím zachází 🙂 teď si jen z celého srdce přeju, aby došla MS 😀

gambrinuska
27. říj 2009

Tak jsem volala do Natartu ☹ , mam počkat do čtvrtka a v 8 jít k doktoru a na krev.
Začíná se to rozjíždět jako klasická ms 😢 , jsem zoufalá
Micho, to je dobře, tak at se daří, jak bych tě tu ms nejradši přenechala

michamicha
27. říj 2009

a ty nebereš utrogestan? nebo bych zkusila vzít ascorutin, ten mají v lékárně bez předpisu 😉 no ale je mi divný, že ti řekli, že máš počkat do čtvrtka 😖 kdybych měla pozitivní test, tak bych to možná zkusila i na pohotovosti, kdyby můj dr. neordinoval... každopádně dodržuj klidový režim, ležet a ležet a zkus aspoň ten ascorutin 😉

gambrinuska
27. říj 2009

Micho, já nemam nic, povedlo se nám to doma, než jsme šli do Natalartu, máme za sebou jen 1 sezení a jetě mam dnes a zítra v práci 12ctku ☹ , snažim se moc nemakat a mít nohy nahoře, jak to jde 😒
Lékárna-pohotovost je asi na Slovanech? Nebo kde maj po 6 otevřeno, na co je dobrej ten ascorutin??

michamicha
27. říj 2009

lékárna je na slovanech na francouzské u polikliniky, ten ascorutin je defacto vit.C, zastavuje nebo zeslabuje krvácení tím, že stahuje cévy.
určitě si ho kup a uvidíš, ale jestli se rozjede mrcha, tak asi nic nepomůže...
já bych vzala pozitivní testy a jela s nima na pohotovost... vim o jedné holce, která to měla taky tak a nechali si jí v nemocnici a mimčo pak v pohodě donosila... udělají ti tam aspoň UTZ, vezmou kdyžtak krev a budeš vědět na čem jsi...

terka82
27. říj 2009

Ahoj holky.

Gambrinuska co to čtu? Jak jsi na tom? 😕

Micha hurá, konečně začnete. Koukam, že máš nové foto. To jsi ty?

Jdu vás dočíst. 😉