Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

bubulienka
autor
28. led 2010

Ahoj holky tak sem volala do Natalu a plodnilo se jich 5 😒 ET by měl byt v sobotu tak doufam,že bude vše ok embryoložka tvrdila,že do soboty určite vydrží tak nic jiného nezbyva jen doufat,že budou bojovat 🤐

michamicha
28. led 2010

ahoj bubu, moc držím palce, oni to zvládnou uvidíš 😉 kolik si jich necháš zavést?

l.u.c.i.e
28. led 2010

Ahojky děvčata,

Terko, tak už můžeš kouknout na můj pupík. Fotka nic moc, ale sama se lépe vyfotím nedokážu. Buď tam mám hlavu ale bez břicha, nebo břicho bez hlavy 🙂 Už ti přišla MS? Kdepak se loudá?

Hanka, tak to mě mrzí, že ms přišla. Snad se příští IUI zadaří. Podívej na Michu, taky jich měla několik a zadařilo se.

Jani8, i u tebe mě to mrzí, že to nevyšlo, ale nezoufej. Zadaří se příště.

Bubulienka, to jsi vyprodukovala krásný počet vajíček. Ale docela mě překvapilo, že se jich oplodnilo tak málo. Čekala jsem, že jich bude více. Ale nezoufej, i 5 je krásné číslo. Mě se oplodnili jen 3 a pak záváděli 2. Takže v sobotu jsi půjdeš pro embrýsky s pocitem, že se zadaří a za 14 dní budeš hlásit //. Moc ti držím palečky. No a ještě 3 ti zamrazí pro které jsi půjdeš za 2-3 roky.

Gambrinusko, už se ti to krátí a snad folíky budou ok, abyste mohli jít na IUI.

bubulienka
autor
28. led 2010

Ahoj holky budu si je zavadet asi 3 jestli teda vydrzi! lucko kdybys mela pravdu bylo by to nadherny! tak se uvidi v sobotu jak se drželi ale dekuji za podporu a vam všem přeji hodně zdravíčka a štěstíčka!

jana8
28. led 2010

Ahoj holky,
tak já bych se nejraději zahrabala pod deku a nikam nevylezla,padla na mně depka,už jsem si i vybrečela,ale mohla bych asi zas....a znova....mrcha dorazila právě dnes...tak tam budu muset zavolat,ale nechám to až na zítra,dnes se na to vůbec necítím .......já tomu tak věřila,že se to už povedlo a přítel taky....bylo mi špatne,chtělo se mi blinkat a to jsem říkala,že ať mi je klidně špatně 9mes. jen ať se tam mimi udrží.....léta běží a já už myslela,že budu mít díte které pomalu půjde do školy a ono stále nic.... 😢 .....promiňte,ale je mi fakt hrozne a potřebovala jsem to někomu říct nebo aspoň napsat...jsem doma sama a za hoďku bych měla do práce,ani nevím jak to tam přežiju...ještě do toho mám křeče v břiše,tak piji čaj kontryhel......
Holky,byla některá z Vás na průchodnosti vejcovodu /ambulantne/ ?....vím jak se to dělá ale jak dlouho to trvá?
A co se týče IVF,tak vím,že nejdřív to musí schválit pojištovna a pak to jak probíhá? Jen si myslím....v období ovulace by mi odebrali vajíčka..../a jak to vůbec odoberají,jak dlouho to trvá?/....jo a předtím jsou ty injekce /z čeho já mám strach/ a po odběre kdy zas mi je vráti zpět? /to je to pod narkózou?a jak dlouho to trvá?/.....to tam pak chvíli ležím nebo jak to je?...za jak rychle se jde domů?.....promiňte za tolik otázek ale chci si to vše nějak ujasnit a psychicky se připravit......

jana8
28. led 2010

Lucindo,kdy očekáváš ms? /jasné,která nepřijde/......držím palcečky ať máš za pár dní na testíku //
Bubu,v sobotu budu na tebe moc myslet ať se u tebe miminkám líbí a pustí se až za 9mes. 😉
Gambrinusko,taky držím palcečky ať jsou foliky ukázkové a IUI má pozitívne výsledky....zasloužiš si to 🙂
Terko,už dorazila mrcha?Nebo se někde zasekla?Jak jo...půjčím ti tu mou.....
Adenko,už máte výsledky nebo volala si tam?
Evženie,jak si dopadla dnes na kontrole? Doufám,že máš jen a jen dobré zprávy....tak šup šup sem s nimi....
Cechovanka,taky jsem slyšela že čím více IUI tým je úspěšnost větší tak nezoufej a teš se na druhý pokus....držím palce,ať je úspěšný 🙂
Jedna,dnes jsi byla poprvé v Nat......tak si se už dočkala...jaké máš dojmy? a copak Vám řekli? Jdete do IUI?

jana8
28. led 2010

Jo holky,ještě jedna otázka,kdy se platí IVF? Hned při posílaní žádosti pojišťovně? Platí se u dokt. v Nat. nebo na recepci?

l.u.c.i.e
28. led 2010

Jani, vím, že je to těžké. Klidně si vyplakej. Není se za co stydět. Uvidíš, že to nakonec nějak v práci vydržíš. Aspoň přijdeš i na jiné myšlenky.
Ohledně průchodnosti vejcovodů ti neporadím. Nebyla jsem na tom. Snad ti holky poradí. Mě IVF pojišťovna schválila do týdne. Pak se čeká na MS a 2 den se začne píchat hormony. Chodíš několikrát na UTZ a sledují jak folikuly rostou. Podle toho se pak přidávají nebo ubírají dávky hormonů. Když jsou folikuly dostatečně velké, píchne se poslední injekce a do 24hod se jde na odběr. Samotný odběr netrvá ani 10 minut. Po narkoze mě nebylo špatně. Jen mě bolelo břicho, ale vydržet se to dalo. Oplodnění vajíčka se vrací do 3 dnů. Vždycky jsem si tam poležela max. 4 hodiny. Ale nejprve zkus tu průchodnost, pak IUI a až IVF bych nechala jako poslední možnost. Třeba ti ta průchodnost pomůže.
Drž se, holka.

jana8
28. led 2010

Děkuji ti Lucko,nejdřív zkusíme tú pruchodnost,ale kdyby náhodou zistili,že IUI je zbytočné,tak budeme muset IVF hned,ale jestli to bude možné půjdeme ještě do IUI...možná to pročistí a pak se to povede.....a kdy se platí tá IVF?...kuknem na vás zas zítra už musím do práce.....

ilca1
28. led 2010

Bubulienka v sobotu budu držet palečky 😉
Jani to je mi moc líto ☹ příště to bude určitě uspěšnější.
lucie teď jsem docela zmatená...píšeš ,že hormony se začínají píchat při MS? Já dostala od Boušeho týden před MS nějakou injekci aby se mi utlumily vaječníky nebo co a dneska mi MS skončila a zítra mam jít na krev a ultrazvuk a myslím, že mi říkal že když bude vše ok tak nasadíme injekce s hormonama. To budu čekat zase další měsíc až to znova dostanu a až pak si začnu píchat??Mam v tom tedy zmatek ,já myslela že začnu až teď a tak za 14 dní mi vezmou vajíčka při ovulaci

l.u.c.i.e
28. led 2010

Ilčo, tak to máš asi dlouhý protokol. Doktor vždycky vybere nejlepší cestu pro tvorbu folikulů. Jak jistě víš, tak je protokol ultra krátký, krátký a dlouhý. Vše je napsáno v brožurce co jste jistě dostali při první návštěvě Natalartu. Neboj se, Bouše ví, co dělá 🙂

Jani, my jsme si nejprve zaplatili Puregon (hormony). To ale platit nemusíš, pokud si nebudeš chtít zaplatit hormony. Dají ti základní, které v celé výši proplácí pojišťovna. Pak až při zavedení embryí jsme doplatili zbytek peněz za ISCI (To možná mít taky nebudete, pokud má manžel spermie v pořádku) a za zamražení embryí. Teď bych to neřešila. Uvidíš sama, co ti řeknou lékaři. Stejně před IVF máš pohovor, kde s váma proberou veškeré možnosti a dají vám čas narozmyšlenou.

gambrinuska
28. led 2010

holky to je starostí s těma mimísama ☹ ale určo to za to stojí, tak honem at už jsme // 😅
Bubu budu držet palečky, to i tam necháš dát 3? Ty jsi odvážlivec, co když se ti chytnou všechny? to bude doma mazec 😀 ani nevim jestli dělaj 3kočár 😀
Jani ty psycho stavy mam taky ale už je líp, tak max 2krát do měsíce, bylo hůř 😔 . Napposled minulý týden, manža mi koupil rybičky abych se odreagovala jsem mu vděčná, udělal mi velkou radost 😉 😀 🙂 , jiné zvíře mít nemůžem jsem snad na vše alergik 😒
jedna já vím chodí tam kamarádky, a hlavně je fak profík
Luci, už nakupuješ výbavu 😉

l.u.c.i.e
28. led 2010

Gambrinosko, to je od manžela moc hezké, že ti koupil rybičky. Je vidět, že tě má moc rád. 🙂
Ještě výbavičku nenakupuju. Čekám co všechno od kamarádek podědím a pak podle toho se zařídím. Domluvila jsem se s nima, že si pro věci přijdu zjara. Jedna má 4 měsíční miminko a druhá má teprve 6týdenní miminko. Takže jsem stále oklopená miminka. Už se těším na své. 🙂

ilca1
28. led 2010

Lucie tak to vůbec nevim, já žádnou brožurku nedostala ☹ jak už jsem psala, tak mě jinou možnost než IVF nedával a tak ani nevim že je nějaký různě dlouhý protokol ☹ , tak se ještě jednou ptam, budu muset teď čekat až do další MS?

l.u.c.i.e
28. led 2010

Ilčo, tak už jí asi nedávají. My jsme jí dostali při vstupním pohovoru a tam bylo vše popsané. Uvidíš, že ti doktoři všechno předem vysvětlí. Taky jsem se vše učila za pochodu. Doktor nám něco řekl a já pak vše vyhledávala na netu. Na další menstruaci asi už čekat nebudeš. Pokud krev a UTZ dopadne dobře, tak rovnou vyfasuješ hormony. Uvidíš, co se zítra dozvíš u doktora. Budu držet palečky. 😉

michamicha
28. led 2010

ahojky 🙂
Info z dnešní kontroly: mimís je v naprostém pořádku, dle MS je 12+6, dle UTZ 13+0 (čekala, že bude tak 12+3 maximálně, ale nějak záhadně to dohnal, až předběhl 😕 ), dr. mi napsal Magnosolv, prý mi to pomůže od té zácpy a krvácení s ní spojenému, takže budu pít 1x denně 1 sáček 😉 no a to hlavní NT máme 1 a mrňous měří 6cm 😵 zase se tam mrskal jak rybička 😵 😵 na utz byly krásně vidět orgány, no prostě nádhera 😵 krev mi budou brát až příště, tj. 2.3.2010. Asi mě pěkně vysajou, protože to bude zároveň i odběr na tripply 😅

l.u.c.i.e
28. led 2010

Micha, to je krásné. Mrkla jsem i na fotečka mrňouska a je moc pěkná. Jsem ráda, že všechno dopadlo v pořádku. Počkej na příští UTZ, ten bude ještě lepší. Koukám, že taky trpíš zácpou. Mě doktor doporučil čistou vlákninu, ale vůbec mě nepomáhá. 😒

michamicha
28. led 2010

luci, mě ta vláknina taky nepomáhá, teď mi holky poradily at místo těhu vitamínů beru jen samotnou listovku a je to trochu lepší, ale dr. mi řekl, že ten magnosolv by to měl spravit, tak uvidím 😉

l.u.c.i.e
28. led 2010

Už jsem taky vitamíny dobrala a nové jsem ani nezačala brát. Samotnou listovku taky beru. Zkusím si dojít zítra do lékárny, třeba mi poradí taky ten magnosolv. Jsem totiž jinak strašně nafouklá. 😅

michamicha
28. led 2010

v lékárně asi nepochodíš, on je totiž na předpis ☹ ale normálnim rozpustnym magnézkem asi nic nezkazíš, já ho mám taky doma, akorát jsem si nic nechtěla ordinovat bez konzultace s dr.

l.u.c.i.e
28. led 2010

Tak snad mě v lékárně poradí něco jiného. Jak říkám doktor mě akorát poradil tu čistou vlákninu. Až půjdu do poradny, tak se s ním domluvím, že mě ta vláknina nepomáhá.

terka82
28. led 2010

Ahoj holky.

Tak mrcha furt nikde. Vzala jsem si jeden utrouš předevčírem a jeden včera, pokaždé na noc. Tak uvidíme...
Micha, kolik a jak dlouho si zaváděla ty?
Super výsledky z kontroly. 😉
Jdu zkouknout foto.

Lucinda tak snad tě nebudu moc dlouho napínat a co nejdříve se budete moct seznámit. 🙂 😀
Já bych určitě testila, 3 týdny bych nevydržela. 😅

Evzenie to je dobře, že je ti fajn. Teď se jen zotavit a hurá do snažení. 😉 Kdy můžete začít?

Hani to mi mrzí, ale vydrž... Podívej se na Michu, z té je těhulka díky IUI. 😉

Jedna11 tak jaká byla první návštěva?

Bubu držim palce co to jde. 😉 Embrýsci zabojujou a budou z toho konečně krásné //.

Lucko fotku už jsem zkoukla. 😵 Ty už vlastně budeš mít skoro půlku za sebou... 😵

Jana8 vybreč se, když potřebuješ. Na každou z nás to sem tam padne. Pak utři slzy, hlavu vzhůru a znova do boje. Jak to funguje při IVF už ti vysvětlila Lucka, ale věřim, že to potřebovat nebudeš. Ničeho se neboj, všechno co můžeš udělat, za ten malinkatej uzlíček stojí. Držim palce, ať se z toho co nejrychleji oklepeš. 🙂
Na průchodnosti jsem byla 2x, ale laparoskopicky. A nic drastickýho to nebylo. 😉

Gambrinuska manžel je zlato. Po pěkným akvárku s rybičkama už pokukuju dlouho. Měli jsme ho doma jako děti a bylo to super. 😉

michamicha
28. led 2010

terko, já si na tu "vyvolávačku" dávala 3x2 a pomohlo to 😉

terka82
28. led 2010

3x denně 2?? a jak dlouho a jak rychle to zabralo?

jedna11
28. led 2010

Ahoj holky, ¨
dneska v Natalartu supr. Měla jsem Rokytu a byl opravdu milej, všechno mi vysvětlil a řekl, že ted až to dostanu, že mám hned zavolat a že se pujde rovnou do IUI, že dáme 2pkusy a když se nepovede, tak ambulantně pruchodnost vejcovodu. Tak MS čekám koncem týdne, tak to je to už za pár 🙂

Jano8, moc mi mrzí. Tyhle depky znám moc dobře. Já si taky malovala budoucnost, že už dneska buud mít děti minimalne ve školce. S malým nám to trvalo 2 roky ted už jsou to znova 2roky. Ale ze sve zkusenosti vim, že nejhezčí je to období než jde dítě do školy, tak aspon si můžeme říct, že to ještě máme před sebou. Aspon jedno pozitivum.

Bubu, držím palce v sobotu at to vyjde. Necháš opravdu zavést všechny tři? Ani nevim jak to je. Jestli se doporucuje zavest vic, jestli je jao sance vetsi nez treba kdyz se zavede jen jedno..

Terko, a ty az dorazi mrcha jdete do 2. IVF?

terka82
28. led 2010

Jedna11 mam z tebe radost, že tě první návštěva tak potěšila, hlavně když jsi z toho měla 3 týdny zpátky tak horkou hlavu. 😉 Doufam, že ti nebude mrcha stávkovat jako mně. 😠 😀
Konečně víš, co se bude dít a máš se na co těšit.

Normálně doporučují max 2 embrya, ale být na místě Bubu, asi bych to tak taky chtěla...

Až konečně dorazí mrcha, tak začnu brát prášky na ovulku a sliznici a pokud vše bude, tak půjdem do KETu. Mam z prvního IVF ještě 9 mrazáčků.

jedna11
28. led 2010

Terko, diky. Opravdu mi to udelalo radost a docela i psychicky podporilo. S MS problem nemivam. nekdy chodi i o 3dny drive, ale nejdele do 28dne, tak snad se nic nestane.
Budu drže palce at mrcha konecne dorazi a vy můzete jit do KET. Kolik si jich nechas dat ty?
Hrozne mi prekvapilo, ze mi Rokyta dneska rekl, ze pokud bysme rovnou chteli IVF, ze neni problem. Ja myslela, ze se musi nejak postupne. Ale domluvili jsme se na 2. IUI a pak te pruchodnosti a pak se uvidi.

michamicha
28. led 2010

terko, 2 dny stačily 😉

m.evzenie
29. led 2010

Dobré ráno holky,
u nás pěkně chumelí.
Micha, tak to je super, že je vše ok, hlavně se opatruj, ať mimísek roste jak z vody. 😅
Ilčo, tak co Ti řekli v Nat.? Kdy začnete?
Adenko, co výsledky?
Bubu, budu moc, moc držet palce na sobotu, hlavně, aby se mimískům u Tebe líbilo, zahřívej je. A za nedlouho
abys hlásila krásné //, moc si to zasloužíš. 🙂
Terko, co Ms stále stávkuje, nebo už jsi jí popohnala tím utroušem 😀 Vím, že jsi měla hodně vajochů, ale
kolikrát už jsi byla na Ketu?
Jedna11, to je fajn, že jsi měla dobré pocity a že Ms očekáváš každičkým dnem, tak se brzy bude něco dít
a máš se na co těšit.To to uteklo. 😉
Jani8, to mě mrzí, ale těma depkama procházíme asi každá, jen se vybreč, až se zase něco bude dít, bude
jistě líp. 🙂 Na tu průchodnost určitě jdi a uvidíš sama, co Ti pak doporučí.
Gambrinusko, tebe čeká IUI? Máš podporu v manželovi a to je fajn.

m.evzenie
29. led 2010

Holky včera jsem byla na kontrole u Kestřánka, tak v pondělí už jdu do práce, to to bude utíkat než se zase
zařadím do pracovního procesu. Mám 2 bal. těch hormonů, mám užívat od soboty 1tabl. denně, při krvácení
zvýšit na 2 tabl. Moc mě nepotěšil, protože je budu muset užívat celý půlrok, aby to prý mělo účinek, tak snad
to k něčemu bude, to je strašně dlouhá doba, než bude moci být zase snaženíčko, tak nevím jak to přečkáme.
V úterý jedeme na genetiku, tak se alespoň něco bude dít. Další týden nás čeká imunologie, tak jsem zvědavá
na výsledky.
Lucie, tak to pěkně rostete, tak se opatruj. 😉
Lucindo, také Tě zdravím, jak se máš?