Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

bubulienka
autor
28. lis 2008

holky to se tady nenajde opravdu žadna,které se to povedlo to jsem docela sklamaná ☹

lucijda
28. lis 2008

Bobulienka, nevím mám zkušenost jen s institutem repr. med. a endokrinologie, ale známým se po IVF v Natalartu teď narodili dvojčátka, ale k péči a službám Ti opravdu nemohu nic říct.

bury
28. lis 2008

Ahoj bubulienka.
Tak já osobní zkušenost nemám, ale dobrá kamarádka se tam léčí... S přístupem je velmi spokojená - až prej na jednu sestřičku. Všichni jsou tam prej milý a ochotný. Dělali jí 3x inseminace a 2x IVF. Bohužel ani jednou to neklaplo. Jediný, nad čim jsem se já pozastavila bylo to, že jí dělali inseminaci, aniž by věděli, zda má průchodný vejcovody. Zjistili jí poté laparoskopicky endometriozu, takže to bylo asi dost zbytečný. Je přesto ale spokojená tak, že nechce přejít jinam. Tak snad jsem ti trošku pomohla....
Když koukneš v Regionech na Plzeňský holky, tak tam o tom taky občas píšou. Nebo je tu téma toho Institutu repr. med. a tam o Natalartu taky píšou...

terka82
28. lis 2008

Ahoj bubulienko. My chodíme do Natalu a zatím jsem s péčí spokojená. Máme za sebou jednu nepovedenou IUI a zrovna se připravujeme na 1. IVF. Tak snad pro tebe budu mít časem pozitivní zprávy 😉

bury
28. lis 2008

Já budu mít taky velký rozhodování. Vypadá to, že se za čas budeme muset svěřit do péče nějakýho centra a sama nejsem rozhodlá, který si vyberu. Můj dr. posílá do Institutu rep. med.... Ale já bych pocitově asi radši volila Natalart... 🙂

terka82
28. lis 2008

já tohle nechala na své doktorce, vlastně mi ani na výběr nedávala, ale nestěžuju si 🙂

bury
28. lis 2008

Hlavně, že jseš spokojená. To je důležitý.... Když si vezmeš, že tam lidi chodí s dost velkým problémem, tak by bylo blbý, kdyby personálu nedůvěřovali a necejtili se tam fajn... Já ještě uvidím, no. Přítel jde příští tejden na spermiogram, tak uvidíme. Jestli to bude OK, tak tomu necháme asi ještě volný průběh. Když to bude blbý, tak se budu muset rozhodnout, kam půjdem. 😒

terka82
28. lis 2008

Jsem spokojená a nevim jak to chodí jinde, ale sem jezdí i dost Němců, pokaždý tam na nějaký narazíme, tak si řikám že kdyby to bylo špatný tak by sem snad takovou dálku nejezdili.
Třeba to bude dobrý a zvládnete to sami 🙂 Jak dlouho se snažíte?

renap
28. lis 2008

Ahojky ,my chodíme do Natalartu,dneska začínám stimulovat na 2.IVF TO první dopadlo dobře po KETu jsem měla dvojčata ale bylo to ZT a za to oni nemužou. Jinak jsem spokojená jsou tam příjemný a myslim si že je tam fakt individualní přístup.Akorát ta jedna sestra fakt není moc příjemná, ale možná jenom tak vypadá a jádru je to hodná paní 😀 A doktoři jsou fakt sympatický všichni 3

bury
28. lis 2008

Teď "slavíme" rok... Už mi bylo třicet, takže už se mi nechce moc čekat. Uvidíme, co to spermio... Snad bude OK. Trpěla jsem dost na záněty, tak mám strach, jestli nemám srůsty. Měřím BT, takže vím, že ovuluju (aspoň tak 🙂 ). Zatím jsme nic jiného nepodstupovali.
A vy? 🙂

bubulienka
autor
28. lis 2008

Po mimodeložním se snažíme tak asi 4 roky tak proto jsme se rozhodli pro IVF zatím jsem spokojená a doufam,že to všechno dobře dopadne 🙂

terka82
28. lis 2008

Renap to je mi líto, že to nevyšlo, ale snad se to teď povede. Já stimuluju od pondělka 🙂
My se snažíme 2.5 roku a většinou asi neovuluju, takže i když mi je o 3 roky míň, nechci už na nic čekat

bury
28. lis 2008

Bubulienka - držím palce. 🙂
Renap - tobě taky... Koukám, že ta jedna sestřička je profláklá... Jak píšeš, zlá nebude, spíš jen třeba nepřístupná 🙂

bubulienka
autor
28. lis 2008

My jsme nepodstupovali taky nic a všichni doktoři tvrdí,že je všechno v pořadku tak uvidime 😉

terka82
28. lis 2008

Bubulienka taky držim palce, 4 roky je už je hrůza 😲 zasloužíš si to 🙂

bury
28. lis 2008

Bubu - ani jste nedělali spermiogram? Do toho bych šla hned... oni vám ho asi stejně budou dělat. Je to jednoduchý vyšetření.... Hloubkový vyšetření ženský je náročnější... a vše v pořádku asi moc nebude, když už se snažíte tak dlouho, ne? 🙂

bury
28. lis 2008

Terka 2,5 roku už je taky dost... To bych na to nervy neměla 🙂 🙂 Ty si třeba neměří bazálku, abys věděla, že ovuluješ?

bubulienka
autor
28. lis 2008

dekuji vám a ta sestra je opravdu nepříjemna,ale jak kdy. Terko dekuji ti za držení palečku a po zítřku je budu moc potřebovat jedu na ET 😅

terka82
28. lis 2008

měřila jsem asi rok a když jsem viděla jak mi to pořád skáče sem tam, tak pak jsem to vzdala, i doktorka tam z těch několika měření našla ovulaci asi jen v 1 cyklu a taky jsem měla hodně nepravidelnou a dlouhou MS, třeba 40-50 dní 😖

bury
28. lis 2008

Bubu - tak to fakt držíme palečky... 🙂

terka82
28. lis 2008

Bubu tak to nám dej vědět, ať se máme na co těšit 🙂

renap
28. lis 2008

Tak to já jsem stará jak Metuzalém je mi 36,příčinu taky nenašli prej žádná není máme už jedno dítě přiroz. a snažíme se 5 let.Ted mam spíš strach že to dopadne jako minule než že se neuchytne vubec,ale prej je to ZT náhoda,ale nevim, když tam byly 2 a obě špatný.

bury
28. lis 2008

Terka - tak to je fakt blbý. Já mám teda taky celkem dlouhý cykly, ale 50 dní, to by mě zabilo 🙂 Ale ovuluju v pohodě. Holky nemáme to lehký... 🙂

terka82
28. lis 2008

když se vám povedlo 1. mimčo přirozeně, tak proč by to teď nevyšlo, třeba to byla opravdu jen hnusná náhoda

bury
28. lis 2008

Renap - já si taky myslím, že by to mohlo bejt OK. 🙂 Důvěřuj doktorům... 🙂

renap
28. lis 2008

No jo ale to bylo před 17 lety od tý doby mi asi zestárly vejce nebo co 😀 Tak za chvíli se pujdu poprvý bodnout dostala jsem Puregon pero a moc jsem to nepochopila tak si musim pustit to CD co mi k tomu dali hlavně abych to nevystříkla všechno najednou to by byl pruser

bubulienka
autor
28. lis 2008

bury spermiogram delali-normalny i hloubkove vyšetření a různe testy a taky normálne tak nevím proč to nejde hold smůla!

bubulienka
autor
28. lis 2008

Nebojte holky dam vám vedet moc budu potřebovat podporu to čekaní bude dlouhé ☹

terka82
28. lis 2008

Renap taky mám puregon pen a poprvé jsem se taky strašně bála, ale není čeho většinou to vůbec nebolí. Kolik pícháš jednotek?Já mam jen 150.

Bubu my s Renap budem začnem odpočítávat to dlouhé čekání jen pár dní po tobě, tak nám to společně určitě uteče 😉

bubulienka
autor
28. lis 2008

Tak jo holky at nám to vyjde 😀 😀 😀