Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
23. bře 2013

@ilonaat, o Heliosu jsem četla dobré recenze. Takže si myslím, že vám tam určitě dopomůžou k miminku.
Je pravda, že v Natu se k prodloužené kultivaci dostane málokdo.
V pátek na vás budu myslet a přeju pevné nervíky.
Jinak já se mám dnes dobře. To je asi tím, že jsem se dobře vyspala a ani jsem neměla nechutenství 🙂
Zub se mi podařilo ulomit při obědu. Kousla jsem do masa a najednou křup a vyplivla jsem kus zubu. Tak 1/3 zepředu. Mám ještě 3 osmičky. Jedna je vytržena z toho důvodu, že tam byl velký kaz a nemělo to cenu spravovat.
Jak se vede tobě?

ilonaat
23. bře 2013

@l.u.c.i.e No, jsi sikulka. Takhle vzadu a ještě o maso so zub ulomi asi málokdo. 😉 Já se mám tak nějak normálně, ale víš jak, to těhotenství vysněné nám chybí. Teda asi hlavně mě ☹
V Heliosu jsou zřejmě velcí odborníci, dle úspěšnosti soudě. No, ale je to tedy pořádný kus cesty. Ach jo. Proč to nemohlo vyjít hned napoprvé. Uz kvůli tomu cestování. Až se rozhodneme do toho znovu jít, tak budu asi převážně jezdit sama, když nebude Petr potřeba, tak to taky bude pěkná nuda. Ještě s nastvanym psem, kterej už auto proklina a to tak rád cestoval.
Tak jsem rada, ze jste v pořádku a nechutenství? I to si uzivej 🙂 Co ja bych za to teď dala. Jsem jak vorvaň a to nejsem těhotná 😉

alba1
24. bře 2013

@l.u.c.i.e záleží na tom jestli se Ti to zalomilo pod dáseň a nebo třeba jen kousíček hrbolku...jak píše Ilonaat zabrousí Ti to zagumujou a je to...ani kazit se Ti to nebude... 🙂

alba1
24. bře 2013

@ilonaat a kdy tam v pátek máte být ? My jsme objednaný taky na pátek...třeba se potkáme? To jsem taky zvědavá, co na to budou říkat, že chcete odejít...

@amy75 je mi to strašně líto ☹ těžko něco psát...drž se...

amy75
24. bře 2013

@alba1
@ilonaat
@ilonaat díky za podporu a utěšující slova. Je to moc těžké, každou chvíli brečím, hodinovou cestu z Plzně jsem celou probrečela, chudák přítel řídil a držel mě za ruku, i když mu samotnému nebylo nejlíp. Podvědomě jsem tušila, že ani náš druhý pokus nevyšel, ale pořád jsem si v srdíčku udržovala malou jiskřičku naděje, že třeba možná .... i když už jsem v pátek ráno slabounce krvácela, tak ta malinkatá naděje tu byla a výsledek krve nás srazil na kolena. V Natu jsme jen předali papír z laborky, domluvili se, že následující cyklus chceme jít na KET a vypadli ven a na dvoře už jsem se neudržela a rozbrečela se naplno 😢 Pořád jsem doufala, že tentokrát jsme nenechali nic náhodě, zaplatili PICSI, AH a ono stejně nic .... Když nevyšlo 1.IVF, byla jsem nešťastná, ale vcelku rychle jsem se oklepala, vrhli jsme se na genetiku a imuno a těšili se, že další pokus už musí vyjít... Jsem na dně, nic mě nebaví a z tohoto neúspěchu se budu oklepávat dlouho. Sice nás za měsíc čeká KET, ale už tomu fakt nevěřím .... Máme jen jednoho mrazáčka a poslední pokus na pojišťovnu, fakt super 😒 Každopádně už teď jsme rozhodnuti - pokud nevyjde KET v Natu, absolvoval poslední pokus jinde, nehodlám své 3.IVF absolvovat stylem hokus - pokus, buď to vyjde nebo ne, potřebuju mít větší jistotu, že lékaři pro nás dělají co se dá a to už tady nemám ... Už před absolvováním druhého pokusu jsem si taky našla stránky Heliosu v Brně a teď rozmýšlím, jestli poslední pokus absolvovat tam nebo v Plzni ve Smetance. Plzeň je pro nás dostupnější, co se týče vzdálenosti, ale Helios mě přesvědčuje zase v procentech úspěšnosti. Přítel to nechal na mě, mám se rozmyslet a pojede kamkoliv a ať to stojí co to stojí, nechceme se vzdát naděje na vlastní miminko. Zítra mě čeká návrat do práce a mám obavy, že to před kolegyňkama neustojím bez slz .... ☹

ilonaat
24. bře 2013

@alba1 Ahoj, máme tam být v jednu. Prej že musíme takto, že jinak mají moře práce. Aha, my práce nejsme 🙂 🙂 No nevadí. V kolik ty? Mě už je jedno, co si budou myslet, že chceme jinam. Na zdravotní dokumentaci mam ze zákona nárok a zvolit si jiné centrum je jen a jen moje rozhodnutí. Zklamala jsem se a hotovo !!!!

@amy75 To je jasné, že je to těžké a že brečíš je přirozené. No, teď se vzpamatovat, uvidíš, jak dopadne KET, já doufám, že konečně dobře, aby jsi už mohla být v klidu a pokud ne, nezoufej. Já osobně už se těším na Helios a třeba se tam potkáme. Tam nám stoprocentně pomůžou 🙂
Drž se, moc na tebe myslím ......A to, jestli je to daleko nebo ne, to neřeš. Taky jsme zvládli šílené cesty a neúspěšně. Do Heliosu to máme ještě dál ...... Asi o 200 km......(navíc)

gambrinuska
24. bře 2013

@amy75 😔 plně chápu tvé obvavy, v tak zoufalé situaci jsme byli cca před 2 lety 🙄 byla jsem zralá na psychiatra, manžel mi koupil kotátko a snažila jsem se z toho dostat,ale ta nenaplněná touha je zoufalá přemýšlela jsem i o odbornější pomoci, vyzvedla jsem si papíry k adopci a zjištovala co jak, absolvovala diagnostickou laparku, mobilizaci kostrče a konzultaci ve smetance, po prázdninách jsme šli do posledního pokusu a povedlo se 😉 naděje umírá poslední
http://masazedoma.osoba.cz/rubriky/lecba-funkcn... úžasná paní,má moc dobré vyýsledky, určitě tam pojedem zas až si půjdem pro mrazáčky,myslim že to má své, vzali jsme to jako výlet a i jsm etam spali je to na 2 dny 😉

alba1
24. bře 2013

holky čistě teoreticky je možné si dovézt svého dárce spermií, kdyby náhodou u muže nic nenašli? nevíte některá? dík

gambrinuska
24. bře 2013

@alba1 🙄 ne musí to být anonymní dárce jako u vajíček

ilonaat
25. bře 2013

@alba1 Ahoj, no já nevím. Já jsem právě zase někde četla, že to jde, jen to musí být právně podložené.... Však i podle mě by byla kravina, že když dárce máš a chceš ho, že bys musela mít cizího. Čistě teoreticky , kdyby šlo do tuhého, tak i podvodem by to šlo, tak proč ne legálně. Však kdyby sis dovedla jiného pratnera a dělala, že je to ten, se kterým chceš dítě, tak by se taky nic nedělo. I já tam jezdím s Petrem a nikdo nemůže vědět, jestli to není jen fingovaný vztah. Takžeeee??? Se na to poptej...
Každopádně vám držím palce, ať se alespoň něco najde!!! 🙂

l.u.c.i.e
25. bře 2013

@alba1, podle mě to nelze. Už ze zákona. Jistá si s tím stopro nejsem. CAR si to určitě nevezme na triko. Každopádně se můžete poptat v centru.
Vlastní dárce i vy musíte být na to psychicky připravený. Vždyť dárce bude vědět, že mu porodíš dítě, i když právnicky nebude jeho. Třeba mu jednou rupne v hlavě, vyzradí to a co potom? Raději bych šla do anomního, kde se vybírá stejná krevní skupina a fototyp.
Každpopádně držím palečky, abyste toto nemuseli řešit a měla jsi se svým mužem vlastní děťátko.

alba1
25. bře 2013

holky děkuju za názory...víte ten dárce by mohl být mého muže syn...tudíž, kdyby to nevyšlo a nenašli nic u mého muže, mysleli jsme, že bychom mohli použít jeho spermie...on nám to nabídl...a já si prostě říkám, že by to byla možnost mít alespon kousek mého muže... 🙂 je to divný ?

gambrinuska
25. bře 2013

@alba1 ne neni ,manžel se bál taky že to s jeho nepůkde tak jsme uvažovali o bratrovi 😔

mufmartik
26. bře 2013

@alba1 divný to není, úplně to chápu a bylo by to i takhle fajn, ale oficiálně to nepůjde.... Poptat se přesto můžeš, protože né vždy všude platí, co je psáno, to je dáno 🙂. Znám dvě holky, který spolu žijou a ta jedna z nich byla asi 4x na IVF s dárcem, což u nás taky nelze. Žádnej podpis partnera neměla. U ní se nepodařilo, tak šla ta druhá a u tý to vyšlo napoprvé 🙂 . Takže, proč se zkusit neoptat, za to nic nedáš. Každopádně věřím, že to nebudete potřebovat a podaří se z vlastních 😎 .

l.u.c.i.e
26. bře 2013

@alba1, není to divný, ale jak říkám museli byste na to mít všichni srovnané po psychické stránce. Manželovi sperma zase nabídnul jeho brácha. Já bych na to neměla... Fakt. Nikdy nevíš, kdo a kdy se rozkmotří a tajemství najednou vyjde na povrch a kdo to akorát odnese bude dítě. Sám teď švagr s partnerkou čekají holčičku. Z jedné kapičky lásky 🙂 proto víme, že je plodnej ažaž a na druhé stránce manžel bojuje o zralou spermijku.
Vy to potřebovat nebudete. Uvidíš, že spermijku najdou 🙂

amy75
26. bře 2013

@gambrinuska díky za kontakt na masáže, docela se mi to líbí, určitě to stojí za to zkusit - akorát zase to cestování do Prahy ... ale to se zvládne, všechno se musí zvládnout 🙂 Bude mi trvat dlouho, než se s tímhle druhým neúspěchem vyrovnám, nechci říct, že jsem byla 100% přesvědčená o úspěchu, to ne, ale vzhledem k PICSI a AH jsem tentokrát hodně věřila, že to vyjde .... Ten pád na dno byl hodně tvrdej, na tom dně sedím pořád a asi dlouho budu. Vím, že se musím dát před KETem dohromady, snad to půjde a zvládnu to, asi ten největší strašák je pro mě to, že už nás čeká jen jeden pokud na pojišťovnu a co by bylo potom .... 😒 Pořád váhám (pokud nevyjde KET) mezi Smetankou a Heliosem, ale pomalu se přikláním k Heliosu. Můžu se tě zeptat, co bylo hlavní rohhodnutí jít na vaše 3.IVF do Smetanky? O jiném centru jste neuvažovali?

amy75
26. bře 2013

@ilonaat jak už jsem psala v předchozím příspěvku gambrinusce, je to hrozně těžký a to jsem na tom jinak než ty, neležela jsem s mimoděložním v nemocnici a navíc s blbou ženskou na pokoji, to by mě dorazilo úplně... jsi dobrá, zvládlas to. Stále váhám mezi Smetankou v Plzni a Heliosem - pokud nevyjde KET, Smetanka je pro nás dostupnější co se týče vzdálenosti, ale Helios na mě zase působí jako odborníci ve své profesi, ví co dělají a co chtějí, akorát teda to cestování - já moc nadšený cestovatel nejsem, od nás od Mar. Lázní je to cca 360 km .... a navíc máme doma tři bišonky rozmazlíky 🙂 😉, takže starost navíc. No, ale když to zvládnete vy - co to máte 200 km dál než do Plzně, tak my musíme taky. Přítel je už naplno rozhodnut jít na 3 pokud do Brna, pro něj to není problém, to já si spíš zbytečně zatěžuju hlavu navíc starostmi a problémy, který ani nejsou.

l.u.c.i.e
26. bře 2013

Jsem zpět. Máme v děloze jedno miminko a už začíná i srdeční aktivita. Příští týden poslední kontrola v centru, aby stopro potvrdili srdíčko a už budu odeslána ke svému gynekologovi. Fotečku nemám. Nějak jsem si z té radosti o ní zapomněla říci. Miminko bylo strašně maličkaté. Byla jsem dojatá! Prosím, držte palečky dál!

gambrinuska
26. bře 2013

@amy75 z Natu jsem byla poslána na laparku, tu mi zařídila mamka u ní v nemocnici a tam dr Kuneš to všechno se mnou konzultoval , n evěděla jsme jak dál a kudy kam-psycho hadr 😅 a dal mi doporučení do Smetanky že Hradecký je jeho kolega a že má velkou úspěšnost, taky jsme přemýšleli o Brně ale u nás to je složitější s cestováním,máme problém ject s manželem i do Prahy 😅 jsme takový vesničani 😅 n (manžel doslova, měli jsme problém i s Pospíšilovou tam trefit) JInak jí moc doporučuju je skvělá ženská bylo to i s masáží,ale ty 2 dny vyjdou cca na 2-3tis už si to nepamatuju ale má hodně velkou úspěšnost a učila se od samotný Mojžíšový 😎
JInak s heliosem jsem si s jednou dr taky psala co a jak dál u nás byl problém v potrat,biochemka atd...tak jsem furt hledala problémy jinde když jsme měli genetiku i imuno v pořádku

alba1
26. bře 2013

Tak je to přesně jak jste říkaly...dárce musí být anonymní 😖 a když jsem mu řekla, že by se jenalo o syna mého muže, tak řekl, že rodina už vůbecne, že je to ze zákona zakázaný...pak mi došlo jestli si nemyslel, že já bych chtěla "svého syna" spermijky...no to je jedno...každopádně to nejde...zkusíme to cestou Tesse Mesa a toho dárce si ještě promyslíme...teoreticky by to mělo jít i do stříkačky a dát to do mě, ne? Sorry, že to takhle píšu, ale hlavou mi nejde nic jinýho...zase nadruhou stranu si říkám, jesti žít s vědomím, že eventuelně táta je zároveň bratr a bude tu žít i když 300 km daleko......a nebo anonymního dárce, kde nevím vůbec nic...asi už mi hrabe...

alba1
26. bře 2013

@l.u.c.i.e jee, to držím...ať už to konečně vyjde... 🙂

@mufmartik dneska jsme byli v Natu ráno a byly tam 2 ženy a přivedly si kamaráda...tak jsem taky neviděla žádný rozdíl...dárce nedárce... 😒 a děkuju za pěkný slova...kéž by to vyšlo...v pátek máme kontrolu jak rostou fol. a 2. a nebo 3. odběr...
@gambrinuska to je fakt blbý 😒
@amy75 držím pěsti...ať to všechno na po třetí vyjde...snadno se to píše...ale je mi jasný, že je to peklo...

mufmartik
27. bře 2013

@l.u.c.i.e Lucko to je nádherný, moc gratuluju 🙂 !!! Jsem tak strašně ráda, že vám to vyšlo a budu držet pořád palce, aby vše probíhalo, jak má. A věřím, že všechny tady budeme postupně hlásit podobně krásné zprávičky 🙂.

mufmartik
27. bře 2013

@amy75 ahojky, je mi jasný, jak se teď cítíš, ale pořád je tu naděje, že vyjde KET, věř tomu embryjku, co máte v mrazáku. Chápu, že teď tomu moc nadějí nedáváš, ale třeba to bude bojovníček a vyjde to!
Ohledně toho centra, pokud vám nedělá velkej problém cestování, asi bych se vykašlala na to, že je Brno daleko a zkusila to tam. Ono se to dá, celou cestu po dálnici, i když teda ta D1 je hrozná. Ať se rozhodnete jakkoliv, věřím, že 3. IVF bude úspěšné, smůlu už máte vybranou vrchovatě, neboj! A třetí pokus většinou už opravdu vychází všem holkám 🙂 .

mufmartik
27. bře 2013

@alba1 tak to už máš fakt za pár, určitě folíky dobře rostou a příští týden akce vypukne 🙂 . Jsem už napnutá, jak vám to bude vše pokračovat, držím palce, aby všechno vyšlo!
Jojo, vím, že to holky dělají tak, že si vezmou do centra kamaráda, kterej jim to tam podepíše a dá sperma. Ale asi né vždycky je to jednoduchý někoho takovýho najít, přece jen je to pro toho chlapa riziko a člověk nikdy neví... Ono jde ledacos, jen je to holt někdy trochu složitější...

hello_kyttinka
27. bře 2013

Ahoj holky, prosím Vás, nevíte, kde m v Plzni ordinaci MUDr.Rokyta? Není to ale dr. z Natalartu...díky ..

sabcav
27. bře 2013

@hello_kyttinka gynekolog nebo kardiolog?

l.u.c.i.e
28. bře 2013

@alba1, neboj se, spermíky se nějaké najdou. Jinak jsem si to myslela, že to tak bude, ale fakt jsem si nebyla jistá. Moc držím palečky!

@mufmartik, kde to dělají? To slyším prvně, že si někdo vezme kamaráda, odevzdá spermie a je to.

@sabcav, jak se máš

amy75
28. bře 2013

@gambrinuska
@mufmartik Tak jsem napsala panu primářovi Texlovi z Heliosu Brno, popsala jsem mu použité léky, průběh stimulace, spermiogram, která vyšetření máme a poprosila ho o radu, jak dále a jeho odpověď mě dost překvapila. Odepsal mi, že hlavním problémem, dle jeho názoru, je vybraný typ stimulace a použité léky... tak to mě docela dostal, čekala jsem cokoliv, ale ne tohle. Zdůraznil transfer embrya až 5-6 den kultivace a také zavedení pouze jednoho embrya, ne dvou. Pokud by byla chyba ve stimulaci a lécích, tak jsem teď totálně psychicky odrovnaná kvůli tomuhle?

sabcav
28. bře 2013

@l.u.c.i.e ahoj 🙂 , víceméně ok, jen tak nějak furt nestíhám 😅 , Andrejka chodí do školky, s Terčou jsme byli tuhle u zápisu, ale jestli jí vezmou (od února) , je ve hvězdách 😕 . Terča má období vzdoru ☹ . Příští víkend by se měl zaměřit konečně baráček a pak v nějakém z dalších víkendů základy, už se těšíme 🙂 . Terča byla téměř celou zimu nemocná ☹ , pár dní ok, pak pár dní rýma, pak za pár dní z toho zelená rýma, pamycoin, co jí nefunguje, tak jí to vleze dolů a začne kašlat a za pár dní z toho jsou 39-40 horečky, dostane první dávku antibiotik a je ok, jen nemůže ven a musí to dobrat , jenže tahle anabáze trvá cca ty 3 týdny a je to furt dokola ☹ 🙄 , teď dostává nějaké léky na imunitu, funguje to podobně jako očkování (dostává lék, co je vlastně oslabená nemoc, aby si udělala protilátky a pak hned nebyla ze všeho nemocná), snad jí to zabere 🙂 . Jinak já občas juknu, ale nestíhám číst, natož reagovat, večer kolikrát spím dřív než Terča, když jí uspávám, v diskuzi občas něco lajknu a tím končím, dneska je školka zavřená, pže mají děti prázdniny a Andy si vzala poo tchýně, Terča spí, tak jsem na pc 🙂 😉 .
Gratulace k těhu 😵

beruskkka
28. bře 2013

Ahoj děvčata,tak jsem byla dneska v Natu u Dr. švábka, tak ačkoli jsem se snažila ho přemluvit,nepovolil a začátek IVF stanovil až 3 měsíce po operaci, tj.v květnu se tam mam objednat a domluvíme se na konkrétním postupu.Jsem naštvaná, že se to zase takhle protahuje, na jednu stranu to chápu-standartní postup-na druhé mě štve, že zase dva měsíce žádná akce. Jinak jsem se ptala na ten nativ, tak stojí 15tis.Mudr. mě to víceméně nedoporučil kv.malé šanci...Nicméně pokud by náhodou bylo oplodněných vajec více, zamrazit u nás nejde,protože manžel má pozitivní protilátky na žloutenku, takže to nejde zamrazit...tudíž mě stejně více oplodněných vajec bude k prdu...ale otázka je, zda se vůbec nějaká oplodní, že....To zjistíme až pak...Nicméně musím říci, že Mudr. fakt super, všechno jsme probrali, odpovídal na mé všetečné otázky statečně, byl milej, napsal mě sám od sebe doporučení na infekci pro manžela, takže opravdu super přístup, a i mě trochu uklidnil, že to vidí optimisticky, takže jsem dnes měla ze setkání dobrý dojem a to je důležitý...
Lucko,gratuluju k těhu, je to super, že se to i přes ten nicmoc spg podařilo...Můžu se zeptat jak vypadal ted Váš spg? Počet,pohyb,morfo ...děkuji a držim palce i nadále.... 🙂