Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

beruskkka
24. led 2014

@gambrinuska No tak to muselo být tedy překvápko, vid ...Držim place a gratuluji k těhotenství 🙂

dajule84
24. led 2014

Ahoj holky, tak dnes jsem byla po třetí V Natalartu na ultrazvuku, ale folikuly i po clostíku nevyrostli, takže inseminaci museli odložit na další měsíc, koupila jsem si Inofolic a až přijde menstruace, tak dostanu injekce, ale zase je tam riziko, že tam bude folikulů moc, to prý taky nemůže dojít k inseminaci, tak mi pan doktor navrhl, že pokud by příští měsíc nevyšla inseminace, tak v březnu by ne čekalo IVF. Můžu se Vás zeptat na kolik vyjde IVF v Natalartu? Nesjme na tom finančně až úplně skvěle. A ještě jak probíhá odběr vajíček? Bolí to???

dajule84
26. led 2014

Ještě mám pár otázek. Jak a kde probíhá odběr vajíček? Chci vědět do čeho jdu. Chci být na to připravená. Děkuju Vám holky.

dajule84
26. led 2014

Holky ještě poslední dotaz, kolik stojí v Natalartu IVF? Děkuju moc.

gambrinuska
27. led 2014

@dajule84 je to děsně individuální, záleží na tom jaké léky na stimulaci si vemeš a co vše si připlatíš,aktuální ceníky bohužel nevím,ale cca nás 1 IVF v Natu se vším připlácením aa nej léky vyšlo cca na 16tis,ale už jsou to 3 roky
odběr probíhá přímo zvlášt na sále ve chvilkové anestezii a pak tě převezou na pokoj,odebírají je přes pochvu,je to trochu bolestivé

amy75
3. únor 2014

@beruskkka Jo, je to nádherný pocit, když koukáš na průkazku a říkáš si - jsem těhotná a ta průkazka je mojeeeee 🙂 Pomalu už jsem ani nedoufala, že se dočkám .... a teď si to užívám a je to fajn 😉 Tobě to určitě také dobře dopadne a brzy se budeš kochat tou samou krásnou knížečkou jako já 🙂 Agolutin jsme dopíchali na začátku 8 týdne a přešli jsme na tabletky Duphaston - 3x denně jednu tabletu. Estrofem jsem měla taky 3x denně 1 tabletu a postupně jsme začali snižovat dávky - myslím, že to bylo na začátku 8 nebo 9 týdne, to už přesně nevím, musela bych se podívat do papíru z centra. Teď už beru 1 tabletu denně a i s Duphastonem budu ve středu, tzn. na konci dokončeného 12tt vysazovat. Jo a ještě mám Zibor (srážení krve) do břicha, ten budu také vysazovat. Akorát mi vrtalo hlavou, proč se u Estrofemu snižují dávky postupně a Duphaston mám vysadit najednou, tak jsem to probrala se svým gynekologem a ten byl spíše také pro postupné vysazování jedné tablety než hrrrrr vysadit všechny tři najednou , no já z toho mám taky lepší pocit. A navíc, když mám ještě ten Zibor .....
Příbalové letáky? Tak v tom mám jasno, já už je pro svůj klid v duši raději nečtu a neřeším ...
Jinak ve středu nás čeká prvotrimestrální screening, tak už jsem docela vyklepaná, fakt se bojím 😒
Na @mufmartik jsem si také vzpomněla, že se neozývá,doufám, že je u ní vše v pořádku, je to fajn holka 🙂

beruskkka
7. únor 2014

@amy75 Ahojky,tak jak dopadl utz? Utika to velmi rychle,vid! Je super,ze si to tak uzivate a moc Vam to preji! Jen tak dal! Prosimte, Vy jste meli morfologii nula? Nejak jsem to tu nezachytila...Mej se krasne a uzivej si to 🙂

dajule84
7. únor 2014

Ahoj holky, tak jsem dnes baly na UTZ v Natalartu a byla jsem v šoku. Úterý jsem to měla dostat, dostávám to tak 31. den. Dneska to byl 34. den a místo abych to dostala, tak mi pan doktor řekl, že mi tam vyrostl 1 folikul, takže jdu v neděli na inseminaci. Sice je to divný, že v neděli, ale jsem ráda, že už v neděli. Tak snad to klapne. Dostala jse dneska injekci do břicha a v neděli v osm ráno nástup. Tak mi držte palce, ahoj.

amy75
8. únor 2014

@beruskkka Screening dopadl dobře - negativní 🙂 Máme dvě krásné fotky prcka z 3D/4D ultrazvuku 🙂 Já jsem měla strach hodně kvůli věku, protože přece jenom, čím starší je nastávající maminka, tím větší je riziko vývojových vad a jiných problémů. Pan doktor říkal, že je moc spokojený a že se mu výsledky krve a utz moc líbí 🙂 Ještě jdeme na kontrolu v 17. týdnu a pak ve 21. týdnu na 3D/4D ultrazvuk, tak snad bude všechno i nadále v pořádku. Morfologii jsme vždy měli 4% a i když bral přítel poctivě vitamíny a na základě doporučení prof. Ulčové-Gallové lék Pentomer, tak při našem vítězném posledním IVF byla morfologie lepší jen o jedno %, takže žádná sláva ... ale je pravda, že to tentokrát stačilo na vítězství 😉 😉

l.u.c.i.e
8. únor 2014

@beruskkka, i s morfologií nula se dá otěhotnět. Máme doma 2 kluky 🙂 držím palce!

beruskkka
10. únor 2014

@l.u.c.i.e Ahoj Lucko,jj,vím, že jsi to tu již psala...A jak se jinak máte, co malej??? 🙂

beruskkka
10. únor 2014

@amy75 Gratuluji ke screeningu, je to super.. 🙂 Kde se to dělá? U Tvého Dr.nebo na genetice? Tak to je ještě brzy na pohlaví, vid. Necháte si to říci a nebo bude překvápko? Jo prosímtě ještě by mě zajímalo kolik jsi jich zaváděla? Děkuji za info. Jinak ta morfologie je děs, nevím, kde k tomu ti chlapy přijdou...My máme nula až dvě procenta, je to kolísavé...Ale nikdy nebylo více, spg je prostě dost ošklivej 😎 Takže si vždy vzpomenu na Lucku a říkám si, že to není uplně ztracenej boj .... 🙂

Hezký den všem.....

amy75
10. únor 2014

@beruskkka No, Lucka je zářný příklad toho, že i zázraky s hodně špatným spg se dějí 🙂 A to je dobře 🙂 Screeningy se dělají na Genetice v Plzni a jak jsem se dočetla z papíru s výsledky, tak lékař, který toto provádí musí být k tomu akreditován. Pohlaví si určitě necháme říct, zatím by to bylo tak 50/50 a my to chceme vědět už na jistotu. Nejsem puntičkářka, ale podle toho, jestli to bude chlapeček nebo holčička, chci třeba přizpůsobit výmalbu v budoucím pokojíčku 😉, nakupovat věcičky a barvu kočárku podle toho vybrat. Vtipný je, že přítel tvrdí, že to bude holčička a já zase, že chlapeček .... no, ale ve finále je nám to jedno, co to bude, hlavně ať je miminko zdravé a v pořádku🙂
Zaváděli jsme dvě, sice na náměstí spíše propagují zavádět jedno embryo, my měli dvě blastocysty a jedna z nich byla trochu pomalejší a nevypadala moc na zamražení, takže jsme dali obě dvě. No a do případné budoucnosti už nemáme nic zamraženo a pokusy na pojišťovnu vyčerpané .... Občas mě to zamrzí a říkám si, bůhví, jak by to dopadlo,kdyby jsme šli napřed na náměstí a ne do Natalartu, možná jsme si mohli ušetřit hodně trápení, pláče, taky peněz a možná taky ne .... kdo ví ....přítel mi říká, ať už nad tím nepřemýšlím, ale občas mi to nedá...
Vy máte hodně vajíček zamraženo, tak buď ráda, určitě budete mít čeho vybírat 🙂
Špatné spermiogramy? No to je věc, bavila jsem se o tom se sestřičkou na hematologii a ta měla dobrej názor - říkala, že se ani nediví, že jsou ti chlapy na tom tak bídně, když se podíváme na to, co se dříve jedlo, jako děti si ti naši chlapy strkali do pusy hračky z umělé hmoty, nikdo neřešil, jestli jsou v tom nějaké jedovaté látky, oblečení samý silon, krepsilon, apod, a co se vypouští do ovzduší, to je kapitola sama pro sebe... No a nakonec jsme se shodli na tom, že i když dnes se pořád propaguje samé BIO, tak kolikrát zjišťujeme, že si občas s BIO někdo hlavu nedělá a jsou v tom taky šmejdy... Takže ono to asi lepší nebude, spíše horší, bohužel. Ale víš jak se to říká, stačí jedna jediná správná zdravá mrška a je to. Já si myslím, že nám k úspěchu hodně pomohla IMSI metoda a taky kvalitní laboratoř, kterou mají na náměstí - tam jsme se vlastně poprvé dočkali blastocysty, jinak u předchozích pokusů pouze sedmi či osmibuněk.

amy75
10. únor 2014

@l.u.c.i.e Ahoj, ahoj, tak jak se máte s klukama?

l.u.c.i.e
10. únor 2014

@beruskkka, Mareček je naštěstí už v pořádku. Krevní obraz se vždy o trochu zlepší, takže jsem už klidná. Jinak je to pěkný čilounek. Pořád by chtěl všechno vidět a zkoumat. Nejvíce pozoruje Matyho a když se k němu jen přiblíží, tak má pusu od ucha k uchu. Maty ho miluje, furt ho pusinkuje a říká, že jsme se ho konečně dočkali 🙂
Neboj se, taky se dočkáte. Jen to déle trvá, ale stojí to za to. Už i amy75 se dočkala. Držím palečky!

@amy75, to mám radost, že screaning dopadl výborně. Užívej si těhulkování, je to krásné období. Počkej až mrňouska ucítíš!
Kluci jsou báječný. Mareček je opak Matyho. Krásně mi v noci spinká a ani moc nepláče. To Matýsek byl větší raubíř. 🙂 Jen je mi líto, jak ten čas letí. Pořád si uvědomuju, že už je to naposled, tak si to snažím užívat jak se dá. Rodičovství je krásné a nejraději bych byla s dětmi pořád. 🙂

parisek
10. únor 2014

@amy75 Ahojky. četla jsem tvůj příspěvek, a docela mi to přidalo nadějí. Taky jsme s manželem chodili 3 roky do Natal artu a bohužel neměla jsem odvahu odejít dříve než jsme vyplýtvali všechny pokusy hrazené ZP. Dneska podstupujeme ivf na náměstí jako samoplátce a doufám, že bude poslední ☹ my jsme v natu taky za 3 ivf pokusy a 1 nativ nikdy neměli blastocystu i když vajíček jsme měli dost a i dobře se oplodňovaly. Gratulují ti k těhu a přejí hodně zdravíčka 🙂

dajule84
10. únor 2014

Ahoj holky, tak jsem včera byla na inseminaci, ode dneška beru UTROGESTAN, a uvidíme za 14 dní. Kéž by se to povedlo.

gambrinuska
11. únor 2014

@parisek 😉 držim moc palečky, my jsme to měli podobné, a malej je z 3IVF, na poslední jsme šli do smetanky a úplně jiné výsledky, za nás doporučuji si připlatit PICSI, 2 blastocysty vkládali a ještě 3 máme v mrazáku,ale na ty asi nedojde jelikož ted se nám povedl druhý zázrak tak nečekaně doma 😵
@dajule84 moc držím palečky hlavmně to chce odpočívat a posílat tam dobroty 😉

parisek
11. únor 2014

@gambrinuska Ahojky. Tak to moc krásný, že se vám povedlo mimčo přirozeně, moc vám gratulují 🙂 My budeme určitě si připlacet IMSI , a teď nevím jestli to jde oboje a nebo co s toho je lepší ? Teď mám trošku dilema. A děkují moc, že ses ozvala, takové příspěvky mě přidavají naděje 🙂

gambrinuska
11. únor 2014

@parisek 😉 neni zač, mam ve svém fotoblogu snažení vše podrobně popsané kdyby jsi se chtěla zajímat jak vše probíhalo,kecam kvuli PIcSI jsme tam šli,ale pak mi dr doporučil víc IMSI tak jsme do něj šli a vyplatilo se, taky záleží jaké máte spermio , v natalu jsme měli podle nich dobré a ve smetance asi nějaké podrobnější hrůza ☹ 😖

parisek
11. únor 2014

My máme kolísavý SPG, ale jak píšeš v Natu nám říkali, že je v normě a pomalu embryoložka nás tlačila do darovaných vajíček,a ve smetance jsme zjistili, že je o něco horší a možná je to jeden z důvod proč se nedaří otěhotnět. Manžel dostal vitaminy které zobal 3 měsíce a už přišti týden dozvíme se jestli k něčemu byli. Jinak s IMSI počitame. Koukala jsem do fotoblogu, máš krásného chlapečka, má nádherné očička 🙂

dajule84
11. únor 2014

@gambrinuska Děkuju moc. Odpočívat? Pan doktor říkal, že ám fungovat normálně jako předtím. Můžu chodit do práce atd. Beru ten utrogestan. Od neděle za týden si udělám test, tak uvidíme. Pokouším se na to nemyslet.

beruskkka
13. únor 2014

Ahoj holky, prosím vás jaký den po oplodnění jste testovaly? Amy vydržela jsi do toho čtrnáctého dne, jak říkají v centru? Díky za info...Přeji pěkný den.

gambrinuska
13. únor 2014

@beruskkka po IVF cca 8 a už něco bylo vidět,ale je tam riziku zbytkového HCG z pregnylu,ale já nikdy dýl nevydržela 😅

amy75
13. únor 2014

@beruskkka Já testovala osmý den po ET a byl slaboučkej dušík viditelný nejlépe u okna. Dvě pěkné čárky na testu jsem měla až ten 14 den a úplně luxusní byly myslím až tak 17 den po ET. Dodnes nevím, co jsem mě to napadlo, že jsem testovala takhle brzy, u předchozích neúspěšných IVF jsem zkoušela testy nejdříve 10 den. Takže za mě - raději vydrž minimálně do toho 10 - 11 dne, je to fakt lepší 🙂
A ty už máš po KETu?

amy75
13. únor 2014

@parisek Děkuji za přáníčko 🙂 Zatím je vše v pořádku a úspěšně centimetr po centimetru rosteme 🙂 No, co se týče Natalartu, myslím, že už jsem to to někdy v létě psala, my jsme tam s přítelem byli oba spokojení, nikdy jsem neměla pocit, že by nám bylo věnováno málo péče nebo jsme byla s něčím nespokojená, ale po dvou neúspěšných IVF a jednom KETu už to prostě nějak nešlo ....Měli jsme ICSI, PICSI, AH ... a nic. Nechtěla jsem jít do našeho posledního pokusu se stejným protokolem, stejnými léky, atd .... prostě jsem chtěla změnu. Změnu centra, změnu všeho. No a ve Smetance dlouhý protokol, IMSI, odebraných vajíček sice jen pět, ale ve finále nám laborka "upekla" dvě krásné blastocysty. V Natu z deseti vajíček napoprvé jedna sedmi a jedna osmibuňka, při druhém IVF myslím dvě osmibuňky a jedna sedmi, ale to už přesně nevím, blastocysta nikdy. Takže se nabízí otázka - kde byl asi problém? Já mám tedy jasno.

amy75
13. únor 2014

@dajule84 Držím palce, hlavně klid, odpočívej a užívej si to.

wendulinda
14. únor 2014

Ahoj děvčátka tak nám ani druhý pokus inseminace nevyšel ☹ Pan doktor nám navrhnul, že by nebylo asi od věci jít rovnou do IVF, ale tak nějak jsem z toho dostala strach tak zkusíme ještě jeden pokus a pak asi opravdu IVF, chtěla jsem se zeptat jestli jsou po odběru vajíček nějaké bolesti nebo tak něco, zda můžu pak normálně pracovat.Ještě nám říkali, že je to trochu časově náročnější na návštěvy-jak často se jezdí na kontroly? Mám z toho všeho ted v hlavě zmatek 😒

beruskkka
15. únor 2014

@wendulinda Ahojky,já bych určitě zkusila ještě IUI, je to přeci jen pro tělo méně náročné. Potom bych uvažovala o IVF. Co se tyká odběru vajíček, záleží kolik jich budeš mít. Většinou bývá blbě, když jich je hodně ..já jich měla 33 a pak mě bylo 14dní blbě, vůbec jsem nemohla chodit, měla jsem střední OHSS. Nastuduj na netu. Je dobrá prevence, hodně pít a jist bílkoviny např.Protifar,maso,mléčné produkty. Dle toho se pak odvíjí doba Tvé neschopnosti, já měla PN, někdo si veme jen dovču a někdo to dá jen tak. Záleží také jakou máš práci, pokud sedíš v kanclu,je to v pohodě. Co se tyká četnosti návštěv, já byla dvakrát na ko utz,pak odběr,pak ko po odběru a pak transfer. Po transferu se většinou dává PN, záleží na té práci jakou máš. Já jsem v PN celou dobu. Dělám ve zdravotnictví, takže jsem musela být doma, to by nešlo. Ještě nějaké dotazy? 😎 Určitě to bude v pohodě,neboj se.....

beruskkka
15. únor 2014

@amy75 Ahojky,jj,už mam po transferu, bylo to drama, ze 33vajíček, zmrazili 26, 24jich přežilo a oplodnilo se, ale do druhého dne se jich vyvíjelo jen pět. Po PK zbyl jen jeden bojovníček, kterého mám ted u sebe....Takže co se týká úbytku, byl to masakr...a celé je to dost na nervy...však to znáš.... 😒