Negativní spermiogram, našly se spermie při TESE?

hanickas1
24. led 2015

Ahoj devcatka.Mam na Vas dotaz.Snazime se o mimi,respektive jezdime do Reprofitu do Brna.Ceka nas IVF ja musim mit darovana vajicka a nedavno jsme byli na spermiu a partnerovi zadne nenasli.Tak nas ceka dalsi spermio a pak mozna TESE.Mate nekdo s tim zkusenost,ze nevyslo spermio a pri TESE se nakonec nasli nejake spermie? Jsme zoufali.Nestaci,ze ja nemuzu mit dite,ale jeste partner.Ten se te operace boji a spatne to snasi.Na spermiu nam nenasli ani jednu jedinou spermii.Tak podruhe,kdyz se nezadari,tak jedine operace.Ale mame strach,jestli tam se neco najde.Podle urologa je partner naprosto v poradku. Moooc dekuju vseeem :-*

chiara75
18. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@hanickas1 Chtěla bych se zeptat, jak to dopadlo? Našli u partnera nějaké spermie nebo jste se rozhodli pro dárce? Můj manžel půjde na operaci koncem příštího měsíce (po roční léčbě) a už oba propadáme beznaději... Bylo by fajn slyšet nějaké pozitivní zprávy.. 🙂

hanickas1
autor
18. únor 2016

@chiara75 Ahojky,no dopadlo to tak,ze druhe spermio opet bezuspesne..Nasla se jedna jedina a to jeste nepohybliva..Snazil se zmenit jidelnicek,bral i vitaminy na podporeni spermii a nic.Samozrejme operaci nechtel,jelikoz (to nechci strasit,nebo tak) ale bylo i dost pripadu co pry se nic nenaslo a on se zrejme bal,ze bude mezi nimi.Tak se rozhodlo oro darovane embryjko. Nakonec nam to vyslo hned na poprve a v cervnu cekame holcicku..Tak budu moc drzet palecky,at vam tam najdou toho co nejvice !! Dej urcite vedet..Je super,ze se tvuj chlap pro ten zakrok rozhodl,ja si myslim,ze neni nic ztraceno.Kdyby ten muj to zkusil,mozna mohlo byt vse jinak.Ale s tim uz nic nenadelame.Moc drzim palecky !!!

chiara75
18. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@hanickas1 Haničko, děkuji za odpověď! Věřím, že prožíváš obrovské štěstí. Blahopřeji k holčičce! Je pravda, že u tvého muže by se pravděpodobně něco našlo, když tam jedna byla - je evidentní, že ta tkáň, kde se spermie tvoří, není zcela zlikvidovaná...zvlášť pokud by to podpořil třeba krátkou hormonální terapií (Pregnyl, přírodně někdy trochu pomůže kotvičník a maca), ale to nemá smysl řešit - dítě bude vaše tak jako tak... Pro příště to ale můžete zkusit a třeba se něco najde i bez operace. Můj manžel chce vyzkoušet všechno a snaží se, i když těch hormonálních prášků teď už bere hodně a trochu mu to mává s náladami, což je náročné. Vzhledem k tomu, že už měl ale 4 spermiogramy s nulou, obáváme se nejhoršího... Bohužel bral od svých dvou let silné kortikoidy a to mu asi zlikvidovalo tvorbu spermií. Mohla bych se ještě zeptat - u toho dárce - bylo možné vybrat si člověka, který se vizuálně podobá manželovi? Věděli jste o něm něco? Možná to už za pár týdnů také budeme řešit...Díky za odpověď!

ellisabetha
18. únor 2016

@chiara75 Ahoj, můj chlap byl v listopadu 2015 na operaci, po roční léčbě hormony u dr. Kočího. Bohužel. Nenašlo se nic, ale říkáme si oba, zkusili jsme to a nemůžeme si nic vyčítat. Teď řešíme dárce, byla jsem na prvním IUI, bohužel nedopadlo, tak zkusíme ještě jedno a pak IVF. Dárce jsme vybírali podle krve a vzhledu ( oči, vlasy ) partnera. Držím palce, ať se manžela nějaká potvůrka najde. Umím si představit, čím procházíte. ☹

chiara75
18. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Ahoj, díky za zprávu! Ano, určitě je důležité to vědomí, že člověk udělal vše, co mohl. Také jsme u Kočího. Tušíte co by mohlo být příčinou? Já začínám mít dojem, že životní prostředí - manžel a asi dva další kluci co to mají jsou původem ze severních Čech, kde to bylo historicky nejhorší... Procházíme blbým obdobím, ale po té operaci to může být i horší, manžel už zvažuje antidepresiva (doktorka zatím nedoporučila kvůli negativnímu vlivu na spermiogram). Jak jste se s tím vyrovnali vy? Šli jste hned na kliniku kvůli IUI nebo jste se z toho chvilku dostávali, relaxovali, zvažovali co dál? A děkuji za zprávu o dárci - to je důležité vědět.

ellisabetha
18. únor 2016

@chiara75 Partner to má vrozené, bohužel mu chybí nějaký chromozom Y a Kočí říkal, že mu někde ta tkáň úplně chybí. Taks tím už asi nic dělat nepůjde. Moc jsme se neotřepávali, v listopadu operace, v prosinci jsem nás objednala do CAR a začátkem ledna jsme jeli. Byl s dárcem smířený, vlastně to byl jeho nápad, mi to trvalo dýl. Ale na psychiku to určitě náročné je, pro vás oba, ale pro manžela asi více.

chiara75
18. únor 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Aha. No, to mě vlastně překvapuje, že partnera operoval - nám totiž úvodem řekl, že pokud by to bylo genetické - právě chromozomem Y, nemá operace žádný smysl... Je to hrozně nespravedlivé, viď? Člověk pak přemýšlí, proč právě on... Říkali jsme si, že třeba není nutné tlačit tolik na to, aby bylo po našem... že třeba je možné naplnit život smysluplně i jinak než tím rodičovstvím. Vidím ale na manželovi, že se s tím jen tak nesmíří. Pokud půjdeme do dárce, bude to kvůli němu - sama se s tím podobně jako ty smiřuju hůře. Manžel říkal, že to řešit nebude, dítě bude prostě jeho a basta.

ellisabetha
18. únor 2016

@chiara75 To samé mi řekl i ten můj, dítě prostě chce a basta. Určitě je to pro něho těžké, ale vidím na něm, jak strašně po dítěti touží a má děti rád a ony jeho. Vidím to, jak si hraje se svou 1,5 letou neteří. Máš pravdu, je to nespravedlivé, kolikrát jsem si říkala, proč zrovna ON/MY ? Ale nic s tím nenaděláme, je to tak, jak to je.
Tak pan doktor už asi nechce zbytečně operovat a "tahat" z vás peníze. Co si budeme povídat, stojí to nemalé prachy. ☹

hanickas1
autor
18. únor 2016

Holky my mame cele embryjko darovane.Jelikoz ja nemam vajecniky.Takze jak se tu uz psalo podle oci,barvy vlasu,zajmu,vahy a vysky nam vybraly to nejvodnejsi...Ja vim,ze to mohl zkusit,ale nechtel.Citil se,ze selhal jako chlap a ja ho nenutila.Ted se na malou tesi a kdyz nam jeste osud dovoli,treba se pikusime o dalsi a to treba na operaci pujde.Ale nutit ho nebudu.Vim,ze to bylo moc tezke..A mooc dekujeme za gratulace.Je to velke stesti.Je fajn,ze se niceho nebojite !!!!

ellisabetha
18. únor 2016

@hanickas1 Moc gratuluji, snad se taky dočkáme a budeme se těšit na děťátko. A určitě je dobře, že jsi ho nenutila, musí k tomu dojít sám. Můj chlap to taky podstupoval dobrovolně. Já jen stála vedle něho a držela ho za ruku. To bylo to nejmenší, co jsem pro něj mohla udělat. Určitě hodně trpěl, i když to nedal znát. Snad už bude dobře. 🙂

hanickas1
autor
18. únor 2016

@ellisabetha Moc moc dekujeme.Ja si myslim,ze jsi pro nej velkou oporou.Oni jsou na to citlivejsi jak my zensky a kdyz prisel sam,tak jeste lip..Moc drzim palecky,at to vyjde..Dej hned vedet jak vse pokracuje..Jo a na uhnizdeni,teda na pomoc pri uhnizdeni embryjka jsem brala Aspirin Cardio,nevim zda to pomohlo,ale v zemi kde ziju,se dava pacientkam pred IVF,KET atd

ellisabetha
18. únor 2016

@hanickas1 děkuji. Snažíme se držet vzájemně. Já byla zatím jen na IUI a to nevyšlo. Ještě chce mr zkusit jednou a pok Ivc. Děkuji za radu, zkusím se podívat na net a po hledat. Určitě si budu přát a dělat v de pro to,a vy to vyšlo. Ale ta příroda je mocnější. 😐

ellisabetha
18. únor 2016

@hanickas1 děkuji. Snažíme se držet vzájemně. Já byla zatím jen na IUI a to nevyšlo. Ještě chcem zkusit jednou a pok IUI . Děkuji za radu, zkusím se podívat na net a pohledat. Určitě si budu přát a dělat vše pro to,aby to vyšlo. Ale ta příroda je mocnější. 😐

hanickas1
autor
19. únor 2016

@ellisabetha Je mocnejsi,ale da se prelstit 🙂 My taky delali maximum,hlavne aby to vyslo..Mrzi me,ze musime resit takovehle situace.Jako by clovek v tom zivote uz nemel dost problemu :-/

ellisabetha
19. únor 2016

@hanickas1 Přesně tak, ale člověka to více posílí, prověří vztah a taky si pak toho mimíska myslím více váží, když ví, co vše je to stálo ( nemyslím jen peníze ) .

hanickas1
autor
19. únor 2016

@ellisabetha Urcite ! Naprosto souhlasim a co se pnez tyce,to je kapitola sama o sobe..Hruzaa

anniedxb
15. bře 2016

Ahoj. Muj manzel ma azoo a u Dr Kociho mu byla navrhnuta operace mikroTESE. Vite kolik to u dr Kociho stoji? Jak to probiha? Dela sa ICSI/IVF hned pote?

ellisabetha
15. bře 2016

@anniedxb Ahoj, my dávali za operaci cca 45 000,- a CAR si potom můžeš vybrat, kde chceš nechat udělat IVF.

chiara75
5. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Ahoj holky, tak se připojuji - ani my žádné spermie nemáme, tedy konečná.

ellisabetha
6. dub 2016

@chiara75 To je mi líto, takže ani dárce ?

hanickas1
autor
6. dub 2016

@chiara75 A co mate dal v planu? Zkusite operaci a nebo rovnou darce?

chiara75
6. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

My už jsme na operaci byli - neúspěšně. No a o tom dárci diskutujeme, ale pro mne je to problém. Jak to vnímáte vy?

ellisabetha
6. dub 2016

@chiara75 Tak pro mě to bylo taky docela složité se s tím smířit, přítel s tím byl smířený od začátku aniž by věděl, jak operace dopadne. V listopadu operace a výsledek jako u vás a já se začínala s dárcem smiřovat a v únoru jsem byla na první IUI, v březnu na dalším a půjdeme do IVF jakmile si vyřeším problémy se štítnou žlázou, kterou musím dát pryč a ve čtvrtek jdu operaci. Takže to chce čas, oba si dejte pauzu a pak uvidíte. Teď jste oba určitě ještě zaskočeni výsledkem operace, tak nechte chvíli uležet a pak uvidíte. Držím palce. 😉

chiara75
6. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Děkuju za odpověď. Musím říci, že manžel je s dárcem také v podstatě od začátku ok, mně se ale vynořují různé etické problémy, které se s tím pojí. Vidím ale na manželovi, že by to dítě moc chtěl, nechci proto rozhodnout za něj. Přemýšlíme i o adopci, ale zjistila jsem, že by nám s největší pravděpodobností nedali miminko, ale už větší dítě a manžel by chtěl mít vliv na dítě už od začátku. To je bl Tu pauzu potřebujeme, ale bohužel kvůli věku nemůžeme dlouho váhat... Nevěděla jsem, že je s dárcem také možné IUI - je to z jedné dávky spermatu nebo jen z části? Byla bych mnohem více pro tuto variantu.
Tak tebe čeká ještě operace štítné žlázy... vidím, že kvůli tomu také dost zkoušíte... Přeju moc štěstí! Snad obě budeme brzy o něco šťastnější!

ellisabetha
6. dub 2016

@chiara75 Já se neptala, jak to dělají, jestli je to jeden dárce, nebo jsou to různí. Dali nám jen vybrat z několika typů a my si vybrali ten, co je nejblíže podobný příteli. Dál se neptám. 🙂 Já právě taky kvůli věku už moc otálet nemůžu. Jinak bych si dala po té operaci pauzu alespoň půl roku,než se hormony upraví, ale nemůžu. Takže jsem nás objednala na začátek května do CARu a tam se pobavíme, co dále a podáme asi žádost na IVF, stejně nějakou dobu trvá vyřízení přes pojišťovnu.
Štěstí budeme potřebovat obě !!

chiara75
6. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ellisabetha Díky, jsem za tohle sdílení strašně ráda! Na jednoho - nebo spíš na dva - je toho fakt strašně moc.

ellisabetha
7. dub 2016

@chiara75 To máš pravdu, tak jsem byla ráda za Koníka, holky tady mají různé zkušenosti a pomohlo mi si přečíst, že v tom nejsem sama, nebo i o radu.
Tak pak dej vědět, jak jste se rozhodli. 🙂

europa00
4. čer 2022

@hanickas1 holka tvůj chlap by si měl uvědomit co všechno kvůli miminku budeš muset podstoupit ty… stimulace hormony, narkozu při punkci vajíček, a Psk je v podstatě na tobě 9 měsíců nosit miminko… změna těla hormonální výkyvy porod, kojení … ve srovnání s tím je jeho operace úplná prkotina a to by si měl jako muž uvědomit a udělat maximum,ještě když pravé on trvá ba biologickém potomku. Zklamání se boji všichni i na ženu je to velikansky tlak…Držím palce.