Nejdříve IUI a pocity, a pak IVF? Jakou máte zkušenost vy?🙏🏻

barushka34
25. srp 2023

Ahoj holky 😉,

jsem tu nová, ted v utery 22.8. jsme absolvovali první iui, po ultrazvuku v patek 18.8. nam bylo doporuceno doktorkou v CAR Pronatal Kolín, abychom to zkusili jeste podporit prirozene, pal nasledovala 3 denni absence a v nedeli pichnuta Ovitrelle injekce, nasazen Utrogestan na 14 dni od vecera po inseminaci, o miminko se snazime 9 mesicu skoro, pred 2 mesici mel pritel velice spatny spermiogram (malo spermii, malo pohyblivych), ted pri brani Folandrolu po 2,5 mesicich vysledek ukazkovy spermiogram - vse v poradku - nechapu, jak je to mozne?

Po prvotnim zjisteni jeho spermiogramu nam bylo doporuceno IVF, s tim jsem i pocitala a je uz i schvaleno pojistovnou, pan doktor vsak rikal, ze je pro zkusit i IUI, aledpon jednou - krevni testy oba naprosto v poradku.🙈

3 dny po IUI me stale boli podbrisek, hlavne v noci - to mam teda i krece, ze se vzbudim a mam teda motani hlavy a hroznou unavu, i kdyz Utrogestan zavadim vaginalne 1-0-1. Hrozne me bolely prsa, ale to prikladam injekci Ovitrelle 250 mg a hormonu hCG, protoze bolest ustupuje a jsou i min natekla.🤦🏻‍♀️

Porad premyslim, zda vlastne do toho IVF jit, kdyz je ted partner v pohode? Ti, ktere jste meli po IUI pozitivní test pozorovaly jste nejake priznaky nejaky den? Nebo jste 14 po IUI otestovaly a byl jiz duch nebo dve //? 😇

Budu vdecna 🤍, za kazdy komentar 🙏🏻

Dekuji Bára 😉

petulkadodo
25. srp 2023

@barushka34 Já bych IUI nezatracovala. Nám 2 roky nešlo otěhotnět, všechny testy v pořádku a vyšlo nám 3. IUI. Po tom úspěšném mě asi 4. den začalo fakt intenzivně píchat v levém vejcovodu, až mě to zlomilo v pase, jako by se mi tam něco fakt zakouslo. No a 11. den po IUI jsem už měla pozitivní test a dnes má syn 3 roky. Další příznaky jako nevolnost, citlivá prsa a pod pak přišly až někdy 7-8 týden.

salmina
25. srp 2023

@petulkadodo mohu se prosím zeptat když píšete že byl pozitivní 11DPO tak testovala jste až tento den??Nebo jste testovala i dříve a testy byly negativní...??

squezy
25. srp 2023

@barushka34 určitě zkoušejte vice iui, mas narok na 6 iui na pojišťovnu. Zkoušela bych to takhle. Doktor ti potvrdí ovulaci, pichnes si ovitrelle, doma to můžete jen potvrdit 🙂 do ivf bych sla az jako poslední. Pokud te tedy netlačí vek. Jediny problém byl tedy ve spermio? Všechny ostatní vyšetření mas ty za sebou, napriklad i imunologii?

petulkadodo
25. srp 2023

@salmina Do 10 dne můžou být zbytky ovitrellu, tak jsem testovala až tento den.

barushka34
autor
25. srp 2023

Holky, moc Vam vsem dekuji, zatim mi delali jen krevni testy, imunologii asi jeste ne ;) a na IUI, kdyz je neuspesne, se muze hned dalsi mesic - cyklus? ;)

marketa1218
25. srp 2023

@barushka34 Můžu se zeptat na pocity z Kolína? Máme za 14 dní první konzultaci.
Děkuji
A jinak můj názor na IUI je ten,zkusit jich více pokud to půjde a IVF až jako jedna z posledních možností.
Držím palce

barushka34
autor
25. srp 2023

@marketa1218 perfektni ;), doktor je super a do niceho nas netlaci, jen rikal, kdybychom chteli ivf, ze ted kdyby se nezadarilo, tak cely jeden cyklus musi byt prirozene a budou me pozorovat, zda se stimulaci nevytvorili cysty, takze jeste jeden cely cyklus pred ivf, bychom to zkouseli prirozene ;). Jsem z Trutnova, ale mam rodinu v Nymburku a Kolin jsem si vybrala, ze se tam proste citis prijemne a je to hned nakraji Kolina, schovane za domy v prirode ;), kamaradka s partnerem - oba zdravi a vysetreni ok, po 2 letech snazeni zkusili prvni IUI a vyslo jim to. Ted ma nadherneho zdraveho 5 mesicniho chlapecka ;)

barushka34
autor
25. srp 2023

@marketa1218 drzim palce i tobe 🙏🏻, je mi 34 let, tak spis proto uz zvazuji to ivf, za rok by se mi uz zase snizovala sance o neco malo ;)

barushka34
autor
25. srp 2023

Zase si rikam, ze kdyz vidim, ze do me vpravili koncentrovanych 20 ml spermii s pohyblivosti 75%, podpore o jeste sexem v patek pred ovu a v den IUI jak rekl pan doktor s naprosto super vzorkem, tak si rikam, ze kdyz to nevyjde ted, zda opravdu uz za ty 2 mesice nejit do ivf, ono porad stimulovat clostylbegytem taky nic moc ;)

marketa1218
25. srp 2023

@barushka34 Děkuji, hned se mi tam pojede lépe. Jsem z toho docela nervózní. Hele, mě je 35 druhé dítě nejde. Přesto pokud to půjde, chtěla bych alespoň 3-4 IUI zkusit. Já jsem od Jičína a Kolín právě doporučoval dr. Prý tam jsou ženské spokojené 🙂

barushka34
autor
26. srp 2023

@petulkadodo prosimte a mela jsi nejake bolesti? Ja mela mi folikul jeden krasny na 18 mm v patek 18.8., v nedeli 20.8. se ve 20:00 pichal Ovitrelle a IUI probehlo 22.8. cca v 9:15 dopoledne, myslela jsem, ze ta bolest bricha prejde, ale nekolikrat za den mam krec ve spodni prave casti bricha a jakoby takove pnuti a nejhorsi je to v noci - to je takove uplne pnuti ci tahnuti, to jsi mela taky? 😉

barushka34
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
pampelina18
26. srp 2023

Rovnou ivf.... s IUI neztracej čas, šance je menší než při normálním styku...

barushka34
autor
26. srp 2023

Jinak 6 dni po Ovitrelle, dalsi udelam 10 den a 11 den, abych vedela, jestli je jeste v tele ;)

petulkadodo
26. srp 2023

@pampelina18 Proč by měla být šance menší než u normálního styku?

petulkadodo
26. srp 2023

@barushka34 Jj, měla jsem to podobné, jen vlevo 🙂

barushka34
autor
26. srp 2023

@petulkadodo jenze ja mela mit dominatni vajecnik na kterem byl krasny folikul na leve strane a od insemimace me boli hlavne prava strana a jinak v noci pnuti a tahnuti po celem brichu ;(

salmina
27. srp 2023

@barushka34 mě to taky bolelo od inseminace obráceně....prý to tak může být....teď jsem 9DPO IUI test jsem ještě nedělala

salmina
27. srp 2023

@pampelina18 kamarádka3 roky snažení a první IUI a byla těhotná...pak 2.mimi 2 roky snažení a zase 1.IUI a je těhotná....

pampelina18
27. srp 2023

@salmina
@petulkadodo
Hele mě to takto řeklo víc doktorů v CARECh. U nás vše na 1*, ale nešlo to a hned nám řekli ať neztrácíme čas s IUI, že šance na otěhotnění je tam nižší než u normálního styku. Rovnou ivf.... A hned napoprvé se povedlo.... hodně se to propaguje protože v tom jsou prachy.... neznám moc lidí ani takto z diskusí co po tom otehoneli, spíš další rok úplně v háji.... Ale tak 1 z 10 z toho otěhotní, ale z ivf pokud má veškeré vyšetření tak pouze 1 z 1000 neotěhotní... Zázraky se dějí. Prý pokud ženská otěhotní z iui tak by otěhotněla i normálně.

petulkadodo
27. srp 2023

@pampelina18 Tak jasně, že z IVF je ta šance vyšší, ale taky je to mnohem náročnější zákrok. Je blbost, aby z IUI byla nižší šance než z obyč sexu, když je to načasované přesně na ovulaci, sperma jde až do dělohy a je navíc obohacené o nějakou výživu pro spermie. Jasně, že to je jen vylepšený pohlavní styk, ale někomu pomůže. Já si myslím, že některé cary IUI zavrhují spíš proto, že je z toho málo peněz. IVF je lepší kšeft.

marketa1218
27. srp 2023

@petulkadodo přesně tak. Nevím, proč hned řešit IVF,když někomu může IUI pomoci. Je to často jenom byznys bohužel.

barushka34
autor
27. srp 2023

@salmina drzim pesticky ;) 🤍✊🏻🍀

barushka34
autor
27. srp 2023

@marketa1218 V Koline Te do niceho tlacit nebudou, on mi i rekl, pan doktor v Koline, ze s mymi vysledky mam casu dost, mam dostacujici zasobu vajicek, proto i navrhl to IUI, abychom ho po 9 mesicich zkusili, protoze prvni partneruv spermiogram byl katastrofa, a ted vysledek normozoospermie, pres 2 mesice bral Folandrol 😉 a pak super vysledky, takze pri IUI do e vpravili ten nejlepsi vzorek, co je 😉, jeste rikal, ze to podporit vecer prirozene a dva dny pred pichanim Ovitrellu, kdy byl folikul na 18 mm, rekla doktorka at to opet podporime, ze i pred ovulaci je to nejlepsi, takze uz pro to asi vice neudelame ;) V Kolikbe rikali IVF max. castka na doplaceni 40 000,-, zalezi, co vse chcete, nekoho to vyjde treba max 20 000,-. Jeden cyklus dalsi musi probehnout prirozene bez stimulace a v dalsim cyklu, kdyz nebude zadna cysta, atd. se muze IVF ;), takze stejne to nejde hned po IUI na IVF. 😉🙏🏻

barushka34
autor
27. srp 2023

@barushka34 *v Kolíně

salmina
27. srp 2023

@pampelina18 no tak to je nesmysl...protože jak říkám po několikaleté snažení hned první IUI se povedlo...a to ze Vám to řekl doktor který chce vytriskat co nejvíc prachy tak to mě nepřekvapuje...ale třeba ve vašem zdravotním případě to tak je ze IUI u Vás nemělo smysl ,tak tomu bych třeba věřila....

salmina
27. srp 2023

@barushka34 moc děkuji ❤️😊já Vám taky💖🍀

barushka34
autor
28. srp 2023

@salmina muzu se zeptat? Dostala jste take Utrogestan? Mne je po nem pekne zle 🤦🏻‍♀️, presto, ze od zacatku zavadim ;), jsem nepouzitelna v praci a jeste k tomu pracuji u mestske policiie, takze pro kolegu nepouzitelna. V CAR - Pronatalmi rekli, ze Ovitrelle dela duchy 7 dni, ale tady jsem se docetla, ze nekomu delal i 12 dni, nekomu dokonce 14 dni 🤦🏻‍♀️🙄, ty se testujes nebo cekas na 14 den? 🙏🏻🍀🤍

barushka34
autor
28. srp 2023

@barushka34 *testujete, cekate 😉

pampelina18
28. srp 2023

@salmina my žádný zdravotní problém neměli a když vám to řekne 12 nezávislých doktorů na sobě. Tak na tom něco bude. 🙂 a to že vy jste zrovna ta jedna z deseti které se povedlo otěhotnět z toho tak máte Štětí 😉. To co jste napsala mě teď napište těm ženským co rok podstupují IUI a nemůžou otěhotnět pak jednou IVF a jsou hned těhotný 😉 naopak to, že si Vás tam vedou rok na IUI jim dá víc peněz než IVF