Nezvykle se vyvíjející embrya, tzv. sněhuláci a jiné

marietea
5. zář 2010

Ahoj holky, nemá z vás některá zkušenosti s nezvyklým vývinem embryí? My jsme po ET, kdy nám zavedli jedno embryo, které se vyvíjí moc rychle, což prý není dobré, má víc buněk než by mělo v určitý den mít, je rychlejší tak o den, i když se prý neví, co to značí a pak druhé tzv. sněhuláka, který měl sice správný počet buněk, ale buňky se dělí nad sebou, tzn. jak koule na sněhulákovi a tudíž není embryo kulaté, ale šišaté. Jiné jsme neměly, takže nebylo co řešit dali nám je a teď čekáme, co z toho bude. Prý se to možná spraví a šance tu určitá je, ale zajímalo by mě, zda se s takovým problém taky nestaly a jestli se některé podařilo takto otěhotnět. Sněhuláka prý v CAR, kam chodíme, viděli tak víc než před půl rokem. Prý se to stává, ale zase tak časté to není. A my jsme neměli vlastně nic standardního, vše atyp. Ozvěte se, kdo má podobnou zkušenost. Nebo kdo měl také rychle se vyvíjející embryo a otěhotněly. Díky.

marietea
autor
15. zář 2010

Vidím, že s tím žádná z Vás zkušenosti nemá. To se tedy máte. To vám úplně závidím. 🙂 My jsme dneska po krvi a ani jedno se neujalo, takže to dobře není. Se sněhuláky jsem nějak nepočítala, že by se chytili, ale sázela jsem na ty rychlejší. Holt ani to není dobrý. Ani rychlý, ani pomalý, prostě to asi musí být vše tak akorát...

kutcher
16. zář 2010

@marietea Příště to určitě výjde, nesmí se to vzdát!

lukr
17. zář 2010

Ahoj,s tím na co se ptáš nemám zkušenosti,ale trochu povzbuzení pro Tebe.Ani super embria nemusejí znamenat úspěch a opačně,ani horší embria nemusejí znamenat neúspěch,tak jak to bylo u mě.První IVF jedničková a dvojková blastocysta a neúspěch,druhé IVF dvojkové 8a6buněčné embrio,trojkové 5buněčné embrio a úspěch.Takže hlavu vzhůru,určitě to jednou vyjde. 🙂