Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

nuffikterka
21. únor 2018

@pauline79 jo ten ananas denně maximálně kolečko čerstvého ananasu

loridagy
22. únor 2018

@nuffikterka ja asi udelam test 1.3 to uz budu 12 dni po transferu tak to uz ukaze

monca79
22. únor 2018

@nuffikterka taky počkám až na krev

eviks
22. únor 2018

Ahoj holky, tak nase darkyne byla vcera na odberech a dneska mame 7 oplodnenych vajicek. Takze celkem 7 2-dennich embryii mame u ledu a budou celat na vhodnou chvili, az dostanu povoleni otehotnet od neurologa a hematologa. Doufame, ze se to do roka stihne. Vsem v cekacim obdobi drzim palce!!

nuffikterka
22. únor 2018

@eviks no tak to je krása, a proč jste nenechali prodlouženou kultivaci , aspoň do 5 dne. 😊. Jinak ať to rychle uteče a můžeš si jít pro sněhuláčka 😊🍀💕

nuffikterka
22. únor 2018

@monca79 kdy jsi měla transfer ? Nějak to nemuzu najít. 😊

eviks
22. únor 2018

@nuffikterka Tohle nam doporucili v centru. Kultivace bude klasicky na blastocysty. Takhle se to udelalo proto, ze mame od teto darkyne uz jedno dite a chteli sme dalsi...a nechtela sem cekat jestli darkyne bude chtit darovat az ja budu zdrava. Kdyz se pry embrya zmrazi druhy den, chovaji se po rozmrazeni jako cerstva, takze je pak vetsi pravdepodobnost uchyceni, nez z ketu. Ale meli sme paradoxne tentorkat nejake horsi spermio, kdyz se nam z 15 vajicek oplodnilo jen 7.

nuffikterka
22. únor 2018

@eviks takže se zmrazí druhý den a po rozmrazení se nechá dojít do pátého dne a poté transfer ? Nevím jestli jsem to pochopila správně 😊. Jsem zvědavá promin, snad to nevadí 😉

eviks
22. únor 2018

@nuffikterka jj presne jak rikas, az budu ready a sliznice dobra, tak se rozmrazi a pocka se jak dojdou a pak klasika, to nejlepsi se vlozi cerstve a pokud neco zbude, tak se zamrazi na ket. Pry je to lepsi nez mrazit vsechny v patem dni na ket, Ja sem nevedela, jestli nase darkyne bude jeste treba za rok chtit darovat, tak sem to radsi resila uz drive.

nuffikterka
22. únor 2018

@eviks jj to s tou dárkyní , máme taky tak v plánu l, až se nám teda zadari. Jen jsem nevěděla o téhle možnosti u vajíček 😊 děkuji za info😉

monca79
23. únor 2018

@nuffikterka minulý pátek a ty v pondělí?

nuffikterka
23. únor 2018

@monca79 jj v pondělí 😊 doufám že už je uhnízděná bublinka 💕

loridagy
23. únor 2018

@monca79,citis uz neco,?ja mnela transfer v sobotu a vcera vecer mne tak neco dobalo v deloze,tak doufam ze je to pozitivni

dc2015
23. únor 2018

@eviks Mohu se zeptat, vy jste si dárkyni vybrali? Nebo je to anonymně a jen víte, že je to ta samá? Já jen že sestra chce miminko a nedaří se jim s vlastními vajíčky. Tak jsem uvažovala, že bych jí dala svoje, ale sestra mi tvrdila, že to nejde, přivést si svoji dárkyni...

nuffikterka
23. únor 2018

@dc2015 ahoj dárkyní si vybrat můžeš pouze podle parametrů ( výška, váha, věk...) Je to vždy anonymní. Bohužel nikdo koho znáš ti darovat nemůže .někde je že když dovedeš novou dárkyní , tak pak na tu svou nečekaná tak dlouho. Dotaz sice nebyl směřován na mě , ale snad nevadí 😉

dc2015
23. únor 2018

@nuffikterka Nn, naopak moc děkuji za odpověď. To je škoda :( Popravdě darování sestra sestře mi připadá tak logické... přeci jen ta shoda DNA je nezanedbatelná... Ach jo :( Navíc já mám syna, čekám druhé, šlo nám to docela snadno (ťuk, ťuk) a dívat se na to, jak se ségra trápí, mě prostě bolí... A nemoct pomoct je těžké :(

nuffikterka
23. únor 2018

@dc2015 taky za mnou takhle chodily a nabizely vajíčka, takže chápu, ale nejde to, bohužel a možná bohudík. Nikdy nevíš kdy by si kdo uplatňovat právo " na své biologické" dítě. My které to postihlo , víme že jinak to nepůjde, a že děťátko v nás roste, porodime jej, je prostě naše . Nosíš ho pod svým srdcem 💕 a nikdy ho nikdo nebude považovat za cizí. Sestre doporuč naší skupinku 😉

eviks
24. únor 2018

@dc2015 ahojky, samozrejme anonymni... jen je to ta stejna, ale nevime kdo... Tohle neanonymni darovani nedoporucuju, mohlo by to zadelat na problemy. Ja jsem rada, ze nevim kdo to je, zbytecne bych pak do toho stourala atd. Mam uz jedno mimco z darovanych a fakt to clovek vubec neresi. Je proste moje🙂)

dc2015
24. únor 2018

@eviks Ségra to právě řeší... Takovéto a co když to bude takovej a takovej člověk... Nechci soudit, mám vlastního syna, šlo to hezky, čekáme druhé... Prostě nemám mandát posuzovat, hodnotit. Jen mě to prostě za ségru moc bolí a myšlenka byla, že když se bojí vajíčka jen tak od někoho, že bych mohla dát svoje. Přeci jen babička a děda by byli opravdu vlastní, DNA do značné míry shodná a já vím, že já bych to dala a nikdy o tom ani nemluvila. Ale asi máte pravdu, no.

monca79
24. únor 2018

@loridagy no momentálně takový trošku tlak v děloze, ale jinak nic. Když jsem minule po IVf otěhotněla, tak jsem necítlia 14 dní vůbec nic

eviks
24. únor 2018

@dc2015 kazde ma svoje, spis jde o to, ze vam to tady zadny doktor neudela. Vim, ze to jde nekde v zahranici... ja si pamatuju, ze jeste nez sme vedeli jak ten proces funguje, tak mi vajicka nabizela moje nejlepsi kamaradka a musim se priznat ze bych to opravdu nechtela. Hledala bych pak v diteti podobnost, kdyby nebylo dle mych predstav nedejboze nemocne, tezko rict jak by clovek reagoval. Je potreba premyslet i o techto variantach a abych se pak divala na dite a na jeho biologickou mamu a mela vycitky ze sem vybrala spatne, proste tohle neni dobre. Myslim ze z vasi strany jako darkyne by to bylo jednodussi...

loridagy
24. únor 2018

@monca79 mne je na nic mam strach ze nic z toho...mnela sem uz 2 dni priznaky a dnes vubec nic...nevim..doufam ze to nic spatnyho neznamena,mooc se bojim a touzim aby to uz konecne vyslo

haninka17
25. únor 2018

Holky, tak u me to nevypada dobre. Vcera vecer jsem zacala trochu krvacet. Na et jsem byla v utery. Snad to bude dobre aspoň u vás.

loridagy
25. únor 2018

@haninka17 ale slabe krvaceni jeste nic neznamena,mohla to byt cysta

nuffikterka
25. únor 2018

@haninka17 ahoj, to by mohlo být zahnízdění 😊.
Já nemám vůbec žádné příznaky , tak týden pomalé za mnou, tak snad to už konečně dopadne dobře 💕

loridagy
25. únor 2018

Ja neco malo zas mam ,no uvidime dnes mam 8 den po transferu,ve stredu se asi odvazim testnout....bojiiim

haninka17
25. únor 2018

@nuffikterka No uvidime co se z toho vyklube ....

haninka17
25. únor 2018

@loridagy Nebooooj, to bude v poradku 🙂

loridagy
25. únor 2018

@haninka17 a jak si ted na tom ty?stale bolesti a krvaceni?

haninka17
25. únor 2018

@loridagy Zlato, musim zaklepat, ale uz je klid. Jen me sem tam pichne v podbrisku. Uvidim,co se stane vecer az zase zavedu utrogestan.