Pauza od IVF, jak se cítíte? Co teď prožíváte?

leni09
4. kvě 2017

Hezký den, děvčata. Jste tu také některá, co máte za sebou několik neúspěšných pokusů IVF a teď si dáváte pauzu? Jak se cítíte a co teď prožíváte? Já jsem byla na posledním KETu v prosinci, od té doby se snažím na miminko nemyslet a dělat teď něco pro sebe. Ale bohužel mi to moc nejde. Na miminko myslím pořád, ale vím, že nemám sílu jít do dalšího IVF.

kukukacka
4. kvě 2017

Ahoj, já měla 3x neúspěšně z toho jeden potrat, poté jsem se z toho téměř zesypala. Naposledy jsem byla někady v srpnu minulý rok a v září jsem přemýšlela nad tím, že půjdu k psychiatrovi a nechám si dát už antidepresiva. Snažili jsme se mnoho let. Jednu dcerku máme, letos bude mít 10 let a tu jsme měli hned jak jsme si řekli.
V září jsem poté přemýšlela co dál. A rozhodla jsem se komplet vyčistit tělo od těch hormonů, co do mě prali dva roky. Přibrala jsem na nich skoro 10 kg. Dala jsem si komplet detox epsomskou solí a na facebooku jsem si všimla výzvy Edy Kožušníka - z chůze do běhu. A prostě jsem se rozhodla běhat a každý den pro sebe něco pěkného udělat. Nakonec ani nebylo nutné jít k lékaři a deprese léčit. Běh mě začal léčit sám od sebe a po tom detoxu mi bylo taktéž lépe. Do Brna jsem napsala, že chvilku si dáme klid a po Novém roce se ozveme jestli do toho jdeme zase. Letos v lednu jsem se učila na státnice a začalo mi být divně. Myslela jsem, že ze stresu. A tři týdny před ústní zkouškou jsem zjistila, že jsem těhotná. Vůbec jsme se nesnažili. Prostě jsme se jednoho dne o Vánocích v noci probudili a pomazlili. Myšlenka na mimi nebyla žádná. Byli jsme asi příliš unavení, ale chuť prostě přišla.
Po tom potratu jsem se strašně bála a i lékařka mě upozorňovala, ať se na to vůbec neupínám. Snažila jsem se, ale strach a touha mít zdravé miminko byl hrozný pocit. Sama si připadám jako v nějakém filmu, ale pokračujeme zdárně 🙂 Čekáme holčičku a jsem již ve druhé půlce těhotenství. Budu rodit téměř ve 40 letech. Veškeré testy ukazují, že je zdravá a vypadá to velice slibně 🙂
Takže moje rada? Začni se věnovat sobě a jen sobě, snaž se hodně hýbat a vyčisti tělo od všech možných chemií a špatných potravin. Jíme jich plno, ani si to neuvědomuje. Ale jsem přesvědčená, že největší roli začala hrát psychika - každodenní pohyb mi zlepšoval náladu den ode dne. Držím pěsti, ať ti to vyjde 🙂

kukukacka
4. kvě 2017

@leni09 A ještě jedna rada, byla jsem u léčitelky v Orlové - paní Wojtasová. Jezdí k ní lidé právě kvůli nemožnosti otěhotnění. Celou mě srovnala, bylo to dost bolestivé, ukázala cviky, které mám cvičit a upozornila na to, jak sedět či nesedět. Byla jsem u ní 2x (srpen a listopad). V prosinci jsem otěhotněla 🙂 zatím jsem slyšela jen to, že kdo u ní byl, ten dříve nebo později otěhotněl 🙂 Zdá se to divné, ale nám to taky vyšlo 🙂

leni09
autor
4. kvě 2017

@kukukacka Děkuji ti, za krásný příběh. Já se také snažím se sebou něco dělat. Začala jsem od toho prosince cvičit jógu a zhruba měsíc se snažím běhat a zdravěji jíst, ale s tím pohybem to nejde tak snadno, jak bych si přála. Pracuji jako zdravotní sestra na JIP a máme hodně přesčasů, tak mívám zhruba 4-5 dvanáctek týdně a po nich bývám dost utahaná, tak se kolikrát na cvičení ani nedostanu. U nás má největší problém manžel, má hodně špatný spermiogram, to u mě je problém nejspíš v té psychice a pak mám také leidenskou mutaci, ale to má spoustu lidí a třeba o tom ani neví. Děkuji za tip na tu léčitelku, už jsem uvažovala o tom, že bych se někam vydala...nebo třeba ke kartářce, jestli mít miminko vůbec někdy budeme...

fandysek_1
4. kvě 2017

@leni09 Ahoj, my jsme doma také prošli dlouhou cestou a stále nešlo mimi. Pak jsem zkusila čínskou medicínu a už čekám mimi. Přečti si můj článek a uvidíš, že nic se nesmí vzdávat. Přeji hodně štěstí. 🍀

kukukacka
5. kvě 2017

@leni09 verim ze je to tezke. Taky jsem to nemela lehke. Psala jsem diplomku v anglictine a pak hned statnice. K tomu dcerku skolacku. I tak jsem si rekla ze musim dat denne aspon tech 20 minut dle toho Edovo planu. A dodrzovala. Vyplatilo se to. Zrejme souhra vice "nahod". Neni to jen o behu samozrejme. A co se tyce spermiogramu tak muz taky nemel dobry. A dr mi rikala ze se spermie co 3 mesice meni. 🙂 jsou preci i vitaminy pro muze na tvorbu a rychlost.

lucciass
21. zář 2017

@kukukacka O paní Wojtasové jsem také slyšela a přemýšlím, že se objednám. Záda bolí a jedno neúspěšné IVF za mnou. Můžu se zeptat na cenu, kolik jste přibližně platila?

kukukacka
21. zář 2017

@lucciass platila jsem vzdy 600,- Kc. Myslim ze 400 za sezeni a 200 za detox 🙂 opravdu mi stacilo zajit 2x. Ted uz jen cekam az se rozrodim. Do 29.9. musi byt mala na svete. Uz mam po 2 terminech a mala uz vazi pres 4 kg 🙂

lucciass
22. zář 2017

@kukukacka Děkuju za odpověď a hodně štěstí, ať se malá už podívá na svět 😊

jodyd
22. zář 2017

Ahoj,pokusím se ve zkratce popsat svůj příběh. Vždy jsem chtěla velkou rodinu. Bohužel se nedařilo. Byl zjištěn špatný SPG u manžela. Bohužel vitamíny ho nijak nevylepšovaly. Tudíž jsme podstoupili IVF. V prvním cyklu nám zůstalo ke vkladu jedno embryo. Bohužel bez úspěchu. Při druhém cyklu byla získána embrya dvě. Jedno jsme nechali vložit,druhé zamrazit. Vklad opět neúspěšný. Po té jsem si řekla,že si dám od IVF pauzu. Začala jsem chodit na jógu,ve spolupráci s fyzioterapeutkou jsem cvičila Mojžíšovou,vyhledala jsem pomoc psychiatra a následně psychologa. V té době se to také rapidně začalo zhoršovat v práci. Zobala jsem prášky na spaní,abych se v noci vyspala a přes den byla schopná fungovat. Po několika letech jsem si v práci vydupala dovolenou přes Vánoce. O té dovolené jsem pravděpodobně spontáně otěhotněla. Bohužel to zkončilo zamlklým těhotenstvím. Bylo mi z toho na nic. Říkala jsem si,že mě z toho dostane práce,která mě sice bavila,ale byl tu jeden kolega,který mi neustále házel klacky pod nohy. Snažila jsem se nad tím povznést. Měla jsem v plánu v lětě podstoupit KET. Nakonec k němu došlo až na podzim. Nicméně do centra jsem odjížděla v ne moc dobrém rozpoložení,protože v práci se to opět vyostřilo. Celou dobu po vkladu jsem místo toho abych byla v klidu řešila s právníkem svou pracovní smlouvu a jaké mám možnosti. Tudíž to opět nedopadlo. V práci jsem po té okamžitě dala výpověď. Nesmírně se mi ulevilo. Pak mě ještě škodolibě zahřálo u srdce,že kolegyně, s kterou počítali na moje místo, jim dala výpověď dva dny po mě. ( také nesouhlasila s tím co se ve firmě děje) Narozdíl ode mě se jí ale podařilo rychle získat práci. Pravdou je,že já se ani nesnažila ji hledat. S mužem jsme se dohodli,že bude lepší se prvně dát dohromady a pořádně si vyčistit hlavu. Dále jsme změnili centrum s tím,že zkusíme třetí cyklus IVF jinde a pak se uvidí. Buď bude miminko nebo si začnu hledat práci a pokusíme se o adopci. Chodila jsem v zimě na lyže,pak na dlouhé procházky,do bazénu,začala jsem běhat,cvičila jsem jógu a pokračovala v mojžíšové. Na začátek května jsme měli naplánované další IVF. Injekce jsem už měla doma a čekala jsem jen na to,až dostanu menzes a budu moct začít. Stal se zázrak a injekce již nebyly třeba. Nyní jsem ve 27. týdnu. Čekáme holčičku. Zpětně to hodnotím tak,že jsem byla pěkně hloupá a měla jsem dát výpověď v práci už dávno. Mohla jsem si tak ušetřit spoustu trápení. Nyní žiju pro tenhle okamžik. Sice nebudu mít nárok na mateřskou,dostanu až rodičák. Nicméně to je to poslední co mě teď trápí. Ani začátek tohodle těhotenství nebyl bez problémů. Byla jsem několikrát v nemocnici a v 11. týdnu mi odstraňovali polyp na čípku,který otvíral děložní hrdlo a hrozil mi další potrat. Věřím ale tomu,že tím jak jsem byla od ledna doma, jsem načerpala tolik pozitivní energie,že jsem byla schopná díky tomu i tyhle komplikace zvládnout a hlavně věřit,že je překonáme. Přeju ti hodně pevné nervy a spoustu pozitivní energie a odvahu nebát se cokoliv změnit. Mě to opravdu hodně pomohlo.

lucciass
23. zář 2017

@jodyd Jsem před druhým IVF, mám domluvenou fyzioterapii na Mojžíšovou a moje práce je taky psychicky náročná. Po prvním neúspěšném IVF jsme se s partnerem dohodli, že zkusíme druhé IVF a pokud by se nezadařilo, dám v práci výpověď, abych si vyčistila hlavu....psychika opravdu dělá hodně 😲 JODYD hodně štěstí, ať už je vše jen dobré 😉

jodyd
24. zář 2017

@lucciass Díky. Držím pěsti ať i vám vše dobře dopadne.