PCOS a IVF. Jaké léky a kolik jednotek jste píchaly? A cena?

slunecnice604
5. led 2020

Zdravím všechny snažilky s diagnózou PCOS, mám amh 6,52 je mi 38. Mám za sebou 2 iui a nic. Teď mě čeká ivf a chci se zeptat jaké léky jste pichaly a kolik jednotek? Jaká byla cena doplatku na léky... Jedli jste třeba nějaký bílkoviny proti ohss? Spermio je v pořádku tak uvažuji že dáme jen základ bez nadstandartu. Za vaše postřehy a rady budu ráda.

rybkaryb
5. led 2020

Z hormonalniho profilu ti vyšlo pcos? Mě před 1.ivf diagnostikovali pcos (ale ovu jsem měla i prirozene). Předně chci říct ze nemám klasicky pcos a možná ho nemám vůbec. Ale měla jsem gonal 150 jednotek, po 1.utz víc, myslím ze 175. Doplatek byl kolem 2500 max. Bílkoviny jsem měla v prášku ale bolel mě z toho žaludek. Měla jsem amh cca jako ty a folikulu 12. Ohss 2.stupne kterej nikdo nečekal. Metody jsme žádný nedávali jen PK na kterou nedošlo a embryoscope. Oplodnily se sami jen tři.
Při druhým ivf menopur v trochu vyšší dávce (ale nevím už kolik měla jsem komplikace a úplně jiný starosti takže jsem tu stimulaci už docela zapomněla). Folikulu 20, punkce jen 12 (kvůli mým komplikacím) a bylo to úspěšnější. Metoda isci, mfss, opět embryoscope a PK. Pomoci isci oplodněno myslím 7.

slunecnice604
autor
5. led 2020

@rybkaryb jj z krve na amh a mám fsh a lh v opačným poměru. Takže ovu ani ms nemám.

rybkaryb
5. led 2020

Z těch metod bych doporučila aspoň isci, budeš mít víc oplodněných. Manžel spermio nadstandard a já zřejmě tvrdou skořápku nebo nevím kde je problém, jak jsem psala 1.ivf oplodnění bez metod a jen 3 z 9, při druhým s isci 7 z 10. Vím ze to stojí dost...

misisfilip
11. led 2020

Tak to jsem si pichala jednotky ja.. mam pcos a u mebyl tedy rozjety ohss a dva dny po OPU jsem skoncila v nemocnice..

slunecnice604
autor
12. led 2020

@misisfilip měla si celkem vysoké dávky léků nemyslíš? A co jsi dávala za metody po opu a povedlo se?

handulkak
12. led 2020

@slunecnice604 já měla u jednoho z cyklu ještě víc. Ale úplně první jsem měla vážně maličko, ale byla to spis zkouška, jak budu reagovat. 🙂

slunecnice604
autor
12. led 2020

@handulkak a kolik si Teda měla ivf cyklu a kolik foliku a vajíček? A povedlo se, kam chodíš?

handulkak
12. led 2020

@slunecnice604 měla jsem 7 cyklu IVF a jeden KET, od 75jednotek do 300jednotek. 😃
Vajíček tak různě. Jednou 12 folikulu, ale jen jedno vajíčko.

misisfilip
13. led 2020

@slunecnice604 no ja to popravde nezkoumala.. proste, co napsali to jsem.pichla... mam anovulacni cykly a pcos tak mozna proto dali.. jinak ja dva dny po OPU zustala v nemocnici a byla jsem tam 18 dni.. vajecniky mely velikost kazdy 25cm.. temer po tydnu mi vysali 4,5litru vody.. hrozilo selhání organu.. a tim jak u me vznikl vnitrobrisni tlak tak jsem poead zvracela...tim mi prasknul jicnovy varyx a musela jsem na gastroskopii ..v noci prasknul znovu tak jsem sla podruhe..zanet jicnu a ucila se pomalu znovu jist.. skoro 4 mesice na neschopence.. mame z 12 vajicek 6 mrazacku ana prvni pokus bych chtela jit az v lete.. s jicnem mam zatim jeste problemy, tak ho chci poradne zahojit a b dubnu.planujeme svatbu tak to nechame az se vse uklidni..uz nic neuspechame 🙂

andyskarsgard
15. dub 2020

Já mám taky pcos, vím to už dlouho, ovulaci jsem snad nikdy neměla, a bez duphaszonu bych ani menstruaci neměla. Doktor mi hned nazacatku řekl že bych měla jít do ivf, pro mě nejlepší možnost. Tak jsem šla teď v březnu 2020,mela jsem gonal a dávky 175,275,... Víc ne. Nakonec jsem měla komplikace při odběru vajíček. A odebrali mi 7, z toho 5 to zvládlo dále. Já jsem připlatí la za všechno možné, říkala jsem si první cyklus ivf, nechci litovat že třeba kvůli něčemu to nedopadlo. Nakonec jsme měli doplatek 39 000, je mi 29. A manžel měl spermograf v pořádku chyba byla Teda ve mě. První ivf, první et, a jsem teď ve 4 tt cca, ještě mi zůstali 4 mrazácky.

misisfilip
20. dub 2020

@andyskarsgard tak to je krasne 🙂 moc gratuluji 🙂 at je.hlavne vse v poradku 😊