Povedl se ET nebo KET s třídenním embryem?

yvonne2
10. led 2018
absintka19
10. led 2018

Urcite nekomu ano, jmeno si nepamatuji. Ja mela blastocystu 5denni a povedlo se napoprve.

yvonne2
autor
10. led 2018

No ja prave resim, ze mi ani prodlouzenou kultivaci v CARu nenabidli a mrazili treti den, asi protoze jsem mela jen tri vajicka

pavlapavlapavlapavla
10. led 2018

To se snad uz ani nedela, ne ? Myslim, ze tridenni embryjko neni nachystane na delohu. Teprv k ni putuje. Urcite se povedlo, ale myslim, ze uz je dokazane, ze vetsi uspesnost je s peti-sesti denni blastocystou. To uz je embryjko i normalne v deloze a zahnizduje se ...

yvonne2
autor
10. led 2018

V CARu rikali, ze maji s transfery tridennich nejlepsi vysledky, jen o tom trochu pochybuju. Tvrdili, ze umela prodlouzna kultivace nikdy nemuze dokonale simulovat prostredi v tele a tak se stava, ze se v tele muzou dal vyvijet i tridenni a umele by se to ukoncilo, ale nevim, zda je to pravda

pavlapavlapavlapavla
10. led 2018

Noo ja myslim ze je to hloupost. Ony prave do trech dni se vyviji vetsina embryjek. Az prave ty dalsi dny se vyvijeji ty opravdu TOP. A jak jsem psala. Tridenni embryjko je teprve nekde ve vejcovodu a neni nachystane na nidaci a prostredi delohy. Jak rikam, urcite to nekomu vyslo, ale uz to vetsinou Cary nedelaji. Zkus napsat dotaz na nejake cary co ti odpovi.

yvonne2
autor
10. led 2018

@pavlapavlapavlapavla napsala jsem dotaz doktorovi z gennetu, kde se nam to predtim povedlo, ja jen nechapu proc to teda stale delaji

pavlapavlapavlapavla
10. led 2018

Noo protoze do trech dni se embryo vyviji vzdy a oni muzou udelat et nebo ket. Kdyz se embryo neviviji neni ket et a nejsou penize, ze ??

yvonne2
autor
10. led 2018

Cetla jsem ale i clanky, ze jsou vedecke studie podporujici transfer rannejsich stadii (3dny) a blastocysty pry muzou mit anomalie, spolehla jsem se na lekare, jeste uvidim, co rekne dr z gennetu. Ale podle me to muze byt i tak, ze se jeste nevi jiste co a jak a jsou dva tabory

absintka19
10. led 2018

@yvonne2 emvryo stari 3dny je ve vejcovodu, ne v deloze, na to neni dost zdrale. Jinak pavla pise pravdu. 3dny zije temer kazde pak uz ne, takze kdyz delaji 3dny tak delaji vic jim do kapsy. V Heliosu ti napr ani 3denni nezavedou do delohy ani kdyby jsi stala na hlave. Protoze jednak to znizuje sance na zadna cela skoro nic a jednak ze 3denni tam nema co delat.
Ja mam 5denni a 6denni a povedlo se napoprve.

absintka19
10. led 2018

@yvonne2 chci videt zdroj tech nesmyslu-posli kde jsi to cetla. Je to lekarsky nesmysl, jen davaji zbytecnou nadej a tahaji prachy za dalsi a dalsi pokusy.... My meli 1IVF, 7blastacyst z 24 vajicok prezilo do 6teho dne. A z prvniho mame holcicku.

yvonne2
autor
10. led 2018

@absintka19 problem u me ale je, ze mam nizky AMH a mela jsem jen tri vajicka

absintka19
10. led 2018

@yvonne2 jako zkusit to muzes ale sance je jeste nizsi. Budeme drzet palecky.

yvonne2
autor
10. led 2018

Ten zdroj jsem ted nemohla najit, ale dnes jsem to nekde cetla, zitra budu znat vysledek krve.

veru1985
10. led 2018

Ahojky 🙂 28.11.2017 jsem měla et 3 denniho 8 buněčného embryjka a jsem dnes 8+4tt 🙂 podstoupila jsem minimalku a měla jsem jen 1 jediné vajíčko ♥

marketaryzi
10. led 2018

Mám dceru z 3denní kultivace. Před tím 2 Etapa 5

yvonne2
autor
10. led 2018

@veru1985 a prosim kdy Ti vysel Veru prvni pozitivni test?

yvonne2
autor
10. led 2018

@marketaryzi dekuju tak i zazraky se asi deji, nabyla jsem dojmu, ze tridenni embrya nemaji sanci, cert aby se v tom vyznal

veru1985
10. led 2018

@yvonne2 10 den odpoledne jsem zkusila a měla ducha 🙂 no a pak už to jelo 😀

yvonne2
autor
10. led 2018

@veru1985 to vypada jako pohadka! Ja jsem delala mamatest 10. den a 12. den (dnes) a nic tak to uz je asi marny co?

veru1985
10. led 2018

@yvonne2 myslim si že 12 den už dušík by se ukázat měl ale někdo má třeba až později a nebo nemá vůbec ale krev pozitivní ano 🙂 pokud nekrvacis tak naděje ještě je 🙂 moje předchozí 2 pokusy jsem začala vždy 9 den po et špinit i přes utroš a to jsem věděla že už je to v háji.

yvonne2
autor
10. led 2018

@veru1985 delala jsem test odpoledne, ale vysledek by mel ukazat krevni test, zitra budu vedet

8slunicko6
10. led 2018

Já měla z 1.IVF jen 3 denní a nechytlo se nic. Pak jsme měnili CAR a tam jsme měli jen jedno 5 denní a vyšlo to hned... Právě že první 3 dny se vyvíjí hodně vajíček a pak se ty s anomáliema ve vývoji zastavují a většina špatných do 5.dne vůbec nevydrží... Navíc v děloze je 5 denní mbryo-3 denní je ve vaječníku. Nám ta 3 denní (měla jsem 4 embrya-1x ET a pak KETy)nikdy nevyšla ale znám holčinu, která to měla přesně naopak a vyšlo jí až to 3.denní... Ale já se přikláním spíš k těm 5 dnům...

lussinka88
10. led 2018

@yvonne2 kamaradka ma z 3denniho embrya chlapecka 🙂 a rada bych se k tomuto tematu vyjadrila vic, protoze jsem IVF provadela na VS a sama jsem si timto procesem prosla. Prodlozena kultivace se provadi k selekci embryi, doporucuje se pri vetsim mnozstvi embryi, protoze embrya v mediu jsou v horsich podminkach nez v tele, tak se predpoklada ze prezijou jen silni jedinci. Jenze... pokud ma zena maly pocet embryi napr 2embrya, ktere se spravne vyvijeji tak je lepsi je transferovat z duvodu, ze by prodlouzenou kultivaci a nasledny transfer/mrazeni nemuseli prezit. Tim padem by byl cely cyklus zbytecny - nemuselo by dojit k transferu. Kdyz aplikuji 3denni embrya tak je sance (ikdyz mala) ze se nejake ujme. Pokud se nad tim clovek zamysli, tak dojde k jasnemu zaveru, ze CAR ktery tento postup aplikuje naopak setri penize klientky. Protoze 1/ dojde k transferu ktery uz je v cene cyklu IVF 2/ usetri pripadne mrazeni 3/ usetri za PK (protoze ta by se nauctovala i v pripade, kdy by zadne z embryi neprezilo).

pokud jsi mela jen 3vajicka tak mas vyssi sanci otehotnet nez si nechavat davat PK. Opravdu takovych lidi co otehotneli s 3dennim je dost. Ver mi. A Co se tyce tveho AMH, tak to ze ho mas ted nizke neznamena, ze ho za rok nebudes mit v norme. Ono spousta doktoru nevi co ta hodnota rika... je to stav jen aktualniho cyklu, to aby se vedelo v jakem stavu jsou vajecniky se musi provest laparo a dalsi vysetreni... znam desitky zen s AMH <0,1 (coz by u mnoha dr znamenalo doporuceni darkyne vajicka) ktere otehotneli spontalne - nektere i v dalsim cyklu. ;) byla jsem u toho kdyz se ta metoda zavadela a sledovali jsme to.

Jinak o Heliosu se vi, ze z lidi zbytecne taha penize 🙂

lussinka88
11. led 2018

@yvonne2 budu drzet palce!!!. Vim ze jsou to nervy, ale snaz se myslet pozitivne. Stane se, co se ma stat... neb vsechno ma svuj duvod. 🙂
Ono bohuzel v tele to neni tak jednoduchy a ikdyz je neco dokonale provedeneho, tak to nemusi znamenat uspech a naopak. Napr nam se z tech nejkvalitnejsich embryi nechytlo ani jedno, ale chytlo se jedno z tech, ktere by uz nektere CARy povazovali za nekvalitni a vyhodili by je. No a z tohodle jednoho “spatneho” embrya mam krasnou, zdravou pul rocni holcicku. 🙂

Nejdulezitejsi na celem procesu je VERIT SOBE a doktorum se kterymi to absolvujes.

handulkak
11. led 2018

@yvonne2 Ahoj, u nás zavádějí pouze 3 denní, PK se děla jen na genetiku a při mrazeni.

yvonne2
autor
11. led 2018

@8slunicko6 ahoj moc dekuju za nazot

yvonne2
autor
11. led 2018

@lussinka88 Moc dekuju za povzbuzeni uz jsem opravdu nevedela co si o tom mam myslet. Mne je take jasne, ze se asi ani presne nevi co ta tridenni embrya v te deloze dva dny delaji nez se muzou uhnizdit. Tak me napadlo, proc se teda nevkladaji do vejcovodu? Ale to asi nejde co? Mne nezbyva nez verit doktorovi, ja mu doposud verila jen jsem s pribyvajicimi dny mela pochybnosti, jestli pro me udelali maximum. Ja mam AMH 0,21 coz je pry katastrofa a presto pri nativu s clostilbegitem byla tri zrala vajicka. To treti je teda pomalejsi, bylo o neco mensi, ale bylo i tak pekne a vyvijelo se soumerne, tak bylo k mrazeni. Jestli to dnes z krve nevyjde, tak se budu muset spolehat na tzv. Outsidera, ale vim, ze paradoxne ten by to mohl zvladnout jak uz to nekdy v zivote byva. Ja si to tentokrat strasne moc preju a moje tri a pul leta dcerka mi kazdy den pusinkuje brisko a hladi a chce sestricku...kvuli ni to hlavne delam, je mi 40, ale verim take, ze se stane co se stat ma

yvonne2
autor
11. led 2018

@handulkak ahoj a kam chodis? Take do CB?

yvonne2
autor
11. led 2018

@handulkak nebo tam pracujes?

yvonne2
autor
11. led 2018

Tak holky HCG z 12. dne jen 1,2 takze to zase nevyslo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru