Práce v kanceláři a IVF - šly byste celé těhot. marodit?

jahodi
17. dub 2015

Otázka je jasná... Šly byste na celé těhotenství marodit?
Spíš si to potřebuju "obhájit" 😝 sama před sebou. Místo židle mám mučící nástroj a už teď mě bolí celé nohy, kyčle, záda...

bbibianca
17. dub 2015

@jahodi Záleží na tobě. My plánovali IVF a od transferu jsem chtěla jít na neschopenku, pak jsme si to nakonec rozmysleli a řekli si ještě tomu dáme měsíc čas a zrovna dle výpočtů na den transferu jsem otěhotněla. Těhotenství jsem zjistila na štědrý den. Do práce jsem šla jeden den mezi svátky a pak už mě tam viděli v novém roce, když jsem přišla s neschopenkou. Jo, bylo to nejistý protože jsem již 3 x potratila a do 3. měsíce nikdy nevíš, ale řekla jsem si, že pro to udělám maximum třeba to pomůže a očividně jo. Dnes už jsem v 21. týdnu tedy 5. měsíci. Cipísek je zdravej a já lenoším doma. I tak mi přijde, že je toho na mě moc. Nevím jak bych to s prací zkombinovala. Jsem ráda, že jsem doma, i když peníze nic moc. Určitě to stojí za to, když už to má být vymodlený dítko, tak at si pak nic nevyčítáš(te).

ninanela
17. dub 2015

@jahodi Mám za sebou několik IVF, nikdy neschopenku. Pracuji jako zdravotní sestra na amb.,práce není těžká, jen psych. náročná, hodně lidí k vyšetření a žádná pauza. Není čas se napít a najíst, stále zvoní telefon. Zvládla jsem to bez PN.V práci jsem těhotenství oznamovala až v 6 měsíci, kdy už se to moc nedalo schovat. Nebyla jsem za hrdinku, vybrala jsem si to tak dobrovolně, doma bych se sledovala a hledala blbiny na pc. Na MD dovolenou jsem nastupovala 6 t před porodem, no dcera se narodila o 2-3 t dřív, takže volna jsem si neužila. Záleží na tobě, kde ti bude líp. Pozor na neschopenku a vycházky, které ti nemusí vyhovovat.

zelena_zirafka
17. dub 2015

Taky pracuju v kanceláři, první ivf jsem měla jen dovolenou na OPU a do ET jsem pracovala doma, den po ET jsem šla do práce a chodila do ní do narození dítěte (předčasňátko, nestihla jsem nastoupit na MD, hematolol. problémy, o kt. jsem nevěděla, být doma by nepomohlo). Další dvě ivf na rodičáku a nevyšlo, vyšel až KET, po kterém jsem hned šla do kanceláře, na MD jsem nastoupila 8 týdnů před, byla jsem vysoce riziková, ale zase hematologicky, takže být doma nic neřeší. Doma bych se s omezenýma vycházkama zbláznila, mám ráda lidi. 🙂

zelena_zirafka
17. dub 2015

Měla jsem na židli polštářek pod zadkem a chodila se projít. 🙂

evcann
17. dub 2015

@jahodi mám za sebou nekolik IVF a nikdy neschopenku, ja chodim pokazde do prace a chodim i v tehotenstvi, mam take kancelarskou praci

elen222
17. dub 2015

@jahodi já jsem nikdy při IVF nezůstávala doma. pracovala jsem také v kanceláři, měla jsem dovo jen na odebrání vajíček a potom na vklad. Jinak bych se asi doma zbláznila, myslela bych celý den na to, jestli se to povedlo. Mě se to třikrát nepovedlo, až 4. pokus byl úspěšný. V práci jsem na to sice taky myslela, ale ne každou minutu 😉

catchulinecka
17. dub 2015

@jahodi taky máme za sebou dvakrát, první nedopadlo a teď druhé snad dopadne už dobře, za 2 měsíce rodíme. Chodila jsem do práce po obou pokusech, jen teď při tom druhém jsem musela ve 29 týdnu do nemocnice ležet na týden pro zkracující se čípek, samozřejmě už jsem doma a vím, že pokud se nám v budoucnu zadaří ještě nějaké sourozenečci 🙂 tak určitě budu na neschopence. Ono je sice hezké, že práce není fyzicky náročná, když sedíš na prdelce v kanclíku, ale také to má své negativní stránky a v našich případech mám pocit, že není radno si zahrávat se štěstím, které se nám podařilo 🙂 a na druhou stranu, jestli jsi pohodový člověk, tak když budeš doma, tak to holt tak budeš brát, budeš si to užívat a ne se furt hlídat a přemýšlet nad tím, že kdybys byla v práci, tak na to tak nemyslíš 😀 samozřejmě je taky důležitý tvůj stav, jestli býváš unavená hodně a podobně, tak jdi na neschopenku a odpočívej 😉 vycházky jsou naštěství v těchto případech docela dlouhé...aspoň u mě 😉

jahodi
autor
17. dub 2015

Jo, díky všem za názory 😝 Tak už se tam budu mordovat jen asi měsíc, tyjo to to nabralo spád :p

monyna83
17. dub 2015

@jahodi Ahojky, také přidám do soudku. Jsem po 3 IVF. Dělám personalistku, takže kancelářská myška. Při prvních dvou jsem do práce normálně chodila - nepovedlo se. Je fakt,že jsem byla v permanentním stresu. Nyní po 3 IVF jsem doma, povedlo se a prdelkovi se u mě zatím líbí, jsme v 8tt.
Vymýšlím aktivity, nehlodám se a je mi skvěle. Zkrátka žádný stres a vše si dělám v klídku 🙂