Přestup z CARu. Co se zmraženými embryjky?

gejbik
30. pro 2009

Zajímá mě docela důležitá věc. Snad se najde někdo koho to taky bude zajímat a nebo aspoň bude znát odpověď. Chtěla bych odejít z CARu ve kterém nejsme s partnerem spokojeni,ale po IVF které bylo neúspěšné nám zůstaly 4 zamražený embryjka tak by mě zajímalo jestli když bysme šly do jiného CARu je možný KET našich zmrezených embryí... Děkuji moc za odpoveď.

ikke
1. led 2010

prosim, drzte sa povodnej temy: Přestup z CARu - Co se zmraženými embryjky?

na volnu diskusiu si, prosim, vyberte alebo zalozte inu temu napr. v casti Volna diskusia
dakujem za pochopenie

gejbik
autor
1. led 2010

ikke ok...

nadis.h
1. led 2010

Pardon.. 😅

ikke
2. led 2010

gejbik • snž • Dnes o 11:24
Prosím o radu co říct v CARu ze kterého budu odcházet aby mi odevzdaly mojí dokumentaci??? Musí mi ji dát hned??

ili5 • 1d, 37tt • Dnes o 11:47
Já odešla, sestra mi ofotila všechny papíry. Musí Ti dát aspoň výpis. Ale bude Ti stejně na nic, nový CAR si dělá vše samo, nespoléhá na jiné. U mě stačili ty papíry, ale chyběla mi tam genetika kde mě neposlali, tak mě ještě poslali tam. Jinak spermiogram, genetiku od chlapa atd jim stačili z bývalého CAR a už jsme se nezdržovali. Jinak ale hodně odběrů základních Ti vemou znova. Zmrzlíky taky není problém převést, nový CAr Ti dá dusík a ty si pro ně pojedeš po tel. domluvě. Hodně štěstí. Já změnila CAR a hned otěhotněla.

gejbik • snž • Dnes o 11:56
a kde tys byla ve starým CARu??? No tak jsi mě uklidnila...Děkují to nevadí že odběry udělají znovu... hlavně že budu jinde... No a na převoz těch embryjek si mám volat teda k embryoložce do stávajícího CARu?

michamicha • 10tt • Dnes o 12:10
gejbik, myslim si, že ohledně převozu embryjek už jsi jednu diskuzi založila, nebylo by fajn pokračovat tam místo zakládání nových diskuzí? taky zde funguje vyhledávač, co ho někdy použít

gejbik • snž • Dnes o 12:12
jo co se týče embryí jo,ale na dokumentaci jsem se neptala... Pokud by nová diskuze vadila tak od toho tu jsou admini aby ji smázly no né??? tak neměj péči

evena • 1d • Dnes o 13:52
Ahoj.
Myslím že správný CAR by měl chtít výpis z karty ikdyž si dělá pak testy sám aby se dozvěděli postup léčby jinde a její výsledek. U mě to tenkrát probíhalo dost nešťastně, fertimed mi měl poslat opis karty a prostě nedorazil, švagrová v té době pracovala na místní poště ... tak mi to poslali znovu a jaké bylo mé překvapení že takové citlivé věci mi dorazili v OBYČEJNÉ OBÁLCE S RAZÍTKEM FERTIMED !! Takže holky na toto dát pozor! Mě bylo tenkrát příšerně a nepomohlo mi ani to že jsem jim tam šla nadat A hned ti jí dát nemusí, je na to nějaká lhůta (teda apoň ve Fertimedu byla) protože opis není na chvíli. Myslím si že ani přímo kartu ti nikde nedají, jen ten opis.

ili5 • 1d, 37tt • Dnes o 14:00
Já došla do starého CAr V OV koupila sestře bonbonieru a hned mi všechno zkopčila. Holky z naši diskuze co utekly, už takové štěstí neměly, dostaly některé jen opis. Ale jak říkám, poctivý CAR si dělá svoje odběry a na toto jen přihlíží. Já odešla do státního CAR a jsem překvapená jak jsou tam ceny levné, nic se neplatí, jen za nadstandarty, žádné poplatky, léky, injekce, odběry, nic. A platí se až je po všem. Příště určo jen státní.
Ohledně převozu jsem Ti psala na tvou druhou diskuzi. Holky si je převezly, že jim v OV ještě půjčili dusík. Ale utíkalo nás hodně, tak už odmítla embrioložka půjčovat dusík, jsou tam hrozní lidé. Takže jsme museli velkou štreku do Olomouce do CAR pro dusík, zdarma nám ho půjčili, jeli zpět do Ostravy, nabrali zmrzlíky, jeli do Olomouce, tam je vydali a jeli zas do Ostravy vrátit dusík a pak domů do Karviné. Prostě Ostrava je Ostrava. Nakonec zjistili, že jsme je tam mohli nechat, že jako všechyn přede mnou byli na prd.

evena • 1d • Dnes o 14:36
ili přesně tak, státní je státní na tom se vidí veliký rozdíl že tam nehoní peníze jako na soukromých klinikách ... v bývalém CARu mě pořád nutili do dalšího KETu a když jsem pak uvažovala o převozu těch mrazáčků tak mi ve FN z opisu karty zjistili že kvalita zamražených je příšerná a že s takovýma nedoporučují pacientkám ani transfér a nezamražují je protože jsou to vyhozené peníze, takže mě nedoporučili ani jejich převoz a nechala jsem je zlikvidovat, takže opisy karet k něčemu jsou

ili5 • 1d, 37tt • Dnes o 17:07
evena, to mi tu kvalitu embriek zjistili až je rozmrazili, jak ti je mohli zjistit, že jsou špatné, když je neviděli? Třeba já měla v poapírech, že jsou 8 buněčné 4 ks a po rozmrazení ve FN zjistili, že vůbec to není pravda, 8buněčné nebylo ani jedno a v takovém stavu jaké byli, že ani nezmrazují. Takže já podle opisu měla ukázkové zmrzlíky, což si vymyslela embrioložka.

mirenkam
2. led 2010

ahoj revange a kam do CARu chodíš? My do Brna -Helios - a fakt tahají jen a jen peníze.....😠

evena
3. led 2010

ili - za číslem je vždy napsáno písmeno, to značí kvalitu, já měla skoro všechny "c" ... až ve FN mi pořádně vysvětlili o co go a že mi ve F. transferovali vlasně embya dost podřadné kde je šance na uchycení malá a proto mi plýtvali pokusy, ve FN totiž v tomto případě transféry nedělají a pacientka si hradí jen OPU a neodpočítává se jí pokud IVF na pojišťovně ... a díky tomu že ve FN zjistili z papírů tu kvalitu mi po OPU u nich dělali automaticky prodlouženoum kultivaci aby zjistili vývoj embyí, no a problém byl konečně na světě takže já jsem FN nesmírně vděčná a pomohli mi k dítěti přirozenou cestou 😵 jinde by honili jen prašule