Problém během embryotransferu - embryo zůstalo v pipetě. Máte zkušenost?

milixx
7. zář 2022

Ahoj,
dnes jsem byla na řízeného KET ( s použitím embryoglue) embrya po PGD. Všechno probíhalo normálně, ALE když už byl transfer ukončen a já jsem se přesouvala na vozík, embryoložka zavelela k návratu, protože embryo zůstalo v pipetě. Takže znovu zavedení zrcadel, transfer…poté opět kontrola pipety embryoložkou - a tentokrát už prý O.K.
Mám z toho hodně špatný pocit, transferovali mi vymodlenou kvalitní blastocystu a mě od té doby jen jede v hlavě, jestli tím podivným transferováním nemůže být nějak poškozená - nebo jestli je nakonec teda vůbec v děloze…
Doktorka se mě snažila uklidňovat, že se to občas stává a že aspoň je vidět, jak to pečlivě embryoložka kontroluje, že má embryo evidentně dobrou přilnavost, apod., ale já jsem z toho tedy úplně rozebraná 😔
Nestalo se prosím některé z Vás něco podobného? A ideálně s dobrým koncem? 🙏

lenka27
7. říj 2022

@milixx no mě vždy naměřil můj doktor o týden více, přesto, že bylo jasně dané kdy embryo bylo zavedené a jak bylo staré. A syn byl potom vždy spíš menší v tabulkách. Ale termín porodu vyšel mému doktorovi, který ho právě zkrátil o týden. Dodnes to nějak nechápu

milixx
autor
7. říj 2022

Ahoj holky, všem Vám děkuji za odpovědi. Bohužel, mám aktualitu. Včera večer jsem šla bez nějakého problému spát, v noci mě vzbudil pocit na wc a mokro…byla to čerstvá krev. No, a ráno pak následovaly veliké kusy sraženin. Bylo jasné, že je to konec. Teď se to potvrdilo i u mého gynekologa, váček s embryem už v děloze nenašel. Zato tam je ještě nějaká sraženina, tak mi na to dal injekci - a já se budu modlit, abych aspoň nemusela na revizi. Byla by to už moje pátá…

moon1988
7. říj 2022

@milixx Mrzi me to. Objimam Te

lenka27
10. říj 2022

@milixx to mě vážně moc mrzí, opravdu moc. Slova samozřejmě nestačí, ale držím palce ať je co nedříve zase lépe🙏

lenka27
10. říj 2022

@milixx a zkoušeli jste už léčbu s prednisonem, vypadá to jako by se tvůj imunitní systém bránil embryu, teď to podstoupila kamarádka a konečně se jí po 7 pokusu podařilo udržet embryo v děloze a zatím furt dobrý, zaťukávám

milixx
autor
10. říj 2022

@lenka27 Ahoj, já mám imunitní problém zjištěný dr. Malíčkovou - Černou už před pár lety. Mám tzv. komplementopatii (MBL deficit) a během těhotenství si musím píchat imunoglobuliny, miniheparin, zavádět progesteron, atd. Díky té léčbě jsem v roce 2020 přivedla na svět donošenou dceru po pěti potratech, z toho byl jeden v 5. měsíci u úplně zdravého chlapečka. Moje tělo ho vypudilo…
Teď jsem zase byla pod imuno kontrolou a veškeré výsledky byly dobré.
Myslím si, že tentokrát byla závada na straně embrya. Sice prošlo sítem PGT, ale pomalu rostlo…nevím no, třeba mu i dost uškodil právě ten opakovaný transfer, třeba ne. Ono ani PGT neodhalí úplně všechno a určité procento se buď neuchytí nebo potratí…😔

alpinka1
20. říj 2022

Ahoj. mohu se zeptat na váš názor? Mám podezření, že transfer neproběhl, jak měl... Byla jsem včera na KET blastocysty po PGT. Na sále mi ji ukázali na obrazovce, pak embryolog zmenšil zvětšení, takže embryo bylo vidět jen jako "smítko" a přiložil katétr (třásla se mu hodně ruka). Pak lékařka provedla transfer a ta obrazovka byla pořád zapnutá a to "smítko" na ní bylo pořád vidět. Tak jsem se lékařky ptala, jestli není ještě tam a ona i sestry se začali smát, že ne, že to je prázdná miska a embryo už je u mě (ale myslím, že na obrazovku se nepodívali), že to asi jen pan embryolog zapomněl vypnout kameru. A hned potom obraz zmizel. Nevím, co si o tom mám myslet. Vím, že jsem něco viděla, že miska nebyla prázdná. Napadlo mě, jestli to nemohla být bublina nebo jestli po embryu nemá něco zbýt... Jsem z toho vystresovaná, pořád na to musím myslet. Bylo to naše poslední embryo, jsem po 5 potratech (imunologická příčina), 1 biochemickém a 1 mimoděložním těhotenství. Trvá to naše snažení už přes 10 let a dítě žádné nemáme.

lenka27
20. říj 2022

@alpinka1 nám po embryotransferu zbyla na misce jakoby kapka, taky jsem si říkala co když mi embryo nezavedli, ale pak mi ukázali embryo v děloze a za devět měsíců jsem porodila

alpinka1
20. říj 2022

@lenka27 Moc děkuji za odpověď. Hodně jsi mě uklidnila. I když mě embryo v děloze neukázali. Ale i tak jsem klidnější.