Průchodnost vaječníků a HyCoSy. Poradíte, prosím?

kitty_cat34
25. zář 2023

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, dr z CAR mě poslal před IUI na hycosy(abychom měli jistotu, že jsou vaječníky průchozí).
Měla jsem se zeptat přímo jeho, ale bohužel se mi to celé rozleželo až cestou domů…
Jsem po akutním CS v roce 2021. Už to budou 2 roky co se snažíme o mimi a nejde to… všechny možný vyšetření dopadli dobře a dr navrhl tedy IUI… ms mám pravidelnou.
A tedy otázka:
Jak se mohou zneprůchodnit vaječníky, když už jsem jednou těhotná byla? Jsou nějaké příznaky?

Mohu jít např 5den po hycosy na IUI? Nebude tomu ta pěna vadit? Není škodlivá?
Dr říkal, že by ta pěna pak mohla vaječníky “prošťournout” a vajíčku pomoci.
Děkuji moc za odpovědi.❤️❤️💐🌻

reeeza
15. pro 2023

@kitty_cat34 ahoj, odpivídám sice pozdě, ale aspoň se obnoví diskuse na téma HyCoSy.
Před týdnem jsem měla HyCoSy vyšetření a musím říct že vše proběhlo úplně v pohodě. Na sále mě sice asi na půl hoďky uspali ( i když při objednání mi byli řečeno že mě jen trochu oblnou, ne uspí) takže to nechápu 🤷‍♀️ ale aspoň jsem nic necítila. Musím teda říct že ani nebyla žádná pooperační bolest nebo špinění. Nic. Takže za mě v pohodě.

Ještě k tvému dotazu...Vaječníky mohou začít srůstat, mohou zůžit, může v nich vyrůst útvar na sliznici ...to vše jsou překážky pro vajíčko na cestě k cíli 😉

Jinak mě bylo řečeno že se to vyšetření dělá 6-11DC před ovu, právě z důvodu možného otěhotnění posléze. Ale škodlivé to není. Dokonce právě několik měsíců po vyšetření jsou navýšené šance na otěhotnění.

kitty_cat34
autor
16. pro 2023

@reeeza děkuji za odpověď 🙂 už mám také hycosy(hyfosy) za sebou a skoro vůbec jsem to necítila… a teda ani mě neuspali a nedostala jsem žádný oblbovák… to mě taky překvapuje, že tě uspali…
Ale už uplynuly 2 cykly a ještě jsem neotěhotněla… v lednu chci jít na další IUI.