První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

fudy
26. kvě 2010

No jo holky už je to tak ☹ S Eimmy nám to nevyšlo ☹ Už jsem to obrečela dneska.
Sedmitecko: Ano od pátku začínám píchat a může se hned na druhý pokus. Dělají to normálně v ordinaci na gynda křesle.

ssaara
26. kvě 2010

fudy,ale je bezva,že můžeš rovnou stimulovat na druhý pokus 😉
a druhé pokusy prý bývaj úspěšnější 😵

sedmitecka
autor
26. kvě 2010

fudy, tak to jsem ráda, že se může hned zase......a řekli vám, kolikrát to tak doporučují zkusit?
holky v jiné diskusi psaly, že jim to dělali na sále a ve sterilní erár košili, tak mě zajímalo, jak to probíhá v Pronatalu 🙂

fudy
26. kvě 2010

Já mám léky,ještě na tenhle druhý pokus. A pak se uvidí. Jestli se koupí na další a nebo rovnou na IVF. A nebo se to povede 🙂

eimmy
26. kvě 2010

holky nedá se nic dělat... asi to tak má být... ☹

ssaar: on je rozdíl platit si stimulku na IUI a celé IVF... IVF SE SPOLUUČASTI pojištovny tě vyjde 18-25 tis. bez spoluúčasti jednou tolik.... proto čekám na schválení a hlavně po cyklu kdy proběhlo IUI se stimulací injekcemi se musí měsíc čekat kvůli zdravotnímu stavu - tělo by to nemuselo unést takový nával hormonů na IVF jsou mnohem silnější hormony než při IUI...

úspěšnost IVF je v ISCARE v druhé polovině roku 52,7 % mají nejvyšší úspěšnost v republice. celkem průměr za ok 2009 je 45% viz. odkaz http://www.iscare.cz/ivf-nase-vysledky.html

kapibara
26. kvě 2010

fudy...to je mi líto ☹

eimmy...u nás v CAR nám hned řekli na začátku,že 1.IVF je zkušební co se týče dávek,protokolu atd.....takže si nemáme dělat naděje,výjde to na poprvé málokomu bohužel 😖 ale druhé bývá většinou už úspěšné

lorca
26. kvě 2010

Fudy, je fajn, že si najela rovnou se stimulací na druhý pokus. Já měla mezi 1. a 2. IUI jeden cyklus pauzu, ale to bylo z důvodu, že manžel prostě z pracovních důvodů nemohl ten měsíc jezdit do CAR na odběr. Přes týden byl pryč.

Jinak jak jsem dneska psala, tak nám dnes Dr. řekl, že by doporučil 3x IUI, pak si myslí, že už je to zbytečný a ztrácí se tím čas, ale jak mi sám řekl, je to čistě jeho názor.

V CAR vPlzni dělají IUI normálně v ordinaci na křesle. Do košilky jsem se převlékat naštěstí nemusela. Jen jsem si pak cca půl hoďky položele na křesle.

eimmy
26. kvě 2010

kapi: to slyším poprvé ZKUŠEBNÍ???? proboho co to je ... to by si vůbec neměli dovolit říct.. není to levná záležitost na to aby to bylo zkušební ...

kapibara
26. kvě 2010

eimmy...říkají to na rovinu...nikdo neví,jak zareaguješ na léky,jak kvalitní budou vajíčka...jak se budou vyvíjet embrya atd....samozřejmě se snaží ušít protokol na míru,ale pak to záleží na mnoha okolnostech....

lorca
26. kvě 2010

Eimmy, chcete IVF nebo ICSI. Myslím,že nemusíš mít strach,zkušební to není. Kamarádce to vyšlo na poprvé, měla ICSI. Ale zavedli 2 embrya, ale udrželo se od začátku jen jedno.

eimmy
26. kvě 2010

lorca: jaký rozdíl je mezi IVF a ICSI????

eimmy
26. kvě 2010

jinak jsme rozhodnutí že si necháme dát 2 embrya...

kapibara
26. kvě 2010

ICSI je dobrá věc..a 2 embrya taky 😉

lorca
26. kvě 2010

Eimmy, ICSI je že spermii zavedenou přímo do vajíčka a při IVF dají vajíčko a spermii k sobě a čekají až se sami spojí (laicky řečeno)

ICSI je lepší, když je horší spermiogram.

eimmy
27. kvě 2010

lorco, díky za vysvětlení ale asi uděláme IVF jelikož má manžel velmi dobrý spermiogram.. 😉

kapibara
27. kvě 2010

Ahoj Děvčata 🙂

Já jsem 5 DC...vaječníky cítím,ale to je cítím i bez clostilu,tak jsem zvědavá,jak to tam roste...

eimmy...manža má výborný spermiogram,ale i přes to jsme zvolili ICSI....ono taky záleží kolik budeš mít vajíček a embryolog Ti sám řekne co by doporučoval...to uvidíš dle situace 😉

eimmy
27. kvě 2010

EIMMY : 38DC - léčba ISCARE 23 DC tj. 12.5. IUI 3x1 duphastan 26.5. test NEGATIVNI
FUDY : 2 DC- léčba Pronatal 3-7 DC Menopur 2x1, 8 UTZ. 2 IUI
SEDMITECKA : 20DC- léčba Pronatal, červen bude 1. IUI, menopur
LORCA: 12DC- léčba istitut Plzeň, stimulace Clostilbegytem, 27.5.Pregnyl a 2.IUI 28.5.
MISHA1009: 51DC - Iscare, 1x IUI - 21 DC, 27.4. - bez stimulace - test 12.5. - negativní
SSAARA: 13 DC - stimulace gonalem 3 - 8 DC , 13 DC UTZ
KAPIBARA : 5 DC - Gennet Liberec, 3.-7. DC 2x1 Clostilbegyt, 11DC UTZ

holky nevíte co Misha?? je 51 DC to ještě nedorazila MS????? nemluvila jste s ní některá ???

lorca
27. kvě 2010

Ahojky,

o Mishe nic nevím, snad se ozve.

Tak mi tchýně (bývala zdravotní sestra) píchla dneska Pregnyl. Já tedy vůbec nevím, jestli u nás dojde ke každodennímu píchání injekcí kdo to bude dělat. Sama si to nepíchnu v žádném případě, to nezvládnu. Manžel je sice celkem tvrďák, ale když mu včera v CAR sestřička řekla, že mi to může píchnout, tak jen zalapal po dechu 😀 . No uvidíme, třeba se do toho nějak dostaneme a nebo prostě budu otravovat tchýni 😅 Ale hlavně doufám, že na to vůbec nedojde!!!!!!!

Já si taky myslím, že konečnou verzi, zda IVF nebo ICSI určít lékař. Kamarádka byla na ICSI a manžel měl spermiogram na 1. Odebrali jí 16 vajíček (to mi přijde hodně) a všechny oplodnili. Dobře se jich vyvinulo pouze 6. Tak 2 zavedli a 4mají v mrazáčku.

kapibara
27. kvě 2010

Lorca...my měli ICSI...já měla 18 vajíček...10 jsme jich nechali ICSI a zbytek IVF....a nakonec zůstalo 6 embryek z toho ICSI...

kapibara
27. kvě 2010

Lorca...jinak injekce zvládneš,není to tak hrozné 😉

eimmy
27. kvě 2010

lorco: v kolik jdeš na IUI že jsi si píchala pregnyl ráno???? ten se píchá večer ne???

sedmitecka
autor
27. kvě 2010

no, myslím, že 1. pokus IVF rozhodně nikdo nenazývá "zkušebním" ☹ ☹ ☹ , proatě buď to vyjde a nebo se upraví pro další pokus stimulka a protokol.....ale kdyby mi doktor řekl, že to jdem jen "zkusit" za 25 tisíc, tak jdu okamžitě jinam 😠
ISCI je určitě lepší, má vyšší pravděpodobnost úspěchu, obecně si myslím, že to doporučují skoro všem, že třeba část vajíček nechají spojit samostatně a u části udělají ISCI 😉

sedmitecka
autor
27. kvě 2010

lorca , držím palečky na zítra 🙂

eimmy
27. kvě 2010

sedmi: přesně tak taky mě to nadzvedlo ZKUŠEBNÍ !!

kapibara
27. kvě 2010

sedmitečka...ten doktor to nemyslel zle,spíš naopak...jen nám tím chtěl říct,že 1.IVF nebývá tak úspěšné právě proto,že až většinou u 2.IVF mají protokol a dávky vychytané...každá jsme jiná a reagujeme jinak...tak to myslel 😉

sedmitecka
autor
27. kvě 2010

kapi, já to chápu, ale nevěřím, protože právě proto, že každý reaguje jinak, ani mudři nikdy s jistotou nevědí, co který lék a protokol udělá s konkrétní ženou, takže se kombinuje, upravuje atd.....a nesouhlasím s tím, že většinou to vyjde na 2. pokus, to se dá říct o IUI, rto je podruhé údajně úspěšnější než poprvé, ale u IVF je dost vysoká úspěšnost už u 1. pokusu 😉

sedmitecka
autor
27. kvě 2010

kočky, které chodíte do pronatalu, můžu tam volat i o víkendu, když budu potřebovat objednat na rozpis léků na konkrétní den? vezme mi to tam někdo, nemáte zkušenost???

ssaara
27. kvě 2010

Tak já nemám moc dobré zprávyI by ☹
IUI byla tento cyklus zrušena .
Folíky sice rostou,ale všech 12,po té nesprávné léčbě gonalem,a hrozí vícečetné těhotenství. Dokonce máme zakázaný i sex
Ale byla jsem dneska protekční,měla jsem v ordinaci dva doktůrky a oba se mi za kolegu a jeho léčbu omlouvali.
Takže jsem vyfásla léky na další cyklus a musim čekat na ms…

eimmy
27. kvě 2010

saar: to je mi líto.. nějak se nám nedaří... doufám že to holky prolomí...

sedmitecka
autor
27. kvě 2010

ssaara, tak to je škoda, zase jen to čekání ☹ ☹ ale uteče to, neboj, mě ten promeškaný měsíc taky utíká a už se to blíží 🙂
jak je to možné? gonal tohle způsobil? a kdyby jsi přece jen chtěla do toho jít, tak ti to neudělají????,
a jaké léky ti dali na příští cyklus, aby se ten problém neopakoval????

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru