• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První IUI v květnu 2010

6. září 2011 
jj dám odpo vědět :dizzy_face: :wink:
15. říj 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy tak držím pěsti, to jsou nervy,že? jen jsem chtěla ještě napsat k těm počtům zaváděných ebmbryí...u nás na diskuzi si všechny holčiny nechaly zavést dvě embrya a ani jedna nečeká dvojčátka...buď to nevyšlo vůbec nebo se chytlo jen jedno...z tohoto důvodu je možná lepší si zavést dvě, zvýší se tak šance na úspěch a ve finále i člověk ušetří...on pak KET taky není zadarmo :unamused:

@misaot tak hodně štěstí a ať druhá IUI je úspěšná :wink:

@ssaara jak je?
15. říj 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy Budu moc držet palečky, aby se tak slušná úrodička dobře zahnízdila :slight_smile: Já si osobně taky myslím, že jsou vždy lepší zavést dvě.... ale zase říkají, že když se zavádí jedno má tam více místa a je větší šance na uchycení :slight_smile: tak nevím, musíš to udělat jak to sama cítíš.
15. říj 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Díky.... no doufám, že to vyjde :slight_smile: nějak poslední dobou mám depku a ztrácín naději. V práci kolegyně otěhotněla hned po vysazené antikoncepce a přinesla mi ukázat fotku z UZ - nějak ve mě zavládla panika, hluboká závist a lítost :frowning2:
15. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme z 15 vajíček 6 "mimísku" v pondělí si mám zase zavolat kdy bude ET tak mi držte palce at se všechni mimískové vyvíjejí :dizzy_face:
15. říj 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych taky šla do dvou,přesto že už jednoho prcka mam a po dvojčatech netoužím,riskla bych to :wink:

@kapibara - mně je úplně dobře,až na bolest v prsou a strašnou únavu žádné těhupříznaky nemam. Vzpomínam na zlaté časy,kdy jsem čekala Sebíka,neměla jsem internet ,jen jednu knížku a nemyslela jsem na nic strašnýho. Teď co mam doma net a chodim na různé diskuze,jsem vystresovaná jak blázen :unamused: Každej tady popisuje svoje příznaky,fotí testy ,píše hodnoty hcg a člověk jen a jen srovnává,pokud má nějaké odchylky má strach toho nejhoršího apod. :frowning2:
Už kolikrát jsem si říkala,že se stresovat nenecham,ale zas na mě vykoukly příběhy se zamlklym těhu a já jsem zas v háji :pensive:
Už se nemůžu dočkat kontroly,potřebuju vědět,že je vše v pořádku :wink:
15. říj 2010 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eimmy - tak to je super - gratuluju :dizzy_face:
15. říj 2010 v 11:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaot buď v klidu, normální reakce :sweat_smile: všechny je tady známe....bereš nějakou hormonální podporu před IUI?
@ssaara já tohle přestala číst, zakázala jsem si to a udělala jsem dobře :wink: pač to by člověk pak myslel jen na nejhorší :frowning2: nečti to, vykašli se na to a navíc jsem někde četla,že doktoři vůbec nechápou tyhle diskuze plné bludů a myslím si,že na tom něco je :wink: jinak já u prvního těhu taky měla velkou knihu o matce a dítěti (stará asi 20 let :grinning: ) a byla jsem v klidu...tenkrát můj gynekolog i když mi vyšly špatně triply,tak mi to oznámil jen tak lehce,aby mě nestresoval a ještě mi řekl,že to bude OK a byla jsem spokojená...teď si to těhu moc neužívám,pač už člověk toho ví moc z netu a je to akorát tak na zbláznění....věř že všechno bude OK a nic jiného si nepřipouštěj :wink: :dizzy_face:

@eimmy držím palce :slight_smile:
15. říj 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaot Já v úspěšnost IUI u mě moc nevěřím. Měla jsem pocit, že to ze mě hned vyteklo... Já byla do hodiny zase zpátky v práci i s cestou... No nevím no... neměla jsem z toho moc dobrý pocti, přišlo mi to hrozně nepřirozené.....
15. říj 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati IUI má podobnou úspěšnost jako přirozené početí, samozřejmě s nějakou hormonální podporou jsou šance větší...jinak to že to z tebe pak vyteče, je normoš...hlavně stejně vyteče to médium, kterým je sperma naředěno a upraveno, ale spermie jsou šikulky a mají bičík, takže tam kam potřebují doplavat, se dostanou :wink: z toho nemusíš mít starch :wink: a že je to nepřirizené,tak to je jasné, ale pořád přirozenější než třeba IVF :sweat_smile:
17. říj 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Nevím, jestli to chci absolvovat ještě jednou ... A IVF už vůbec nevím.... Vše nám funguje, všechny testy jsou OK, tak proč to do háje nejde :frowning2:((
17. říj 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati jojo,chápu,taky mně to je proti srsti a to jsem absolvovala jak IUI tak i IVF....ale co se dá dělat,když je potřeba...my jsme taky oba OK a o druhé mimi jsme se snažili přes dva roky :confounded: nakonec u nás pomohlo to,že jsem nastoupila do práce a na veškeré snažení se vyprdla :sweat_smile: ale musím říct,že IUI mi nevadilo, to jsem snášela dobře...máš ověřenou průchodnost vejcovodů?
17. říj 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, je krásná neděle. Dlouho sem tu nebyla, jako obvykle nestíhám.

cincinati - máš za sebou iui? Já te´ˇd první,jsem po něm asi 17 den a negativní :frowning2: . Máme horší spermio, mudra byla dost skeptická k pozitivnímu výsledku. Spíš radila rovnou ivf. Bojíš se jít do ivf?
17. říj 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Nemám ověřenou průchodnost. (Jen od lidového léčitele. Jedna strana fungovala, druhá ne, ale on ji zprůchodnil. To se potvrdilo i na ultrazvuku dle zásoby vajíček.) Ale z lékařského hlediska ne. Jen 4D ultrazvuk, kde by se možná měla prokázat endometrioza, ale neprokázala, takže buď není nebo je málo. Další neinvazivní vyšetření mi doktorka nedoporučila s tím, že jsou velmi nepříjemná až bolestivá. Do zprávy, kde uvedla, že půjdeme na IUI, napsala taky, že doporučuje laparku. Dala tak v podstatě najevo, že nevěří, že IUI výjde ...
17. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajda Jojo, byla jsem v pátek na IUI, ale necítím se nějak extra... IVF mi zatím nenabízí, protože netuší, co je u nás špatně. Nabízí ještě jednou IUI a laparku...
17. říj 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajda to mě mrzí,ale je to 1.pokus,tak nebuď zklamaná :wink:

@cincinnati já mám za sebou laparo i hysteroskopii a pro mě to bylo naprosto v pohodě zákrok,odpočinula jsem si v nemocnici :sweat_smile: a hlavně jsem měla jistotu,že je vše v cajku...toho bych se nebála....třeba je tam zakopaný pes...
17. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara A našli ti něco ? Jak dlouho jsi byla v nemocnici a jak dlouho jsi chyběla v práci ?
17. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
cin - vím,že to je dost idividualní,ale třeba jedněm známej laparka dost pomohla. A to měli 4x po ivf, oba zdravý a nešlo to 6 let snažení. nakonec se po laparce zadařilo naprosto přirozěně.
Já se po iui necítila taky nic moc, pak to bylo v pohodě a teď už čekám kdy dostanu ms. Zatím nic , měla přijít včera, většinou tedy chodí dřív a te´d je to asi spoždění kvuli ultrogestanu.Což sem se dozvěděla náhodou te´d v pátek.V gennetu mi nic neřekli, mám jít na hystero, tak čekám kdy mrcha dorazí,abych měla termín.
17. říj 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati našli jen drobnou endometriozu,kterou "vypálili" neštěstí byla i v místě,kde to ničemu nevadí...v neděli jsem nastupovala,v pondělí zákrok,domů jsem šla ve středu,ale pustili by mě i v úterý,ale chtěla jsem si odpočinout,doma už mám jednoho raubíře,tak jsem raději zůstala v nemocnici :sweat_smile: jinak pak už mi bylo OK...já v té době ještě do práce nechodila,takže u mě to problém nebyl...a pak se jde asi za týden na vyndávání stehů
17. říj 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajda nám se taky zadařilo druhý cyklus po laparo...
17. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Asi bych se v nemocnici unudila, nikdy jsem tam nebyla a ani nevím, jak bych zvládla anestezii :frowning2: A za jak dlouho poté, jsi otěhotněla ?
17. říj 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrajda Taky chodím do Gennetu a hystero mi vůbec nenabídli...
17. říj 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Aha, takže to bylo tou endometriózou ?
17. říj 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati já měla na pokoji super holčinu,takže já se nenudila teda vůbec...anestezie je asi to nejmenší nebo aspoń já jsem ji zvládla naprosto v pohodě...otěhotněla jsem druhý cyklus po laparce
17. říj 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati endometriozou to nebylo...u nás to bylo spíše v mojí hlavě :grinning: když jsem vypnula,tak jsem otěhotněla...taky jsem přibrala nějaká kila,které mě nařídili přibrat v Gennetu...
17. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Já to mám spíš naopak.... Potřebovala bych dát dolů aspoň 30 kg, abych nebyla obézní.
17. říj 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati to je asi těžší než přibrat :sweat_smile: ale bohužel to taky může být příčina neplodnosti...někde jsem četla,že změna váhy o deset procent a´t už nahoru nebo dolů příznivě ovlivňuje otěhotnění...
17. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara To už jsme zkoušeli před svatbou a žádný efekt to stejně nemělo (myslím na otěhotnění). Ptala jsem se na to i v Gennetu a řekli mi, že to u mě nemůže mít tak zásadní vliv...
17. říj 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincinnati já si to taky myslela,že je to plk (u mě).....u prvního dítěte jsem otěhotněla se 47 kg jako prd,tak jsem si řikala,že u druhého stejná váha problém nebude...jenže opak je pravdou...jsem o něco starší a tělo má už úplně jiné potřeby než tenkrát....i IVF ukázalo,že vajíček mám dost a mohla by být i kvalitní,ale tím,že jsem neměla dost tělěsného tuku,tak kvalita pokulhávala....přibrala jsem a efekt se u mě dostavil...otěhotněla jsem přirozeně bez jakékoliv hormonální podpory....ale pokud Ti to takto řekli i v Gennetu,tak asi vědí co dělají...mně právě řekla lékařka z Gennetu,že mám přibrat,jinak nemá cenu něco řešit....ale jak je to z opačnou váhou to netuším....
17. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kapibara Já tam šla právě s tím, že váha asi bude problém, ale dr. mi řekla, že v tom problém úplně nevidí. Navíc já před svatbou dala dolů 10 kilo a stejně mi to k otěhotnění nijak nepomohlo. Nejvtipnější je, že u nás v rodině jsou všechny ženy hrozně plodné (u nás se zatím narodily jen ženy:slight_smile:). Dokonce i má maminka ve 45 letech otěhotněla a mám malou ségru :slight_smile: Mám hrozně stresovou práci a na mimčo se dost upínám, i když se snažím, aby to tak nebylo, ale to prostě nejde. Na otěhotnění čekám jako na smilování, abych mohl z té blbé práce vypadnout. Hledat novou nemá smysl, je na to i blbá doba a já mám v práci jistotu. Fakt jsem zvědavá, jak to se mnou dopadne...
17. říj 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek