První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misaot
3. pro 2010

@kapibara Ty si hlavně užívej těhotenství 🙂 Dáreček máš ten nejlepší na světě 🙂

capricej
6. pro 2010

Ahoj děvčata, tak dneska mám 32 den zatím mrcha nedorazila, ale mám srach, že co nevidět dorazí už mě bolí břícho ☹ ☹ . Jsem si myslela, žee to konečně vyšlo. chjo, to je tak unfer vůči nám co nemůžeme otěhotnět a mimi strašně moc chceme ☹ .
Misaot takže leden 2011 je náš 😵
JInak přeji všem krásný předvánoční čas bez stresů a shonu a hlavně bez úrazů při lovení dárečků 🙂

misaot
6. pro 2010

@capricej Ahojky, no třeba to ještě vyjde....ale pokud už cítíš, že něco přijde tak nevím, ale věřit můžeš pořád 🙂

To si piš, že leden je náš..... a věř, že nám to vyjde 🙂 Já bych snad v i v té zoufalosti brala dvojčata...byl by to mazec, ale alespoň bych nemusela nic příště řešit 🙂

kapibara
6. pro 2010

@capricej ahoj, a test si dělala? 😕
@misaot ahoj, těhu si užívám, zrovna včera mi otekly nohy 😀 ale jinak super 😵

cincinnati
6. pro 2010

@kapibara Já si těhu naopak neužívám. Ty nevolnosti jsou strašný... ať už to přejde ... Měla jsi je taky ? Kdy přešly ?

capricej
6. pro 2010

@kapibara testjsem dělala v sobotu to byl 30 den, ale ovulaci jsem měla někde kolem 20 dne tak to možná bylo brzo. A teď nemám odvahu si test udělat to raději počkám jestli menzes dorazí nebo né, dneska se zatím nedostavila, ale uvidíme co bude do zítra. ☹ ☹
Za jak dlouho po ovulaci se objeví // čárky, samozřejmě když se všechno podaří tak jak má 😉

cincinnati
6. pro 2010

@capricej Objevily se mi po 14.dnech od ovu ...

ssaara
6. pro 2010

Ahoj! Zdravím 😉

Já našla slabé // 12.den po iui 😉

@kapibara - ty jo,tobě to strašně utíká a ty týdny ti naskakujou rychlostí blesku 😀 proč mě se to tak strašně vleče 😝 😀

kapibara
7. pro 2010

Ahoj 🙂

@cincinnati hihihi, neboj přešly mě až kolem 16.týdne 😝 😀 já si je taky pořádně užívala, byl to mazec 😖 musíš vydržet...nejlépe to zaspat asi 😅

@capricej s testem neporadím, já u obou těhu nevěděla, že těhu jsem, tak testy jsem nedělala takhle brzo...u prvního vůbec a teď myslím až nějaký 42.DC....ale asi už by mělo možná něco být vidět 😕

@ssaara no, neboj, taky už Ti to naskakuje...je pravda, že tohle těhu mně utíká rychleji, ale stejně mám ještě ten nejhorší kus cesty před sebou 😉 a jak se máš Ty? Vy?

cincinnati
7. pro 2010

@kapibara To jo spánek je nejlepší, já spala včera dopo, včera odpo a pak normálně v noci. Ráno zase zvracení a teď mám kupodivu světlý okamžik a je mi dobře, ale to určitě za chvilku přejde...
Až v 16. týdnu ? To nevydržím ....

kapibara
7. pro 2010

@cincinnati Ty vlastně asi nechodíš do práce,že? U obou těhu mě to přešlo opravdu až kolem toho 16.týdne, ale někomu se udělá lépe už dřív 😉 vydržíš to, musíš...já jsem si koupila ta zázvorová lízátka a emesin, ale moc mi to nepomáhalo 😝

cincinnati
7. pro 2010

@kapibara Nechodím jen od pátku do pondělí, pak zas budu muset. Měla jsem nějakou virózu + ty nevolnosti se nedaly... Taky mi to moc nepomáhá... Pořád hubnu, už jdu na 6.kilo. Po každém hlavním jídle je mi zle, takže už to vlastně nejím. Občas polívku, jinak rajčata, grepy, kiwi, piškoty, suchý rohlíky ...

kapibara
7. pro 2010

@cincinnati taky bych chtěla hubnout 😅 já právě taky jedla hlavně ovoce a zeleninu, měla jsem na to děsnou chuť...vůbec jsem nemohla smažené atd. 😝 neboj, bude lépe 😉

ssaara
8. pro 2010

@kapibara - tak my se máme báječně. Všechny těhotenský neduhy mi skončily s 12.týdnem a teď se cítím nádherně 😉

cincinnati
8. pro 2010

@ssaara Taaaaak ti závidím. Já s tím pořád tak bojuju. Už mám 5,5 kg dole...

ssaara
8. pro 2010

@cincinnati - tak třeba ještě ten týden-dva a už bude taky dobře 😉 I když znám holku,která je v 16.tt a pořád příšerně zvrací. To nezávidim 😒

cincinnati
8. pro 2010

@ssaara Od kterého týdne ti začali dělat ultrazvuk přes břicho ?

ssaara
8. pro 2010

@cincinnati - Ve 12.tt jsem byla u mojí gyndařky na klasickém utz a ten byl vnitřní. A pak ve 13.tt na NT na genetice a ten už byl přes břicho 😉

cincinnati
8. pro 2010

@ssaara A na tom NT ještě není vidět pohlaví ? 🙂

ssaara
8. pro 2010

@cincinnati - mě pohlaví neřekli,u nás ho prý říkaj,až je to na 100 procent,takže až v tom 20.tt. Ale pár holkám z červnovek už pohlaví řekli. Ale často třeba jen na 70 procent.

capricej
13. pro 2010

@misaot Ahoj, takže menzes dorazila, takže teď v prosinci tomu dám volný průběh a když nic z toho nebude tak doufám, že ten leden vyjde napoprvé. Jo a já vůbec neuvažuji o tom, že bych si nechala zavést jen jedno vajíčko určitě to budou 2 když už tak už.
A jak jsi na tom ty?????

misaot
13. pro 2010

@capricej Ahojky......počkej já myslela, že už máš zažádáno na IVF, já už žádost podala a tam jsem nahlásila, že chci zavést dvě. No mě se MS také spouští - koukám, že máme i stejné cykly 🙂 No já si taky prosinec nechávám jako čištění bez prášků a věřím a doufám, že leden vyjde. Už se na to připravuji i v príci, abych mohla být na neschopence a abych si tady všechno dodělala a nemusela mít špatný pocit. Kamarádka mi říkala, že si neschopenku vyřídila u praktickýho doktora, asi to také tak udělám, aby to v práci nikdo nevěděl 🙂

capricej
13. pro 2010

@misaot Ahoj, no já mám všechny papíry doma k podpisu a příští týden je nesu do centra, ale doktor si mě už zapsal na leden tak já s tím počítám, že to v lednu bude. V práci se taky snažím všechno udělat, ale jsem ekonomka a ke konci roku toho je strašně moc a všechno se dodělává až v lednu a únoru tak uvidíme co všechno dodělám. Jinak v práci ředitel to ví, takže klidně můžu dát neschopenku vystavenou z centra. Chci se zeptat, ty si budeš brát nemocenskou hned od začátku nebo až od odebrání vajíček???

misaot
14. pro 2010

@capricej Ahojky......aha tak to máš dobré, já musela podepsat žádost do 22 dnu cyklu aby se to stihlo schválit v pojišťovně.....ale ženský mi psaly, že to stejně trvá zhruba 14 dni 🙂 No já mám podepsáno a nahlášeno jaké chci léky, mám zvolená krátký protokol, to znamená, že si budu píchat injekce 12 dní a pak odběr. No sama nevím jak to udělám s nechopenkou. Doktorka mi říkala, že jak jsem mladá očekává u mě velké množství vajíček a že mě u té stimulace bude moc bolet břicho, a když mi bude blbě a bude to bolet tak jdu hned na neschopnost ale jinak přčedpokládám, že od odběru budu na neschopence až do testu v centru - říkala mi zhruba 14 dní až tři týdny. Nechci to podcenit, chci tomu dát všechno - klid a pohodu, budu ležet a užívat si volna a nic nedělání 🙂 No u mě to ví personalistka, ale vzhledem k tomu, že neschopenka zasílá u nás do Brna, kde máme sesterskou firma, která nám všechno tohle zpracovává, tak nechci aby to tam to věděli. A kdyby to nevyšlo tak nechci, aby se lidi vyptávali ☹

capricej
14. pro 2010

@misaot Ahoj, všechno kolem te stimulace mi doktor řekl, i to že si budu píchat inekce (to sice nvím jak zvládnu) . Prostě se vším jsem byla seznámena, tak doufám, ž v tom nebude nějaký háček. A jeslti mě při stimulaci bude bolet bolet břicho a nebude mi dobře tak to bych taky šla na neschopenku už dříve. Jenom nevím jak to bude s tím mým klidem na lůžku, protože když jsem byla v létě na laparoskopii a pak měsíc na neschopence, musela jsem pracovat z domu, takž žádný klid jsem neměla, ale je pravda, že teď jsem to řediteli už nahlásila že v lednu budu na nschopence a když se to podaří tak už zůstanu doma hoooooooooodně dlouho. Takže uvidíme 🙂

pavlina86
14. pro 2010

Ahojky holky, můžu se připojit?S manželem jsme byly poprvé v centru a doporučili nám IUI a pak se prý uvidí. V lednu jdu na krev kvůli profilu a manžel na spermio. Kolikrát jste byly na IUI než jste šli třeba na IVF? Jak dloho to asi trvá do 1 pokusu u IUI? Děkuji za odpověď.

misaot
14. pro 2010

@capricej Aha no tak snad to klapne i tobě 🙂 Já to mám s klidem na lůžku taky takový pochybný, ale doufám, že to vyjde, partner si dokonce vezme dovolenou, aby se o mě mohl starat, tak si to fakt chci užít 🙂 Moje nadřízená taky ví, že tohle plánuji, tak doufám, že mi nebudou moc volat a otravovat 🙂

misaot
14. pro 2010

@pavlina86 Ahojky....ano tyto první testy se dělají všem. Když zjistí, že je spermio v pohodě, tak hned při první ivulaci se může provést IUI. Já osobně jsem byla na IUI 2x a snažíme se přes rok a půl, takže jsem přestala mít sílu na další IUI a objednala se rovnou na IVF.
Jakmile budete vědět výsledky testů, nasadí Ti léky na stimulaci ovulace a budeš chodit na folikulometrii, kde budou sledovat jak ti roste folikul a sám doktor určí kdy je nejvhodnější provést IUI. V den IUI půjdeš i s manželem do centra - manžel půjde odevzdat vzrorek spermií a pak čekáte hodinu až dvě a pak jdeš na řadu ty. Zákrok IUI trví max 5 minut a jdeš domů a pak zhruba za tři týdny se modli aby si to nedostala 🙂

pavlina86
14. pro 2010

@misaot děkuji za vyčerpávající odpovědi!! 🙂Do centra jdeme až v lednu, já na krev kvůli hormonům a manžel na spermio. Tak snad v únoru-březnu by mohl být 1pokus. Jsem z toho celá nesvá, ale na to, že ta mrcha příde, jsem si i za rok a půl snažení zvykla. ☹ Ani moc nepočítám s tím, že by 1 pokus vyšel, ale určitě bych byla ráda. Na toto jsem hrozná sniřuju se víc s tou horší variantou, pak mě spousta věcí míň bolí!! Samozřejmně to obrečím,ale...život jde dál a nikdy není tak ,aby nemohlo být hůř!Samozřejmně bych si mimi moc přála, už kvůli manželovi!! ☹ Tak snad to vše dobře dopadne!! 🙂 Budu v to doufat!!!!!Jinak držím všem pěstičky!! 😉 😉

misaot
15. pro 2010

@pavlina86 ahojky, není zač 🙂 Také přeji mnoho štěstí.... Doufám, že ty budeš právě ta, které IUI zabere a nebudeš muset podstupovat IVF 🙂 přeji krásné Vánoce 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru