První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

capricej
20. led 2011

@misaot no právě také jsme si postavili rodiný domek a zatím jsme tady sami 🙂

misaot
20. led 2011

@capricej Vážně? no takže víš co to je, mít dva prázdné nevybavené pokoje 🙂 No snad to vyjde....kéž by 🙂

Tak petrajda ne a ne napsat, asi je právě u tohto doktora 🙂

capricej
20. led 2011

@misaot přesně o tom mluvím dva prázdné pokoje a zatím se z nich staly sklad a šatna
asi jo, doufám, že dá vědět 🙂
prosím tě můžu se zeptat odkud jsi ty???

petrajda
20. led 2011

Ahoj holky jen napíšu jak jsem dopadla na kontrole a pak dočtu.Musím ještě na chvíli mazat do práce.
Misaot - Mám naplánovanou punkci na příští středu,ale musela jsem dokupovat Gonal, aplikovat do neděle.Špatně mi rostou folíci,ale to mě varoval.Na pravo viděl čtyři na levo dva,ale tvrdil,že je mám nějak špatně vidět,že jich tam bude víc. Sliznice je v normě.
Na rovinu mi řek,že s mejma hodnotama by mě jiný car ivf asi neudělal,nevím jestli kecal,ale jemu já dost důvěřuju,jde o to že jsem sice fyziologicky zdravá jen mám nějakej špatnej hormon,kterej mi nedovolí aby mi zdárně po stimulaci rostli folíci. Uklidnil mě že záleží na kvalitě nikoliv kvantitě. No tak doufám,že bude z čeho vybírat.
Jsem z toho se přiznám na nervy, cestu budem jsem probulela,byla sem hnusná na kolegyni,ač si to vůbec nezasloužila, nesnášim celý svět ☹

petrajda
20. led 2011

capricej - gratuluju k takové bohaté úrodě,hlavně ať se drží. To je krásná zpráva.

Holky já taky ještě neplánuju co pořídit. Občas mě to veme a koukám po kočárcích,ale ve skutečnosti bych nevěděla co pořídit, fakt až takhle předbíhat nechci 😀 Kamarádka nás furt drtí kdy že budem mít to mimčo,že má plno věcí po dceři,tak aby to mohla udat 🙂

Také jsme zrekonstruovali byt v domě který patří manželovi.Je to velký byt a doufám,že v něm nezůstanem jen s andulakma a rybičkama.

Jinak jsme si dali ICSI a PK.Pokud něco zbude tak na mrazák,ale nevím,nevím...

misaot
20. led 2011

@capricej Jasné, já jsem z Prahy, ale jinak jsem se narodila v Jablonci nad Nisou, kde mám celou svou rodinu, do Prahy jsme vyjeli za přitelovou prací a už jsme se tu nějak zahnízdili 🙂

Jo my taky ty dva pokoje používamá jako sušárnu a druhý jako sklad 🙂 a ještě to označujeme jako studené pokoje, protože tam netopíme 🙂

misaot
20. led 2011

@petrajda

Neboj, žádný nervy! Vše dobře dopadne, přesně jak jsem psala Capri, potřebuješ alespoň jedno kvalitní emryo a věř, že ho budeš mít, jen se nestresuj a mysli pozitivně.

Proč by ti jiné CAR neudělalo IVF? To jako by ti řekl, že nebudeš mít nikdy děti!

Nenech se vynervovat!!!

misaot
20. led 2011

@petrajda Všechno dobře dopadne.... folíci narostou 🙂

petrajda
20. led 2011

misaot - on mě nenervoval, je to takovej doktor zlatíčko 😵 ,ale teď sem si jinde zjistila,že má pravdu.
ten hormon se skrývá pod zkratkou FSH-způsobuje růst vajec.
Teď sem se dozvěděla o jedné holčině která kvůli tomu měla ivf stopnuté. Léčit to nejde.

misaot
20. led 2011

@petrajda No a co jako dál? To jako kvůli tomu nemůžeš mít děti?

misaot
20. led 2011

@petrajda A ta holčina teda nemá děti, nebo já nevím nějak tomu nerozumím....

petrajda
20. led 2011

misaot - to nevím,tak dalece sem se neptala.
děti mít můžu,ale dá to ještě víc práce než jsem si myslela.Díky FSH ti rostou vajíčka a já mám nějakou podhodnotu,při které jinde by mi zamávali a zbohem šáteček. Tady jsou schopní to řešit. Gonal je údajně jediný stimulat,který pro mě připadá v úvahu.
Já jsem dřív v tomto caru chodila k jiné doktorce,ta odešla nebo byla odejita,jsem ráda za tohoto doktora, je nejvíc oblíbenej v našem caru.Tak doufám,že to k něčemu bude. Má původní doktorka mě moc o věcech neinformvala,no napadlo by tě se ptát na hormon FSH 😅 . Jediné co by se na celém tom procesu změnilo,že bych se vykašlala na iui a rovnou šla na ivf.To je celé.

misaot
20. led 2011

@petrajda No tak to jsem z toho uplně mimo, no uvidíme, musíme věřit, že všechno dobře dopadne. Moc držím palečky.

Ta naplánovaná středa na OPU je už na 100%? Nebo jdeš ještě na kontrolu?

petrajda
20. led 2011

Hele já tomu taky moc nerozumí,ale věřím doktorům.Neznamená to že jsem neplodná,jen že to jde hůř.A k tomu blbej spermiogram mého muže ☹ .

OPU mám na středu 100%!! Ty jsi začala stimulovat gonal jako já,viď? Hele já si nejsem jistá zda nemám nějak prodlouženou stimulaci třeba o den kvůli těm folíkům,on mi to rozpočítal Gonal ještě dnes až do neděle, od zejtřka 3dny Cetrotide,Ovitrelle v pondělí.Punkce ve středu.

misaot
20. led 2011

@petrajda Ne já beru Puregon a Decapeptyl - decapeptyl injekce je na to abych měla hodně vajíček a puregona je na stimulaci vajíček. Já jdu na kontrolu znovu zítra, kde mi definitivně řeknou jestli pondělí nebo úterý. Zatím píchám normálně, ale myslím, že zítra taky dostanu jiné léky. No uvidíme.

No uvidíme, zachvíli jedu na to předoperační vyšetření, tak doufám, že bude v pohodě.

petrajda
20. led 2011

misaot a od kdy přesně stimuluješš??

misaot
20. led 2011

@petrajda Od pátka - dne stimuluju sedmý den.

cuddle
20. led 2011

@petrajda tak to jo , já jsem říkala, že ty 2 je vždy taková lepší šance , ale taky pak ta možnost těch dvojčátek 🙂 no jsem na Vás hrozně zvědavá a budu to sledovat s napětím a držet všechny palečky 🙂

cuddle
20. led 2011

@misaot to stejně co před chvílí jsem psala petrajdě ..... 🙂

petrajda
21. led 2011

cuddle - já bych dvojčata brala všemi deseti.teď co vím víc o sobě tak ještě víc po dvojčatech toužim,ale budu samozřejmě ráda aspoň za to jedno.

misaot - tak hořím nedočkavostí co nám povíš o kontrole 🙂

cuddle
21. led 2011

@petrajda teď jsem četla v jine diskuzi jednoho CARu v Brně jakou meli krasnou uspesnost v srpnu 2010 , kdy z 10ti holek maji dle mě krásnou úspěšnost , a skoro same chlapečky, díky tomu IVF - vybírají ty rychlejší spermijky k oplodnění a pak jsou samý kluci a z 8 úspěšných IVF jsou 3x dvojcata - takže sance je docela velka
na jednu stranu to zni hezky, dvojcata, clovek to vezme jednim zatahem, ditko si bude mit s kym hrat i to je pak jak vyrustaji super, ale ten prvotni zaprah je asi pekna makacka nemluve o tom kolik ty deti najednou stoji 😉

petrajda
21. led 2011

cuddle - jéé kdyby to tak bylo všude s tou úspěšností,ale hezky a příjemně se to poslouchá.

No s těmi dvojčaty si uvědomuju že by to byla si dost velkej mazec,mě stačí dvouletej synovec když ho občas hlídám,to je strašný šídlo. Já to beru spíš teda tak,že dvě děti bychom s mužem strašně chtěli ať dvojčata nebo po sobě,ale když vím jak to teď je u nás,tak si pak neumím představit že bych toto všechno absolvovala s malým dítětem,pokud by nám ještě nějaké ivf zbylo z těch z části hrazenejch. No samozřejmě pořád je tu ta malá šance že se zadaří třeba i přirozeně..ale prostě to beru takhle.manžel teda koulí oči nad dvojčatama,když mu nahlásim co by se mi líbilo,nehledě že má máma je sama z dvojčat,ale tak nějak na něm teď už pozoruju,že by se mu ta představa zas tak už nezajídala.

cuddle
21. led 2011

@petrajda no jo ono si nato brzo zvyknes, známá taky davala 2 morulky páč měli nějak penizky jen na jedno IVF na dalsi by uz museli resit nejakou pujcku nebo nasetrit, takže se rozhodla pro 2 najednou a ono se zadařilo, obě se ujali na prvni IVF a ma 2 krásne panenky. Rekla bych, ze ten prvi rok byl docela horne narocny, jedno spi, druhe ji, a tak porad dokola, takze unava je jiste citelne znat, prevazne kdyz nemas pohliz babicku nebo nekoho kdo vypomuze
Ale ted po 2 letech o holkach pomalu nevi, pohraji si spolu, zabavi se - maji rezim a jde to 🙂
já bych ze začátku asi byla chvilku v šoku, ale taky bych to nakonec přešla s usmevem a tesila se - jen bych si pak prosila od kazdeho druhu jeden kousek 🙂))

petrajda
21. led 2011

to víš že to jde, prostě by muselo 🙂

janulka1980
21. led 2011

@cuddle drzim palce! a vlastne vsetkym snazilkam a tehulkam! kraaasny vikend prajem!

misaot
22. led 2011

@petrajda Ahojky, jsem konečně tu 🙂 Omlouvám se, ale musela jed domů do Jablonce, hlídat synovce 🙂
No podbříšek je teda řádně nebobtnalej, v pátek mi doktor viděl cca deset na jedné a přes deset na druhé, otázka je, zda všechny dorostou do požadované velikosti a zda vůbec všechny odeberou. Každopádně můj termín odběru je pondělí 8. ráno a celkem dost jsem vyklepaná ☹ snad to dobře dopadne jako capricej. Dnes jsem si naposledy píchala puregon a decapeptyl a dnes ve 20 hodin si musím píchnout dva ovitrelly na prasknutí. No a pak se děj vůle boží. Žádné jiné léky nemám. Takže držte palce, v pondělí se jistě neozvu, ale v úterý dám vědět 🙂, co ty Capri, už máš nějaké info, kdy proběhne ET?

capricej
23. led 2011

@misaot ahoj, tak to jsou dobré zprávy tolik folikulů, to je super. Budu držet palce. Já jdu na ET v pondělí v 9 hodin. Tak pak dej vědět jak jste dopadli, já sem určitě taky napíšu jsme dopadli a kolik jsme si nechali zavést. Momentálně jsme rozhodnuti pro dva bobky, ale uvidíme co řeknou v centru. Tak zatím pa a hodně štěstí

petrajda
23. led 2011

misaot - to bydlíme kousek od sebe 🙂 . Já mám břicho jak ve třetím měsíci,a nevím zda kvůlu hormonům,nebo mému přibírání. V podstatě od té doby co se snažíme mám pořád pocit že přibírám ☹ . Nevadilo by mi to,kdybych
věděla,že to má nějaký efekt.
Já dnes napíchám poslední gonal, zbitky ze tří per, tak mi to vymyslel doktor,protože mě gonal přidávali,taky třetí a poslední Cetrotide a zejtra už jen jeden Ovitrell. Na punkci jdu ve středu.Sem tzeda napjatá jak kšandy kolik toho bude a jak vyzrálé. Mám strach 😨

capricej - držím palce na et 🙂 a určitě dej vědět 😵

kapibara
23. led 2011

Ahoj Holky 🙂
Čtu Vás průběžně, ale nestíhám reagovat....ale koukám,že vše probíhá celkem v poklidu, tak to jsem ráda 😵 držím Vám pěsti na co nejúspěšnější OPU 😉

@petrajda taky jsem měla břicho jak balon, to k tomu patří...

petrajda
23. led 2011

kapibara - ahoj..jojo břicho jak nachlastaná velryba 😀 si tak připadám 🙂 .
už se ti blíží termín 😵 hlavně ať je to co nejrychlejší

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru