První IUI v květnu 2010

sedmitecka
27. dub 2010

ahoj všem, najde se tu někdo, koho čeká v květnu první IUI, abysme se vzájemně mohly podporovat a sdělovat si zkušenosti 😉

misaot
3. únor 2011

@petrajda Ty jo to věřím, že ti to na zábavě vůbec neubere 🙂 a ty jsi nikdy nepila, nebo ti nedělá alkohol dobře a rozhodla ses radši nepít?

petrajda
3. únor 2011

misaot - měla jsem před deseti lety zdravotní problémy,tak jsem přestala pít jakýkoliv alkohol. I na svatbě jsem si připila minerálkou 🙂

capricej
3. únor 2011

misaot - no tak to bybyla hodně velká náhoda. Ale pravda to může být. Jenom nevím nevím, sice to není jak klasická menstruace je to světlejší než vždycky tak nevím jeslti to je dobře nebo špatně. Už raději ani nehledám žádne diskuse na toto téma, protože bych nic jiného nedělala než čučela na net.
petrajda - tak s tím alkoholem to je dobrý, já jsem v mládi mohla vipít nevím co a nic mi na druhý den nebylo, ale teď vypiju 2x2dc bíleho a na druhý den se trápím jako čert, takže už pomalu taky přestávám pít a je to super.

misaot
3. únor 2011

@capricej můžeš si to skutečně plést s lehkým krvácením právě při zahnízďování vajíčka

: Navíc mohla být menstruace zaměněna za krvácení v době očekávané menstruace, a přitom šlo třeba jen o slabé krvácení (»špinění«), které způsobilo uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze. 😎

misaot
3. únor 2011

@capricej petrajda : Netvrdím, že jsem nějaký alkoholik, ale já můžu pít celou noc a druhý den mi nic není. Piju ale tak třikrát do roka. Jinak taky nepiju, dokonce ani neholduji večerům s parnerem u lahve vína.

cuddle
3. únor 2011

@misaot ano mas pravdu, uvidime kolik toho jeste dostanu
ted mam jen Norethisteron , abych dostala MS a pak Clostík , a pak se uvidí

misaot
3. únor 2011

@cuddle budu moc držet palečky aby jsi to rychle dostala, at muzes zacít stimulovat.

capricej
3. únor 2011

@misaot jej, tak se mi mrcha rozjela na plný obrátky. Už jsem volala do centra, dr řekl abych nepřestávala v braní utroše a v ponděli dorazila na krevní testy. Prý se to zřídka stává, ale nedával tomu moc naděje. Už se děsím co mě bude pak zase čekat. 😒

misaot
3. únor 2011

@capricej no co by tě čekalo, odmenstruuješ a pah hned zase stimulka a KET. rozhodně bych na nic nečekala a hned se vrhla na další pokus, dokud máš tak pěkně připravené tělo na otěhotnění. Zůstaneě do pondělka na neschopence,nebo jdeš do práce zítra?

capricej
3. únor 2011

@misaot a co bude obnášet ta stimulka???
Do práce zítra nejdu uvidím co řeknou v pondělí a když tak si to nechám ukončit potom

petrajda
3. únor 2011

misaot - capricej, na KET se musí taky stimulovat?

S tím pitím alkoholu máte pravdu, ve mě se ale vstřebával vždycky dost špatně,ty dny po nějakém tahu to bylo za trest a i jiné věci. Jsem ráda,že to mám takhle a sem klidnější i zdraví je na tom o moc líp

misaot
3. únor 2011

@capricej No jedná se o podobnou stimulaci jakopři IVF, jen asi né v takové míře. a pak setjě podle UZ, ti kolem 15 den vloží emrya, to je právě výhoda, když máš zamraženo, nemusíš čekat a můžeš hned další cyklus.

misaot
3. únor 2011

No určitě tentokrát nebude brát léky na tvorbu a zrání vajíček. Podle mě ted budeš brát nějaký prášky na sliznici a na nějaké prokypření dělohy.

capricej
3. únor 2011

@misaot to jako že si zase budu muset něco píchat?? to snad né . Já jsem si myslela, že budu brát třeba jenom nějaké léky nebo tak něco.

misaot
3. únor 2011

@capricej no já si myslím, že by tentokrát injekce být nemusely. nebo ne nemusely neměly by být.
Ale ty jsi psala, že sliznice Ti roste normálně, tak by si nemusela brát nic. Ale utroš tě asi nemine 🙂 Pokud ti ten utroš nedělá dobře, tak si zkus říct o ten gel co beru já, vůbec to ze mě nevytéká a nic mi po tom není.

petrajda
3. únor 2011

Holky to sem vkládám jen pro informaci. narazila sem na to na jiné diskusi, u nás v caru to prý nabídli jedné paní

IVF versus IVM
Během standardního režimu IVF ženy užívají po dobu pěti týdnů léky pro stimulaci ovarií k produkci vajíček. Ta jsou pak odebrána za ultrazvukové kontroly. Náklady na terapii se ve Velké Británii pohybují v přepočtu okolo 40 000 Kč. Celý proces trvá poměrně dlouhou dobu a navíc u žen s polycystickými ovarii existuje vysoké riziko vzniku hyperstimulace vaječníků, jež je pro ně v mnoha případech fatální.

Při IVM se léky neužívají vůbec. Z ovarií se odebírají vajíčka, která jsou ještě nezralá. V laboratoři pak během 24 až 48 hodin dozrávají a jsou užita k fertilizaci a implantaci do dělohy. Hlavní výhodou pro pacientku je bezpečnost této metody. Technika je výhodnější hlavně pro ženy se syndromem polycystických ovarií (PCOS), neboť právě medikamentózní léčba jim přináší řadu nebezpečných vedlejších účinků. Rozhodující je i cena, neboť IVF patří stále k relativně nákladným výkonům. Pomocí IVM by se mohla terapie neplodnosti stát mnohem přístupnější.

Nevýhodou může být to, že vajíčka, která dozrávají v laboratoři, mají poněkud tužší obal než vajíčka spontánně vyzrálá. Oplození se provádí pouze metodu ICSI (intracytoplasmatic sperm injection). Vědci se tedy snaží připravit taková média, kde by se vajíčka vyvinula podobně jako přirozenou cestou. K oplození pak bude stačit běžná inseminace.

cuddle
3. únor 2011

@petrajda to jakoze, už jí nabídli tuto medodu, tak to koukám, neslyšela jsem o tom, tak kdoví, třeba to bude dalsi krok, ale jak to vidím, tak ty soukromé kliniky budou doporucovat IVF vzhledem k cene co zinkasuji a nebo na toto nasadi nejakou zavadeni supr cenu....☹

petrajda
4. únor 2011

cuddle - hezká fotka 😉
v něčem máš pravdu,ale už sem se sama setkala u nás v caru,že , minimálně jeden doktor, se snaží jednotlivé případy řešit individuálně. Co tak chápu tak první ivf ,ať se povede nebo ne, ukáže případně na nějaké další nedostatky. V mém případě to je nízká produkce vajíček. při druhém pokuuy mohou případně změnit nebo doporučit jiné léky na stimulování,zvýšit dávky a podobně.Mě taky doktor řekl,že kvůli mé nízké produkci vajíček bych jinde měla stop stav,oni jsou ochotní to řešit.Ověřila sem si to,mluví pravdu 😉 .Může za to nějaký hormon,jestli tam půjdu příště,tak se na to chci víc zeptat,jak moc mě to omezuje při,dejmetomu, přirozené reprodukci 😅 . pro mě to byla taky novinka.

misaot
4. únor 2011

@petrajda Ahojky holky, tak jak dneska je? Já nevím, mám také blbý pocit, že se ve mě chystá MS, jako vůbec nešpiním nic, ale prostě úplně stejný pocit, cítím podbříšek a vaječníky, a myslím, že to brzy přijde ☹

Jak jsi na tom ty petrajdo?

capricej
4. únor 2011

Zdravím a přeji krásné sluníčkové ráno. Tak jak se vede.
Mi se krvácení rozběhlo , v pondělí jdu na krev. dneska jsem dělala poslední TT a nic. Tak uvidíme co nam řeknou v centru.
chtěla jsem se vás zeptat jestli se dají udělat ještě nějaké testy, aby zjistili proč se ve mě bobci neudrží.

misaot
4. únor 2011

@capricej

Ahojky, u vás je sluníčko? Praha hlásí zataženo ☹

Capri: Na tuhle otázku jsem se v Caru ptala, říkali mi, že zpravidla po prvním IVF se nic nezjišťuje protože úspěšnost prvního IVF je 35%, ale opakováním se šance výrazně zvyšují. Být tebou neztrácela bych čas testováním a zjišťováním proč se to neuchytilo a hned bych šla do KET. Samozřejmě pokud bys na tom trvala, asi by ti to měli udělat 🙂

capricej
4. únor 2011

@misaot a jak se může šance na oplodnění zvyšovat při opakování? To nějak nechápů.

misaot
4. únor 2011

@capricej ani já ne, ale všude to říkají, tělo je prostě nějak už nastavené , fakt nevím, nejsem odborník. Zkus se na to zeptat v pondělí 🙂
A jinak jsi v pohodě? Bereš to sportovně, že jo?

capricej
4. únor 2011

@misaot tak jak se mě nikdo na to neptá tak jsem v pohodě, ale jak mám o tom mluvit tak hned začnu brečet.
Mám totiž strach že je něco v mým těle a prostě to oplodněné vajíčko moje tělo nepříjme a vypudí, jako nějakého nepřítele. z toho mám největší strach, že půjdu na ket a zase to nevýjde, ikdyž si říkám že to výjde že to výjde ale strach mám pořád velký.

misaot
4. únor 2011

@capricej Rozumím Ti, ale musíš si říkat, že už jsi ušla tak strašně dlouho cestu, že už ti zbývá jen kousek a dojdeš do cíle a nebylo dobré to vzdávat. Musíš být optimistická, nevyšlo to ted, vyjde to příště! a Určitě se to podaří, jsi teprve na začátku a máš zamražené emrya, to se kolikrát ani nemusí podařit. Podívej u petrajdy, tam se bohužel nepodařilo zamrazit a podívej jak je optomistická, ty máš velkou výhodu a toho si važ. Tak hurá do toho! Příští emryjka se ujmou! Tvoje děloha je na to už připravená!

capricej
4. únor 2011

@misaot díky, je super znát někoho s kým si o tom můžu povídat. A ještě jednou díky za povzbuzení

petrajda
4. únor 2011

misaot - ahoj. Včera večer sem začala cítit podbřišek, trochu záda jak před ms.Tak nevím..snažím se z toho nedělat žádné závěry,ale spíš se moc netěším. navíc si myslím že já s utrogestanem menstruovat nezačnu,ale možná se mílím. Nikdy dřív sem to nezkoušela. Vždy sem uměle vysadila a tak 4-7 dní a ms započla.Ale te´d vysazovat nebudu!!

Opimistická?? Spíš se opravdu snažím na nic netěšit.

misaot
4. únor 2011

Holky, prostě mi to zvládneme, jestli to nebude ted, tak bude příště! Podívejte na na kapibaru, tak hned po IVF otěhotněla přirozeně, prostě nesmíme ztrácet hlavu.

Já jsem teda dnes také silně pesimistická,protože cítím podbříšek jako před MS! Ale nesmíme ztrácet naději! Sakra ženský jsou silný osobnosti!

petrajda
4. únor 2011

misaot - nám nic jiného nezbívá.
Svého chlapa sem teda hodně zklamaného viděla vlastně jen jednou. Když jsme měli po dovolené a on celou dobu doufal,že si určitě přivezeme z vody plaváčka. A vlastně ještě jednou,když nám v caru řekli,že tři ze čtyř museli vyřadit a transferovat budou jen jedno ☹

kapibara
4. únor 2011

Ahoj Holky 🙂
Nezoufejte!!!!! Zatím není nic ztraceno. Ale úplně si vzpomínám na sebe ☹ já jsem věděla, že jestli ještě někdy půjdu do KET nebo IVF, tak za hodně dlouho...vzalo mě to hodně ☹ mně se zadařilo za 4-5 cyklů, byla jsem po laparce a jednom nezdařeném IUI 🙂

@petrajda
@misaot jak jste dlouho po ET?
@capricej je mi to líto, ale jak píše misaot, máš v mrazáčku, to je silná motivace 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru