Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
10. srp 2010

Před chviličkou jsem byla na Wc a zdá se mi, jakobych začínala maličko špinit. A podbřišek mě pobolívá jako před menses. Tak nevím, co to znamená, na menses je docela brzo, když jsem byla teprve v sobotu na transferu. Ach jo.

78marcela
10. srp 2010

@gabikri Opravdu, pošli jim stovku a bude to. A jakmile nastoupíš na neschopenku, tak jim naráz pošli ten zbytek. A i když si z hlavy přesně nepamatuju tu částku, kterou bys měla poslat na tu nejvyšší mateřskou, tak když si to spočítáš tak, abys za posledních 12 měsíců měla průměr asi 1100 (přesnou částku fakt nevím a podle různých internetových zdrojů se maličko lišila, proto píšu 1100 jako jistotu). tak dostaneš nejvyšší mateřskou, která je v současnosti necelých 29000,-
což už se dá, ne?
Ale jak říkám, kdoví kdy to pání poslanci zruší.

hanulinecka
10. srp 2010

@78marcela a kolikátý den jsi...muže to znamenat zavrtávání hušš pozitivní mysl kočko 😵

gabikri
10. srp 2010

78marcela : moc díky, já už to takhle slyšela, ale moc se mi to nezdálo, proto jsem platila tu stejnou částku měsíčně 😉 Ale je to fakt Kocourkov, to určitě zatrhnou, to je jisté 😀 Posílám stovku a snad se do října nezmění 😉

hanulinecka
10. srp 2010

@78marcela týýý jo jako v tom se nevyznám co tadfy debatujete,ale to jako fakt když si posíláš 1000 korun pak dostaneš tu velikábskou mateřskou týýýý jo tak to je super

gabikri
10. srp 2010

78 marcela : špinění nic neznamená, spíš naopak, se mimísek zavrtává, 😉 pokud to není vyloženě mrcha, tak to nic neznamená! Hlavně neplaš 😉

78marcela
10. srp 2010

@hanulinecka jsem třetí den po KET..vlastně už čtvrtý, když kouknu na hodinky.
Jojo, je to tak, ale má to ještě další podmínky, jako OSVČ si to musíš platit 270 dnů v posledních 2 letech před nástupem na mateřskou a současně v posledním roce to musí být 180 dnů v tahu...ale i tak je to velmi slušné. Než to zrušej.

gabikri
10. srp 2010

hanulinecka : no vypadá to jako velký výdělek, ale k tomu si musíš ještě sama platit sociální zdravotní cca 3500,- měsíčně ať vyděláváš nebo ne. To nikoho nezajímá 😉 Takže s tímhle patíš státu 4500,- 😖

78marcela
10. srp 2010

@gabikri já se snažím neplašit, ale i minule jsem měla 4. den nějaké bolesti, schválně se kouknu do alba, jak jsem to měla.

hanulinecka
10. srp 2010

@78marcela no jo pozrušují asi všechno porodné výhody a jsme tam kde jsme 😝
nevíš taky náhodou když pujdu toho 16.listopadu na neschopenku z čeho se mě počítá jestli rodičáku nebo z výdělku???????

hanulinecka
10. srp 2010

@gabikri jj je to já to tenkrát chytla jěště dobře nemocenskou jsme měla jak kdybych chodila do práce mateřskou jěště vyšší porodné 19 tisi no pohádka ,která už se nebude opakovat 😝

78marcela
10. srp 2010

Tak minule taky 4. den bolesti, píchání a tlak v podbřišku. Ale nešpinila jsem.

gabikri
10. srp 2010

78marcela . tak teď jsi mě totálně zblbla 😝 Jsem OSVč čtyři roky, platím si to od začátku, jsem ok? 😉

gabikri
10. srp 2010

hanulinecka: tak to byla fakt pohádka 😵

78marcela
10. srp 2010

@hanulinecka Hani, to vůbec netuším, z čeho se to počítá. O to jsem se vůbec nikdy nezajímala.

@gabikri Když si to platíš čtyři roky, tak není co řešit. Chtějí 270 dnů, což je přesně 9 měsíců, takže jsi rozhodně v poho a neplaš.

hanulinecka
10. srp 2010

@78marcela jj zkusím si to pohledat

hanulinecka
10. srp 2010

tak kočky dobrou noc ráno brzo vstávám tak jdu za pelechu
měj te se krásně a skládejte básně ozvu se asi ve čtvrtek nebo v pátek...podle počasi na chatičce 😵

78marcela
10. srp 2010

ok. Dobrou noc, já se taky loučím, dneska jsme tu diskusi pěkně natáhly🙂
tak dobrou holky, snad se to u mě do rána nějak srovná. Krásné sny. A užij si volno, Hani.

gabikri
10. srp 2010

Holky díky za milou společnost a rady! Dobrou noc 😵 😵 😵 😵

rebeca_1
11. srp 2010

Krasne dobre ranko, no panecku Vy ste toho ale popisali...
Docitat Vas bude hotova sichta )))))
Idem nato....

rebeca_1
11. srp 2010

@hanulinecka tak uzi si tie dni na chatke, pocasie Vam praje.. Oddychni si!!!!

@78marcela ja mam gelove nechtiky uz 10 rokov a poviem pravdu, ze ked si ich dam dole na nejake 2 tyzdne, som z toho patricne nervozna )))))
Kvoli spineniu nepanikar, tiez si myslim ze je to zahniezdovanie. Bud pokojna, vsetko je na najlepsej ceste!!!!!

@gabikri ja som si platila 6 mesiacov to dobrovolne pripoistenie 40 euro mesacne a nakoniec mi povedali, ze to staci si zacat platit az ked otehotniem. Musi tam byt ale tych 270 dni. Ja som zamestnana, takze snad mi dobre poradili....

gabikri
11. srp 2010

dobré poledne 😉

rebeca : to si může platit i člověk když je zaměstnaný aby dostal pak vyšší mateřskou?

narci
11. srp 2010

ahoj, chtěla jsem se zeptat. Šla jsem na genetické testy kvůli darování vajíček, ale začínám váhat, protože se bojím, že to té paní ani nemusí pomoci.

kvakuska
11. srp 2010

@narci ahoj, proč myslíš že jí to nemusí pomoci? ... jistota není nikdy, ale dáš jim šanci mít mimi, šanci kterou by bez darovaných vajíček neměli ... je tady přímo diskuze o darování vajíček a tam by ti děvčata pěkně napsala, jestli jim darovaná vajíčka pomohla nebo ne 😠

narci
11. srp 2010

no protože všude píši, jak to zkouší tolikrát. Pro mě to není taky jednoduché. Nikdy jsem o tom darování vajíček neslyšela, až mě upozornila kamarádka. A tak jsem tam šla dala krev. Mám překrásného chlapečka a chci někomu pomoci, jen nechci aby netrpěly maminky ještě víc.

narci
11. srp 2010

asi to opravdu pomáhá. tak to jsem moc ráda.

rebeca_1
11. srp 2010

@gabikri ano, u nas ma Slovensku ano. Ale ta vysia materska je len prvych 6 mesiacov 18 000 sk mesacne ak sa nemylim...
@narci rozhodla si sa pre skvelu vec )))) Nepochybuj o vysledku! Tes sa z toho, ze niekoho urobis stastnymi....
Aj tak je to vsetko v Bozich rukach a cele je to jedna velka loteria (((((
Ale ty robis urcite dobre, tak uz nepremyslaj nad tym!!!!!

narci
11. srp 2010

No stejně jsem tam šla na ty testy. Jsem úplně zdravá, a pocházím z velmi plodné rodiny. Snad jich bude dost pro víc. Jen jsem to řekla manželovi, a nedovolil mi to. Tak mu budu poprvé asi lhát.

gabikri
11. srp 2010

narci : na ty testy musí jít každá dárkyně, bez toho by tě nevzali. A jestli dají všechny vajíčka jedné ženě, nebo rozdělí mezi více příjemkyň, to si rozhodne to centrum, kam půjdeš. Třeba v Reprofitu dávají od jedné dárkyně všechna vajíčka jedné ženě.

narci
11. srp 2010

aha, právě do Reprofitu. To mě mrzí, tak aspoň jedné ženě. No jen jsem chtěla říct, že stejně jsem šla už na ty testy, tak se nesmí ustoupit. Jen je mi líto že aspoň nevím jestli to té paní pomohlo. Ale je to anonimní, což je taky dobře.

gabikri
11. srp 2010

narci : já jsem do Reprofitu šla také hlavně proto, že ty vajíčka dostanu všechny a zbyde eventuálně na zamrazení. Chodila jsem před tím do státního car, kde se vajíčka rozdělovaly mezi víc příjemkyň a tak jsme dostala dvě podle mého názoru nekvalitní a na zamrazení nebylo co. Pro tu ženu, co ty vajíčka chce, je daleko lepší, když dostane všechny, protože vyberou ty opravdu kvalitní a ta naděje na úspěch je tím pádem daleko vyšší 😉