Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

andinka22
8. říj 2010

@maja3.s mě dnes čeká velký úklid, ale vůbec se mě nechce, no ale musím. Ještě uvařit a má se stavit švýca na kafíčko, no toho bude až, až.

okcelok
8. říj 2010

Ahoj holky,tak jak se máte?Já pořád zvracím,už jsem za týden zhubla přes dvě kila a k tomu mě doktorka včera řekla,že je pod plodem malý hematom,tak musím hodně ležet a nenamáhat se! Kdy si konečně začnu užívat to těhotenství??!! 😲

dorra
8. říj 2010

@okcelok asi až po zdárném prvním trimu a NTscreeningu. Opatruj se a užívej si aspoň to, že těhotná jsi, co by za to jiné daly. Já neblila, přibrala jsem už 13kilo (a to nežeru!, papkám, jen abychom žily), zčernaly mi nohy, natékají mi i uši a jak si to užívám, jaká já su ščasná!
Děvčátka, držím pěsti ke kontrolám! Je to paradox, ale docela vám ty výlety do RF závidím, jezdili jsme tam rádi. A už teď se tam zase těším, jenom doufám, že už pojedeme i s drobcem.

okcelok
8. říj 2010

@dorra jo,já jsem šťastná a moc se těším,ale chci,aby bylo vše v pořádku a já se nemusela pořád strachovat. Do konce trimestru mě zbývá ještě 5 týdnů,tak budu opatrná. Já mám pocit,že mám hlad pořád,furt musím něco jíst!! 😝 😝 😝

78marcela
8. říj 2010

@andinka22 Myslím, že by jsi měla zvolnit, pokud máš tolik práce, tak i to má na to vliv. Hodit se do klidu je fakt důležitý. Já na tom byla podobně, furt jen práce, a práce, přítel na mě býval naštvanej, že se skoro nevidíme, ale v lázních jsem si ty priority utřídila. Mě velmi pomohly, a jela bych klidně zase. Opravdu.
A te'ď jsem doma už třetí měsíc, jsem v klidu a v pohodě, bez stresů, otěhotnět se mi podařilo, byť jen na krátko, ale podařilo...pokud to jde, tak to trochu zredukuj, at jsi v pohodě.

dorra
8. říj 2010

jj, já vím a Ty víš, že teď už se budeš o to malé strachovat celý život, tak si co nejdřív zvykni. Já měla šílený hlad asi dva týdny, manžel mi vozil domů navíc obědy.Měla jsem hladové křeče, furt mi kručelo v břiše, jako bych nejedla celý den. Byl to těhupřízrak, bo kromě toho a šíleného slinění jsem vůbec nepozorovala, že se se mnou něco děje. Nebolela mě ani prsa. Ale trvalo to fakt necelé dva týdny, teď už jím jako dřív.

78marcela
8. říj 2010

@okcelok holka, holka, strachovat se teď už budeš celý život. Vždyť jsme to už tu probíraly. Jak budeš mamča, strach tě neopustí už nikdy. Zrovna dnes jsme kecaly s kamarádkou, kluk jí šel teď v září do první třídy, a co má starostí a strachu...to už bude pořád,, nejřív, aby to bylo v pořádku, po prvním trimestru, aby bylo další vyšetření Ok, pak aby porod dopadl dobře, pak každé zakašlání, zoubky...
Já jsem docela taky srágora, a čím jsem starší, tím je to horší. Někdy si říkám, jestli to tak třeba nemá být, že to dítě mít nemám, třeba to tak osud chce...nevím.

okcelok
8. říj 2010

@dorra přesně,furt bych jen jedla a mám to tak od toho 5 týdne. Navíc obědy?To jste pěkně papali!! 🙂

andinka22
8. říj 2010

@78marcela no já bych ráda zvolnila, ale bohužel ono když máš e-shop, tak to moc dobře nejde. Tak proto aspoň vypnu v lázních a nechám to na manžovi, snad to zvládne.

okcelok
8. říj 2010

@78marcela já vím bobku,bavíme se o tom pořád,bojíš se od chvíle,kdy zjistíš,že jsi těhotná!!! Hele,já jsem taky poseroutka,bojím se o manžela,o prarodiče a i o sebe a dítě bude,takže nevidím důvod,proč by u tebe nebylo!!!Neboj,vše dopadne na jedničku,jen bohužel asi později,než by jsi chtěla.Ale ta jednička bude i s hvězdičkou!!! 😉

78marcela
8. říj 2010

@andinka22 Já jsem si taky říkala, že to nejde. Že to fakt nejde, přestat, odříkat lidi...ale sama jsem přišla na to, že to jde. Sice mi to trvalo asi tři roky, než mi to došlo, ale došlo. V lázních jsem si to uvědomila, že prostě jen dřít a dřít a oddělat se...že to není to nejlepší a že zdraví má člověk jen jedno. Já lázně taky dostala částečně kvůli přepracování, imunita totálně v háji, každou chvíli jsem byla na hromadě, ztrácela jsem hlas, potíže s dýcháním...(a to jsem začala marodit takhle poprvé po sedmi letech, jinak nikdy kromě běžné chřipky či nechlazení nic), ale během posledního roku jsem byla s teplotama co tři týdny a vždy jsem jedno ustála, a jedno ne, každej druhej měsíc doma, pak chvilku i v nemocnici...od té doby každého varuju, svět poběží i bez nás a jak jsem si dřív myslela, že by to beze mně nešlo, tak prostě šlo.

maja3.s
8. říj 2010

@78marcela ...jo asi máš pravdu...každý by měl zvolnit a udělat si čas na sebe a kamarády,ale....na druhou stranu hodně pracuju proto, že potřebuju peníze,abych si mohla dovolit mimi...a to bez peněz bohužel nepůjde. Dali jsme do toho už šílený balík (když jsem prodělala první, druhý pokus...absolutně jsem si nedokázala představit, jakou sumu nás to bude všechno stát,teď bohužel přemýšlím trochu jinak)...a není všem dnům konec, takže dokud je možnost, tak si ty peníze vydělat potřebuju....

andinka22
8. říj 2010

@78marcela jj máš pravdu, člověk by měl trošku zvolnit, ale na druhou stranu souhlasím s Majou, že když pracovat nebudu, tak ani na to mimi mít nebudeme, no a lázně také nejsou zadarmo. Takže je pravda, že bych ráda vypla, ale na druhou stranu jsem ráda, že zatím na pokusy máme penízky.

78marcela
8. říj 2010

@maja3.s
@andinka22
Já vím, chápu to, máme to asi všechny stejné. My na tom s penězma nejsem taky bůhví jak skvěle, proto jsem se taky honila jak blbec. Čistý můj plat je necelých 12 tisíc, můj chlap má jen o něco málo víc.když zaplatíme podnájem a všechno...navíc do toho teď vpadlo stěhování, rekonstrukce, brali jsme si půjčku, na zařízení nám ani nezbyde..no jako všichni, že jo. Jenže když budu vystresovaná, tak se to tím tuplem nechytne. Já zvolnila, odpočinula a chytlo se. Sice na chvíli, ale přece jen.

veveram
8. říj 2010

@okcelok :kočenko,já jsem na tom stejně s tím hematomem,tak se nestrachuj,doufejme že se to ztratí.Akorát nezvracím a mám 5kg nahoře 😀

okcelok
8. říj 2010

@veveram fakt???A řekl ti doktor,proč to tam je a jestli máš být zvlášť opatrná?!Mě doktorka řekla,že se nemusím bát,ale znáš to!Buď ráda,že nevyzvracíš vše,co sníš anebo mě stačí,když něco ucítím a letím.Ještě před pár dny stačilo,aby o určitém jídle někdo jen mluvil anebo jsem viděla napsaný nějaký název jídla,třeba saláty nebo sendviče a už jsem letěla!!! 😝 😝 😝

rebeca_1
8. říj 2010

Ahojte zlaticka,
@hanulinecka som na nervy.... Daj uz prosim vysledky! Verim, ze to dobre dopadlo, moc ti to prajem. )))))

A co tie liecebne pobyty? No ja sama som si ich niekolko krat pytala priamo od svojho gynekologa a on mi nato odpovedal, ze ja nemam diagnozu nato aby mi vypisal papiere do kupelov.
Napisem to jednoducho...... Nepoznam ziadnu doktorku ani zdravotnu sestru ktora v kupeloch nebola. Ale ten ktory si to zasluzi hadam najviac, ten sa musi liecit doma (((((

andinka22
8. říj 2010

@rebeca_1 mě lázně mudr. Machač nabízel několikrát, říkal, že mi je klidně napíše hned. Tak teď se chystám mu napsat mail, jak jsme se rozhodli. Myslím, že bude i rád. 🙂

rebeca_1
8. říj 2010

@andinka22 uzasny pristup.

maja3.s
8. říj 2010

@rebeca_1 ...já jsem zdravotní sestra a v lázních jsem nebylaaaa 😀

rebeca_1
8. říj 2010

@maja3.s lebo si Ceska ))))) U nas to tak nefunguje ako u Vas, mame sa este od Vas co ucit....

andinka22
8. říj 2010

@maja3.s tak zkus mudr.Machačovi napsat mail, co ti na to napíše, ale myslím, že by ti také hned napsal doporučení bez problémů.

hanulinecka
8. říj 2010

@rebeca_1 ahojte všem mooc se omlouvám,že jsme se neozvala dřív až ted jsme si sedla tak ze dvou se oplodnilo jedno 😉 tak mu i dál věřím zítra transfer,ale domlouvala jsme se že jěště ráno zavolám abych nejela zbytečně 😵

rebeca_1
8. říj 2010

@hanulinecka no fajn, tak nadalej drzim palceky! )))))

hanulinecka
8. říj 2010

@rebeca_1 děkuji musím moc věřit ale teda adrenalin jak hrom 😀
pořád se nsažím prostě že já to neovliním jak to bude tak já to nezměním

rebeca_1
8. říj 2010

@hanulinecka ale ten adrenalin bude stat urcite za to ))))

hanulinecka
8. říj 2010

@rebeca_1 no v to doufám protože já jsme chvilku plná optimismu a pak na zhroucení strašný stavy ☹

rebeca_1
8. říj 2010

@hanulinecka len pekne zostan plna optimizmu a hlavne pozitivne mysli na bojovnicka v skle! Vsetko ostatne hod za hlavu!

hanulinecka
9. říj 2010

jupíííííííííííííííííí miminko vydrželo a je 4 buněčné jupííí jedu na tranfer má radost zatím ahoooj

rebeca_1
9. říj 2010

@hanulinecka waw, no tak to sa pripajam k radosti, bude aspon dvojnasobna.... Moc-moc drzim palceky! Nech ma doky stastnu ruku, thuj-thuj-thuj ))))))