Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

valinka30
1. dub 2011

@1miska Já možná ovulaci mám, ale hooodně posunutou. Mám nesmírně dlouhé cykly. Dvanáctý den by gyn. na ultrazvuku rozhodně nic neviděl. Jinak ta vyšetření, co píšeš, mi udělal, vše vyšlo ok.
Jinak to je asi lajdák. Nevím, proč posíla do caru a neřeší sám, co by mohl vyřešit.

valinka30
1. dub 2011

@saminka Promiň, jestli jsem to špatně napsala, ale přijde mi, že už to je jedno, jestli ti tam sperma zavedou oni nebo to udělá sám partner.

saminka
1. dub 2011

@valinka30 tak ja byla na trech IUI tak nejakou tu zkusenost preci jen mam 😉 ale nez jsme se pro IUI rozhodli, mela jsem asi 6 cyklu clostik, ktery mi pomohl pri dozravani foliku ve kterych jsou vajicka,mam naznak PCOS a pak jsem sla na ultrazvuk ten 10.-12.den kde se zjistilo jak vlastne reaguji na clostik a jestli mi roste folik,jeden max dva a pak ted presne nevim kdy jsem dostala injekci Pregnyl ktera zaruci ze ovulovat budu a tak jsme si nacasovali sexik, u nas to je teda prvni lecba pred IUI, no jen u nas je problem na strane partnera tak to bohuzel nevyslo. U IUI je uplne stejny postup u zeny, jen teda chlap to ma ulehcene, protoze spermijky ocisti a daji tobe takze by to melo ulehcit, nam vyslo druhe i pres hrozny spermiogram ale bohuzel v devatem tydnu nebylo srdicko,pak jsme vyzkouseli jeste jedno ale bohuzel nic tak jsme se rozhodli jit do reprofitu a vyslo hned prvni IVF 🙂 Meli jsme stigro si myslim 😵 U IUI je myslim 15%na uspech na jeden cyklus tak proto se doporucuji aspon 4 cykly. Urco bych nejdriv vyzkousela jen ten clostik s pregnylem obzvlast kdyz pises ze ovulujes jen mas dlouhe cykly, to ti pomuze cyklus upravit 🙂

valinka30
1. dub 2011

@saminka Díky moc za radu.

monulkab
1. dub 2011

@valinka30 platíš totiž za tu inseminační sadu kterou ti IUI provádí

monulkab
1. dub 2011

@saminka měla jsi štěstí že ti z clostilu není špatně, já jsem blila jak amina, vůbec mi to nesedělo, folíky se udělaly tuším jen 2.

saminka
1. dub 2011

@monulkab a jake jsi mela davkovani? ja si pamatuji ze u IUI nebo i driv jsem mela jen jednu tabletku denne, pamatuji si jen na ty hrozne nocni navaly jinak v poho,je uz to celkem davno a mozna kazdy druhy cyklus jsem mela dva foliky, vic na IUI ani nechteji,teda aspon ne tady v Irsku. Jen ted jsem mela clostik znovu u minimalky IVF - tri denne a teda spatne me nebylo no a urodily se jen tri foliky, ale zase tri kvalitni vajicka a jedno se mi uhnizdilo v brisku takze clostik mi pomohl 😉

1miska
1. dub 2011

@valinka30 pokud mas ovulaci a partner normospermiogram, tak bych tomu jeste dala cas.... zkus si treba merit bazalni teplotu a pomoci toho a UZ zjistit jestli opravdu ovulujes, pokud ano, dala bych tomu opravdu jeste par mesicu cas dala - teda je to individualni, zalezi taky kolik je ti let atd.... ale znam plno holek co mely cykly 28 az 45 dni a normalne otehotneli, jen je potreba vysledovat kdy je ovulace a ve spravny cas se pritulit 😎

1miska
2. dub 2011

@valinka30 nebo zkus na upravu cyklu Sarapis http://www.emimino.cz/diskuse/sarapis-pomohl-va... dost zenam to opravdu pomaha, baleni na mesic stoji tedy 500 Kc... ale je to materi kasicka, ktera obsahuje latku hodne podobnou progesteronu, doporucuje se to hlavne v klimakteriu, ale i na napravu cyklu je fajn 🙂

bublenudle
2. dub 2011

Ahoj holky. Zdravím vás a prosím o info. Chodila jsem do repromedy v Brně , během pul roku jsem měla 2x ivf a 1x ket a nic.. Teď 22.3 jsem se dozvěděla ze jsem sama otehotnela v 6 tt, hcg bylo relativne dobre v patě trochu kleslo sobota 1007 a neděle 1600. Ovsem v pondělí sok na ultrazvuku mimi nikde takže diagnóza jasna mimodelozni tehu. Laparka mimi v levém vejcovodu praček nefunkční takže oba pryč a mimi taky. Nemusím popisovat moje pocity, ty hodně z vás zná . Zhroutil se mi svět jsem na dne. Chci jít k vám do reprofitu. Do repromedy už nejdu. Mám prosbu, jake základní vyšetření v reprofitu dělají?? Mějte se pekne a pekny den..

meggar
2. dub 2011

@bublenudle Ahoj, já jsem taky přešla z Repromedy. Měla jsem taky 2x IVF a nic. V Reprofitu jsme byli zatím jen na 1 konzultaci a těď se chystáme na 3 IVF. Přístupem jsme byli nadšení a navíc i dost ušetříme(viz. můj příspěvek víš). Hormonální profil a genetiku jsme měli z předchozího CAR oba. Dělali nám tady navíc jen DNA fragmentaci spermií, protože se nám špatně vyvíjí embrya. Takže myslím, že základní vyšetření jim stačí z předchozího cenra a zbytek bude asi na domluvě.

bellka
2. dub 2011

Zdravím všechny moje berušky @gabikri @kornelka11 @olousek35 @veveram @saminka a všechny ostatní, páč mám opět okno, tak se omlouvám, že nejmenuju všechny 😉 a přeju krásný víkendík 😵
Taky moc vítám nově příchozí a chtěla bych vám všem popřát hodně štěstíčka, protože i toho je potřeba v té cestě za miminkem a hlavně držím pěsti, abyste se všechny dočkaly toho nejkrásnějšího zázraku, po kterém tolik toužíte a taky vám chci dodat takový ten náboj, že vaše volba, jít do Reprofitu, je jednou z nejlepších, jakou jste mohly udělat 🙂 Moc dobře vím, co to je, patřit mezi zoufalce, kteří se už pomalu začínají smiřovat s tím, že prostě zůstanou sami, bez dětí, brrr, až z toho mám husí kůži, když si na to vzpomenu. Nicméně se opět musím opakovat, že jsem přesvědčená o tom, že nebýt Reprofitu, tak to opravdu tak dopadlo a my jsme jedni z těch párů, kteří jim budou do konce života vděční 🙂 Tak tfuj tfuj tfuj a hodně štěstííí 😵

inza
2. dub 2011

Ahoj, po stimulaci me zustal Puregon. pokud by mel nekdo zajem piste do IP.

okcelok
2. dub 2011

@bellka tak s tímhle můžu jen a jen souhlasit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 Jak se cítíš????

bellka
2. dub 2011

@okcelok ahojky, moc Tě zdravííím 🙂 jj, cítím se skvěle a kupodivu mi to vůbec nepřipadá, že bychom měli každým dnem rodit, naopak možná před 10ti dny jsem si myslela, že už je to na spadnutí a nic 😉 Mrňouskovi se u mě zřejmě líbí, však ono ví samo nejlíp, kdy se mu bude chtít ven a nám nezbývá, než se těšit a čekat 😵 A co Ty??? Koukám, že už Ti to číselko taky pěkně poskočilo 🙂

veveram
2. dub 2011

@bellka :to je ale už krásné čekání že 🙂 já taky počítám s tím datumem z UZG,tak jsem v klidu,jěště ani nemám sbalenou tašku do porodnice 🙂 A teprve 13.4.se tam jdu podívat 😀 a 6.4.mám jěště seminář z práce 😀
Všem přeju krásný slunečný víkend 😉 😉 😉

bellka
2. dub 2011

@veveram jj, už je to zase jiné čekání, takové to, když víš, že už to bude a fertig a fááákt se šíííleně těšíííme 🙂 To jsi odvážná, že ještě nemáš sbaleno, já raději balila ve 36 tt, páč jsme všichni, včetně dr byli přesvědčení, že určitě nebudeme 2 v 1 dýl jak do konce března a helemese, stále držíme a maminky se nepustíme 😉 Tak si budeme navzájem držet pěstičky všechny 😵 😵 😵

bublenudle
2. dub 2011

@meggar Ahojky, děkuji ti za info. Kdy se chystas na ivf?? Já hned jak se mi vše uzdraví a zahoji. Tak snad tak 3 mesice to bude ok.. Nevis náhodou kolik stojí pgd v rf ??

meggar
2. dub 2011

@bublenudle Kolik stojí pgd nevím, tu jsme ještě zatím nepotřebovali, ale když napíšeš do Reprofitu e-mail(najdeš ho na jejich stránkách jako vznést dotaz, nebo tak nějak), tak ti odpoví. Alespoň mě se nikdy nestalo, že by mě nikdo neodpověděl. My se chystáme na 3. pokus teď v květnu, tak doufám, že to bude poslední pokus a že všechno bude o.k. Už 2x jsme to odkládali kvůli nějakým problémům. Není to moc brzo, jít už za 3 měsíce? Já jsem byla na druhém IVF už následující měsíc po prvním a už bych to nikdy neudělala. Rozházený cyklus jsem měla ještě doteď a už to bude téměř půl roku. I má gyndra se divila, že mě v Repromedě pustili. Četla jsem v jiné diskuzi, co se ti stalo a je mi to moc líto. Doufám, že se už konečně tento rok všichni dočkáme. Když je ten rok plodnosti... 😀

kornelka11
2. dub 2011

@bellka neuveritelna dobrota z teba srsi 🙂 Dakujem.

Vidim ze sa pridali nove kocky k nam, vitajte a vela stasticka vam prajem 🙂

bublenudle
2. dub 2011

@meggar Dekuji, jsem z toho opravdu úplne na dne.. Týden jsem se těšila z vytouzeneho těhotenství a pak tohle. Já měla v repromede během 5 měsíců 2 ivf a 1 ket. Takže taky zbytečně vyplacane pokusy bez dodatečných vyšetření na nic...

meggar
3. dub 2011

@bublenudle Hmm, takže taky jste to valili tak rychle za sebou. Divím se, že nám to schválili a nechtěli delší pauzu. Člověk se v tom nevyzná a dá na doporučení doktora. Až jsem si pak začala zjišťovat co a jak, tak jsem nestačila zírat. Krom toho, fyzicky ten druhý pokus nebyl zas takový zásah, snáším to docela dobře, ale psychicky jsem byla z těch hormonů úplně rozhozená. Jak říkám, už bych to tak rychle za sebou nezvládla. Držím palce do dalšího boje.

bublenudle
3. dub 2011

@meggarr ano, já jsem po těch hormonech byla taky úplne mimo i ve vztahu jsme díky mě měli pěknou krizi. Tentokrat se na to ivf pekne nachystam a pripravim.. A hlavně nechám dodělat potřebné testy.. Přeji ti hodně štěstí a ať mas své vytouzene miminko co nejdriv u sebe..

valinka30
3. dub 2011

@1miska ok díky za radu

okcelok
4. dub 2011

@bellka no to se nedivím,že se mu u maminky líbí,vždyť se o něj tak krásně staráš!!!! 🙂 Ale oni tě asi nenechají náhodou dlouho přenášet,že?!
Já jsem ok a malá taky,jen je trošku větší,než by měla být,tak budeme mít asi valibuka! 😀 😝

okcelok
4. dub 2011

@veveram já ji taky nemám sbalenou,jsem sice o 5 týdnů pozadu,ale zatím neplaším!! Jsem na vás dámy zvědavá,jestli se bobánci vyloupnou v termínu! Každopádně držím palce! 😀 😀 😀

veveram
4. dub 2011

@okcelok :no já musím vydržet do termínu,protože můj drahý,který dělá nábytek do pokojíčku a jěště nezačal,s variantou dříve nepočítá.Včera jsem ho sice postrašila,že se už něco asi děje,tak snad to tento týden stihne a já si tu tašku už taky nachystám raději.Uvidíme co dneska na kontrole.Příšerně mi otekly nohy přes víkend,jěště že je venku hezky,jinak nevím v čem bych šla 😀 😀 😀

okcelok
4. dub 2011

@veveram vidím,že drahý je stejně drahý jako ten můj,ten dělá přebalovák už asi měsíc a ještě nezačal!!!! 😀 😀 😀 No tak mu budeme jen držet palce,ať to stihne a přesvědčí své milované dítko,ať je u maminky až do termínu! 😉
To už asi je tím teplem,že ti to tak začíná natíkat,co?
No u nás v Brně teda nic moc počasí,ale dá se to. A jak často teď chodíš na kontrolu??? Jo a můžu se ještě zeptat,kdy vás doktor odeslal do porodnice,ve kterém tt?? Díky 😉

veveram
4. dub 2011

@okcelok :u nás zatím svítí sluníčko,takže si můžu obout nějaké cukle,nejlépe croksy na tu kontrolu.
Záleží jak je tvůj gynekolog vybaven ohledně přístrojů.Ten můj má všechno,takže do nemocnice nemusím na kontroly.

bellka
4. dub 2011

Ahojky všem beruškám a krásný začátek týdne přejeme 😵
@okcelok nevím, jestli mě nechají přenášet, ale myslím, že né, zítra jdeme do poradny a ve středu do porodnice. Můj doktor má taky všechny přístroje, takže si dělá všechno sám a do porodnice nás bude předávat od středy, tak pak podám info, jak to tam uvidí 😉 a na kontroly chodíme každý týden 🙂
@veveram doufám, že už balíš, já balila ve 36tt, raději 😉 Nohy i ruce mám oteklé jako blázen taky, ale určitě to není tím teplem, zase takové horko není 😀 a bolí mě i klouby, když mám třeba zatnout pěsti a ještě mě brní ruce, ale je to prý normální, že je snad utalčený někde nějaký nerv bo co, tak to vydržíme a pak to přejde 😵
Vypadá to zase na pěkný slunečný den, tak se mějte krááásně a snažilečky, držte se, moc na vás myslíme 😵 😵 😵