Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

drndapetka
11. říj 2011

@bellka jsi pro mě velká výzva 😀 opravdu velká motivace. My čekáme s manželem "jen" 4 roky, 2x přirozené těhu -1x mimoděložní, po druhé spontánní potrat v 6tt, pak po tom 1.ivf těhu zamlklé v 7tt, pak letos v dubnu KET -to se vůbec nechytlo (špatně se dvě ze tří embryjek rozmrazilo a to jedno bylo slabé), no a teď 2.ivf a vypadá to bledě 😔

bellka
11. říj 2011

😉 @drndapetka tak tohle, když řekneš v RF, tak budeš tutově těhotná, jen chce zjistit příčinu, proč se mimi neudrží, ale je jasné, že otěhotnět můžeš a to je půl úspěchu, třeba budeš mít stejně jako já problém se štítkou, co víš 😉

drndapetka
11. říj 2011

@bellka pí. dr.Kuřecová byla v Heliosu-moc příjemná. Měli jsme jí na konzultaci, nechtěla nás hnát hned do ivf, když jsme prý mladí. Díky ní jsem přestala kouřit 😀 jak vůbec probíhá v Repro ta první konzultace, s čím mám počítat a co si připravit? kolik Ti prosím získávali z normálních stimulací vajíček? to jsi měla po minimálce fakt hodně, já jsem čekala, že po ní budou tak 2 max 3 vajíčka 😕

drndapetka
11. říj 2011

@bellka štítku mám o.k., chodím pravidelně co půl rok na endokrinologii.....na problém mi přišli vloni po genetice-mám zvýšenou srážlivost krve (trombofilii), takže píchám Clexane na zředění, mělo by to pomoci před těmi zamlklými potraty, prý to není nic závažného a těhotní se s tím 🙂 jinak jsem zdravá, jen mám jeden neprůchodný vejcovod, polycystické ovaria a neovoluji pravidelně, nic hrozného (nebo já už to beru sportovně holt 🙂 )

bellka
11. říj 2011

@drndapetka po normálních stimulacích jsem měla při 1.IVF 54 vajíček a taky jsem zkolabovala a odvezla mě záchranka, tak potom už si dávali majzla a při polovičních dávkách hormonů jsem měla vždy cca 11 - 15 tuším, mám to ve svých článcích, už si přesně nevzpomenu 🙂 při minimálce se dá získat 2 - 8 folíků a při nativu 1 - 2 🙂

bellka
11. říj 2011

@drndapetka ahá, tak to bude banalitka, v RF na to příjdou 🙂

bellka
11. říj 2011

my zrovna jedeme v pátek, kdy má náš Šimonek 1/2 ročku, do Olomouce za Machačem 🙂 🙂 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka doufám, že přijdou 🙂 a ta první konzultace teda jak probíhá? 🙂

drndapetka
11. říj 2011

@bellka jedete se ukázat?pochlubit se? 🙂 oni ti doktoři přejíždějí z Brna do Olomouce? 😕

bellka
11. říj 2011

@drndapetka příjdete, sednete a budete odpovídat na otázky, jak dlouho se snažíte, jestli jsi byla těhotná, co se stalo, kolik IVF, atd. atd. 🙂 pěkně, nenásilně a domů pojedete s úsměvem na tváři a to chci, abys mi pak potvrdila nebo vyvrátila, ale ještě mi to nikdo nevyvrátil 😀

bellka
11. říj 2011

@drndapetka jedeme poděkovat a manžel řekl Machačovi: doktore, jak to všechno dobře dopadne, máte u mě bednu šampaňského, tak jedeme 🙂 🙂 🙂 On má Machač ordinaci i v Olomouci a je tam, jestli to zůstalo stejné, 3x týdně a ještě je tam s ním doktorka Soušková, myslím, v době, kdy jsme jezdili my se zrovna zaučovala, ale prý taky skvělá 🙂

saminka
11. říj 2011

@bellka ahoj zlaticko, jeee to se bude Stepan mit s bednou sampanskyho 😉 my mu vezli flasku Jamesona az z Irska 😀 tak si taky urco pochutnali, moc si to tam ale vsichni zaslouzi samozrejme ne jen doktori ale i sestricky atd 🙂 🙂 🙂

@drndapetka taky vitam v nasem tematku, ja jsem taky otehotnela po minimalce!!!! vysla hned prvni a mela jsem tri vajucha!!!! a taky jsem nejvic byla v kontaktu s dr Machacem 😉 ale i vsichni ostatni jsou tam moc super!!!! drzim palce at to ale nemusite resit a 2.ivf vam ted vyjde 😉

bellka
11. říj 2011

@saminka ahojky beruškooo, tak co, jak se cítíš, prďolínek už ťuká na vrátka, jak jsi na tom 🙂 jj, zaslouží si opravdu všichni, tak si třeba udělají mejdan 🙂 🙂 🙂

holino
11. říj 2011

@bellka děkuji jsi hrozně hodná ....a zcela upřímě přečetla jsem si tvůj článeček a brečím tady jako želva .....až mě z toho bolí u srdíčka jako by mě umřel někdo na kom mi děsně záleží .....pocity myšlenky ....nádherně popsaný ....jako bys je psala o mě ....a to teda nejsem tak daleko jako ty
jnak k reprofitu ....my taky jsme u Machače a nečekali jsme v podstatě vůbec ....manžel tam volal 14.9. a 19 9 jsme už jeli na první konzultac ....takže mega obr rychlovka ani jsme se nestačili nadechnout ....protože jsem byla 8DC ...byl mi udělán utz ....byli jsme pozvání za tyden 27,9. na další kontrolní UTZ ....ten nedopadl podle očekávání ....takže jsme nafasovala clostik a pregnyl a čekám na mršku at můžem začít 🙂)....jo a až dojde tak jedem do Olomouce znovu na další UTZ ....a pak snad IUI .....mezi tim samo krev ...hormonální profil i na štitku a kdoví na co ještě ....holky tak já pevně doufám a věřím že to dopadne ....(jo jnak u mě anovulační cykly ....manžel azospermie ....takže dárce ....ale už máme dotazník vyplněnej a snad i toho nej dárce vybraného
no uvidime ....Machač i soušková nám slibuji vánoční dáreček tak uvidime 🙂)

bellka
11. říj 2011

@holino no tak, když vám slíbili vánoční dáreček, tak ho budete mít 😉 Jakmile Machač vyslovil tu jeho posvátnou větu: nejlepší by bylo, kdybyste byla ještě letos těhotná a já v ten moment věděla, že to tak bude 😵 😵 😵

holino
11. říj 2011

jinak teda jako potvrzuji že odjedete s usměvem a užasným pocitem tepla pochopení radosti a já nevím jak všechny ty krásné pocit popsat ....takže fakt bomba ...žáden strach

holino
11. říj 2011

@bellka tak u nás ta věta zněla uděláme společně všechno proto abychom pro vás k vánocům měli ten nejlepší dáreček pod stromeček 😀 😀 ....a Soušková to potvrdila tak snad mají pravduuuu 🙂)

drndapetka
11. říj 2011

@bellka a nějaké vyšetření na tom sezení - třeba utz, spermiogram, krev atd.? nebo to se dělá až později?
vy tady vychvalujete pana dr.Macháče, fakt je taková kapacita? U mě je problém, že jsem děsně netrpělivá nechtělo by se mi asi čekat na něj tak dlouho 😅

bellka
11. říj 2011

@holino přesně, já jela domů jak šílenec a protější řidiči si museli myslet, že jsem snad na drogách, jak jsem se řehnila 😀 a ono to jako droga je, ta touha a ta víra v dobrý konec 😉

drndapetka
11. říj 2011

@saminka děkuji, jsi zlatíčko, mám ještě 5 dní do testování, tak třeba se // ještě objeví, uvidím, každopádně tu minimálku si nechávám jako takový záchranný kruh, abych pak věděla co dál 😉 já když mám nějakou motivaci, vidím cíl a určitý datum, tak je to pro mě snažší, než čekat a nevědět co se bude dál dít

bellka
11. říj 2011

@drndapetka jj, dělal mi UTZ i vzal krev, spermio až v den OPU 😉 Oni jsou fakt všichni dobří, ale Machač je prostě Machač 😀 a i já jsem mu psala mail, že test je negativní, tak odepsal, že je mu to líto a už jsem psala, jestli můžu hnedka ještě jednu minimálku a bylo hotovo a dokonce mi i poslali recept na Clostík domů ať nemusím takovou dálku jen kvůli receptu 🙂

holino
11. říj 2011

@drndapetka asi bude hodně záležet kolikaty den cyklu budeš ....mě dělali hned ut ....žádanku na krev jsem dostala ....tu mi budou dělat tady ....hele klidně to řekn že jsi netrpělivá že to nějak extra nechcete protahovat ....my to tak udělali a fakt je že nám to bylo potvrzeno že není na co čekat a šlo se na věc .... když já si přestavovala hned VF a ne U ....ale tak as to tak má bejt 🙂)

holino
11. říj 2011

jnak s holkama souhlasím je to tam děsně příjemn doktoři sestřičky všechny užasní ....bomba ld ....dala bych jm metál ...jestl si teda rovnou nezasloží nobelovku ...ale tak to si nechám až najdu na testíku // 🙂)

drndapetka
11. říj 2011

@bellka prosím tě, k té ceně.....13 tisíc minimálka s ET, plus za každé oplodněné vajíčko 1 tisíc, a co PK a AH, ten jste taky měli? Měli jste blastocysty, takže jste měli pětidenní kultivaci,že jo? Za tu se taky platí při minimálce? Chtěla bych k tomu ještě plus PICSI, osvědčilo se mi teď při 2.IVF, manžel má horší morfologii. Takže by mě ta minimálka asi stála hodně, že? 😝

bellka
11. říj 2011

@holino zase to ber tak, že když je šance otěhotnět při IUI, tak nač hnát rovnou do IVF, buď ráda, že nejedou rovnou pásovku jako jinde a snaží se najít to nejmíň náročné a postupovat od nejjednoduššího 😉 Jinde příjdeš a rovnou IVF a bez toho ani prd a blablabla 🤐

drndapetka
11. říj 2011

@bellka já myslela, že se dělá všude vstupní spermio? 😕 my ho teď teda máme hotové nedávno, ale když ho nemá chlap dělaný dlouho, tak by ho měli udělat, ne? můžou se ty spermijky přeci zhoršit časem? Vy jste měli jaké spermio když jste "pokusovali"? 🙂

bellka
11. říj 2011

@drndapetka 13.000 minimálka, 1000 každé vajíčko, ty co se neoplodnili nepočítali, to jinde neuvidíš, započítají Ti i záchodový papír a 1200 jsem doplácela za 3 injekce Fostimonu, nic víc, nic míň 🙂 AH jsme neměli a PK se dělá, pokud máš více jak 3 vajíčka 😉

drndapetka
11. říj 2011

@holino to je pravda, co píše bellka, já bych byla moc šťatsná, kdybych mohla jít nejdřív na IUI, jenže mám neprůchodný vejcovod a holt nemůžu, to by byl risk ☹ Buď šťatsná že nemusíš podstupovat IVF, to už jsou pak nervičky pěkné-teda nechci tvrdit, že ty je te´d taky nemáš-to má určitě každá, i když se snaží přirpozeně 😉

bellka
11. říj 2011

@drndapetka my jsme měli dobré spermio a v RF dobré 1%, ale ze 156 000 000, takže 1 560 000 spermoníků bylo vlastně nadprůměr, takže takhle se to brát nedá a jak říká Machač, stačí jedna mrška pohyblivá 🙂

holino
11. říj 2011

@bellka jo jo jsme rádi ....v podstatě mě ani nějak extra nenapadlo že při azospermii se může dělat i IUI ....takže berem s nadšením ...všema prstíky

@drndapetka manželovi spermio nedělali ....poslední byl dělán v červenci ....ale my jsme jiný případ a bylo nám řečeno že když je tam azospermie z takovho důvodu jako u nás je zbytečně to znovu podstupovat ....takže jsme hned řešili TESU X DÁRCE