Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
@bublenudle Csss, máš takovou zásobu dobrých embryjek, že zbyde ještě na zamražení 🙂 Takže...zavedeš 2?
HOLKY KDYZ NEKOMU VYCHAZI 12/13 DEN CYKLU ODBER SOBOTA/NEDELĚ TAK BY ODBĚR MĚL BYT I O VÍKENDU I KDYZ O VÍKENDU SE JIM DO TEHO MOC NECHCE URCO.
@bublenudle Leo, to nevadí ... nesmutni, jak píše Peťa máš ještě takovou zásobu, že Ti ještě zbyde na zamražení 🙂 🙂
Už se blíží nedělééééééé 🙂 🙂
@safarikovap Petulko,já jsem moooc štastnáá,ten jeden bobanek byl stejně bonus,akorat mě to mrzí,jsou to prostě všechny moji andílci....tak proto je mi to líto... 😉 ale těěěšim se,no jasně že dáme 2 !!!! 😵 😵 😵
@mihule111 no ano,neděléééééé je za chvilku.... 😀 😀 😀 😀 moooc se těšinkáám...a co Ty???? jak pokračuješ????
Holky,vola se i v sobotu do laborky ohledně embroušku,jak se jim daří ????? 🙂 🙂 🙂 🙂 nebo jen přes týden tam jsou???
@bublenudle den před ET už se nevolá. Jinak tam jsou so i ne, takže klid. Ale info o víkendu podává dr, který má zrovna službu. Už to máš za pár. Normélě ti závidím. Bych do toho šla znova 😀
@olousek35 No,ja už se fakt nemužu dočkat....tak si počkam až do nedele 😉 to budou nervy hahahah 😵 😵
Holky mám dotaz....odvezli jste se někdo samy po ET domu autem???? nebo je nutny odvoz????
@bublenudle Po ET není problém. Nejsi v narkoze. Ale pozor na euforii. At se někde nevybouráš. Až dojdu z porodky, tak chci vidět novou tabulku a nahlášené //, jasný???!!!!!!!!
@olousek35 Jasny Oloušku, provedu 😉 já si raději domluvila sousedku. Mám to přece jen skoro 30 km.. Muj musí pracovně pryč rano.. Doufám, ze už mas tašku u dveri ??
@bublenudle pravdu? Ještě nemám zabalené nic. Ale aspon mám vyprané. Dnes jsem musela ve škole vyběhnout 4 patra, nejel výtah, tak mám dojem, abych do rána nerodila. Malej klesl pěkně dolů a bolí mě břicho.
@olousek35 Ty seš teda dračica.. Tak raději sbal SOS tašku ať jsi nachystana 😉 a opatrně s tema schodama. Já si přece jen dnes do laborky ještě zavolám.max mě reknou ať neotravuji haha
@bublenudle ahojky, no myslím, že to ti neřeknou. Oni určitě vědí, jak se na embroušky těšíš a tak si to netroufnou. Jinak blahopřeji ke krásnému počtu a přeji ať jsou u maminky jako v peřince. Já jdu ve středu na IUI. Moc tomu šanci nedávám, ale stále je větší než přirozeně a vzhledem k tomu, že mám nervy v práci a se studiem, tak třeba budu myslet jen na to a zrovna to vyjde 🙂 kočičko, přeji ti a´t to zítra krásně zvládnete (ty i bobísci) a za přibližně 14 dní čekám hlášení o // 😵
@bosorkajarka ahojky, no my neplatíme nic Jdu na to ve středu 🙂 ). Je to 6x ročně placené zdravotní pojišťovnou, tudíž pro nás pojištěnky zdarma, max. nějaký drobný doplatek za léky, ale já brala Clostík a den před IUI mám píchat Pregnyl a to je zadarmo. Některé CARy si účtují katetr, kterým zavádějí spermijky, ale to také není žádná finanční darda. Četla jsem, že někde holky platily 2000 Kč, ale to si myslím, že nebylo úplně OK.
@bosorkajarka ahoj,tak to,co píse @lenec je částečně nesmysl.
V Reprofitu se doplácí za IUI 1.500 Kč (opravdu max 6x za rok,pak nevím,kolik to je), Pregnyl stojí jen za recept a Clostilbegyt také.
Pravdou je,ze v jiných Carech se to nemusí platit,ale v RF je to takhle (předpokládám,ze na to jsi se ptala).
Na jejich webu je i ceník.
Já jsem nyní 9 dní po IUI. 🙂
@bublenudle Leo, zavolej si tam ... určitě budou ochotní a poví Ti jak se bobíškům daří 🙂
Vím, že většinou to někde bývá, že v týdnu si voláš sama a o víkendu oni ... ale já bych nevydržela a zavolala, stejně tam jsou a určitě jim to vadit nebude ...
Doufám, že poctivě piješ červené vínko a doplňuješ to čajem ... už čechrej peřinku, zítra touto dobou budeš
mít bobíšky u sebe ... 🙂 🙂
Odvoz je dobrý nápad, hlavně kvůli té euforii, přesně jak píše Olča 🙂 🙂
Držím Ti palečky a hlavně po transferu ODPOČÍVEJ !!!! Jasan ?? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Mě by měla 2.2 začít stimulka, tak snad to tak bude ... 😉 😉
@olousek35 ty teda jsi odvážná, že nemáš sbalenou ani tašku 😒 Já ji měla asi 2 měsíce před nachystanou...
@bublenudle no a já třeba po ET jezdila vlakem sama, udělala jsem si napřed radost v cukrárně, pak nakupováním a tradá do Ol...neboj, oni se nevyklopí cestou v bříšku jim bude fajn 😉
@lenec Ahooooj Leni 🙂 zlati,já omylem smazala ten tvuj mailík..prosim napiš mi ho do IP 😉
děkuji,už se nemužu dočkat,jupíííííííí až budu mit ty moje andílky u sebe!!!!!!!!! neboj,a nehaž flintu do žita,třeba se budeš ještě hooodně divit,moc ti to přeju,však víš 😉 měj se pěkně a pusinku Lucince 😵 😵
@mihule111 Ahoooj beruško 🙂
no poslední dny jsem pěkně ovíněná 😀 teda večery,dam si vzdy tak 1,5-2 dcl a mám naváto 😎 a pak to splachnu čajikem,ten piju 2x denně...já si tam cinknu,max mě řeknou,že musim počkat do zitra,no zlobit se nebudu..ale za pokus nic nedám 😉 😉 furt na ty naše Andílky musím myslet 😵 😵 😵 už se strašně těšim na zitra..a ano,poveze mě kámoška... 🙂 🙂 🙂 bude to lepšííí....
A neboj,po ET budu jen a jen odpočivat,mám v praci volno až do testiku 🙂 🙂
No ty už to máš taky za pár,draha 2.2 😵 😵 😵 tak super,bojujem spolu 😉
@carlik ty seš teda cestovatelka 🙂 poveze mě kámoška,tak jsem rada.....už zitra jupíííííí 😵 😵
@cilkaa jojo to me zajimalo pred tremi lety jsme platili tisicovku tak jsem byla zvedava jak je to ted, protoze jsem se zapomela zeptat, tak abych vedela kolik penizku si nachystat sebou 🙂
jo a drzim palecky aby to vyslo, 9. den to uz budes za chvilku testovat ne?
@carlik já si ji zbalím v úterý, malýmu taky a ve středu hurá do porodky. Dnes už to je dobrý, včera to ale fakt stálo za to. To kdybych věděla, že nejede výtah, tak tam prostě nejdu. Ten docent přitom věděl jak na tom jsem, psala jsem mu meila, tak mohl mít trochu rozumu a napsat ráno meila, zda se na to vůbec cítím. Fakt arogantní pako.
@ bublenudle Tak jen pokračuj ve sluníčkové náladě,ted jak mrzne to všichni kolem určitě ocení.Nejvíc samozřejmě Tvá malá sluníčka.Tak už jen jedno vyspinkání a je den D 🙂 Budu zítra držet pěstičky.
@bosorkajarka @mihule111
Nic mi není,sem tam pichne v břichu,ale to není nic směrodatnýho. Mam trochu víc výtok než normálně.
Asi budu testovat 1. nebo 2. No uvidím.
@bublenudle jůů,blasťáci jsou kabrňáci. Jak dneska?

Ahoj holky,takže naši andílci se vyvíjí pěkne 😵 😵 ,akorat jeden bobanek se nám zastavil 😢 ale jsem moooopc štastnáááá... 🙂