Reprofit Brno. Máte zkušenosti?
Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.
Stručné shrnutí
- Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
- V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.
Nejčastější otázky
Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.
Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.
Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.
Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.
Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.
Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.
Závěry z diskuze
Shoda
- Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
- Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
- Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.
Sporné názory
- Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
- Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.
Otevřené otázky
- Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
- Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.
Zmíněné značky a firmy
Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)
Zmíněné produkty a metody
IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot
Místa a osoby
Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač
Ahoj holky,
Tak jsem po OPU. Službu mel Kozumplík, ale přišel mi to udělat Štelcl, když chodím k němu. Byl zlatej a zase vtipkoval 😀
Ale k věci: mám 4 ks vajíček a jsou vsechna zralá!!!! Teď, aby se oplodnily a vyvíjely potvory 😉
Kdyby se držely vsechny, doporučuje Štelcl PK, transfer by mi udělal zase on. No, ale když ne, tak v neděli, to jsem se zapomněla zeptat, kdo tam bude. Ale to je teď fuk,hlavně aby se vyvíjeli.
@agnes88 No počkej, až to budeš řešit a ještě dvojmo 😀 Ještě, že mám doma váhu a můžu si kontrolovat, kolik vypila a jestli mám odsát, protože je to s tím fakt jednodušší. Takhle když brečí, tak vím, jestli hladem nebo něco jinýho a po pár zkušenostech už to dokážu odhadnout.
@kcvrcekz Když chce člověk mimčo a začne to řešit, tak je normální, že je netrpělivý a chtěl by všechno nejradši hned. Z vlastní zkušenosti vím, že stejně nic neuspěcháš. Já jsem po dvou neúspěšných pokusech chtěla jít co nejdřív do dalšího a doktorka mě to nedoporučila. Napřed jsem byla naštvaná a pak jsme to stejně museli posunout ještě několikrát a až jsem se s tím smířila, že to prostě bude pozděj, tak to nakonec vyšlo. Přeju ti, aby vám ten pokus vyšel, jak si plánuješ. 😉
@carlik ahojky, už jsem tu myslím někomu jednou psala, mě radila naše dětská doktorka pít nápoje activia, abych měla dostatek mlíka. Malej (taky reprofiťácký miminko - štelclátko 🙂 )mi řval téměř pořád a já pořád kojila, a pak už jsem nevěděla, jestli je to tím že má hlad nebo tím, že je přepitej a bolí ho bříško. Po 4 měsících ale to denodenní řvaní přestalo a pak už to bylo OK. Stále jsem jen kojila a až na konci 6. měsíce jsme začli pomalu s příkrmy. Taky nám pomohlo na zklidnění chovat ho v poloze "na tygříka", tzn. dát si prcka na předloktí bříškem dolu, ručičky i nožičky jakoby obkročmo kolem tvého předloktí - snad to popisuju trochu srozumitelně 🙂, hodně štěstí!!! Nám vysvětlovala dětská doktorka, že malej prospívá dobře, ale že některé děti mají holt víc energie a když se ještě neumí samy pohybovat, tak tu energii ze sebe dostávají řevem.
Ahoj holky.
Tak jsem byla včera na utz a v poradně. Zjistili mi, že se zkracuje čípek 😒 mám ho 28mm, k tomu mám mykózu a tvrdnutí břicha. Musim se víc šetřit, brát magnézko a mykózu přeléčit. Radši si mne pozval zase hned za týden na kontrolu. Taky se vám některé zkracoval čípek?
Zítra jedem ještě k Apolináři na utz kvůli genetice, tak nám držte palce!!!Dík
ahojik holky zdravim opet...
jak to vypada s Janou? byla jsi dnes na transferu??? myslime na tebe 😉
Tak jsem dnes byla na HSK a nic moc. Napřed jsem jit nechtela, protoze jsem ji uz jednou pred 1,5 rokem absolvovala a to bylo uplne OK, ale Marcel me ukecal - porad mivam nizsi sliznici, tak ze tam radeji koukneme. Výsledkem bylo nekolik srůstů a zajizvení po nějakém proběhlém chronickém zánětu, tak je rozrušil, ale dostala jsem na dva - tri mesice telisko, aby se deloha "neslepila" a za ctvrt roku uvidime. Takže se zas vse o ctvrt roku odkládá, ale beru to OK. Dřív mi přišel každý měsíc dlouhá doba, ale po více jak dvou letech už čtvrt roku není tak hrozný.
@meggar a nemusíš vážit aj pokaděky plínky a pak to nějak odečítat? Hm, že bych o ní taky popřemýšlela. Stejně to kojení stereo bude psycho. No kdoví jak to bude, jestli budu kojit. Chtěla bych, ale uvidí se.
@veera2 zkacuje čípek? Není to brzo? Tak odpočívej. Genetika dopadne dobře, držím palečky 🙂
@1miska tři měsíce utečou a pak to bude šup šup a mimi bude po vánocích 🙂
@kcvrcekz bacha, já jsem taky takovej malej zázrak, moje první IVF a čekám dvojky. Ale je fakt že jsem se celou stimulku "modlila" takže žádný chmury, doktoři přijdou na to jak na tebe a za chvilu budeš řešit nevolnosti
@agnes88 No byla bych ráda kdyby to bylo pozitivní...Obávám se nějaké chyby...Nevím zda mám průchodné vejcovody, zda nemám někde srůsty atd...Věřím, že ne, ale..🙂 A čím je pondělí blíž tím jsem nervóznější... 😅 😅 😅 Ale kdyby mi to vyšlo tak krásně jako u tebe byla bych nejšťastnější..🙂 Přeji ti klidný průběh těhu..🙂
Ahoj holky, prosím, komu dělali v Reprofitu IUI? Jak je to časově, stíhá se to nějak ráno? Jde mi o tom jestli pak stihnu na odpolední do práce 😅 (musela bych odejít z Reprofitu nejpozději v 11 hodin). Nebo to dělají během dne? Zarazilo mě, že na konzultaci mě objednali až na odpoledne, že dřív neobjenávají. Takže zákroky dělají dopoledne?
A byl někdo na průchodnosti vejcovodů?
@veera2 ahoj no mě se začal zkracovat čípek ve 28. týdnu myslím, musela jsem ležet skoro 6. týdnů, ale naštěstí doma, ale bříško mi tvrdlo už kolem 20. týdne taky. Mimilimetry čípku mi nic neříkají měla jsem to měřený na CSO 0 a najednou mi to právě houplo na CSO 2, tak se gyndař lekl, ale nakonec to bylo v pořádku a ležením se mi to asi zastavilo, no a pak před porodem se mi nezkracoval skoro vůbec 😀 A jak dopadla genetika, no určitě dobře
@cilkaa jj, jsem vlastně ráda - když to pořád vypadalo že jsme oba uplne OK, tak to bylo celkem na budku že to nejde... ted mam pocit, že když víme kde je problém a vyřeší se, že to půjde 🙂 když to srovnám s Unicou... tam jsme byli jednou a hned říkali at jdeme na IVF, ze budeme zbytecne ztracet cas neco vysetrovat - tak jsme hned "utekli", v RF nam udelali genetiku a imunologii, radili s IVF jeste cekat a vse dovysetrit... jit do IVF tak jsou to zbytecne vyhozene penize - vajicko by se v te ponicene sliznici nemelo pry sanci chytnout.
@1miska přesně tak, to je správný přístup chytrého doktora. Veřím, že za ty 3 měsíce už budete ladit IUI a dopadne to dobře..
MOJE VAJÍČKA:
holky, tak ze 4 zralých vajec se nám oplodnily 2 kousky. Co myslíte? Tak lepší než nic, ale nevím, jestli se mám radovat. Snad to ti dva kulihrášci nevzdají a budu je moct mít u sebe. Štelcl navrhuje transfer 5. den (v úterý). Znáte někoho, kdo měl v takovém případě také PK? Zítra mi tedy ještě řeknou, jestli nebude nakonec transfer už dříve, ale zatím je to takhle- nevím co si mám o tom myslet 😕
No a děvčice, mrkněte na nový web Reprofitu, to jsou fešáci ti naši doktůrci 😝
Hezké ráno,
tak jsme to včera zvládli myslím že na jednčku s hvězdčkou ....a "Jsme tři" 🙂) máme prý přímo luxusní embryjko 🙂) ...nejlepší co tento týden v reproftu vznklo 🙂 ...konkrétně snad to napíšu dobře ....hatchující blastocystu gr I =))) nebo tak nějak to stojí i ve zprávě =))) holky byl to užasný nepopsatelný pocit vidět našeho kulíška v telce 🙂)) jsme to proslzely s manželem oba =)) .....jnak dalších nejlepších 8 broučků nám budou dneska mrazt od Mudr jsme slyšeli že by to byl hřích a děsná škoda je vyhodit =)
tak ted už jen vydržet 14 dní a pak je to prý jasný pozitivní těhotenský test to jistí 🙂)) ....podle doktorky ani jiný výsledek nepředpokladá ....TAK SNAD MÁ PRAVDU ....a při nás ted budou stát všichn andílci světa
Holky jsem opravdu štastná jáko dloooooooouho už ne ......děkuji vám všem do jedné za obr podporu kterou tady u vás mám ....vím že vám to nkdy nebudu schopná splatit ale u mě v srdíčku máte každá své nezastupitelné místo a přeji vám všem tady at máte (máme) ty nejkrásnější a hlavně nejzdravější mimnka co nejdřív ....at už se netrápíme =)
@holino 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 to je krásná zprávička hned po ránu 😵 Držím moc pěstičky!! Za dva týdny tam budou // jako vyšité 🙂 Jupííííííííííííí 😵 🙂
@cilkaa Přesně vím, jak se cítíš. Já jsem při první minimálce měla 3 vajíčka a oplodnily se dvě a ty vydržely. Nic se neboj, za chvilinku ti řeknou, jak dobře se jim daří 🙂
tak dvě embryjka se vyvíjí dál- jsou dvojbuněční...je to OK na 3. den (1.den beru OPU)?.. Zatím se nechalo to úterý na ET- tak uvidíme jak zítra..

@kcvrcekz dělali, ale ne v RF. Moje gyn. protože jsem měla bolesti v bodbřišku a měla tam polypy, tak to udělali najednou...možná to dělají i v RF, protože se mě na průchodnost ptali... Ono je lepší s ničím nepočítat a pak být překvapená... 🙂