icon

Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

avatar
theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 26644 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Reprofit Brno je privátní centrum asistované reprodukce, které v diskuzi nabízí IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
  • Ceny se v příspěvcích lišily: konkrétně byly uváděny položky 5 000 Kč za léky, 8 000 Kč za ICSI, 4 000 Kč za prodlouženou kultivaci a 2 000 Kč za zmražení (souhrn uveden jako 19 000 Kč doplatku v jednom případě) a někde byl zmíněn celkový běžný rozpočet IVF kolem 40 000 Kč nebo 74 000 Kč u cyklu s dárkyní.
  • V diskuzi jsou shodné zkušenosti, že výběr CAR se často řídí dostupností a přístupem personálu, a že u klinik (Unica, Repromeda, Pronatal, Reprofit) se výsledky podle uživatelek často jevily podobně, zatímco rozdíly jsou v komunikaci, čekání a cenách.


Nejčastější otázky

Q: Kolik stojí IUI a IVF v Reprofitu?
A: V příspěvcích uživatelky uváděly cenu IUI 1 500 Kč; u IVF se v diskuzi vyskytly příklady doplatků 19 000 Kč (souhrn léků a výkonů) a odhady celkového pokusu s nadstandardy kolem 40 000 Kč, zatímco cyklus s dárkyní byl uváděn kolem 74 000 Kč.

Q: Má Reprofit smlouvy s pojišťovnami a co hradí pojišťovna?
A: V diskuzi se objevily rozporné informace: některé zdroje psaly, že Reprofit "nemá smlouvy s žádnou pojišťovnou", jiné uváděly, že mají smlouvy kromě pojišťovny ministerstva vnitra (211); konkrétní příspěvek uvádí, že pojišťovna u jedné pacientky proplatila cca 22 500 Kč.

Q: Které léky a podpůrné prostředky se v Reprofitu používají?
A: V diskuzi byly konkrétně zmíněny Clostilbegyt (Clostil), Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex (pro zastavení laktace), Fraxiparin (na ředění krve) a preparáty užívané k stimulaci.

Q: Jak probíhá první konzultace a jaká vstupní vyšetření se dělají?
A: První konzultace obvykle zahrnuje ultrazvuk (UZ), odběry krve pro hormonální profil a spermiogram pro partnera; lékaři v diskuzi psali, že na první návštěvě se pacientka a partner domluví na dalším postupu a na cenovém rozpisu.

Q: Kde ordinují konkrétní lékaři z Reprofitu a jak domluvit termín?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Dr. Marcel Štelcl komunikoval po e‑mailu a dal telefon 774 11 77 66; Dr. Machač dojíždí z Brna do Olomouce třikrát týdně.

Q: Jak dlouho se čeká na dárkyni vajíček v praxi?
A: V jednom příspěvku uživatelka uváděla čekací dobu na dárkyni v Reprofitu pět měsíců.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Reprofit poskytuje IUI, IVF, ICSI, prodlouženou kultivaci embryí a zamražování embryí.
  • Mnoho pacientek v diskuzi hodnotilo prostředí kliniky a přístup personálu jako příjemné a vstřícné.
  • Rozhodnutí o změně centra často závisí na dostupnosti (dálnice, dojíždění) a na "lidské stránce" přístupu personálu.


Sporné názory

  • Někteří účastníci tvrdí, že Reprofit nemá smlouvy s žádnými pojišťovnami; jiní uvádějí, že smlouvy mají, pouze ne s pojišťovnou ministerstva vnitra (211).
  • Některé zkušenosti s Repromedou jsou pozitivní; jiné jsou negativní, takže hodnocení Repromedy se v diskuzi liší.


Otevřené otázky

  • Jaké jsou přesné konečné náklady IVF pro konkrétní diagnostiku a režim léčby v Reprofitu, protože v diskuzi jsou uváděny různé částky.
  • Jak přesně budou změny v pravidlech hrazení (počet hrazených pokusů) ovlivňovat dostupnost IVF pro pacientky v ČR.


Zmíněné značky a firmy

Reprofit Brno, Reprofit Olomouc, Repromeda, Pronatal, Unica, Helios, Obilňák, CAR ve Zlíně, Nemocnice ve Vyškově, Modrý koník, VZP, pojišťovna ministerstva vnitra (211)

Zmíněné produkty a metody

IUI, IVF, ICSI, Clostilbegyt, Puregon, Duphaston, Crinone, Dostinex, Fraxiparin, PGD, TESE, MESA, prodloužená kultivace embryí, zamražování embryí, OPU, ET, spermiogram, laparo hystero, narkóza, vyšetření imunity, MTHFR homozygot

Místa a osoby

Brno, Olomouc, Vyškov, Zlín, Praha, České Budějovice, Jihlava, Boskovice, MUDr. Koudelka, MUDr. Štelcl, Dr. Marcel Štelcl, Dr. Machač

avatar
bublenudle
19. únor 2012

Ahoj holky,jdu Vás pozrdavit....jedu dnes na služebku ,aspon zase nějaká změna 🙂 jak dojedu tak jdu hned do RF 1.3 a uvidíme co a jak dál 😵 mějte se tady pěkně ,písnu pa L. 😉

avatar
bobulinka74
19. únor 2012

@bublenudle Ahojky, tak se opatruj a nasbírej sil do příštího pokusu. 🙂 A sedmička je krásné a šťastné číslo, věřím, že bude i pro tebe. 😵 Pa pa

avatar
bublenudle
19. únor 2012

@bobulinka74 děkuji,měj se taky krásně....a s tou 7kou počítám 😵 😵 😵 😵 pa pa

avatar
aidule
19. únor 2012

@bublenudle Leonko, tak si tu služebku hezky užij, pročisti hlavinku a pak vzhůru ke šťastné sedmičce 😉 🙂 !!!

avatar
lenka27
19. únor 2012

@bublenudle šťastnou cestu a nabírej sílu. Ty máš teda nějaké náročné zaměstnání, furt nějaké služebky čoveče 😀 ale aspoň vypadneš ze stereotypu co?

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

Ahojky holky tak dneska je den D.Vůbec nevím co mám od první návštěvy čekat..Jsem hooodně nervózní, kdyby se vám některé chtělo tak mi písněte jak u vás proběhla první návštěva..Díky..🙂

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

Ten nový wab je moc pěknej..🙂 A Kuřecové to tam moc sluší tak jsem na ni dneska faaakt zvědavá..🙂

avatar
1miska
20. únor 2012

tak dnes dalsi kontrola v Reprofitu - vysledky imunologie OK, genetika OK, jen trombofilni stavy nevyšli dobře - jsem homozygot MTHFR, takze nic moc.... vyfasovala jsem zadanku na hematologii a uvidime

avatar
kalipso
20. únor 2012

@1miska ahoj, ty testy ti v Reprofitu dělali preventivně nebo až na základě nějakých problémů?

avatar
bambulajda
20. únor 2012

@kcvrcekz ahojky, vůbec nebuď nervózní jsou tam strašně fajn, budeš spokojená. Mám zkušenosti s Obilňákem a tam jsem z první návštěvy odcházela se slzama a z RF jsem byla nadšená, ... 😉

avatar
bambulajda
20. únor 2012

...jinak teda děvčata hlásím, že nám se KETík nepodařil - sice byl pozitivní TT ale jen 3 dny od 9 dne po ET zase čárka zeslábla 🙄 ...dneska valím do RF na krev ať můžu vysadit utroš a hned na další konzultaci 😎

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@bambulajda no jsem taková nervní s toho co bude..🙂 Ale teda velkej obdiv, že to bereš tak sportovně..🙂 Snad se taky někdy dostanu do takové fáze...🙂Držím pěsti ať další je co nejdříve a už se to podaří..🙂

avatar
bambulajda
20. únor 2012

@kcvrcekz 😀 ..no tak díky, ale já doufám, že se do takové fáze nedostaneš a povede se hned první pokus 😉 ...pak napiš jak se ti líbilo RF

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@bambulajda No uvidíme jak to bude...🙂 Máme tam jen jedno spermio tak to u nás asi taky bude na dýl než zjistí co a jak...🙂 Určo napíšu...A díky

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@holino Až teď jsem si to četla..🙂 Jsem ráda za vás..🙂 Teď už jen ty dvě čáry na testu a je vystaráno na 9 měsíců a bude mimi..🙂 Jsem ráda za tebe, že vše proběhlo jak mělo a máš s toho dobrý pocit..🙂

avatar
holino
20. únor 2012

@kcvrcekz děkujiii ....s přbývající čekací dobou začínám trošku pankařt co kdyby ....ale neeee ono to výjde je to luxusní embryjko tak snad má u mě pohodlíčko .....už se na něj doma všichni těší =)

@kcvrcekz ty se dneška vůůůůůbec neboj ....já sice jezdím do olomouce .....v brně jsem byla 3 ale vůůůůbec se nemáš čeho bát určitě budeš odcházet s nadšením a spokojená .....já to teda tak měla ....byli jsme s mužem jak sluníčka .....a vlastně to bylo tak vždy ... když iu nevyšlo ....po další konzultaci jsem věděli že to prostě dáme .....ke komu budeš chodt

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@holino No uvidíme přítel má s toho větší strach než já i když si říkám, že pro něj to znamená jen dát .... No tak uvidíme..🙂

avatar
bellka
20. únor 2012

krásný den všem beruškááám, maminkám s bobíšky, těhulinkám, čekatelkám a snažilečkám a šťastný vstup do nového týýýdne 🙂
@kcvrcekz nebóóój, budete odcházet s úsměvem na rtech a jestli né, tak ať mě koza trkne 🙂 my jsme věděli hned po první konzultaci, že jestli budeme mít broučka, tak jedině oni to dokážou a fakt že jo, první nezdar jsem brala jako zkoušku a druhá už byla naostro 🙂 tak tfuj tfuj tfuj 🙂
@holino držíme všechno co máááme 😵

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@bellka díky moc..🙂

avatar
holino
20. únor 2012

@bellka Děkujeme moooc 😵
holky fakt moc obdivuju vaši odvahu a trpělivost ....já sjem hrozně vystrašená z uplně všeho ....a přitom to je všechno tak hezky rozjetý a vždy to nakonec dopadne na výbornou ....tak snad ano ....ale máte můj obidv jak jste zvládaly to čekání .....fakt před všema tady klobouk dolů
@kcvrcekz jj @bellka má pravdu s tou kozou :-d :-d
@belka ani nevíš holka jak jsem na tebe v pátek myslela 😀 .-D .....neškytala si náhodou ?? 😀 😀 ....měla jsi pravdu Mudr Vtoušková super - bezvadný přístup fakt jsem na tebe hooodně vzpomínala ...dokonce jsem s říkala no kéž by nám to taky tak vyšlo .....ale když byla z embryjek tak nadšená i doktorka tak myslím že je to jasný .....ted už jen čekat a dát špendlíkovi v bříšku prostě čas na uvelebení se ....přece jen bude u mě 9 měsíců že tak at si udělá pohodlíčko 🙂)

avatar
bellka
20. únor 2012

@kcvrcekz není zač, já už jsem patřila mezi opravdové zoufalce a koukej, Šimonek už má 10 měsíců, prdelínek 🙂
@holino jupííí, tak jsem ráda, že se opět moje slova potvrdila a věřííím, že půjdeš v mých šlépějích, moooc držím palušky 😵 a hele, já byla vystrašená taky vždy a s každým neúspěchem se ten strach stupňoval a pomalu jsem se začala smiřovat s tím, že nikdy nebudu máma, ale přece jenom ta ženská duše je nevyzpytatelná a hned jak jsem se vzpamatovala, tak hrrr do dalšího pokusu a dneska tvrdím a obě ruce za to strčím do ohně, že trpělivost a boj se opravdu vyplácí 🙂 🙂 🙂

avatar
kcvrcekz
20. únor 2012

@bellka Juuuu tak to je fakt zázrak..🙂 No snad to u nás taky půjde nějak dobře..🙂 Já bych tak chtěla už v březnu..🙂 No ale to je moc brzo, jsem blbý DC..☹

avatar
holino
20. únor 2012

holky ještě jedna otázečka .....asi tkaová "blbá" :-d ....ale přece jen se zeptám 🙂 .....testovaly jste ten 14 den od Et tím reprofitackym testíkem ....nebo jste měly jnej z lékarny ?? Na jednu stranu s říkám že 10 - kovej je lepší ale pokud můžu lekarně se vyhybam ...páč bych neodolala testíky nakoupla a pak asi nevydržela 🙂) ....tak když mám doma ten jejich jeden jsem tak nějak rozhodnutá to vydržet 🙂)

avatar
bellka
20. únor 2012

@holino vzhledem k tomu, že kdyby mi to nenařídili v RF, tak já bych netestovala vůbec 😅 tak jsem měla i mama test 10 a i ten jejich jsem stejně zkusila, ale teď nevím, jestli ten den nebo později, koukni do albíčka 😉
@kcvrcekz všechno bude, neboj se nic 🙂

avatar
bellka
20. únor 2012

@holino tak už jsem to zjistila, testla jsem i tím reprofiťáckým 😉

avatar
holino
20. únor 2012

@bellka =))))

avatar
bublenudle
20. únor 2012

@aidule Zlati děkuji,jsem i ráda,že vypadnu....měj se krásně,pisnu jak dojedu a 1.3 valím zase do RF na konzultačku,se domluvit...jak dál 😉

avatar
bublenudle
20. únor 2012

@lenka27 JJ,jsem každej měsic pryč...akorat když chodím na stimulky,tak nepracuji a netestuji....ale už aby to skončilo....a budu pěkně doma 😵 😵 😵 😵 😵 s mimi 😵 😵 😵

avatar
1miska
20. únor 2012

@kalipso no nevim jestli se da říct preventivně nebo na základě nějakých problémů - za 2 roky co se snažíme o mimčo jsme měli vždy ukázkový spermiogram, diagnostickou laparoskopii, HSK, třikrát hormonální profil, ultrazvuky - vše OK, pak stimulace clostikem, krasne jsem reagovala, ale pořád nic.... takže diagnoza byla sterilita idiopatica (neboli sterilita z nezname priciny) tak proto mi udelali jeste tyhle odbery na trombofilni stavy a genetiku, i kdyz skoro zbytecne, tyden po odberech jsem podstoupila v RF HSK a důvod nasli (pred tim jsem byla na HSK jinde a tam psali ze vse OK) takže tak 🙂

avatar
1miska
20. únor 2012

@holino no super 🙂 tak jen hezky 14 dni vydrzet 🙂 drzim pesticky 🙂 a kolik vam z tak velke urody zbylo mrazacku? to vis za dva roky se pro sourozence budou hodit 🙂

Strana