Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

hanulinecka
29. dub 2010

Ahojte holčiny co to čtu tak hlavně ,že to máte za sebou a pěkně se zahojíte 😵
elii držímě pěsti bojovníček bojuje 😵 😵

já jdu 5.května se znamínkem a udělala se mě velká boula na zádech tak sní taky k.dr doufám,že jen tuková 😢 muj obvodák teda říkal že je tuková asi a pak hned volám na objednání těším se že se začne něco dít 😵 😵

ellaaee
29. dub 2010

Ahoj holčiny,
chanel tak jsem mooooc rada že to máš v pořádku, čípek bude O.K uvidíš
Paneska ty se šetři a odpočívej 🙂 at se muže zase něco začít dít
hanulinecka ahoooj, kde se pořád touláš? Tak jdes odstranovat znamínko, jo? a co ti budou konkretne provádět?
Holki moje já mám na zítra takový strach, to si nedokážete ani představit ... ☹

hanulinecka
29. dub 2010

Elii já jsem pořád na zahradě je hezky tak co s malým v paneláku tak se jezdíme slunit jěště tam přes noc nejsme v noci je chladno,ale těším se až tam budeme dýl než na jeden den

nevím co mě sním budou dělat teprve jdu na kožní,ale je to takové to medové znamínko a mám ho v urovní pasu kde si zapínám kahlty a mám pásek tak mě tam vadí takže jestli mě ho vyříznout nebo nevím co tak to se všechno toho 5.května dozvím 😔

elíí neměj strach vím řekne se mě to,ale prostě když budeš mít strach nijak to neovlivníš prostě je tam fazolka a je tam bud v klidu....ten starch si nech na později 😀 třeba na porod 😀 to už se mužeš bát ted to chci trochu odlehčit 😀 😀
tak zase jedeme na zahradu večer mrknu na vás...pa

ellaaee
29. dub 2010

holki tak já se pro dnešek už loučím, musím jít brzy spát protože ráno brzy vyjíždíme do Brna - máme to přes 200 km. Myslete prosím na mě a držte mi palečky at je prcek opravdu tam kde má a at je v pořádku. máme tam byt myslím 9:30 nebo 45 ted už nevím přesně. Tak se mějte zatím krásně.

chanel
29. dub 2010

hanuli: dobře, že se někdo podívá i na boulu, není to sranda 😠 , ale to bude určo tuková, nedávno ji měla mamka a taky na zádech. Eli: jasan, držím pěsti i na nohách!!!! MOC!!!!!! Všechno bude v pořádku, neboj!

chanel
29. dub 2010

Panesko: proč jsi tehdy špinila? Vědělo se to? Dr. mělo napadnout, že při špinění,se děloha čistí,tak šance na uhnizdění je malá 🤐 , škoda. Já jsem měla taky po laparce 4 dírky, tu jednu v nad stydkou kostí a taky se mi steh vstřebal. Ale jizvičky zůstaly 😝 Narkozu snášíš v poho? Měla jsem tu čest zažít narkozu na Obi a v reprofitu a mám pocit, že v RF je lepší vůbec jsem nebyla unavená a na Obi,jsem prospala celý den 😖

anya
29. dub 2010

Ahoj holky,

tak první konzultaci máme za sebou. Byli jsme u Koudelky, počkali jsme si víc jak měsíc, protože má nabito. I přes spoustu pozitivních reakcí tady na Koníkovi musím říct, že jsem tak nadšená nebyla.

Co se prostředí týká, tak v pohodě, na řadu jsme šli včas, což je super. Ale ze schůzky jsem neměla moc dobrý pocit, povykládali jsme mu jak na tom jsme a on na nás vybafnul IVF + ICSI. Pořádně nevysvětlil proč, byl hodně stručný a jakoby se mu nechtělo ani zabíhat do detailů. Myslela jsem, že se dozvíme jaké jsou metody, jaké možnosti, co to obnáší, atd... prostě ten základ. Ale na všechno jsme se museli ptát - a ptát jsme se mohli jen díky tomu, že jsme už měli naštudováno na netu. Kdybysme tam šli "bez přípravy", asi bysme se nedozvěděli skoro nic. Připadala jsem si jak v továrně na mimina - hlavní cíl je těhotenství, jedno jakým způsobem. Měli jsme představu tomu nejdřív jen pomoct (několik IUI) a pak eventuelně IVF, ale bez ICSI a uvažovali bysme o nižší stimulaci. On nás ale hned přemlouval na IVF + ICSI, kvůli úspěšnosti. Očekávala bych, že se nás pokusí pochopit - chceme zkusit co nejpřirozenější postup, i za cenu většího rizika neúspěchu. Prostě mi chyběl lidský přístup, zdá se jakoby nabízeli univerzální řešení, jako když kupuju rohlíky - "Jedno IVF, prosím". Myslela jsem, že nám konzultace dodá optimismus, ale spíš jsem odcházela hodně vydeptaná a zklamaná...

Ale přesto v Reprofitu asi zůstaneme, myslím že péči mají kvalitní a rozhodnutí co ano a co ne je na nás... Jen se nenechat zlomit 🙂

paneska
29. dub 2010

Hani - držím palečky, ať vypalouvání boule, nebo vyřezávání v pohodě zvládneš, určitě to bude jen tukové, nic vážného 😉

Ell - tobě palečky na UZ, vše bude tak jak má, neboj, zítra podej hlášení 😉

Chanel, já prakticky špiním od té doby, co jsem vysadila antikoncepci kvůli IVF, což je asi někdy od léta loňského roku, nikdo mi neumí říct, čím to je, přiklánějí to k endošce....., takže teď asi nasadím antikoncepci, kterou už třyštvrtě roku neberu a uvidíme, co to udělá....., zkusím dát vše do klidu, před dalším pokusem.

Anya - i já jsem slyšela, že Koudy je dost neosobní, i když dobrý doky, nemůžu posoudit, nebyla jsem u něj, ale některé holky říkaly, že to není to pravé ořechové.....Nevím, co je u Vás za problém, ale možná je opravdu ve Vašem případě lepší hned skočit do IVF. Co Vám poradil, začít s MS hned stimulovat, nebo jaký je u Vás postup??? Možná bys mohla příště zkusit někoho jiného, Štecla chválí, já byla spokojená i s Vitouškovou a Machačem, nemusíš jít znova ke Koudymu, když ti nesedl, kámoška taky byla u něj jednou a příště šla za Machačem, ten je hrozně akční a je s ním sranda. Záleží, co teď máte v plánu dál. Po svých zkušenostech na Obilňáku a v Repromedě bych já Reprofit už nevyměnila, ani kdyby se jim mimi u mě nezadařilo. Mám to komplikované, si to uvědomuju, ale stále nepouštím naději, že se to v RF jednou povede.....(pokud do té doby nepřijdu o vaječník a dělohu, snad ne).
Anya, přesně, jak píšeš, rozhodnutí je jen na Vás a ber to tak, že každému Car zvedne úspěšnost těhu a porození zdravého mimi, proto navrhují hned IVF, i když Machač mě zase do tohodle nenutil, navrhl zkusit minimální stimulaci, což mě teda vyhovovalo víc, než IVF, ale možná to taky navrhl proto, že jsem už za sebou dvě IVF měla. Ono je to hrozně individuální u každé z ná. V každém případě si osobně myslím, že ICSI je dobré dát téměř vždy, takže v tomhle stojím 100% při doktorech.....a já bych ICSI volila při každém pokusu oplodnit vajíčko, ale je to můj názor.....

Holenky, tak pěkný večer a brou....

anya
29. dub 2010

paneska, díky za odpověď 😉 Příště zkusíme někoho jinýho a uvidíme... Máme víc problémů, ale zas úplná trága to není a co jsem tu četla, některý holky měly IUI s podobným spg jako my. Chtěla bych zkusit min. 3 pokusy, ale klidně i víc, a klidně i za vlastní. Co se týká ICSI, mám z toho strach, připadá mi to už extrémně nepřirozené a mám obavu z potratu nebo vrozených vad... Názory na toto se různí, podle některých studií je tam vyžší riziko. Chtěla bych, aby aspoň to oplození proběhlo přirozeným výběrem... Já pevně věřím, že příroda je moudrá a když spermijka do vajíčka nevleze, je tam nějaký důvod... pro mně je tohle prostě zatím za hranicí, kam jsem ochotná jít... ale možná se to časem změní, když nebude jiná možnost...

paneska
30. dub 2010

Anya, jestli chceš nejdřív zkoušet IUI, tak na tom prostě v RF trvej, oni ti ho udělají a skoč se domluvit za jiným doky, i když, podle zprávy, co ti Koudy napsal do karty, bude určo stát při něm, ale nenech se odbít. Prostě jim řekni, že na IVF nespěcháš a chceš nejdřív zkusit jiné možnosti...., to je tvoje naprosté právo.

S tím ICSI s tebou souhlasím tak na 80% 😉 Uznávám, že je přirozenější čekat, jestli vůbec spermijka k vajíčku doputuje a oplodní jí, ale když si vezmeš, co do sebe při stimulce a těhu cpeš za léky, které podporují bůh ví co a mají samé negativní vlivy, tak ICSI ti jen dává záruku, že vyberou kvalitní spermijku, kterou vajíčko oplodní přímo do něj....Ještě jsem neslyšela, že by ICSI zvyšovalo možnost potratů, to je podle mě hlopoust. Na to, že některé maminky přijdou o mimi v prvních týdnech podle mě může hrát hrozně moc faktorů, embrijka nemusí být kvalitní ne jenom kvůli spermiím (a jak píšu, při ICSI vybírají ty nejkvalitnější), ale taky kvůli špatným vajičkům a nebo i nedostatečná sliznice může způsobit předčasně ukončení těhu ještě v jeho začátku, to je prostě risk, jak když hodíš kostkou. Ale to i u těhu počatých přirozeně..... Víš IVF už není o tom, jestli je příroda moudrá, to jí bohužel musíš pomoct, když nemůžeš otěhotnět přirozeně. Snad se na můj názot nezlobíš, ty jsi na začátku, ještě jsi vlastně nic nepodstoupila je tak, že ? Tak naprosto chápu tvoji reakci a obavy.......Moc bych ti přála, abys neměla takové zkušenosti, jako mnoha z nás tady a podařilo se mimi napoprvé. Mám kámošku, která se snad skoro rok trápila IUI a říkala, že už nikdy více...., otěhotněla na 3 pokus v RF z minimálky (za sebou dvě klasická nepovedená IVF)....., ale tím tě od toho neodrazuji, to v žádném případě....., udělej tak, jak to cítíš, jak to vnímáš, protože tak je to správné...., nejen pro tvůj duševní klídek, pohodu a tabáček.... 🙂 a důležité je mít naději a věřit.
To Paneška nějak zmoudřela, co holky 😠 , nic, idu na kontrolu, páčko....zatím

anya
30. dub 2010

paneska - jojo, já si to IUI vybojuju 🙂 Ze všech těch hormonů mám taky dost strach... ani antikoncepce mi nedělala dobře. Navíc to taky má svoje rizika, zvýšená pravděpodobnost různých onemocnění v delším horizontu atd. Je hrozný, že tohle člověku neřeknou, přitom to není legrace.
Tak všechno co není nezbytně nutné chci prostě aspoň na začátku vyřadit, třeba to půjde i tak...
Jinak co jsem tak slyšela a četla, "výběr nejkvalitnějších" probíhá tak, že se prostě kouknou a která se jim zdá "hezká", tj. vypadá jak má, tu vyberou. Nevěřím, že kvalita se pozná jen od pohledu... je to sázka do loterie. Chápu, že někdy není jiná cesta, ale pokud je možnost, chci prvně vyzkoušet jemnější metody...

chanel
30. dub 2010

HOlky čau!!!!! 😀 Paneska: máš pochvalu, vysvětlila jsi to naprosto perfektně!!!! Ve všem s Tebou souhlasím!!! 😀 Anya: Koudelku neznám, ale je tam šéf a ten se někdy mín snaží než jiný doktor, byla jsem u Štelcla a musím chválit a chválit! Já už má za sebou v jiném Caru 2IUI a 3IVF, takže už se v tom trošku vyznám, holka kdybych měla čekat na přírodu,tak se asi dítěte nedočkám, už se s tím trápím 4 roky, takže musím využít medicíny a tím i léků,které nejsou pro tělo vůbec dobré,ale co naděláme. To ICISI taky beru jako potřebnou věc! Měla jsem vždy jen 4 oocyty a kdybych je nechala oplodnit samotné, bylo by z toho houby, přítel nená nejlepší spg.A taky mám za sebou jednou biochem, těh., třeba to zrovna bylo špatné embryo,tak se toho tělo zbavilo. Nevím, jaký máš konkrétně problém, jaké máš vyšetření, jestli máš laparku, imuno atd., pokud by bylo vše o.k. a hlavně jsi měla průchozí vejcovody, ta hurá do iui!! IVF se neboj, pokud by k tomu došlo, já ho snášela mnohem líp než iui.Když jsem poprvé chytla za kliku u dveří CAru, tak jsem nic nevěděla, dohromady jsem z toho měla pocity jako Ty, ale tady na koníku, jsem se všechno dozvěděla, protože je fakt, že pokud se dr., pořád neptáš, tak oni řeknou jen to co je nutné.Hlavu vzhůru a hodně štestí do boje!!!! Elli: honem hlaš,jak to s Tebou vypadá!!!!

chanel
30. dub 2010

panesko: já špiním taky, začlo to v lednu, a je to prostě od těch ivf,ale ted při hystero, řekli, že je vše o.k, takže žádná tragédie. V červnu už bych mohla zase stimulovat 😀 , říkal Marcel

chanel
30. dub 2010

any: ted jsem si vzpomněla, jak jsem seděla a čekala na své první iui a byly tam holky co šly na ivf, v duchu jsem si říkala, nikdy tohle nepodstoupím,ani za nic..........a čas všechno změnil, ted se na další stimulaci těším, protože to jednou musí vyjít!

sajmona
30. dub 2010

chanel. já mela minule to fsh vyšší...myslím že něco kolem 9.... možná to bylo těma stimulacema po sobě..,to je taky záhul se divím,že ze mě ještě něco vůbec vydolují 😖

sajmona
30. dub 2010

jej to mělo bý do jiné discuze ale pro chanel🙂))

ellaaee
30. dub 2010

Ahoj Holki, tak miminko je v děloze tak jak má a už mu bilo i srdíčko. Děkuju že jste na mě myslely 🙂

chanel
30. dub 2010

saj: to je fakt, to je tím, že už je to potřetí,ale věřím, že budeš mít větší urodu a otěhotníš!!!!!!!!! ellaaee: gratuluji a který dr. měl tu čest Ti udělat ultrazvuk? Marcel??????? prosím tě ve zkratce: měla jsi minimálku, s puregonem a clostilem?a jaké dávky a jak ten clostil jsi snesla? díky

ellaaee
30. dub 2010

chanelko ten dotaz na tu minimálku byl na mě? Pokud ano tak odpovídam : měla jsem minimálku, od 2CD do 6DC jsem jedla clostylbegyt ráno 2 tbl a večer 2 tbl, 8 DC jsem byla na ultrazvuku a tam mi píchli jednu ampuli menogonu, pak doma další den menogon, další den zase menogon a večer pregnyl. 12DC OPU 4 vajíčka, ale jen 2 zralá. Z toho se oplodnili oba metodou ICSi(máme hodně špatný SPG). To jedno embryjko se vyvíjelo špatně, nějak fragmentovalo a to druhé mi zavedli ve stadiu kompaktní moruly tj. cca 96 buněk (v pátek OPU v úterý byl transfer) u všeho byl vždycky Marcelek a dnes na UTZ taky. Akorát mi dali blbou kartu, normálně tam chodí holka co se jmenuje uplně stejně, ale má jiné rodné číslo. Ale toho jsem si všimla.

chanel
30. dub 2010

Elii: to bylo na Tebe a díky za odpověd, určitě jsi se bála, že bylo jen jedno,ale dopadlo to dobře!!!! Až na tu malinkou záměnu karet 😀 😀 😀 😀 , u mě taky padá v úvahu ICISI.Tak ještě jednou obrovská gratulace!!!! Už Tě nepíchá na pravé straně?Uklidnilo se to? A v RF jsi skončila, ted už budeš chodit k svému gyn.?Ježíííííííííííš já mám takovou radost z Tebe 😀

dorra
30. dub 2010

Ahojte děvčátka,
dlouho jsem neměla doma noťas a jsem na PN, tak až dnes tu nakukuju, co je v RF nového. Já se musím Kouďáka zastat, u mě je borec největší. I když znám v RF skoro všechny, ajsou všichni borci, tak právě Kouďák u mě vede. Mi se nikdy nezdál chladný neosobní, právě naopak! Ale je fakt, že mi vadí takový ten optimismus, kdy není potřeba. Takže už deletuju kolikrát Machače, jak je plný veselí, protože to nepotřebuju. Koudelka mě 4x transferoval, 3x z toho otěhotněl, což se nikomu jinému nepodařilo (já ale pak vždy ňák potratila). Teď zrovna fičím v akci č. 8. Na RF nedám dopustit, jsou tam kouzelníci všichni!!! Příští týden už zkusím testnout, tak vám pak písnu. Snad mě dnes večer neupálí. .. Ale byl by klid.

chanel
30. dub 2010

dorra: no tak at to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

paneska
30. dub 2010

Dory - mooooc držím palečky......

Ell - super zprávičky, já mám z tebe holka takovou radost, fakt.... 😉

Holky, já na kontrole dopadla jak hubkař, teda. Můj gyndař mi řekl, že kdybych byla jeho dcera, už mě na další IVF nepustí, že je to už hazard ze zdravím. Dal mi nějaké léky, které budu brát několik měsíců, abych neměla MS, aby se to úplně zablokovalo, vaječník by se měl zklidnit, stále je nastymulovaný, větší a hlavně cysta není pryč úplně, oni ji jen odstáli, ale ten obal tam nechali, tak jsem zvědavá, co to bude dělat, mě asi už fakt klepne.....Další kontrola za 14 dní, stále mám PN, ale mám aspoň vycházky.

Kámoška se mi nabídla, že nám mimi odnosí, myslí to smrtelně vážně, ona má už tři děti, ale to asi u nás není legální, i když v posledním díle Zázraky života nám dali návod, jak na to.....Rozhodně už asi svoje vajíčka nic, protože stimulkou se mi rozjede endoška a cysty, takže to už je asi pasé. Ještě se v RF zeptám, jak je to s darovátky, to se stimuluje jen sliznice, tak třeba by to ten můj vaječník zvládl......No uvidím, teď stejně do zimi nic....., je to na pytel, ale co nadělám, jsou lidi na tom hůř....., tak to hold musím brát....a zase na druhou stranu, přece si snažením nezhuntuju zdraví, když už 3 pokusy nevyšly, uděla jsem, co jsem mohla ☹

dorra
1. kvě 2010

Ahoj,
panesko, v RF Ti poradí, ještě to nevzdávej. Věřím, že jsi teď zklamaná, o tom vím své. Zvaž ta darovátka.

Si řikám, že když to nevyjde teď, podaří se jindy. Věřím jim, že nám řeknou, poud budou mít pocit, že už nemá cenu investovat. Jsme tak domluveni.
Ale zrovna je mi tak hezky (né zrovna správný těhu příznak), že nechci, aby to skončilo. Nechci, aby se přiblížovala doba testování a ty stresárny, co pak každopáďo následují. Libuju si teď v těch dnech těsně po transferu. A mým dnešním největším problémem je, jestli si tu někdo doma vůbec vzpomene, aniž bych napovídala, že musím být políbená pod rozkvetlým stromem.

dorra
1. kvě 2010

Holky, přeju vám příjemný víkend!

ellaaee
1. kvě 2010

Ahojky holki, tak vám taktéž jak Dorka přeji krásný víkend.U nás na severu moravy je teda pěkně škaredě. Včera večer jsme ještě grilovali a ted tohle.
Paneska, já četla v nějakém časopise rozhovor s Dr. Rumplíkem ten je ze Zlína je to ta odnož i reprofitu že minulý rok touto cestou přišlo u nich na svět 8 dětí. V ČR to není legislativně ošetřeno tj. Není to povoleno, ale není to ani zakázano. Je potřeba to ošetřit právnicky. Kamarádka má taky endometriozu a hodně silnou, taky brala nějaké léky a 2 roky nemenstruovala říká se tomu myslím předčasný přechod, ale po vysazení poté byla na čištění zbytku v břichu a pak otěhotněla a mají ted ročního Filipka.
Jinak já jedu do RF ještě příští pátek na UTZ Štelcl, se chce ujistit, že je vše v pořádku, tak musím věřit.

ellaaee
1. kvě 2010

Dorko obdivuji tvoji sílu, já myslím, že když jsi schopna otěhotnět tak to miminko zkrátka jednou mít budes.

dorra
1. kvě 2010

Uvidíme, ale nežeru se tím. Chci si užívat, je mi 35 a nechci za pět let, třeba bezdětná, mrčet, že jsem svoje nejlepší léta prodrbala nervama o mimino. Jsem šťastná a když bude, tak to bude príma zázrak.

ellaaee
1. kvě 2010

Dorry já věřím že bude 🙂

chanel
1. kvě 2010

panesko: neboj, ono to jednou vyjde, musíš ted věřit, že ta vyvolaná menopauza, všechno zhojí a pak za jeden pokus to ještě stojí! Mě taky říkala dr. v caru, že je jí to líto, že se všem pomoci nedá, zrovna když mi nevyšlo 3ivf, a můj gynekolog mi taky řekl, že by ty pokusy stačily, že mám dost silnou endometr., že se ničím........obrečela jsem to, změnila Car a nabírám sílu, že ze sebe ještě něco vydoluji! Ale je mi divné, že Ti tu cystu nevylouply celou 😒 ,možná to nešlo a nechtěli poškodit vaječník, ale uvidíš já měla taky po laparce umělý přechod skoro rok a zabral......zaklepu, zatím nebyly cysty 😅 . Dorko: já si říkám to samé, co ty bojuji,ale žiji a nečumím každé do kočárku a nelituji se 😝 A moc Ti držím pěsti, užívej si hezkých pocitů a hlavně at se nezapomene na ten sladký polibek 😉 ell: marcelek chce mít všechno pod kontrolou, super!! Tak Tě zase za týden potěší 😀