Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

anubis12
20. pro 2013

@kacatka A jakou jste měly příčinu?

kacatka
20. pro 2013

@anubis12 chyba je v mém partnerovi, máme natolik špatné spermie, že nám dr. Koudelka říkal, že jen IVF nás může přivést k miminku a měl pravdu. Prostě věděli jak nás léčit. Do reprofitu jsme chodili rok a půl a vyplatilo se. Dalo by se i říct, že ten první neúspěšný pokus byl něčím přínosný, zjistili jak a na co lépe reaguji, a tak při druhém pokusu už šel na jistotu 😉

kacatka
20. pro 2013

@pt1981 1200 je nádherná hodnota. To já měla 12 den po ET hcg 174 a když jsem to tu psala, tak málokdo věřil, že to může vyjít. A podívej, vyšlo to!

pt1981
20. pro 2013

@anubis12 je dobře, že budeš čekat do ledna..., tělo si potřebuje odpočinout a jeden měsíc čekání navíc, to se vydržet dá 🙂 . Budu na tebe moc myslet a doufám, že tady zůstaneme v kontaktu. Teď jsem se probudila, byla jsem po té návštěvě nějaká unavená 😀 . První, nač jsem se manžela ptala, jestli jsme fakt dneska byli v Brně 😅 ....
@kacatka Kačatko, MOC ti děkuji! Ještě mi to úplně nedochází a bojím se radovat nahlas...Kdy tě čeká další IVF? A jak velký máš děťátko?

kacatka
20. pro 2013

@pt1981 není za co. Hlavně to chce klid a prostě věřit, že to vyjde. Já mám chlapečka 4,5 měsíce - na konzultaci jdu po novém roce a pro našeho mrazáčka si půjdem v létě 🙂 Máme ještě 2. Jinak zatím se snažíme přirozeně, ale šance je nulová, tak budeme muset čekat. Ale kdoví, třeba se stane zázrak 😵

olousek35
20. pro 2013

@78marcela ahojda Marci, vítám Tě a těším se až nahlásíš pozitivní výsledek. 😉

anubis12
20. pro 2013

@pt1981 jsem docela ráda že ten měsíc počkáme, protože by to bylo docela hektycký... ted budou svátky v reprofitu nejspíš nebudou(nevím)... a pak by to asi muselo být hned narychlo po novém roce... Ale stejně asi nejvíc záleží na tom kdy budu mít menzes, protože vůbec není jisté jestli ho teď dostanu když sem krvácela... takže bude lepší raděj počkat... 🙂 Jak se říká : Kdo si počká, ten ....... ...... ..... :D

beruskaevuska1
21. pro 2013

@anubis12 držím pěsti, aby se zadařilo. letos v sprnu jsem měla 11 odebraných a oplodněných. dvě se transferovali při ET v srpnu, ale bohužel se nezadařilo. bylo mi smutno. zbyly dvě embryjka na zamražení, takže pokud máš šest zamražených embryí, tak to je velice krásné číslo. na začátku zaří jsem absolvovala hysteroskopii, na začátku listopadu ket obou zamražených embryí a ted jsem v devátém týdnu těhu. čekám jedno miminko. zůstal jeden bojovníček. přeji moc a moc, aby se ti taky zadařilo. můj ošetřující dr. je dr. koudelka. v listopadu mi provedl ket. říkám si, že to byla štastná konstalace. oba jsme s mužem zdraví. do reprofitu jsme přišli v lednu letošního roku a do roka se zadařilo a čekáme mimi. oba dva s mužem jsme zdraví, ani v reprofitu nezjistili, proč se nedaří. je mi dobře, myslím ted v těhotenství. chodím do práce, odpočívám víc, protože to potřebuju. po ketu jsem cca týden cítila uhnizdování embryjka, ted už vím, že zůstalo jedno ze dvou. občas ucítím v podbřišku tlak, ale aspoň vím, že tam je. už jsem byla na dvou ultrazvucích. posílám těhu bacily, aby se zadařilo. a přeji krásné vánoční svátky, at máš čas na pohádky a do nového roku hodně štěstí.

misha83
21. pro 2013

@pt1981
@anubis12 holky drzim vam moc pesti, diky Dr. Stelclovi mame nas poklad!!!

misha83
21. pro 2013

@kacatka je vy se uz snazite o sourozenecka 🙂 .

ivcacig
21. pro 2013

@pt1981 Můžu se zeptat na co je dobrá výše HCG? Už jsem se ptala tolikati doktorů pač to tu několik ženských psalo, a říkali že o nic nejde. Ale když o nic nejde, proč to tu tolik ženských řeší? Vím že tenkrát, při prvním odběru krve mi řekli, že mám velmi nízké a stejně se zadařilo🙂

kacatka
22. pro 2013

@ivcacig taky nevím, Hcg je velice individuální a nedá se říct, že když je nízké, že se nezadařilo, nebo když je vysoké, že se zadaří. Důležité je prý, aby stoupalo jak má. Ale to už je věc jiná, že? 😉 Tady se to řeší proto, že máme miminka z IVF, pořád čekáš a čekáš a chceš aby se zadařilo, tak proto se to tu řeší. Nediv se, holky, které otěhotní ani neví jak, přece nebudou řešit Hcg ne? Ale bohužel výškou Hcg těhotenství a jeho průběh stejně neovlivníš 😒

lenka27
22. pro 2013

@ivcacig mě Dr. Štelcl sám řekl, že mám HCG 1050 a že mám silně pozitivní výsledek, že se z toho dá už usoudit, že je v děloze, protože I z vlastni zkušenosti vím, že při obou mimoděložních těhotenství jsem takové hodnoty mela až v 7. Týdnu a teď když jsem zase mela přes 1000 jednotek byla jsem prostě klidnější

78marcela
22. pro 2013

@lenka27 tak to je fajn, ze tam vitulka je. Byla velice mila a s ni se zadarilo, i kdyz jen na chvili. Ted verim, ze to bude do konce.

78marcela
22. pro 2013

@olousek35 ahoj oli, rada te vidim, moje spolubojovnice z minulych pokusu. Rada vidim, ze tobe se zadarilo uz dvakrat. Parada 🙂

pt1981
23. pro 2013

@misha83 Moc děkuji, snad se mimískovi bude u mě líbit a zůstane 🙂. Dnes jsem si dělala i těhu test, abych měla něco "hmatatelného" a jsou tam dvě čáááry 🙂. Mudr Štelcl je nejenom skvělý profík, ale má lidský přístup a to moc obdivuji.

pt1981
23. pro 2013

@ivcacig tak co vím já, tak je to výše hormonů žlutého tělíska a její výše právě napoví, jestli je žena těhotná nebo ne, už v hodně brzském stadiu...

olousek35
23. pro 2013

@78marcela aspoň můžeš věřit, že to opravdu jde a jde to až do samého konce. Hodně holek tu je důkazem. Tak dokud můžu, posílám miliardy těhu bacilů. Pěkně si je poschovávej a jak to bude aktuální, tak šup přímou cestou do žíly. 😉

misha83
24. pro 2013

Ahojky, vsem preji krasne Vanoce, snazilkam brzke nalezeni //, tehulkam pohodove tehotenstvi a maminkam klidne noci s temi nasimi poklady.

ivcacig
24. pro 2013

@olousek35 Oli, krásný svátky vánoční přeji🙂 Jak se daří? Už se nám to blíží🙂) Už se těším až Honzíka vyplcnu, už je toho na mě, na hyperaktivního člověka moc😀

kacatka
24. pro 2013

Krásné vánoce všem s miminky i těm, kteří zatím na své štěstí čekají. Vánoce jsou kouzelný čas, tak toho využijme a přejme si, ať co nejdříve najdeme na testu // 🙂

cermi77
24. pro 2013

Všem vám přeji krásné a pohodové Vánoce, štěstí v Novém roce, pevné zdraví a těm, které se budou snažit o miminka, tak nervy ze železa a pozitivní myšlení 😉 , jednou se štěstí unaví, věřím tomu !!!! ♥ ♣ ♥ ♣

olousek35
24. pro 2013

@ivcacig ahojda, no jak se může dařit. Vždyt to sama prožíváš 😀 Břicho tvrdne, občas bolí, tlačí, zavazí : D Už se těším, až bude malá venku. Začíná to být nějak nad mé síly. Obzvlášt s malým, který je nejraději v náručí. Stromek a dárky už máme nachystané, tak jak se prcek vzbudí, tak jdem na odpolední večeři a na Ježíška. Jinak všem přeji krásné vánoce, hodně klidu, pohody a hlavně splněných přání.
😉 😉 😉

lenka27
24. pro 2013

Přeji Vám všem krásné vánoční svátky a splnění všech přání pod vánoćním stromečkem🙂 no a jinak snad můžu prozradit, že 1miska včera porodila nejkrásnější dáreček dceru Lucinku🙂

anubis12
25. pro 2013

@beruskaevuska1 ahoj, chtěla bych se tě zeptat kolik ti je let? Mě bude v lednu 30. 1transfer nevyšel s dr. stelclem sme se bavily, ze na KET dáme 2 embrijka. Tak jsme se s manzelem dohodly, že jo, že to bude fajn MIT dvojčata případně větší šance, že se uchytí aspoň jedno embijko. Následně jsem přišla k dr. Koudelkovi a ten mi řekl, že ne že jsem mladá a že to vyjde i s jedním embriem. Nevím co si o tom myslet? Jak by jsi se rozhodla ty? A navíc o mimi se snažíme už asi 4 roky, do reprofitu chodime asi 13 měsíců. Navíc i po finanční stránce je to pro nás náročné. Já jsem doma s částečným duchodem (3500- což je směsné to nemáme ani na inkaso) k tomu opravujem domek aby nám nespadl na hlavu, takže to není moc jednoduché vyžít z jedné výplaty. Věřím,že to vyjde, ale kdyby náhodou ne, tak další pokus by jsme musely posunout az by jsme zase něco ušetřily. Jak se mám rozhodnout? Mám chtít zavést 2 embrijka? Mám toho už týden plnou hlavu. Písně té mi holky, jak by jste se rozhodly vy? A preju vám krásné svátky ( opožděně ale přece ) ... 😉

zlatanka30
25. pro 2013

@anubis12 ja by som dala dve ,my sme dali tiez a aha obe uz maju 1 rok 🙂 tiez nam doporucili len jedno

olousek35
25. pro 2013

@anubis12 já jsem sice starší, ale vždy jsme zaváděli jedno a vždy se chytlo. Jedno má snad i větší šanci než dvě. Rozhodnutí je na tobě.

kacatka
26. pro 2013

@anubis12 zavedla bych jedno. Dr. Koudelka mě řekl to stejný a vyšlo to 🙂 Doporučuju řídit se jeho radami, pokud je to tvůj ošetřující lékař 🙂 Je to prima chlap, který hlavně ví, co dělá 😉

beruskaevuska1
26. pro 2013

@anubis12 mě je 33 roků, za pár týdnů 34. víš, na jednu stranu mi osobně dr. koudelka řekl, že při ET i KETu zavádět jedno embryo, ale v konečné fázi, když jsem mu řekla, že názor mě i muže je transferovat obě, tak mi řekl, že v mém věku by šel do transferu taky dvou embryí. v listopadu mi dělal ket on sám, myslím dr. koudelka. ale tohle bude asi individuální, jedné pacientce řeknou lepší transfer jednoho embrya, druhé dvě . já pracuji, muž má invalidní důchod a pracuje, k tomu máme v domě nájemníky, v dalších dvou bytech, takže finančně to zvládáme lépe. do ivf jsem dala třicet tisíc kč, ale to počítám i vitamíny, ket, zamražení embryí. v podstatě počítám i s čátskou přes dvacet tisíc jako výbavička na mimi, jen něco bude nové. od kamarádky mám dečku na sledování dechu do postýlky za stovku atd. už schání věci i manželova maminka. letos se mužově sestře narodil v dubnu klouček matyášek. určitě si nechám říct, co čekám, jestli holčička nebo kluk. jinak my jsem přišli s mužem do reprofitu letos v lednu a do roka jsem těhu, ted v lednu už budu na konci třetího měsíce, čeká mě prvotrimestrální NT screening. můj manžel je z prostředí v reprofitu nadšený. zná české nemocnice, kde jsou dlouhé chodby, někdy neochotný a nemilý personál......... tady je klid, v brněnské pobočce reprofitu mají krásné dřevěné schodiště.
co ti poradit, transfer jednoho nebo dvou. víš, když jsem byla ted po potvrzení těhu z krve na ultrazvuku v reprofitu, tak mi dr. řekl, že transfer dvou se dělá pro případ, že jedno se uchytí a druhé ne. a to byl můj případ. náš - já říkám bojovníček veliký, i když prcek maličký vydržel jeden. dej si pár možná oddech od tohoto přemýšlení, je to těžké, ale možná by pomohlo na pár dní tohle rozhodování uložit k ledu, i když je venku pár stupnů nad nulou. netlač na sebe - ted se musím rozhodnout a basta. jinak držím moc pěstičky, aby se zadařilo. chvílemi cítím jak cvrček roste. je to zvláštní pocit, které bych každé z nás, která chce otěhotnět moc přála. víš, ted v lednu má termín porodu má kamarádka, je jí 40 roků, žije s mužem v USA. nikdy nechtěla děti, vždy dávala přednost psům ale přirozeně se jim podařily dvojčata. je v pohodě. to je snad jediná kamarádka, která děti odmítala a ted bude mít rovnou dvě. děti prý k člověk přijdou v ten pravý čas. nevím jestli tomu věřit. ted v prosinci se mi zdál sen. přišel ke mě nějaký starší muž, viděla jsem obličej, ale je pro mě neznámý a řekl mi, at jsem v klidu, že je vše na dobré cestě, dobře to dopadne a čekám holčičku. jsem zvědavá na to co mi řeknou v lednu nebo v únoru na pohlaví miminka.

beruskaevuska1
26. pro 2013

@kacatka oni berou lékaři asi v potaz i věk. mě bude v únoru 34. pokud by se zadařila dvojčata, tak bych už asi další děti neměla. takto se za pár chystám na další a pokud to nepůjde přirozeně, tak se s důvěrou obrátím na reprofit. jedna spolupacientka má ted v reprofitu zamraženo šest embryí ve stadiu blastocysta. taky řeší kolik a kdy zavádět embryí. na to neexistuje něco jako jízdní řád, zavádět jedno nebo dvě.