Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
20. únor 2014

@anubis12 chápu, celkem ten KET zdražili, ještě v roce 2011 to bylo 3800 a teď už prý něco přes 5000. Dělají ted těch Ketů hodně tak asi proto nebo nevim

kacatka
20. únor 2014

@lenka27 no oni ten KET prý zdražili na 7000tisíc - fakt mazec. To už se nevyplatí bohužel mít hodně namražených embryjek a zkoušet to - bohužel ☹ My zkusíme KET asi jen jednou a pak radši zase čerstvý, pokud to nevyjde, protože dát 14tisíc a pak ještě třeba celé IVF - no to my byla cenová bomba 😝

lenka27
20. únor 2014

@kacatka 7000? :O tak to je mazec. No podle mě to teda je dost, aspoň by měly být zvyhodněny další pokusy, ále zase spousta holek tam otěhotnělo hned na první KET, já teda až na druhý. ale zase to neni zasah do těla oproti IVF a zdraví se cení. Je to těžký rozhodnutí

olousek35
20. únor 2014

no, my měli loni KET za 5000 tisíc a vyšlo hned první. Tak bych to nezatracovala. Ale zdražování je fakt mazec.

kacatka
21. únor 2014

@olousek35 to ne, já to nezatracuju, určitě ne, jen 7tisíc už je opravdu na rozmyšlení. To si vem, když ti nevyjde 2x KET, tak 14tis. nikde, to je o 4tis. víc než loni. Uf, no snad to dáme taky napoprvé 😝 Ale je pravda, že tady byly i holky, které KET opakovali několikrát než se zadařilo 😒

anubis12
21. únor 2014

@lenka27 s 20000,- příjmem (já jsem bez práce)a hypotékou na krku je to pro nás nereálné dát dalších 7000,- jen tak z fleku....

iwuska19
23. únor 2014

@ivcacig Z celého srdíčka strašně moc gratuluju k Honzíčkovi 🙂

ivcacig
24. únor 2014

@iwuska19 Děkuji moc🙂))

nadijka
24. únor 2014

Holky, jsem tu nová, mám takovou otázku. Včera jsem byla na ET (náš první pokus) a byl mi transferovaná po 5-ti denní kultivaci kompaktní morula.. lepší jsme prostě neměli, jsem z toho taková přešlá. Včera jsem úplně propuklá v pláč, že celé to snažení nikam ani nevede.. teď jsem sice v práci a snažím se na to nemyslet a samozřejmě si přeji aby to vyšlo, ale naději žádnou nemám.. Je tu prosím některá se stejným problémem..? Všude na netu jsem se dočetla, že taková embrya jsou opožděna a některá centra je ani netransferují..ale v RF s tím neměli problém..

1miska
24. únor 2014

tak jestli zdrazili KET na 7,000 tak to je celkem mazec :(

chiguita
24. únor 2014

Já jsem 11 dní po ET s 5 ti denní kultivací a mám zavedenou 1 B1 + 1M3 ,tak se hod do klidu a vydrž.
Já jsem netestovala,beru Estrimax a Utrogestan,tak zítra jdu rovnou na krev.
Dnes jsem strašně nervozní,bojím se také neúspěchu. Celou dobu nemám žádný příznak,prsa nebolí,podbřišek také nee ☹ ,jen dnes trochu jako mna MS ,jekikož jsem 28 DC.
A to mám 7 let snaženíčka za sebou 3 kompl IVF + kety, a 8 nativů ☹ .
Jinak maminkám:
@1miska
@ivcacig
@olousek35 a miše83 moc gratuluji k miminkům,je krásné vidět že po hooodně neúspěchů se zadaří a jste maminky.
@olousek35 tebe obdivuji jak krásně jsi to zvládla,fak zázrak i dle lékařů že 🙂

kvakuska
24. únor 2014

@nadijka ahoj, nestresuj se, lepší kvalitní morula než nekvalitní blastocysta, věř mi že šanci na otěhotnění máš 🙂 ... včera byla neděle, takže určitě jsi měla ET dopoledne ... možná kdybys měla ET někdy kolem třetí odpoledne, klidně už by to blastocysta mohla být, protože u těchto vývojových stádií jde často o hodiny ... znám několik žen, které otěhotněly s morulou, takže šance tu určitě je... to že některá centra moruly nezavádějí může být klidně otázka financí, nezavedou morulu = příjdeš na další pokus a budou z tebe mít další zisk ... v Reprofitu vědí co dělají, kdyby embryo za nic nestálo, řekli by ti to ... jsou někdy v tomto ohledu trochu drsní, ale mě třeba vždycky vyhovovalo, že mi nemazali med kolem huby ... takže věř svému bojovníčkovi, že to zvládne 🙂 ... držím palce 😎

chiguita
24. únor 2014

@kvakuska Ahoj, zdravím tě 🙂

nadijka
24. únor 2014

@kvakuska ano bylo to ráno dopoledne.. já vím, snažím se být pozitivní, ale včera jsem to vyloženě nezvládla.. i když jsem měla zachovat klid a na pláč a beznaděj bude čas za 14 dní až zkusím ten test..z 16 vajíček, se jich oplodnilo jen 7..a z toho po těch 5ti dnech do toho stadia kompaktní moruly.. jen dvě..a to ještě to jedno asi ani nezamrazí, to by mi měli dát vědět.. ale kontroluju mejl každou chvilku a nic zatím.. tak moc děkuju za podporu.. ono i toto stačí k trošku klidu.. 🙂
@chiguita držím pěsti... já jsem byla poprvé a nevím, jestli psychicky mám na to jít do dalšího...já si celou dobu myslela, že náš problém je, že mám neprůchodný jeden vejcovod.. ale když vidím jak to dopadlo s těma embryjkama 😒 .. tak to bude asi něco složitějšího.. ☹ jinak mám taky Estrimax a Utrogestan..

1miska
24. únor 2014

@nadijka me mail o zmrazeni dosel asi az 5 dni od transferu, tak vyckej v klidu 🙂 a nadeje je vždycky 🙂

olousek35
24. únor 2014

@chiguita díky moc. Je to zázrak a moc ci toho vážím. Myslím, že přepíšu historii gynekologie 😀

chiguita
25. únor 2014

Dobré ráno, já dnes dělala test a je / ☹ ,ještě jdu na krev.Mám vnitřní pocit že to nevyšlo,už tak 4 tý den,od začátku žádný příznaky,jako když jsem mimo své tělo 😒 Už fakt nevím jak dál,co kde dělám špatně. Jdu si dát kávu,ať se mi zlepší nálada. 😔

nadijka
25. únor 2014

@chiguita ale ne.. někomu se to pak ukázalo až na krvi 🙂 máte tam dvě bublinky, tak aspoň jedna se třeba uchytne.. já té naší morule taky moc nevěřím a příznaky taky žádný nemám.. jen mám větší prsa a občas mě pichne v břichu.. ale nic šílenýho.. já vlastně ani nevím, jaké by měly být příznaky, všude se dočtu něco jiného.. asi co tělo, to jiný průběh..já jsem nic moc nestudovala, nechtěla jsem se stresovat před prvním IVF.. a teď po tom fiasku s těma embryjkama, mě to docela vzalo no. neříkám, že jsem čekala, že to výjde.. ale aspoň jsem si říkala, že třeba pak už půjdeme jenom na KET... ale teď fakt nevím.. takže si jdu dát taky kafčáka 🙂

misha83
25. únor 2014

@chiguita ach jo, co to ctu ☹ . Jak dopadla ta krev?

chiguita
25. únor 2014

@misha83 Ahojky ,tak krev je také negativní ☹ Já už nevím co,jako když se tělo během snaženíčka kousne,a ne a ne otěhotnět,jestli vnitřní strach,který mě blokuje,já fakt nevím.
Přitom jsem se na akci těšila,12 dní jsem ani neměla potřebu testovat,prostě to tam bude 25.2 a hotovo,myšlenky jsem směřovala jak vylepšit byt,chodila do práce,na utroš si vzpomněla kolem 22 večer,a teď mám už páte kafe a oči jak angorák 😢

olousek35
25. únor 2014

@chiguita tak to mě moc mrzí. Nezoufej, určo to vyjde. Držím pěstičky do dalšího pokusu až najdeš dostatek síly.

kacatka
26. únor 2014

@chiguita to mě moc mrzí, myslela jsem, že se konečně zadaří ☹ No nevěš hlavu, musíš pozitivně myslet a ono to půjde neboj. Vím, že teď to bude těžké, ale příjdou hezčí chvíle. Drž se

chiguita
26. únor 2014

@misha83
@olousek35
@kacatka Ahoj všem vám moc děkuji za podporu 🙂 já to dotáhnu do toho šťastného okamžiku,já se nedám porazit 😀 když mám vás 😉

Přeji hezký večer a šupky maminy na kojení 😉 neflákat to !!!

cermi77
26. únor 2014

@chiguita moc preju at se brzo zadari 😵 !!!

olousek35
26. únor 2014

@chiguita to se nedej porazit. Pěkně bojuj. Určo se dočkáš. 😉

sikulik
27. únor 2014

@chiguita věř, že i já tohle moc dobře znám, chce to se vybrečet a zas najít sílu zkoušet to dál, a nevzdát to, dokud se nezadaří, a ono se na 100% dřív či později zadaří, vydrž, všechny jsme si tím prošly. A dočkaly se vysněných miminek. To(ty) Tvoje tam někde také na Tebe čekají a přijdou v tu správnou dobu 🙂. Držím pěsti ať je to co nejdříve 🙂, drž se!!!

sikulik
27. únor 2014

@ivcacig obrovská gratulace k mimískovi a smekám před Tebou, že jsi to po tom, čím jsi prošla, nevzdala a bojovala dál až do úspěšného konce/začátku 🙂

ivcacig
28. únor 2014

@sikulik Děkuji Ti. Už teď přemýšlím jestli dám ještě jeden pokus, jestli na to mám, jestli budu opět tak silná jako nyní. Byl to těžký boj!!!

chiguita
28. únor 2014

Ahoj holky,možná mi některá poradíte,stimulovala jsem Puregonem,Tamoxifen,po OPU Utrogestan a Estrimax. Do dvoú dnú po vysazení přišla ms,ale jen takové špinění,krev je tedy hustá a hodně tmavá až hnědá,ale fak mám jen slipovku. Já si myslela když jsem brala hormony,že ms bude silnější.?
V normálním cyklu mám ms slabší,krev je červená (ne tak hutná jako teď) je tekutější,ale je vidět že ze mně něco teče. Teď po hormonech nic moc,ani se nedivím že se mimi nechytlo.Přitom sliznice byla kolem 9mm.
Proč se ptám,kdybych šla do DV,tak má to cenu,.když mám tak málo krve ☹
Budu ráda za vaše názory.Moc děkuji 😉

olousek35
28. únor 2014

@chiguita nech si udělat krevní obraz a uvidíš, jak to dopadne. Rsp.to prober se svojí lékařkou, at už na gyndě, nebo obvodní. Pokud bys měla hustou krev, hrozí tromboza. Ale nejspíš se ti to jen zdá a vše je ok. Pro svůj klid si k někomu zajdi (myslím dr.)
Piješ hodně? to způsobuje taky hustší krev, když máš nedostatek tekutin.