Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
8. kvě 2014

@kacatka to ti mileráda věřím. Moc bych to chtěla zažít. Já měla 33 vajíček a oplodnilo se jich 28. Dvě zavedli a 13 mrazili. Všechny mražené jsou prý výborné a kvalitní blasty. Doposud vše kvalita 1. Tak nevím proc je moje tělo nechce.

cermi77
8. kvě 2014

Tak tomu rikam zelezna zasoba, aspon jedno musi vyjit !!!

78marcela
9. kvě 2014

@cermi77 já pevně věřím že aspoň jedno je z nich to správné a že na nás čeká. A určitě to bude zrovna to pro které si jdu v úterý a hotovo.

cermi77
9. kvě 2014

@78marcela ano, jinak to být ani nemůže !!! A je skvělé, že se tam můžeš vrátit ještě pro sourozence 😉.

78marcela
9. kvě 2014

@cermi77 to už bohužel asi nestihnu. Když teď otěhotnim, dítě se narodí na přelomu ledna a února. A mě v červnu skončí to pětileté zamrazovaci období. Ale zkusím se zeptat jestli by byla možnost to o rok prodloužit a pak bych si šla ještě pro jedno. Ale nevím zda to půjde. Rikali tehdy že se jim to daří uchovat akorát těch pět let .

kacatka
9. kvě 2014

@78marcela jejda, tak to je pro mě nová informace - jen 5 let? Já musím taky počítat, aby nám to nějak vyšlo teda. Ale myslím, že my máme ještě čas. A ty necháváš zavádět po 2? nebo jen jedno?

78marcela
9. kvě 2014

@kacatka já byla v roce 2010 a tehdy to tak dělali na pět let. Ale prý je teď nějaká nová metoda mrazení nevím jestli se něco nezměnilo.
Mám všechno mražené po dvou a poslední dávku po třech. Takže když se v pořádku rozmraží dvě tak dam dvě. Vzhledem k tomu že už jsem byla třikrát po dvou a nic, tak ani moc nečekám že by byly dvojčata a budu šťastná za jedno.

lenka27
9. kvě 2014

@78marcela tak to ja mám v bříšku sněhuláčka co byl u ledu 6 let a další tam furt jsou, a nikdo mi neříkal, že by to mělo končit

78marcela
9. kvě 2014

@lenka27 vážně? No to by bylo fajn. Tady v Reprofitu ? A ty jsi nepodepisovala tehdy papír že po pěti letech se máš rozhodnout co se zbývajícími embryí, jestli zničit, darovat nebo dat na výzkum? A jak s placením? My to máme zaplacené na pět let.

cermi77
9. kvě 2014

@78marcela jejda, to by byla strašná škoda, zvlášť takhle kvalitní embrya 😕, pořád všude čtu, že je možné zamrazit na desetiletí, to určitě jde prodloužit, zítra přeju šťastnou ruku doktora, který bude zavádět a ať se miminka/o chytí 😵

78marcela
9. kvě 2014

@cermi77 já jdu až v úterý ale i tak moc děkuju.

simkar
9. kvě 2014

uf, tak koukám, kolik mate mrazáčků a já měla jen dvě vajíčka, z toho jedno se chytlo. Je troche pomalejší, protože vzniklo z ne úplně zralého vajucha. Embryolog mě včera uklidnoval, že jestli se nezastaví, že v den transferu by to měla být kvalitní blastula. Ale jestli to nevyjde, nemám už nic :(

78marcela
9. kvě 2014

@simkar tak věřme, že to vyjde...ono stačí jenom to jedno jediné kvalitní, dobré...já jich sice měla hodně, ale zatím nic. V tom počtu to rozhodně není.

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela Marci, přesně tak, v tom množství to opravdu není. ..

kacatka
9. kvě 2014

@78marcela ale přesto ten počet zamrazených je fakt luxus, i když je pravda, že znám hodně lidí, kteří otěhotněli z jediného KETU a to ještě z dvojkových embryjek - nevím jak je možné mrazit i takové, ale asi tohle nerozhoduje. Moje kamarádka otěhotněla z moruly a to ještě dvojkové. Nikdo tomu nevěřil a teď ve 40 letech má krásnou, zdravou holčičku. Neboj jistě to vyjde 😵

78marcela
9. kvě 2014

@kacatka jsi hodná. Já tomu chci moc věřit že to tentokrát opravdu vyjde.

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela jasně !!!je na čase to tady prolomit!

cermi77
9. kvě 2014

@78marcela tak já mám dneska neděli a na zítra chystám dceři věci do školky 😀 , omlouvám se, jsem z těch dnů volna úplně dopletená 😅.

78marcela
9. kvě 2014

@delfi75
@delfi75 se snažím už teď. Právě do sebe tlačím nutridrink.

delfi75
9. kvě 2014

@cermi77 že by Ti práce tolik chyběla? 😀

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela tak to se Ti divím ...pokud jíš normálně vše, tak jen můžeš přibrat s nutridrinky .jinak to k ničemu není.

78marcela
9. kvě 2014

@delfi75 vážně, no mě přijde, že na přibrání mi stačí voda...

simkar
9. kvě 2014

Proč nutridrink?

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela tak to mně také, proto se divím těm nutridrinkům...

gittynka
9. kvě 2014

Nutridrink je kvuli vysokym davkam bilkovin-proteinům, doporucuje se pokud hrozi nebo je OHSS

simkar
9. kvě 2014

tak to slyším poprvé, nevím, jak by to mohlo pomoct..... ale pokud to pomáhá...

78marcela
9. kvě 2014

@simkar
@gittynka
@delfi75
No právě kvůli bílkovinám...slyšela jsem, že je to dobrý. že se má hodně bílkovin, ovoce zeleniny a hodně pít.

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela Nutridrinky se dávají lidem s malnutricí nebo ,kterým hrozí ,kteří mají po těžkých operacích ,septickych stavech, onkologičtí nemocní....

78marcela
9. kvě 2014

@delfi75 ach jo, to jsem zase něco zvrzala

delfi75
9. kvě 2014

@78marcela nevím ,jestli to máš doporučené od lékaře...