Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
19. kvě 2014

@78marcela to už nevim 😀 ale od toho dne mi bylo špatně skoro každý den a to skoro čtyři měsíce 😀

myrer
19. kvě 2014

@simkar před vložením se u embrya vyšetří některé chromozomy, má to svoje výhody, ale i nevýhody

78marcela
19. kvě 2014

@myrer a jaké jsou nevýhody?

@lenka27 to ti bylo špatně ještě před testem?

myrer
19. kvě 2014

@78marcela na vyšetření je lépe poslat více embryí, mě bylo řečeno alespon kolem 5 ks, tzn. větší hormonální stimulace pro vyšší produkci vajíček a ne všechno se oplodní. Nebo embrya mrazit, až je jich dostatek, rozmrazit a poslat na PGD. Embryo se napíchne, odebere bunka, je to zásah do embrya, ale ztráty se uvádí asi kolem 1 %, pak následuje PK a vložení. Zlé je když neprojde ani jedno embryo a není co vložit.

78marcela
19. kvě 2014

@myrer no já měla i při normální stimulaci v reprofitu 33 vajíček, myslím 28 se oplodnilo. Dvě zavedli, 13 mrazili. Takže zásoby dobrý, ale bylo mě pak dost blbě,zprvu mě nechtěli ani pustit k et. Nakonec pustili, až mi odešla z těla nějaká tekutina. Ještě také přemýšlím nad hysteroskopii. No uvidím co v pátek řeknou.

78marcela
19. kvě 2014

@myrer a myslela jsem že Pk je předtím, že Pgd se provádí pátý nebo šestý den kultivace.

lenka27
19. kvě 2014

@78marcela poprvé mi nebylo skoro nic, a toto těhotenství jsem opravdu vše zaznamenala už pred testem, ten jsem si s klidnym srdcem dělala už sedmý den, mea jsem dost vysoké HCG, mysleli si, že čekám dvojčata

myrer
19. kvě 2014

@78marcela Tak tvoje počty vajíček jsou nádherné!!! S takovou zásobou se Vám to oběma dřív nebo později podaří s PGD nebo bez něj. Máš v tom štěstí.

delfi75
19. kvě 2014

@78marcela marcelko, drž se ,vím ,že to čekání je na hlavu ,ale zvládnes to !!!!!!!jsi šikovná 😉

zuzka797
19. kvě 2014

caute. snazime sa s manzelom otehotniet 8 mesiacov,no stale sa mi tvoria folikularne cysty na vajecnikoch, ktore mi aj same od seba po menzese zmiznu. su velmi bolestive, momentálne mam cystu na lavom vajecnicku. strasne ma to boli a opakovane koncim v nemocnici s tym. Boli sme na konzultacii vo ferticentre , povedali nam ze oni cysty vôbec neriesia a musime cakat este 4 mesiace aby bol presne rok co sa pokusame aby to bolo v ramci zakona. napriek tomu ze mam taketo bolesti a chcem otehotniet. Máte niektorá skúsenosť s cystami na vajecnikoch?otehotnneli ste? pomohli vam s tym v brne?

78marcela
19. kvě 2014

@zuzka797 já osobní zkušenost nemám. Ale nechápu proc musíte rok čekat, kdo vám to hlídá? Nas se nikdy nikdo neptal jak dlouho to zkoušíme.

78marcela
19. kvě 2014

@delfi75 snad se zadarí ještě letos.

@myrer no já nevím, jestli je to štěstí. Ono to totiž vůbec není o počtu vajíček. Stačilo by mi bohatě jedno, nebo dvě. Hlavně kdyby byly v pořádku a zůstaly se mnou devět měsíců a pak dalších 25 let. 😉 😀
@lenka27 tak to jsi měla krasne. Brala bych to taky tak. I těmi nevolnostmi.

zuzka797
19. kvě 2014

@78marcela vo ferticente nam povedali ze na slovensku to hradi poistovna ze az 12 mesiacov po vysadeni antikoncepcie. ja som ju musela brat ako liecbu na tie cysty. preto musime este 4 mesiace cakat. tak neviem ako to chodi v brne a ci to vôbec v brne preplaca poistovna na slovensku

simkar
19. kvě 2014

zuzko, v ČR se řeší při problémech s otěhotněním v určitých případech už po 6ti měsících snažení. Proplácení si zjisti, to fakt nevím.

Marcela:Děkuju za vysvětlení. Tak to u nás nehrozí,budu ráda, když příště budou alespoň dvě embryjka.

Dobrou noc 😵

delfi75
19. kvě 2014

@zuzka797 zuzko ,mrkni a zeptej se v diskuzi Slovenky v Reprofite Brno ,skúsenosti ....tak nějak to je nebo napiš přímo do Reprofitu. ...nebo jiného CARu ...

zuzka797
19. kvě 2014

@simkar to vazne? to si ma tak potesila ze 6 mesiacov🙂 hned som tam teraz napisala dufam ze sa mi cim skôr ozvu, lebo tie bolesti sú neznesitelne .a aj by som chcela velmi otehotniet. navyse mi povedali ze tehotenstvo mi pomoze aby sa mi netvorili tieto cysty. mas dobre skusenosti s touto klinikou ? lebo dnes sme boli vo ferficentre a hrozny pristup nas cakal :(

simkar
20. kvě 2014

@zuzka797 V RF jsou naprosto profesionální, velmi milí. Chodím do Brna, ale holky si moc chválí i Olomouc

cermi77
21. kvě 2014

Tak jsem si říkala, že podruhé už nebudu vyšilovat, ale ta kultivace embryí je vám adrenalin 🙂
1.DPO - 7 oplodněných, 2.DPO - 5 čtyřbuněk. + 2 tříbuňky. + 1 pětibuňka, srdce mám až v krku, tváře mi hoří, pátý den se odeberou vzorky a ty pomažou na genetiku, embrya do mrazáku, držte palce holky, ať je červen plný radosti, samozřejmě nejen pro mě ale i další z vás, které bude čekat KET - ET. Slibovala jsem si, že to nebudu už po tolika patáliích prožívat, ale nedá se jinak 😅.

delfi75
21. kvě 2014

@cermi77 ahoj, to vypadá moc pěkně!!! Vidíš ,nebylo to tak odbyté. ...chi

greta35
21. kvě 2014

Ahoj holky, tak dnešním dnem taky patřím mezi vás. Přešla jsem z Repromedy do Reprofitu po 4 nevydařených IVF. Dnes jsem tam byla poprvé, budu chodit k Mudr. Vitouškové. Prostředí je mnohem lepší než v Repromedě. Snad nám pomůžou. Dneska tam byla jedna moc pěkná paní s manželem a dvěma dětmi, normálně to na mě padlo, to si šli jako pro třetí? My se trápíme víc jak tři roky a nic.Ke všemu už jme samoplátci, asi půjdeme na minimálku, ach jo.

78marcela
21. kvě 2014

@greta35 Tak vítej...já jsem tu od začátku, nicméně taky neúspěšné čtyři transfery. Taky chodím k Vitouškové, tedy někdy, na střídačku s Otevřelem...

cermi77
21. kvě 2014

@delfi75 asi se manžel opravdu snažil 😅

@greta35 vítej, to je príma, další bojovnice, jak jednou začneš, tak budeš chtít taky víc a víc 🙂, třeba mají ty dvě děti z předchozích manželství a chtěli by ještě jedno společné, já mít v zásobě mrazáčky tak tam jdu taky na etapy, držím pěsti, přeju hodně sil a štěstí, paní doktorka je výborná, teď hlavně mít to štěstí.

simkar
21. kvě 2014

Marci, ty už jsi testovala?

Cermi, tak pět ukázkových, to je super\!!!!

Greta, ahoj!

78marcela
21. kvě 2014

@simkar ano, negativní opět...

cermi77
21. kvě 2014

@simkar 6 😅

simkar
21. kvě 2014

@78marcela To je mi líto :(

cermi, sorry, je to ještě lepší!

kacatka
21. kvě 2014

@78marcela hele Marci , je mi to moc líto ☹, ale tohle už mi přijde jakési divné. Řekni si tam o různá vyšetření a hysteroskopii Ti nedělali? Mě teda hned po prvním neúspěšném IVF....Sice bylo vše ok, ale k vyloučení různých anomálií, srůstů, myomů, sliznice prostě k nezaplacení. No jo, ale já chodím ke Koudelkovi, takže nemůžu mluvit za jiné doktory, vím jen, že Štelcl je taky vstřícnej a zajímá se co pacientky chtějí a ne jen co by udělali oni sami. Už bych tomu ale nenechávala volný průběh....

delfi75
21. kvě 2014

@greta35 ahoj ,také vítám !!!a přeji hodně štěstí. ..

delfi75
21. kvě 2014

@78marcela také mě to mrzí, dnes 8.den? Jsem zvědavá co v pátek ....

cermi77
21. kvě 2014

@78marcela to je mi opravdu moc líto ☹. Ale rozumím tomu tak, že jsi byla na čtyřech ketech a z toho ve dvou případech jsi měla biochemické těhu ? Jít znovu do celého a chtít genetiku embryí (PGD - Helios na pojišťovnu ?). Máš za sebou hematologii, genetiku, imuno ? Každopádně zázraky se tu dějí, co čtu některé příběhy, tak jen zírám, co je možné, jestli jsi osmý den, je velká šance, máš ještě čtyři dny do limitu, ale to asi slyšet nechceš ☹