Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

78marcela
15. srp 2014

@zelena_zirafka
@kacatka
@delfi75
@simkar
@olousek35
@kalipso
Tak to mám za sebou. Osud rozhodl moje dilema o tom zda na transfer jedno nebo dvě, za mě. Nakonec šly dvě, protože to jedno bylo horší kvality a nevyplatilo by se mrazít. Takže sice mám dvě ale v podstatě jedno.

delfi75
15. srp 2014

@78marcela gratulace a dvojčata šup sem !!!!!

78marcela
15. srp 2014

@delfi75 jaký dvojčata, s tím druhým to vypadalo blbě. Proto mi ho paní doktorka v klidu dala. Ale od rána mě nějak škrábe v krku a přidává se kašel, to mám teda radost. Říkala doktorka že pět dní bez koupání atd a bez otřesů a já kašlu až se mi břicho třese. Ještě vytřesu obě embrya ven . Jo a doporučila mi denně deci vína. Takové doporučení jsem dostala poprvé.

kacatka
15. srp 2014

@78marcela tak hodně štěstíčka a trpělivosti 😵 Horší kvality neznamená, že to nemůže být plnohodnotné embryjko. Uvidíš, už to konečně musí vyjít!

sblanch
15. srp 2014

@78marcela Držím pěsti 😉 Kvalita není leckdy rozhodující, je to mezi nebem a zemí. Tak ať se zadaří 🙂

78marcela
15. srp 2014

@sblanch
@kacatka
No to jedno ma známku 1/2 a to druhé 3. Takže to je spíš špatná kvalita. Ale je jasné že ani z jedničkovych embryí nemusí byt miminko. Už jsem měla jedniček osm a stále nic. Takže teď spoléhám hlavně na to lepší. A děkuju holky.

delfi75
15. srp 2014

@78marcela jj ,mluvila jsem se sestrou z andrologie a sama říkala, že když dělají statistiky, tak vůbec kvalita nerozhoduje ....

78marcela
15. srp 2014

@delfi75 jako fakt? A proc to teda tak známkuji a špatná vyhazují?

kalipso
15. srp 2014

@78marcela držím pěsti ať se aspoň jedno chytí a hlavně už nepustí 🙂 to horší embryo bych taky rovnou nezatracovala, to že není standartně krásné jak by se jim líbilo, ještě nutně neznamená, že z něj nemůže být zdravé miminko. Pravděpodobnost je nižší, ale je tam, jinak by jej přeci nezaváděli, ne? 😉

kacatka
15. srp 2014

@78marcela no čerstvé Ti zavedou i horší kvality, zamrazí už dneska jen ty nej....prostě stojí to moc a moc peněz ten proces zamrazení a tak tím, že zamrazí jen ty nej nej zvyšují šanci na úspěch. Ale já nevím.....z okolí znám pár lidí, kteří mají mimi z horších embryjek. Takže hlavu vzhůru a hurá do boje 🙂 Čekání začíná 😉

78marcela
15. srp 2014

@kalipso ona minulý týden doktorka poručila jedno vzhledem k moji váze a komplikacím, které by mohly nastat. No a když ta stejná doktorka dnes řekla bez řečí že dáme dvě, tak z toho usuzuji že z toho druhého určitě nic nebude. Ale mě jedno stačí. 😉
@kacatka tak tak, čekání začíná. Ale mě to teď ani nějak nebere. Jak už jde člověk popáté, tak už je to taková rutina.

@delfi75 teď nevím jestli si s sebou vzít na dovolenou test.

delfi75
15. srp 2014

@78marcela chichi,jsi nesmrtelná! Však jedete na týden🙂

78marcela
15. srp 2014

@delfi75 no jo, jedeme ale do neděle a sedmý den je už v pátek!!!

sblanch
15. srp 2014

@78marcela ta doktorka - nebyla to Kuřecová? Mě to řekla před 2 roky taky, že kvalita fakt nic moc a že z toho asi nic nebude tak že dáme 2. Že to vidí stejně na darovaná vajíčka že ta moje budou asi horší kvality... Byla jsem z toho špatná když mi předtím Koudelka tvrdil ať neházíme flintu do žita že se to určo podaří - a měl oravdu 😉 Teda byl potřeba ještě jeden pokus. Takže Kuřecovou fakt nemusím. Ještě mě při transferu řekla že mám křehký čípek ať se opovážím mít dvojčata... Nikdo jiný mě to pak neřekl a Adélku jsem donosila do 40tt...
Pardon za ten proslov, to jsi mi jen připomněla dotyčnou dr...

sblanch
15. srp 2014

@78marcela Takže podtrženo shrnuto bych to nebrala za bernou minci co mi řekla, podívej na mě neplodnou, nakonec taky máme baby a dokonce na první pokus čekáme druhé 😉

78marcela
15. srp 2014

@sblanch no ta proti mě jednou taky vyjela, protože mám poslední dávku mražené po třech a ona jako proc jsem si to nechala, přitom se mě nikdo na nic neptal. Od té doby jsem ji neměla. No každý jsme nějaký, někomu sedne, někomu ne. Mě to ale řekla a i dnes dělala ta úplně nová Pastorcakova.

78marcela
15. srp 2014

@sblanch mě dnes čipek Chválila. Zato minule Vítule ho nemohla ani najít ani se k němu dostat. A jak sis zlepšila kvalitu vajíček že pak byly dobrý?

sblanch
15. srp 2014

@78marcela Předpokládám že se nezlepšila, asi to ani nejde. Spíš lepší rozvrhnutí léků a hlavně jsem byla víc v klidu, nepočítala jsem že by to vyšlo, plánovali jsme ta darovaná.
S tím mražením - mě se taky nikdy nikdo neptal po kolika. Po 3 se mi to ake zdá nestandardní.
S doktorama je někdy kříž. Já v RF mám radši chlapy - Koudelka je super a Štelcl taky 😉

78marcela
15. srp 2014

@sblanch no oni mi dvě zavedli a 13 mrazíli. Podle mého asi moc nečekali že by mělo přijít i na tato embrya. Asi mysleli že se zadarí dříve. Taky to bylo před čtyřmi lety.

olousek35
15. srp 2014

@78marcela držím zase pěsti a na test se vyprdni. Testni až doma. Zbytečně se nestresuj a užívej si dovči. A pošli pohled 🙂 A na kvalitu taky kašli, i z embryjí, u kterých by to nikdo nečekal, jsou narozené zdravé děti. 😉

78marcela
16. srp 2014

@delfi75
@sblanch
@olousek35
@kacatka holky nevite jestli se muzou nejake leky? Me uz vcera nebylo nejak dobre, a ted se citim uplne pod psa, v krku jak v polepsovne... 🙄

kacatka
16. srp 2014

@78marcela Marci, neměly by se brát žádné léky, protože se bere, že po transferu si ofiko těhotná (což samozřejmě nemusí být). V lékárně mi v těhu doporučili max. obyčejný paralen, jinak vyzkoušej přírodní léčbu - jako čaje, je možné se poptat i po nějakých homeopaticích, ale s tím nemám zkušenost.

sblanch
16. srp 2014

@78marcela Jestli tě bolí v krku tak doporučuju homeopatika homeogene, v lékárně budou vědět. Na netu se dočteš k nim víc. Pak se v těhu může brát ještě jeden lék - vypadl mě název. Mě prodali i kloktadlo - byla to rozumná magistra, že když ho nebudu polykat tak je to ok.

78marcela
16. srp 2014

@kacatka diky za rady, zkusim se tedy zeptat v lekarne na homeopatika.
@sblanch

delfi75
16. srp 2014

@78marcela Marci ,jestli máš suchy kašel ,tak si uvař cibuli s majoránkou a oslaď medem! !

simkar
16. srp 2014

@78marcela Držím pěsti!!!! To červené víno doporučuju, u nás se zahnízdilo a pila jsem pravidelně 🙂)))
Léky můžeš jakékoliv, do pátého týdnu nemají na plod žádný vliv, jinak se v těhotenství spíš doporučuje paralen, ale ted můžeš i brufen, jen např. léky s pseudoefedrinem bych moc nedoporučovala. Můžeš mi věřit, jsem lékárnice 🙂 jo a na kašel můžeš taky cokoliv, kloktadlo je super. Pozor na léky je potřeba dávat až od 5 tt.

olousek35
16. srp 2014

@78marcela tak máš odpovězeno 🙂

lenka27
17. srp 2014

@78marcela s tím vinem jsem to také praktikovala 😉

78marcela
17. srp 2014

@lenka27
@simkar no přítel už včera koupil sedmičku nějakého vina, takže jsme včera začali s lehkým popijenim a dnes pokračujeme🙂

delfi75
17. srp 2014

Holky,tak já nevím, popíjela jsem taky:( asi špatná značka nebo ročník. ...nebo málo?