Reprofit Brno. Máte zkušenosti?

theresa
6. kvě 2007

Ahoj holky, mátě některá zkušenost se zařízením Reprofit v Brně? Předem moc díky za odpovědi.

lenka27
26. zář 2014

@78marcela Ty za nic nemuzes, to jsou podle mě veci, ktere neovlivnis ☹ já jsem si taky myslela, že muzu za Ty mimoděložní, a ukazalo se, že jsem neměla ani srusty ani jiny problem a stejne to stalo, takmi rikali, že za to zrejme může manzeluv spermiogram, má totiz u vetsiny spermii vetší hlavicky než maji být, ále stejne to uzavreli s tím, že blba nahoda, no ále že by dvakrat ☹

78marcela
26. zář 2014

@lenka27 nechci dlouho čekat. Chci jít hned na další pokus. Nevíš kdy můžu nejdřív?

sikulik
26. zář 2014

@78marcela ahojky, moc mě to mrzí, tak jsem ti držela vše co mám, věřila a radovala se s tebou. Já jsem si tohle také prošla, bylo to jediné přirozené těhotenství, mezi mými dvěma dětmi z RF. Taky jsme měli srdíčko, taky se vše vyvíjelo pomaleji, a v 10tt najednou srdíčko na UZ nebylo. Přesně vím, jaký šok to pro tebe byl ☹ . Mohla jsem jít hned za 3 dny na revizi a pak se doporučuje počkat 3 měsíce, ale uvidíš, co doporučí tobě. Jediné aspoň trošičku pozitivní na tom šoku je, že je prý vše "pohnojené" a říká se, že se další embryo určitě uchytí. Já jsem také potom dlouho nečekala a šla do KETu, který se povedl. Drž se holka!!!!

kacatka
26. zář 2014

@78marcela jejda ☹ To je fakt neuvěřitelná smůla, moc je mi to líto a je pravda, že jít do dalšího pokusu co nejdříve, je to správné rozhodnutí. A před tou revizí - neobjednali tě ještě na UZ? A asi bych Ti doporučila diagnostiku embryjí, tohle už není možné, tam asi něco bude ☹ Zvýšíš si tím šanci na úspěch

cermi77
26. zář 2014

@78marcela je mi to upřímně moc líto ☹ , nevzdávej to, až se dá tělo a psychika dohromady, jdi do toho znovu, na otázku proč se tak stalo ti nikdo neodpoví, já už dotazy tohot typu ani nepokládám, ani genetika embryí nic nevyřešila, jak říká moje Dr. překousnout to zklamání, sebrat sílu a zkoušet pořád dokola, věř mi, že vím o čem mluvím. Vyjde to, musí ...
Jestli se podaří a odejde samo, tak můžeš na další ket po jednom cyklu, po revizi doporučují počkat cykly dva.

78marcela
26. zář 2014

@kacatka jenže diagnostika se dělá na čerstvých. My máme ještě pět mrazacku. Vyčerpám je než půjdu dal.
@cermi77 samo neodejde. Musím na revizi určitě. To dnes říkala.

kacatka
26. zář 2014

@78marcela Marci a jdeš před revizí na UZ? Vím, že to možná bude znít hloupě, ale mému kamarádovi, resp. jeho ženě se stalo něco obdobného, ale z přirozeného otěhotnění. První srdíčko bilo, pak ne, objednali na revizi a před ní zjistili, že srdíčko bije, jen ho před tím nějak nemohli najít. Tím nechci vyvolávat plané naděje, to určitě ne, ale příroda je mocná čarodějka a tak bych ještě jeden UZ zkusila....A to PDG určitě na čerstvých embryjích, ale to až po všech KET. Já bych se rozhodla asi jinak, šla bych do celého procesu IVF nanovo, ale na mě samozřejmě nezáleží a určitě ať se rozhodneš jak se rozhodněš, určitě to bude rozhodnutí správné.

78marcela
26. zář 2014

@kacatka ano, v pondeli mi udelaji jeste kontrolni utz. Troska nadeje zbyva, ale snazim se stat nohama na zemi a spis to brat jak to je. Hledala to srdicko dnes docela dlouho. Ironii osudu se prave ted citim nejvice tehotne. Je mi trochu na zvraceni a podbrisek boli. Ale to urcite je z tech nervu ta nevolnost. A podbrisek asi z toho ze se telo chysta to mimi vyloucit.

kacatka
26. zář 2014

@78marcela drž se holka, je to těžké, ale musí se bojovat dál a to malý si vybojovat. Někdy je to lehčí a někdy zatraceně těžký ☹

fidac
26. zář 2014

Holky nevíte, jestli se musí objednávat na konzultaci po vyvedeném IUI, ale nevydařeném těhotenství??? 😕 Chtěla bych jít na další pokus v listopadu, ale čekačka je strašně dlouhá a navíc si myslím, že by nám nic nového neřekli kromě toho, že bych dostala jenom recept na clostil ...a k vůli tomu se mě 140 km jezdit nechce...???? 😉

78marcela
26. zář 2014

@kacatka to je pravda. Normalne nejsem zavistiva, je mi jedno ze ma nekdo miliony auta a drahe dovolene. Ja jsem spokojena a nic fakt nezavidim. I celou tu anabazi s ivf po cele roky jsem brala vicemene s nadhledem, ze se proste taky dockam akorat mi to mozna dele potrva. Ale ted uz to asi psychicky nedavam jak driv a pocituju zavist k tem vsem, kteri mohou mit dite bez problemu a bez starosti. Proc nekdo to ma hned a me se nedari ani uz tolik ivf.

kacatka
26. zář 2014

@fidac myslím, že nemusíš. Já po nepovedeném KET tehdá taky nešla na konzultaci, ale objednávala jsem se jen na UZ před. Napiš svému Mudr. v reprofitu, on se jistě vyjádří.

kalipso
26. zář 2014

@78marcela moc mě to mrzí ☹
@fidac určitě nemusíš, jen se objednej na ultrazvuk před dalším IUI, zvlášť pokud to nechceš nějak s nimi probírat a chceš jít rovnou zase na věc.

kacatka
26. zář 2014

@78marcela já s tebou fakt cítím a přesně vím co prožíváš. My bojovali o miminko zrovna v době, kdy švagrová rodila děti jedno za druhým a bylo pro mě naprostým peklem jezdit tam a tvářit se jako nejhodnější teta na světě. Blbě mě bylo z představy, že já tohle nikdy nezažiju. A já měla i chvíle, kdy jsem se nemohla podívat na kočárek, chodila jsem mezi těma všema maminama v práci jako troska. Ale pořád jsem ve skrytu duše věřila, že se zadaří a zadařilo, sice už jak to vypadá to bude náš zázrak jediný, ale to je mi fuk, hlavně že ho mám. A neboj, jednou se vše prolomí a ty budeš pro své dítě ta nejhodnější, nestatečnější, prostě nej nej nej mamina 🙂

fidac
26. zář 2014

@kalipso
@kacatka bylo to naše 3 IUI- ty dvě taky vyšly, ale teď právě bylo už divné, že test byl pozit. až cca 5 dní po termínu 😒

zelena_zirafka
26. zář 2014

@78marcela Mrzí mě to. ☹ ☹ ☹ Zvazovala jsi i moznost na revizi nejit a nechat mimi odejit samo?

sblanch
26. zář 2014

@78marcela téda, to mě fakt mrzí... Stejně jako holky jsem držela všechny palce co mám... Drž se...

sblanch
26. zář 2014

@78marcela jinak jsem stejné pocity taky zažívala... všichni kolem těhotněli a my furt nic... navíc se nám do toho montovala rodina, už jsem myslela, že to náš vztah neustojí... Takže se moc drž, ať to přebolí co nejdřív a hlavu vzhůru, dočkáte se, věřím tomu...

ivka3901
26. zář 2014

@78marcela ahoj marcelko viem čo prežívaš ☹ zažila som to isté tiež v 9 týždni tehu prestalo byť srdiečko a doteraz si nato všetko pamätám a aj teraz,ked to píšem sa mi tisnú slzy do očí 😢 časom to prebolí vyplač sa plač lieči aj slzy liečia 😢 posielam objatie

bibianca
27. zář 2014

@zelena_zirafka
@78marcela ja myslim ze na samovolny potrat by to bylo rizikove. Plod mel uz 1,5 cm a kdyz zamlkne tak se v tele rozklada pomali a bud odejde samo nebo se musi na revizi. Neriskovala bych to. Co kdyz neodejde vsechno. Je to uz podle me velky a komplikace bych neriskovala. Ja posledni tehu mela biochemicke. V deloze nic nenaslu, ale presto jsem musela na revizi. Nadavam na to jeste ted, ale nikdo nevi, co to muze udelat.

moni34
27. zář 2014

ahoj marcelko, je mi to moc líto ☹ také vím co prožíváš, já přišla o dvojčátka ve 24tt při předčasném porodu, bylo to strašné, musela jsem to nějak přežít, dát se do kupy a začít znovu bojovat, tak to nevzdávej a věř, že jednou to vyjde...

simkar
27. zář 2014

@78marcela Taky je mi to moc líto, vždycky hlavně nakukuju kvůli tobě a držela jsem pěsti. Ale taky bych šla do toho znovu, tělo je na těhotenství připravené, četla jsem, že 9.-10. týden je nejrizikovější. Pouštěli ti i ozvy? Mně totiž dr. v 10 týdnu nemohla najít, pak našla ozvi, ty byly v pořádku, tak pátrala tak dlouho, až našla. A ted už jsme v 16.

moni34
27. zář 2014

ahoj holky, prosím o radu, psala jsem ve středu štelclovi,že mám dostat mrchu v pátek 26.9., on mi včera napsal,že 2.nebo 3. den menses mám přijít na injekci dipherelinu, že mu mám napsat,kdy to přesně bude, že to vidí na příští týden, nevím jestli to datum přehlídl, ale vychází to na dnešek nebo zítřek, psala jsem mu to hned včera večer, ale zatím žádná odpověď,nechci to prošvihnout,nevím jestli mám čekat až mi odpoví, nebo volat do RF, prosím poraďte ☹

78marcela
27. zář 2014

@simkar ozvy mi nepoustela, to ti delal kdo, nekdo v reprofitu? Je to dobry napad, zkusim to. At mam stopro jistotu ze to je opravdupryc.
@moni34 no to je opravdu hrozne. Proc se to musi stat, takove veci.
@sblanch
@bibianca
@ivka3901
@zelena_zirafka
@kacatka
@kalipso jste hodne holky, dekuji.

simkar
27. zář 2014

@78marcela ne, moje dr, má utz s Dopplerem. V Tom 10. týdnu už bylo srdíčko krásně slyšet. Měří i tepovou frekvenci

simkar
27. zář 2014

@moni34 raději tam zavolej

moni34
27. zář 2014

volala jsem, jedu zítra v 9 na injekci a snad si to tam nějak vysvětlíme

sblanch
28. zář 2014

Teda já si to pěkně vyžírám... Včera jsem dostala takovou chřipku že jsem horší v životě neměla... Nevím jak to uděláme v týdnu, nejsem schopná se o malou postarat...

78marcela
28. zář 2014

Holky, aby toho nebylo málo, tak včera při cestě do města se mi otevřela kapota a vletěla mi do čelního skla. Sklo i kapota na odpis, totálně na maderu. Částečně se sklo vysypalo i na nás. Při prudkém brzdění to smykem skončilo v protisměru. Jediné štěstí bylo, že proti nic nejelo. Ale šok to byl velký. Kdybych nepotratila už v pátek tak včera tím šokem určitě. Před 14 dny jsem zase narazila na parkovišti do auta jednoho pána. Odřela jsem mu celý bok a promackla dveře. A teď toto. Mám pocit že se všechno sere. Nevím co jsem komu udělala. Jezdím už 18 let, ročně 20tisíc km (dříve jsem jezdila ročně 50tisíc km) a nikdy jsem neměla žádnou nehodu. A teď během krátké doby toto. A to mám dnes narozeniny. Horší jsem asi nikdy nezažila.

78marcela
28. zář 2014

Holky, zítra mám jít do Reprofitu na kontrolní utz a na předoperační a domluvit se na revizi. Jak jsem teď bez auta, tak by to pro mě bylo dost komplikovaný jet zítra do Brna a pak na revizi. Myslíte si, že si to můžu zařídit i tady u nás ? Zašla bych si zítra ke své gyndre, a myslím že by mi dala doporučení do nemocnice kde by mi tu revizi udělali. Do Rf bych pak zavolala a domluvila si konzultaci na další KET. Myslíte že by to šlo nebo když spadám pod Reprofit tak to udělají jenom oni?